İçeriğe Yönlendir

Mondeo II - Koltuk Yükseklik Ayar Dişlisi

Misafir

Recommended Posts

Ahmet Said Avşar
Bir saat önce, Derviş Dursun yazdı:

Fazla takma boşver. Eski arabayı ne kadar çok dinlersen o kadar çok öksürür kulağına. Benimde çalışmıyor ama bir işime de yaramıyor. Kendi ayarlı zaten. Durup durup kendimi yukarı aşağı oynatıp durmayacağım için ellemiyorum. :D tek şoför olduğum için de sıkıntı yok hani

ilk dişliye 70 lira vermesem  ve motor mili için de sanayi sanayi gezmemiş olsam koyvercem ama 100 lira harcadım saten :) yaptırmazsam boşa gidecek

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Sizinki talihsizlik olmuş, normalde 70 liraya hallediliyor. Ghia'yı Ghia yapan özelliklerinden biridir koltuk yükseltme.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar

saygınlar makina da motor dişlisini yaptırdım,ancak usta ilk aldığım metal dişliyi sökmüş :) kendi plastik dişli yapmış.hal böyle olunca 70 lira fazladan dişliye para verdik 

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun
Bir saat önce, Ahmet Said Avşar yazdı:

saygınlar makina da motor dişlisini yaptırdım,ancak usta ilk aldığım metal dişliyi sökmüş :) kendi plastik dişli yapmış.hal böyle olunca 70 lira fazladan dişliye para verdik 

Sakla onu ben senden alırım Ahmet, zarara girmemiş olursun :) motoru söküp bakıp ona göre alacaktım zaten. Onlara ödeyeceğime sana öderim. Önce fırsat bulunca motoru açmam lazım. Bu arada usta niye sökmüş ki dişliyi?

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
3 dakika önce, Derviş Dursun yazdı:

Sakla onu ben senden alırım Ahmet, zarara girmemiş olursun :) motoru söküp bakıp ona göre alacaktım zaten. Onlara ödeyeceğime sana öderim. Önce fırsat bulunca motoru açmam lazım. Bu arada usta niye sökmüş ki dişliyi?

anlamadım ki,telden konuştuk şimdi,saten zorla yaptı biraz :) sonsuz dişlinin örneği yokmuştu.muhtemelen kendi dişli uydurdu ama nasıl yaptı bilmiyorum :) 

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

anlamadım ki,telden konuştuk şimdi,saten zorla yaptı biraz :) sonsuz dişlinin örneği yokmuştu.muhtemelen kendi dişli uydurdu ama nasıl yaptı bilmiyorum :) 

Anladım, o zaman yeni yaptığı dişli eski dişliye uymadı, eskisini söküp yeni dişli yapıp birbirine uydurdu.

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
10 dakika önce, Derviş Dursun yazdı:

Anladım, o zaman yeni yaptığı dişli eski dişliye uymadı, eskisini söküp yeni dişli yapıp birbirine uydurdu.

muhtemelen,çünkü bana lazım olan dişlinin numunesi yoktu elinde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Metal dişli gereksiz, karşılığındaki dişliyi kalıbı olmadan yaptıysa ustalığını konuşturmuş. 70 liraya uğraşacak tornacı zor bulunur. Sorun hallolmuş, gerisi boş.. ;)

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
17 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Metal dişli gereksiz, karşılığındaki dişliyi kalıbı olmadan yaptıysa ustalığını konuşturmuş. 70 liraya uğraşacak tornacı zor bulunur. Sorun hallolmuş, gerisi boş.. ;)

aynen ama 150 lira :)  2 dişli için

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
On 09.03.2017 at 15:24, Derviş Dursun yazdı:

vb8mED.jpg

Bugün motor u takdirdim,harcadığım emeğe değdi.resimde ki dişli derviş boşta şuan 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun
vb8mED.jpg
Bugün motor u takdirdim,harcadığım emeğe değdi.resimde ki dişli derviş boşta şuan 

tamamdır kardeşim, ben motoru müsait bir zamanda açıp dağıtayım bakayım ne gitmiş ne kalmış. Senin işine dönmesin benim işte :D sadece bu dişli gidikse senle irtibata geçerim alırım senden. Paran ziyan olmamış olur, işin görülür hiç olmazsa.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Kürşat Kılıçarslan

Aynı sorun bende de var 2007 mondeo mke3 ov trend ön koltuk iki kademeli tuşa bastığımda motor çalışıyor ama koltukta hareket yok okuduğum kadarıyla sorun tek dişliden kaynaklanıyor benim sakarya karasuda bu dişliyi metal yaptırma olanağın yok bu dişliyi metal şeklinde temin edebileceğim bi yer varmı

Yorum bağlantısı
Kürşat Kılıçarslan
3 saat önce, Serkan Toker yazdı:

Kargoyla Ankara'ya yollayın, aynı gün geri gönderilir.

Tam adres yazman mümkünmü

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
15 saat önce, Kürşat Kılıçarslan yazdı:

Aynı sorun bende de var 2007 mondeo mke3 ov trend ön koltuk iki kademeli tuşa bastığımda motor çalışıyor ama koltukta hareket yok okuduğum kadarıyla sorun tek dişliden kaynaklanıyor benim sakarya karasuda bu dişliyi metal yaptırma olanağın yok bu dişliyi metal şeklinde temin edebileceğim bi yer varmı

elimde fazladan metal dişli var

Yorum bağlantısı
Kürşat Kılıçarslan

Benim araç 2007 trend ov iki kademeli  ama eski kasa olandan ona uyarmı uyarsa nasıl irtibat kurarız

Yorum bağlantısı
Kürşat Kılıçarslan
(düzenlendi)
6 saat önce, Ahmet Said Avşar yazdı:

Benim araç 2007 trend ov iki kademeli  ama eski kasa olandan ona uyarmı uyarsa nasıl irtibat kurarız

Pim derken dişli motordan çıkmasın diye mi bunun bi şeması görseli var mıdır acaba

tarihinde Kürşat Kılıçarslan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Kürşat Kılıçarslan

Ben bugün motoru söktüm dişliyi çıkardım burdan ahmet bey sağolsun bi dişli göndermişti ama mk2 kasaya ait uymadı ben de motoru takmadan koltuğu monte ettim ben şimdi motoru göndersem içine metal dişliyi takıp gönderecek usta varmıdır

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
55 dakika önce, Kürşat Kılıçarslan yazdı:

Ben bugün motoru söktüm dişliyi çıkardım burdan ahmet bey sağolsun bi dişli göndermişti ama mk2 kasaya ait uymadı ben de motoru takmadan koltuğu monte ettim ben şimdi motoru göndersem içine metal dişliyi takıp gönderecek usta varmıdır

Metal dişliye gerek yok. Ankaraya yollayın yapılıp geri gelir.

Yorum bağlantısı
Kürşat Kılıçarslan
32 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Metal dişliye gerek yok. Ankaraya yollayın yapılıp geri gelir.

Ankarada nereye yollayacam 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...