İçeriğe Yönlendir

Mondeo ne kadar yakar?

Murat Karahan

Recommended Posts

Çağdaş İbiş
(düzenlendi)
Hımm. bildiğini bilmiyordum..

8 yemek 2 kahvaltı ve 2 otopark giriş ücretini rahat görüyor lpg'de..

Bundan sonra yaptığımız yüksek hızları böyle mi anlatacağız abi :lol2:

Youtube'a DNS değiştirip girmek gibi bişey bu da demek :blush:

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sezgin Geridönmez

Ormanda Zagor Tenay'ın 10 kaplan gücünde olduğu söyleniyor.

Doğruluk payı var mıdır?

Yorum bağlantısı
Kemalettin Karatum
Ormanda Zagor Tenay'ın 10 kaplan gücünde olduğu söyleniyor.

Doğruluk payı var mıdır?

Fantom dur o dediğiniz. Ölümsüz Ruh..... :D

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Burçin Kabasakal
Tebrik etmeden geçemedim..Dilimize gereken özeni gösterdiğiniz için :bravo: ...

+1 Ben de teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
İdris Arıcı

sanırım otomatik vitesli kullanım ayrı bir maharet gerektiriyo yakıt tüketiminde. peki herkesin yaşadığı yer ve durum farklı bende kendi durumumu söyleyim ve bir değerlendirme alayım. nitekim ben bir sonuca varacak kadar tecrübem olmadı mondeoda. Geçen doldurduğum depoyla(30lt lik tam ne kadar aldı hatırlayamıyorum) şehir içi kullanımda(izmir/bergama) daha önce hiç ov deneyimi olmayan ve aracına her yeni binen arkadaşına "sen kickdown nedir biliyor musun?" diye soran birinin 200 km yapması normal midir?

Yorum bağlantısı
Sezgin Geridönmez
sanırım otomatik vitesli kullanım ayrı bir maharet gerektiriyo yakıt tüketiminde. peki herkesin yaşadığı yer ve durum farklı bende kendi durumumu söyleyim ve bir değerlendirme alayım. nitekim ben bir sonuca varacak kadar tecrübem olmadı mondeoda. Geçen doldurduğum depoyla(30lt lik tam ne kadar aldı hatırlayamıyorum) şehir içi kullanımda(izmir/bergama) daha önce hiç ov deneyimi olmayan ve aracına her yeni binen arkadaşına "sen kickdown nedir biliyor musun?" diye soran birinin 200 km yapması normal midir?

Kickdown sayınıza göre değişebilir tabii ki ama 200 km. güzel bir değer. Performanslı kullanımda, sakin kullanılan benzinli 1.4-1.6 araçtan daha az yakmışsınız.

Yorum bağlantısı
Can Tuncer

bende arabayı dün aldım daha,98 mondeo 2,0ghia benzinli.bursadan çıktığımda yol bilgisayarı 9,2 lt gösteriyordu yozgata girerken 7.3e düşürebildim:)bu bir başarımıdır değilmidir anlayamadım birde arabaya alışkın değilim 2000 motora devirlerine alışmam 200 km yi buldu bugün lpg taktıracağım bakalım nasıl olacak?

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
sıkıldık artık yozgatta torosa broadwaya binmekten napalım :nazar:

Kardeşimde orda çalışıyor... Onunda mondeosu var. 06 Y 5353...

Yorum bağlantısı
Can Tuncer

sorgun ilçesindeyim ben buralarda fazla tutmazlar çok yakar parçası pahalı diye önyargılılar ama gördüğüm kadarıyla aşırı bi yakıtıda yok.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Orada yakacağı taş patlasa 9 lt dir.Uzun yolda 7 nin altına çok rahat iner.Tekrar hayırlı olsun...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ezginler

Gerçi cok eski bir konu ama yakıt sarfiyatı her zaman önemli bir konu,aracımızın normal yakıt sarfiyatı olması için aracımızın bakımları tam ve eksiksiz olmalıdır işin sırrı budur lastiklerden tutunda hava filtresine kadar her aşama önemlidir,yakıt aldıgımız istasyon ,aracı kullanım şeklimiz çok önemli hepsi yakıta etki eder kısaca full bakımlı ve uygun kullanımla fazla yakıt yakması diye birşey kalmaz. Tabi yakıt fiyatları hergün degişiyor.

Yorum bağlantısı
Çınar Uzel

98 mondeo lpg fiyatları surekli degiştiğinden lt olarak vereyim.uzun yolda 35 lt depo ile 320-330 km yapıyorum.yani 1 lt ile 9-10 km yapıyor.sehir içi ise 1 lt ile 6 km civarı yapıyor.lpg sistemim sıralı degil landirenzo cok nokta enjeksiyonlu kit.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
98 mondeo lpg fiyatları surekli degiştiğinden lt olarak vereyim.uzun yolda 35 lt depo ile 320-330 km yapıyorum.yani 1 lt ile 9-10 km yapıyor.sehir içi ise 1 lt ile 6 km civarı yapıyor.lpg sistemim sıralı degil landirenzo cok nokta enjeksiyonlu kit.

