Ömer Çalışkan

Forumdaki C-max sahipleri

Bu konuda 71 ileti var

merhaba arkadaşlar,

ben yeni c-max trend benzinli aldım.Lpg takdırdım.Forumlarda bakıyorumda c-max kullanan pek yok gibi.

c-max benzin/lpg kullananlar varsa haberleşelim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ömer bey galiba tek benzinli C-Max sizin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hıc bır seye tepkı gostermıyoruz.gıdıp araca tüp taktırıyoruz , dünyanın en pahalı benzınını kullanıyoruz...yınede sesımızı cıkarmıyoruz bu rahatsızlığı dıle getırmenın zamanı gelmedımı sızcede arkadaşlar alooooo :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

LPG'li bir C-Max hatırlıyorum ama kimin olduğunu hatırlamıyorum...

Hayırlı olsun aracınız...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
:) dün benzine yine zam geldi.........Hayırlı olsun aracınız...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İlle de LPG'li CMAX aramayın bence, FOCUS II'de 100 PS ve 115 PS versiyonlu olan motorlarla sizinki aynı olmalı, dolayısıyla Forumun LPG bölümünden takip edebilirsiniz.

LPG dikkat ister, 3-5 Beygir arası kayıp kaçınılmaz, zaten CMAX kasayı o motor zor taşıyor, bir de can sıkıcı sorunlar olma ihtimali, gene de siz bilirsiniz.

Ankara'da LPG'li Focus'lar var onlara sormak lazım...

Not: Türkiye'de toplam LPG tüketimi (Ev, Sanayi vs. ) geçen yıla göre azalmış. Bu bana ilginç geldi, LPG fiyatları bana kalırsa aşırı yükselmeyecek bu durumda, yalnız LPG ve Dizel Zam oranlarının Benzinden daha fazla olduğunu dikkate almak lazım... :huh:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bende de 2004 c-max benzinli var.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Dünyanın en pahalı benzinini bugünmü kullanmaya başladınız?

Ömer bey arabanız hayırlı uğurlu olsun. Güle güle kullanın.

+1

aracınıza samsunda nerede lpg taktırdınız?

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
LPG dikkat ister, 3-5 Beygir arası kayıp kaçınılmaz, zaten CMAX kasayı o motor zor taşıyor, bir de can sıkıcı sorunlar olma ihtimali, gene de siz bilirsiniz.

Amaç ekonomi ise 3-5 beygirin ne önemi var :seytan:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bendede 2005 c-max trend lpg li var..hayırlı olsun umarım memnun kalırsınız

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bizde de bi tane c-max benzinli var ama lpg li değil. gerçekten de benzinli c-max çok azmış..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

şıklar'da takdırdım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Peki dizel araç satılıp benzinli bir araç alıp LPG taktırmak ne kadar mantıklı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Peki dizel araç satılıp benzinli bir araç alıp LPG taktırmak ne kadar mantıklı?

Yapılabileceklerin en mantıklısı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Yapılabileceklerin en mantıklısı

hafta sonu galerileri gezdim her markadan cok sayıda satılık dizel araç var gecen sene ocak ayı gibi bu kadar satılık dizel yoktu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

su an en ucuz yakıt lpg dizeli satıp lpg li almak mantıksız olsunki

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

c-max benzinli 1225 kg.şimdi lpg takdırınca 1290 kg oldu.

km'ye 100 ykr tasarruf sağlarsa 15 bin km'de masrafını çıkarmış oluyor.

amaç ekonomiyse bence lpg mantıklı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

güle güle kullan aracını

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
arkadaşlar ben yeni dahil oldum bende de c-max 2004 trend benzinli var.36.000 km deyim

hayırlı olsun aracınız kazasız belasız kullanırsınız umarım..bendede 2005 c-max trend lpg li var..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

selam bende c max benzinli aldım 2004 model 28.000 km yol tutuş konfor süper özellikle frenler.ancak şehiriçi 10 lt yakıyor duruma göre lpg taktırmayı düşünüyorum...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
4.5 sene oldu bu arabayı alalı o kadar alıştım ki yol tutuşuna rahatlığına,genişliğine başka arabaya binince içim daralıyor.Fakat benimde tek derdim şehir içinde çok yakması 10 lt civarlarında yakıyor.Lpg taktırmak hep aklımda,lpg taktıran arkadaşlar tavsiye ederler mi? Benzinli ile arasında performans ve tüketim açısından ne değişiklikler gözlemlediler,kötü tarafları nedir? Bilgilendirirseniz sevinirim.Marka tavsiyesinde de bulunursanız iyi olur.

şimdiden teşekkürler

benzin ile lpg arasında cok fazla bi performans dususu olmuyor.tabi sıralı sistem için geçerli bu..c-max i alalı yaklasık 2 ay oluyor.aldıgımızın 2. gunu lbrc marka pg taktırdık.cok memnunuz..en son ölçümde şehir içi-sehirler arası karısık (yaklasık yüzde 70 i sehirlerarasıydı) 100 ytl lik gaz ile 600 km yol yaptık.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar benim araba benzinli şehir içinde çok yakıyor. 11 litre normal mi? bide 30.000 bakımını yaptırdım bu arabada yakıt filtresi yokmuş doğru mu?

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
?hsan bey k

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Filtreyi bilmem ama c-maxların çok yaktığını biliyorum... Buna rağmen 11 litre benzin yakar bir araç evde yılan beslemek gibi bişey olmalı...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bu hafta sonu 106 ytl lik gaz ile 650 km yol yaptık.yaklasık 250 km si sehir içi..bu buyuklukte bir arac için cokda fazla degil sanırım.benım bekledigimden daha az yaktı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Filtre varmı Çağlar bey?Meraktan çatlayacağım. :rolleyes:

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş