İçeriğe Yönlendir

Lpg li arabaların benzin sarfiyatı..

Guest Ak?n Atakan

Recommended Posts

Guest Ak?n Atakan

Arkadaşlar diyelim ki 90 ytl lik gaz aldık bununla 2-3 hafta gezdik şehir içi şehir dışı toplam 500 km yol yaptık..Lpg nin litresi 1.91 km başına 18 kuruş yakmışız..Güzel bir değer fakat bu araba hiç benzin yakmadı mı?Günde ortalama 3-4 defa çalıştırdığımızı düşünsek toplam 50 defa çalışsa araba 15-20 saniyede benzine geçtiğini de hesap edersek arabanın gerçek tüketimi ne kadar olur..

Yorum bağlantısı
Ruhi Gökhan

Bana bir depo LPG bitene kadar 20 YTL yetiyorda artıyor :clapping: Gerisi teferruat...

Yorum bağlantısı
Serdar Yeniçeri
Ben hesapladım. Aracın km sayacını sıfırladım. Benzin ve LPG'yi aynı yerde fulledim. Sonra 2 kere ikişer bin km yol yaptım ve her 2000 km sonunda aynı yerde fulledim. Kışın 1000'km de yaklaşık 20 lira ( 6 lt kadar) yazın ise 10 lira (2,8 lt gibi) tüketim gördüm.

bravo gerçekten gözden kaçabilecek bir konuyu denemiş olmanız takdir edilecek bir davranış :clapping:

Yorum bağlantısı
Guest Ak?n Atakan
Ben hesapladım. Aracın km sayacını sıfırladım. Benzin ve LPG'yi aynı yerde fulledim. Sonra 2 kere ikişer bin km yol yaptım ve her 2000 km sonunda aynı yerde fulledim. Kışın 1000'km de yaklaşık 20 lira ( 6 lt kadar) yazın ise 10 lira (2,8 lt gibi) tüketim gördüm.

Hımm..Yani yazın 500 km de 5 ytl benzin yakıyor o zaman 10 kuruş daha eklemek gerekiyor..Yani litresi 1.91 den 90 ytllik lpg + 3.5 ytl den 5 ytllik benzin toplam 500 km..O zaman gerçek değer 0.190 kuruş eder..Ben de 10 ile 15 ytl benzin yakmalı diye hesaplamıştım..Böyleyse yine iyi..

Yorum bağlantısı
Bahadır Görgeç

Slm, Aynı konu benim de kafamı kurcaladı.

50 ytl Benzin Aldın ( Benzin ışığı yanıyordu) 2 defa gaz aldım (simit depo ve 45 litre olanlardan ama 38lt alıyor) ilk depo bitti.

ikincinin içinde 100km lik kaldı ve benzin ışı daha yanmadı.

Ben çözüm olarak arabayla kısa duruşlarda ve içinde birileri varken stop etmemekte buldum.

Yorum bağlantısı
Çağrı Yazıcı

litresini 1.91 den alıyorum.1500 km yol yaptım klima 2.kademede açıktı sürekli, hız ortalama 100km,lpg markası milano km de 16 ykr.klima kapalı 14 ykr.nasıl ölçtün deme valla çok güzel ölçtüm........

Yorum bağlantısı
Guest Ak?n Atakan

20 ytl gazla 84 km tamamı şehir içi klima 2. kademe genelde açık..Kullandığım vites genelde 2-3. vitesler..Benzin dahil 245-250 yakmış araba..Gaz olmasa rahat 340-350 yakardı..Tasarruf oranı yüzde 27-30, gayet normal..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...