Çok yakıyorsunuz...

Bir kaç gündür Kayseri'ye gidip geliyorum... 30 liralık lpg alıyorum, 16,75 litre yapıyor.. Bunun 210-220 km arası yok yapıyorum..

Yorum bağlantısı
Çınar Uzel
Çok yakıyorsunuz...

Bir kaç gündür Kayseri'ye gidip geliyorum... 30 liralık lpg alıyorum, 16,75 litre yapıyor.. Bunun 210-220 km arası yok yapıyorum..

cevremdekilere sordugumda benimkine yakın degerler soyluyorlar ama sizin degerler maasallah cok iyi ben 16-17 lt ile ozun yolda 160 km civarı yapabilirim ancak.aracım bakımlı buji hava filtresi vs yeni.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Özcan Polat

Mehmet Bey "Mondeo ya yakıt nasıl koklatılır" adlı bi kitap çıkarsa hemen satın alıcam :) Bizim değerler yanından bile geçmiyor :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Bey "Mondeo ya yakıt nasıl koklatılır" adlı bi kitap çıkarsa hemen satın alıcam :) Bizim değerler yanından bile geçmiyor :)

Kitaba gerek yok.. Cevap tek kelime.... : Bakım.. Açılımı üç cümle;

Düzenli periyodik parça değişimi...

Buji, buji kablosu, oksijen sensörü, hava filtresi, egzoz sistemi, motor yağı, lastikler, lastik havaları vb.

Bir de sağ ayağa biraz ayar....

Bu kadar...

Yorum bağlantısı
Kurtuluş Erdoğan

merhaba arkadaşlar bende 1 ay önce aldım mondeo 1998 glx 1 hafta öncede tüp taktırdım landi renzo dün ölçtüm 345 km de 34litre gaz yaktı daha son ayarları yapılmadı , memunum şimdilik :f1:

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Can Tuncer

son değerleri paylaşayım lpg takılalı yaklaşık 5000 km oldu(1,5 ayda:)) uzun yolda 90 100 km hızda 24 litre lpg ile 260 280 km arası,şehir içinde 200 km.biraz basıncada(130km/h ve üzeri)210 km gidiyo 24 litre lpg yle.sanırım iyi rakamlar :nazar:

Yorum bağlantısı
Çınar Uzel
son değerleri paylaşayım lpg takılalı yaklaşık 5000 km oldu(1,5 ayda:)) uzun yolda 90 100 km hızda 24 litre lpg ile 260 280 km arası,şehir içinde 200 km.biraz basıncada(130km/h ve üzeri)210 km gidiyo 24 litre lpg yle.sanırım iyi rakamlar :)

benimde 98 mondeo glx lpg sıralı değil uzun yol 100 km 10 lt sizinkiyle aynı ama sehiriçi 100 km de 16 lt benim sehiriçi anormal zaten bir turlu anlayamadım.

Yorum bağlantısı
Atilla Aktan

bunlar iyi hoşda şehirdışında kaç km hız ort. bu yakıtı yakmanızı sağlıyor ? şehiriçi 23 ykrş çok iyi, hele şehjir dışı 15-29 ykr mükemmel, ben daha test etmedim, 25 ykrş a razıyım açıkcası ş.içinde

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Savaş Dinç
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar. Ağustos 2009' dan bu yana 97 Mondeo 2.0 Ghia aracım ile 11000 km. yaptım. Aracımda toplama sıralı sistem gaz tertibatı var. Şehirlerarası yollarda trafik kurallarında belirtilen hızlara uyduğumuzda (90+9) yaklaşık 100 km.' de 6-7 lt., şehir içi ise 30 lt. ile 300-330 km. yol alıyorum. Almadan önce, "Araba mı alayım, 4 teker mi?" diye düşünürken araba! almaya karar verdiğime hala memnunum. Arızaları haliyle diğer araçlara göre daha pahalıya çıkıyor olabilir ama, 50 km.' de bir arıza yapmıyor. Alalı beri yeni yeni oturtmaya başladım aracı. Daha önce kullanan traktör gibi kullanmış. Onun için düzen tutturmak biraz zamanımı aldı. Şu an dediğim gibi, ev-iş-gezme periyodunda 30 lt gaz ile en az 300 km. yol yapıyor. Genelde de 320-330 arası gidip geliyorum. Bu da 1 haftada 1 depo ediyor. :)

Saygılar...

tarihinde Sava? Din tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Hafta sonu Eskişehir-İstanbul arasında 305 km CC ile yol yaptım. İlk 170 km'yi 100 km ile katederken, son 135 km'yi 130 km ile tamamladım. Çok nadir CC'yi kapattım. 27.4 lt. LPG tüketmişim. 8.9 lt ortalama yakıt tüketmişim.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Mondeo ne kadar mı yakar?

valla yakıt olarak pek fazla bir şey yakmaz da,

değer kaybı olarak canınızı fena yakar. Bundan emin olabilirsiniz. :s

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...