İçeriğe Yönlendir

Astra'ya lpg olurmu olursa nasıl olur ?

Saygın Can Oğuz

Recommended Posts

Saygın Can Oğuz

Malum devir lpg devri, ve kesin karar vermesemde ben de bu kervana katılmayı düşünüyorum. Sorularım olacak:

1) Yıllık 10-15 bin km yol yapıyorum, değermi kararsızım. Bu furya böyle devam ederse hükümet kesin lpg fiyatına da el atar diye korkuyorum.

2) Atiker kiti sordum, 1200 ytl, ayrıca peşin fiyatına 10 taksit yapıyorlar, hesaplı ama parayı sokağa atmış olurmuyuz?Çınarlı sanayide baktım adamlar 0 accentlere montaj yapıyorlardı.

3)Başka hesaplı hangi kiti önerirsiniz? (montaj izmirde yapılacak,mümkünse firma adıyla lütfen)

4)Stepne taşımadan gezmek hoşuma gitmiyor, araba da hb, sizler nasıl çözdünüz?

5)Ruhsata işletmek olayını kendiniz mi hallediyorsunuz? arabam 26 plaka ve İzmirde ikamet ediyorum, bu sorun yaratırmı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1) Yıllık 10-15 bin km yol yapıyorum, değermi kararsızım. Bu furya böyle devam ederse hükümet kesin lpg fiyatına da el atar diye korkuyorum.

2) Atiker kiti sordum, 1200 ytl, ayrıca peşin fiyatına 10 taksit yapıyorlar, hesaplı ama parayı sokağa atmış olurmuyuz?Çınarlı sanayide baktım adamlar 0 accentlere montaj yapıyorlardı.

3)Başka hesaplı hangi kiti önerirsiniz? (montaj izmirde yapılacak,mümkünse firma adıyla lütfen)

4)Stepne taşımadan gezmek hoşuma gitmiyor, araba da hb, sizler nasıl çözdünüz?

5)Ruhsata işletmek olayını kendiniz mi hallediyorsunuz? arabam 26 plaka ve İzmirde ikamet ediyorum, bu sorun yaratırmı.

1) Geç kalmışın.. Halada gecikiyorsun...

2) Bırak be yahu atikeri matikeri.. Yılda 15 bin yapıyorsan bu lpg ile 20 bine çıkar zaten... En babasını taktırsan bir yılda amorti edersin... Hem ucuz etin suyu kara olur...

3) Öneremem :D Sonra siz önerdiniz denebilir :D

4) Araç hb.. Benim hiç Hb aracım olmadı... Bişey diyemeyeceğim...

5) Lpg sızdırmazlığını lpg'yi taktırdığın ilde yaptırmak zorundasın.. Araç muayenesini yaptırabildiğin herhangi bir ilde yaptırabilirsin.. Ruhsat için Eskişehir'e gitmen şart... Ya da İzmir'e resmen taşın.. 35 plaka yap aracı..

Yorum bağlantısı
Aydın Bengü
1) Geç kalmışın.. Halada gecikiyorsun...

2) Bırak be yahu atikeri matikeri.. Yılda 15 bin yapıyorsan bu lpg ile 20 bine çıkar zaten...

+1

hem atikerin biraz fazla yaktığına dair dedikodular var.

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

BRC my07 yi kayınpeder 1450ye 10 taksitli taktırıyor bugün.(2001 astra)

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Zaten ayrım var Gökhan. ÖTV'leri farklı. Ancak şu anda fark az. Ama istenirse hemen yükseltilebilir. Bakanlar kurulunun bir kararına bakar. Kanuna bile gerenk yok.

Bağajda Tüp Taşırım Onun Ötvsini Nasıl Çözeceker

Boyuna Göremi Urgan, Urgana Göremi Boyun Bulalım..

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Ben tam 1 yıl önce 1700 e 6 taksit yaptırmıştım.Peşin 1550 ytl istemiştiler.

