İçeriğe Yönlendir

Astra'ya lpg olurmu olursa nasıl olur ?

Saygın Can Oğuz

Recommended Posts

Saygın Can Oğuz
Biraz fazla. Bu işletme olayında muayene harcı ve ruhsat masrafı hariç masraf yok. Toplam 200 lirayı geçmez.Pardon bi de az bi para sızdırmazlığa veriliyor. O da dahil 200'ü geçmez.

Benim bir de plakalar değişecek. Yoksa ruhsat değişimi için Eskişehire gitmek gerekiyormuş. Plaka değişimi dahil 300 fena değil gibi geldi bana.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
O zaman normal gibi. Peki buna plakalar da dahil mi?

Valla herşey dahil 300 dediğine göre dahil olması gerekir. Bir de 20 ytl vekalet ücreti varmış yanlız.

Bir de araç 26 plaka, vize işlemi için kuzey bölgesi illerinden en yakını manisa, oraya gitmesi gerekecek. Tabi şimdi bunlara bir de araba teslim etmesi var. :mellow:

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

saygın bey hayırlı olsun 300 normal fiyat bende istanbul dan aldıgım aracı 34 plaka teslim ettim lpg si işlenmiş 42 plaka olarak geri aldım 300 ytl aldılar baska bir yere sordugumda 600 ytl istemişlerdi

Bunu şimdi kaskoya işletmeye gerek var mı?

söyle gerek var eger lpg kaynaklı bir hasar olursa kasko ödeme yapmıyor

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

O zaman ek para istiyorlardır. Gerçi benim kaskonun dolmasına 1 ay falan kaldı. Plaka değişince onu da işletmek lazım herhalde.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

mertol abi ben lpg taktırdıgımda sigorta sirketiyle konuştum bana dedikleri lpg kaynaklı mesela patlama falan olursa poliçede belirtilmediginden ödeme alamazsınız demişlerdi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bunu şimdi kaskoya işletmeye gerek var mı?

Evet gerek var...

söyle gerek var eger lpg kaynaklı bir hasar olursa kasko ödeme yapmıyor

Böyle değil... İşletmezseniz ve bir kaza yada patlama olursa lpg tesisatının hasarını alamazsınız, arabanın değil... Arabanın hasarını alırsınız..

mertol abi ben lpg taktırdıgımda sigorta sirketiyle konuştum bana dedikleri lpg kaynaklı mesela patlama falan olursa poliçede belirtilmediginden ödeme alamazsınız demişlerdi

Böyle diyenlerde olabilir tabiki.. Sonuçta bu sigorta işi biraz laçka bi iş...

Lpg kiti arabanın ruhsatına işlenmemiş olsa bile ben poliçelere ekliyorum... Bence önemli olan yapılan işin teknik uyumunun ve yeterliliğinin olmasıdır..

O zaman ek para istiyorlardır. Gerçi benim kaskonun dolmasına 1 ay falan kaldı. Plaka değişince onu da işletmek lazım herhalde.

Bence eklettir poliçene.. Bitmesine bir falan kaldıysa en fazla isteyecekeri para 3-4 lira bişeydir..

Bir yıllıkta bile 1500 liralık kit 40 lira falan tutuyor...

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Tüm hayır dilekleriniz için teşekkürler arkadaşlar. Aslında benim için ekstra bir masraf oldu. Bu aralar işten çıktım, malum biraz tedbirli gidiyorum. ama işte hayat bu, insanın zamanı olduğu zaman bu sefer de çok geziyor. Baktım son iki ayda 4 bin civarı km yapmışım. Şimdi İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsünde doktoraya başlayacağım. Orası da bilenler bilir urlada, benim eve git gel 100 km. Bu arada Allahın izniyle bir de bebek bekliyoruz. Yani, uzun lafın kısası, git gel durumları artacak, o yüzden taktırdım kiti. İnşallah memnun olur, arıza lambası vs gibi arızalı durumlar yaşamam. Taktırdığım yer opel bayisi için 0 km cevrolet araçlara montaj yapan bölge bayisi. o yüzden seçimimde etkili oldu. yalnız çok daha kalabalık olmasını bekliyordum, şu anda araç satışları da çok düşük olduğu için işlerin zayıf olduğunu söylediler. piyasa kötü gerçekten. ben aslında bilgi almak için gitmiştim, saat 5 gibi, "tamam de abi 7.30 da aracı teslim edelim" dediler, hakikaten saat 7de araba bendeydi. Baya çabuk oldu yani. Yalnız şimdi kocaman stepne bagajda, onun çaresine nasıl bakacağız bilemiyorum. Bu tamir kitleri yeterli oluyormu ki?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tamir kiti değilde en azından bir pompa edinip, lastiği eve atmayı ciddi ciddi düşünüyorum ben...

