İçeriğe Yönlendir

Mondeo ne kadar yakar?

Murat Karahan

Recommended Posts

Murat Karahan

Arabayı alalı 10 gün oldu sanırım.arabadaki çeşitli sorunlardan test etme fırsatım olmadı.2 defa depoyu fulledim.40 Litre LPG

Kilometreye bakıyorum 200 ü geçmiyor.200 km yi şehiriçi ve şehirler arası karışık yapıyorum.Bu Mondeolar için normal mi.

Okuduğum kadarıyla hava akışmetresi arızalı ise çok yakar.yanlışmıyım.Yağı bujileri hava filtresini geçen hafta değiştirdim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Arabayı alalı 10 gün oldu sanırım.arabadaki çeşitli sorunlardan test etme fırsatım olmadı.2 defa depoyu fulledim.40 Litre LPG

Kilometreye bakıyorum 200 ü geçmiyor.

Sağlıklı hiç bir araba bu kadar yakamaz...

98 ghia mondi için Mehmet Özyürekle görüşebilirsiniz, kendisi mondiye LPG koklatma uzmanıdır.

Bu araba beni aşar be dostum... Uçmuş bu..

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
. 98 ghia mondi için Mehmet Özyürekle görüşebilirsiniz, kendisi mondiye LPG koklatma uzmanıdır.

ehh bende fena sayılmam :lol2:

şehir içi klima açık :220 km 27 litre gazla :)

ahhh murat nazar değdirdin arabama... :)

Yorum bağlantısı
Murat Karahan

Evet benzin depom full iken yaklaşık 25 km lik bir mesafede ibrenin bayağı düştüğünü söyleyebilirim.

Yorum bağlantısı
Olcay Işıktaş

Ben 1,5 ay önce mondeoma BRC taktırdım 2500 km yol yaptım uzun yolda 155-160 ykr yaktı ,,ş.içinde ortalama 200-220 ykr yakıyor.diğer bi ifade ile zuun yolda 100 km de 8 litre ş.içinde ise ortalama 11--12 litre yakıyor....Rakamlar ufak tefek farklılıklar gösteriyo bende mesela izmiite lpg 1880 antalyada 1960 ankarada ise 1710....bu fiyat farklılıklarından dolayı yani..Ama 100 km deki litresel yakıt en doğru hesap olacaktır.ve ben şahsen cok memnunum.Ama tek sıkıntı artık çok az yaktıgını bildigimden dolayı arabayı cok fazlaca kullanmaya başladım...ekonomı yapalım derken ayarı bozdum yani:)))

Yorum bağlantısı
Uğur Çelik

Aynen olcay bey benşm arabamda 155-165 arasında uzun yolda yakıyor.Şehiriçi 190-220 arasında değişiyor yeni test ettim.

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli
Evet benzin depom full iken yaklaşık 25 km lik bir mesafede ibrenin bayağı düştüğünü söyleyebilirim.

Hava akış metrenizi ve hego sensörünüze bir baktırın hatta yapabiliyorsanız aracı bir yetkili serviste bilgisayara bağlatın zaten çıkar

Yorum bağlantısı
Hakan Orman

Benim Aracımda Atiker Sıralı Sistem Takılı

Şehir İçi 230 Ykr

Şehir Dışı 160 Ykr Civarı Yakıyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Benim Aracımda Atiker Sıralı Sistem Takılı

Şehir İçi 230 Ykr

Şehir Dışı 160 Ykr Civarı Yakıyor

Benimkinde Telefleks takılı...

Şehir içi 160

Uzun yolda 125 yakıyor...

Ama tabi buna kimse inanmıyor... O da ayrı konu.. :lol2:

Biraz fazla sallamışım galiba... Yada çok zam gelmiş... :)

Ama bunlar gerçek ve güncel yani Lpg 1,88 ikenki veriler...

Şehir içi 180

Uzun yol 130

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş
(düzenlendi)

Şehir içi 160

Şehir içi 180

Uzun yol 130

Senin kitte bir sorun vardı.Ne oldu hallettin mi?Ben takip edemedim...

tarihinde Sami Akta? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Benimkisi daha ağır, güçlü ve otomatik. Benimki şehiriçinde 18-23 ykr arası yakıyor. Şehirlerarası hiç test etmedim.

E daha boş... Bunu da belirtmeliydin...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tabii. Sen 50 kilo ben 105 kilo. Bu bile farkeder.

Benimde çocuklar 15'er kilo....

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Senin kitte bir sorun vardı.Ne oldu hallettin mi?Ben takip edemedim...

Hee düzeldi kendi kendine...

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Poyraz Peyk

Şehir içi 160

Şehir içi 180

Uzun yol 130

Üstad bu işin püf noktalarınıda paylaşırsan sevinirim...Sizin bu yazınıza güvenerek bende dün (98 mondeo) telefleks taktırdım perforfmans iyi fakat amacımız tabiiki tasarruf bakalım sizlerle paylaşacagım....

Yorum bağlantısı
Vedat Çakır

Benim mondeoda da teleflex takılı. Gerçi henüz yeni sayılır ama şehiriçi 9 - 9.5 litre LPG (Konya trafiği) yakıyor. Şehirlerarası ne kadar yaktığına henüz bakamadım.

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal

Benimki niye çok yakıyor,benimkide teleflex

30 litre ile yaklaşık 230 km yapabiliyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Murat bey, lpg ile km de harcadığınız meblağ, benim benzinli otomatik V6 ile harcadığımdan daha çok, yani ciddi bir kontrol yaptırın.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Benimki niye çok yakıyor,benimkide teleflex

30 litre ile yaklaşık 230 km yapabiliyorum.

Otomatiğe alışamamışsındır abi..

Vitesleri sen değiştir, onun değiştirmesini bekleme...

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal

Çokta nazik kullanıyorum,sanırım benip lpg proğramında bir sorun var.1999 mondeo glx'in proğramını attılar.Bu nedenle olabilirmi?

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal

Mehmet bey

Benzinle şehir içi 10-11/100 lt/km

Tüple şehir içi 14-15/100 lt/km

Sanırım benzin tüketimi normal,dediğiniz gibi bujiler,Yağ,hava,benzin filitreleri değişti,sizin arabada radyatörün orda arabanın sağında bulunua ve bakır boru üzerindeki sensör (adını hatırlayamadım) benim arabada motorun arka kısmında bulunuyor o da değişti.Kafam durdu :) hava filitresinin ordaki sensör temizlendi.Yapacak bir tek buji kabloları kaldı onada baktırdım yeni olduğunu söylediler,ama bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Buji kablosunun yeni olduğu nasıl anlaşıldı bilmem ama...

Benzinde 10 litre olan tüketim, lpg ile 12 litreyi geçiyorsa lpg kalibrasyonu veya bişeyleri suçlu...

Aracı, şehri ve vites kutusunun düşününce 10 litre benzin tüketimi normal görünüyor...

Otomatik araçta kalibrasyon yapmak çok zor olacağı için hazır yüklüyorlar...

Tunalı'yı ara, Gencay Bey ile görüş... Benzinde 10 litre, lpg de 15 litre tükettiğini söyle, bir fikir verecektir..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...