Fiyat gerçekten çok iyi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bağajda Tüp Taşırım Onun Ötvsini Nasıl Çözeceker

Türk milleti ile başa çıkılmaz...

Yorum bağlantısı
Deniz Tarhan
(düzenlendi)
5) Lpg sızdırmazlığını lpg'yi taktırdığın ilde yaptırmak zorundasın.. Araç muayenesini yaptırabildiğin herhangi bir ilde yaptırabilirsin.. Ruhsat için Eskişehir'e gitmen şart... Ya da İzmir'e resmen taşın.. 35 plaka yap aracı..

su an nasıl bilmiyorum ama biz 38 plaka araca ankarada islem yaptırmıstık; donusum, muayene, sızdırmazlık, ruhsat degisimi, hepsi ankarada oldu...

tarihinde Deniz Tarhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
su an nasıl bilmiyorum ama biz 38 plaka araca ankarada islem yaptırmıstık; donusum, muayene, sızdırmazlık, ruhsat degisimi, hepsi ankarada oldu...

Bence yanlış hatırlıyorsun...

Tescili başka tescil bürosu yapamaz...

Yorum bağlantısı
Guest Ak?n Atakan

Başka ilden tescil yapılabiliyor..Ben Ankara'da trafik tescil lpg kısmına sormuştum..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Başka ilden tescil yapılabiliyor..Ben Ankara'da trafik tescil lpg kısmına sormuştum..

Yapılabilirmiş... :rolleyes:

Ama yine de sorun...

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
Zaten ayrım var Gökhan. ÖTV'leri farklı. Ancak şu anda fark az. Ama istenirse hemen yükseltilebilir. Bakanlar kurulunun bir kararına bakar. Kanuna bile gerenk yok.

İşte ben de bundan korkuyorum. Çünkü Türk milleti yaratıcı ne bulsa, bir karşı önlem geliyor. Tahminim şimdi lpg montajcıları ful mesai çalışıyorlardır. Trafikteki lpgli araç sayısı arttıkça benzinden elde edilen vergi gelirleri azalacak. Bu belli bir düzeye gelince de hemen bir önlem düşünülecek. Ama hangi vadede olur o şans işi tabi. Benim hatırladığım daha önce muayene harcı lpgli araçlar için arttırılmıştı da galiba yargıdan dönmüştü.

Ya da İzmir'e resmen taşın.. 35 plaka yap aracı..

bunun tahmini masrafı ne kadar olur? Bir de ruhsat falan 2 kere değişeceği için çifte masraf olmazmı.

Bence markadan ziyade usta düzgün montaj yapmazsa çok yakar...

İşte bütün mesele: "düzgün ustayı bulabilmek" :rolleyes:

BRC my07 yi kayınpeder 1450ye 10 taksitli taktırıyor bugün.(2001 astra)

Valla çok iyi fiyat gibi. Hem de taksitli. Burada bu fiyatı alabilirmiyiz ki. Ve tabiki düzgün birinden.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bunun tahmini masrafı ne kadar olur? Bir de ruhsat falan 2 kere değişeceği için çifte masraf olmazmı.

Ekstra sadece dosya ve plaka masrafın olacak..

Ruhsatların zaten değişecek...

Bence ekstra harcayacağın para maksimum 30-35 lira olur...

Ama 26 plaka iken izmirde de bu işlemleri yaptırabileceğini söyleyen arkadaşlarımız var... Bunu bir sor...

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Bence hiç düşünmeyin.. Bir an önce taktırın..10bin km de falan amorti edip kara geçmeye başlarsınız..

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Arkadaşlar, izmirde trafik müdürlüğü nerededir? Malum, yeniyiz tam bilmiyoruz :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

İzmir'de trafik bürosu yenişehirde, büyük sinemanın karşısında, motor meslek liseinin yanındadır.