Bu arada Allahın izniyle bir de bebek bekliyoruz.

Allah'ın sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah...

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
Kaç defa lastik değiştirdin bu güne kadar?

Hayırlı olsun bu arada. Çok sevindim.

Çok teşekkürler.

Hiç değiştirmedim. 57bin oldu. Sadece 2 kış yaklaşık 5 bin km kış lastiği kullandım. Ama yakında değişim ister.

Tamir kiti değilde en azından bir pompa edinip, lastiği eve atmayı ciddi ciddi düşünüyorum ben...

Allah'ın sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah...

Çok teşekkürler.

Pompa çakmağa bağlananlardan mı? O da yarıklarda falan işe yaramaz. Acaba 5 bijonlu ince bi stepne mi arasam çıkmacılardan.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çok teşekkürler.

Hiç değiştirmedim. 57bin oldu. Sadece 2 kış yaklaşık 5 bin km kış lastiği kullandım. Ama yakında değişim ister.

Çok teşekkürler.

Pompa çakmağa bağlananlardan mı? O da yarıklarda falan işe yaramaz. Acaba 5 bijonlu ince bi stepne mi arasam çıkmacılardan.

İnce de olsa yine bagajda yer işgal edecek...

Biraz küçük ve bagajda dik durabilecek bir stepne bulsak olur aslında...

Yoksa atacam eve...

Lastik yarılırsa bakarız bi çaresine...

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Hayırlı olsun...

Bence yılda bir kere bile patlamayan lastik için stepne (en azından şehiriçinde) taşınmaz. Patladığı yerden taksiye atlar evden alırsın, ya da bir arkadaşınla çağırtırsın vs...

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Teşekkür ederim arkadaşlar.

Biraz kullanayım deneyimlerimi yazarım. Şimdilik bir şikayetim yok. Performansta az bir düşme hissettim. Yüksek viteste, misal 3. viteste 30la giderken hafif yokuşta toparlardı, şimdi vites küçültmek gerekiyor. Onun dışında normal süratlerde bir fark yok. 50 ytlye depo doldurmak ta ayrı bir keyifmiş :D

Brc ilk 1000 kmde bakıma çağırıyor, sonra her 10.000 de bir. Bunlar ücretsiz. 3 bakımda bir kere filtreler (yaklaşık 60 ytl maliyetle) değiştiriliyormuş.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Saygın Can Oğuz

Lpg ile 1600 km civarı yol yaptım. Taktırınca 1000 km sonra gelin demişlerdi. 1000 km sorunsuz kullandım, yalnız araç özellikle klima açıkken hantallaşıyordu. arıza kambası falan yanmamasına rağmen, normalin üzerindeki bu durumu 1000 km bakımına gidince söyledim. Tekrardan yazılım yüklediler. Durum değişmedi, hatta akşamına bu sefer lamba da yandı. Ertesi gün tekrardan gittim. Arıza koduna baktılar: 2 nolu silindir ateşleme hatası. Benzinde problemi olmayan araçta lpgde bir düzensizlik vardı. Enjektörleri kontrol ettiler bir sorun yok, çalışıyor. enjektörlere gaz getiren hortumları kontrol ettiklerinde bir tanesinde yeterince gaz gelmediği görüldü. Meğer bağlantı esnasında muhtemelern bir yere sıkıştırdıklarından ötürü yeterli gaz alamıyormuş. Durumu hemen düzeltip yazılımı da değiştirdiler. Bilgisayar ile yol testi sırasında kalibrasyon yapıldı. Aracı aldığımda tanıyamadım. Neredeyse benzinden daha iyi bir performansı var. 50 ytl gaz ile yak. 350 km yapıyor. Daha sağlıklı ölçümler için zaman gerekli. Kısacası şu anda çok memnunum. İnşallah böyle devam eder.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...