Ben atikeri öneririm, 4 aydır sorunsuz kullanıyorum, AY-OK otogaz 1. san. sitesinde, 4335392 ustaları süper

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
(düzenlendi)

bende 1 aydır kullanıyorum atiker 2000 km oldu herhangi bir sorunum yok cok yaktıgına katılmıyorum 1.4 astra ile Şİ-ŞD 8.8 lt/100km lpg tüketimi oldu sehir içi sakin trafik ama yogun degil,bence önyargı var atiker e diger markalar kadar kaliteli diyecek kadar bilgi sahibi degilim ama focus a 1700 ytl ye taktırdıgım italyan kitten daha memnunum diyebilirim(Şimdilik)

tarihinde Nuri G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İbrahim Özdoğan

Hemen taktır bence

Taktırmadığım günlere yanıyorum şimdi ,ben Atiker taktırdım 1 yılı geçti memnunum can sıkıcı bir problem çıkarmadı şimdilik. O zaman markalar arasında fiyat farkı çoktu şimdilerde epey azalmış ,içine hangi marka sinerse onu taktır.

Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

hükümet kesin lpg ye el atacak baksana neredeyse 2 ytl oldu. (karadeniz bölgesinde 1.97) onun için sen hızlı ol lpg ye geç yoksa hiçbirşeyinden faydalanamayacasın.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
Ben atikeri öneririm, 4 aydır sorunsuz kullanıyorum, AY-OK otogaz 1. san. sitesinde, 4335392 ustaları süper

Onlarla görüştüm, Ege Bölgesi distribütörülermiş. Ustaları diğer bayilere eğitim veriyormuş. 1200 YTL fiyat dediler. Bir de yüzyüze görüşmek lazım.

Onun dışında Teleflex 2250 ytl 10 taksit, diğer bayide 1175 eu üzerinden %5 indirim diyor. ikincisi çınarlıda bayiliği daha yeni almış, pek güvenemem. Opel servisinin tavsiye ettiği brc 2a 1700 ytl 10 taksit, 1550 ytl peşin fiyat veriyor my07 için. malum yaz geldi, kmler arttı, biran önce taktırmayı düşünüyorum ama hangisi.

Bir de geçen haberlerde vardı, izmirde sızdırmazlık raporu için millet gecen sıraya giriyormuş. şu benzin zamlarının bizleri düşürdüğü rezilliğe bak...

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek
Onlarla görüştüm, Ege Bölgesi distribütörülermiş. Ustaları diğer bayilere eğitim veriyormuş. 1200 YTL fiyat dediler. Bir de yüzyüze görüşmek lazım.

Onun dışında Teleflex 2250 ytl 10 taksit, diğer bayide 1175 eu üzerinden %5 indirim diyor. ikincisi çınarlıda bayiliği daha yeni almış, pek güvenemem. Opel servisinin tavsiye ettiği brc 2a 1700 ytl 10 taksit, 1550 ytl peşin fiyat veriyor my07 için. malum yaz geldi, kmler arttı, biran önce taktırmayı düşünüyorum ama hangisi.

Bir de geçen haberlerde vardı, izmirde sızdırmazlık raporu için millet gecen sıraya giriyormuş. şu benzin zamlarının bizleri düşürdüğü rezilliğe bak...

Saygın halen taktırmadın mı?

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Yok yaa, taktıramadım hala. Üzerine düşemedim bi türlü :D Her bir km yabana gidiyor şimdilik :D)

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

Ege Otogaz - İlkay Yeğin - Tel: 0 232 435 22 08 2. sanayide, bunları da öneririm

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

atiker için biraz pazarlık yapın daha düşüge takıldıgını biliyorum

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Saygın Can Oğuz

Sonunda ben de lpglendim. Brc My07 kiiti 2a mühendislikte 1500 ytl fiyatla taktırdım. Şimdi ruhsata işletme olayı kaldı. Onun için de 2 takipçiyle konuştum, biri 400 diğeri 300 ytl (plaka değişmesi dahil) fiyat verdi. 300 olana yaptıracağım gibi. sizce bu fiyat normalmidir, yoksa daha fazla fiyat almama gerek varmıdır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...