İçeriğe Yönlendir

Focus Titanium mu? Civic Elegance mi?

Cihan Alkan

Recommended Posts

Yeni civic'ten şikayetler artıyor. Honda sitelerinde millet tek tek dökülmeye başladı.

Bazılarının 3000-4000 km'de firen diskleri yanmış ve servisle uğraşıyorlar. servis tornalayalım diyormuş :)

40 milyar para ver. 3000 de firen diskleri yansın. Servise git tornalasın. Sonra gene yansın gene tornalansın.

adamlar civic aldımı adam gibi kullanamıyor da ondan , burada da bir tip var gaz ve fren pedalını buton olarak kullanıyo zibi.i, o şekilde kullanmaya çok bile dayanır arabalar , nedense bu tipler civic ve bmw alanlarda çok var.

ford kullanıcıları daha bi adam gibi kullanıyor arabayı , tabiki arıza riski de azalıyor

otomatik ise tercih civic diyorum ben

düz ise inanın ben bile şu an 2 gün düşünürdüm ve sanırım karar veremezdim :)

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Civic Sedan sadece kıyafet olarak yeni , motor ve yürüyeni yeni değil , tıpkı 6.nesil Golf'ün yollardaki 5. nesilin platformu üzerinde yükselmesi gibi, ancak HB versiyon yeni motorlar ve yürüyene sahip , o yüzden daha farklı ve özel, ancak tip olarak ütü gibi duruyor yandan baklıldığında , ben Focus'u tercih ederken Civic'i hiç göz önünde bulundurmadım , çünkü bir araç aldığımda bana birçok yenilik sunması lazım , Civic sedanı ancak Type-R olarak tercih ederim , onuda şimdilik ithal etmiyorlar , her türlü Focus derim , özellikle Titanium X paket olarak alırsanız , sürüşe duyarlı adaptif farlar, Led diyotlu stop grubu , parçalı deri koltuklar, Sony Ses sistemi , Sunroof , soğutmalı torpido , 220 Volt priz gibi eklentiler size ayrıcalıklı bir araç içersinde olduğunuzu hissettirecektir , özellikle adaptif farlar ve Led diyotlu Parklar ciddi manada başarılı detaylar, tasarım ise zevk işine kalıyor.

civic sedanla hb in motoru aynı , şanzumanı faklı (otomatik) yeni motor ikiside , eskisinden değil.

sedan 1.6 lar 1.8 in stroku düşürülerek hacim küçültülmüş hali , motorlar tamamen aynı .

tarihinde Okyay Pay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil

benım sana tavsıyem focus olur.sebebı ıse hondanın bır oncekı kasası olsa belkı gorunum olarak cok ıyı degıl ama yenı kasaya goe daha kalıtelı.yanı anlayacagın yenı kasa honda cok ıyı degıl.ama bununla beraber yenı kasa focus ıcınde aynı seyler gecerlı.sonuclandırmak zor ama sen ALIRSIN FORD OLURSUN LORD.

Yorum bağlantısı
O servis halt etmiş. Krang farklı bir kere.. Krang farklı ise aynı motoru kullanabilmen ve motor hacmini düşürebilmen için piston kollarını anlamsız uzatman lazım. O da gereksiz ağırlık ve torkta düşme demek. Kimse öyle bir denyoluk yapmaz. Heleki Honda kesinlikle yapmaz. Araba daha seri olur ama torku düşük olur..

valla teknik tabloda da görünüyor olay

çap aynı strok farklı

Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

hayırlı olsun.bana kalsa elegance civic beyaz renk.doğuştan modlu,agresif,çok tatlı bir araç

dscf0069km51gl0.jpg

DSC00607.jpg

DSC00665-1.jpg

Yorum bağlantısı
Focus Faz 2 Titanyum, çok kötü döver Civic'i.

Civic'in boyası dökülüyor ya, adamlar bi kat atıp bırakmışlar, ön kaputlar başlamış pul pul atmaya taş çarptıkça, forumlarda insanlar meliyor yandık anam diye.

şu şikayetlerden bende yok henüz

ama o boya atıklarından eski focusumda bol miktarda vardı (ben öyle aldım)

taş vurupta boyası atmayacak araba olduğunu sanmıyorum

yol tutuş hususu haricinde başka hangi konuda döver merak ettim ?

Yorum bağlantısı
Guest Aydan Tambay

bence civic motor teknolojisi ve sanzıman konusunda focus dan daha iyi. bildiğim kadarıyla honda s 2000 motoru dünyanın en iyi benzinli motoru seçilmişti, bir zaman. artık japon arabaları bir çok avrupa arabasından çok daha üstün özelliklere sahip. ah birde avrupa arabaları kadar yalıtımları iyi olsa.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Focusun düzünden daha az yakıyor.

+1

Okyay uzun yolda 5,8 falan yakıyor yanılmıyorsam...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yav iyi de uzun yolda. Hem focus uzun yolda 5,5'un altına çok rahat iner.

Rahat inemez Murat...

ama

Hondanın Şehir içi tüketimini bilmiyorum..

Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

sefa bey haklı benzinli ise civic,Auto olacaksa civic.dizel olacaksa focus ama şuda var bu yıl sonunda 1.6 dizel golf gelecek... ortalık o zaman karışacak işte...

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

DSG ile mi gelicek...Şahsi fikrim otomatik benzinli titanyum alırım.Honda civic 2008 düz vites 6.7litre şehir içi bunu bizzat kendi gözlerimle gördüm.Öle 20km filanda göstermedi bunu göstergeler.Hondanın şanzımanı ve motoru süper öne doğru fırlayışı filan cezbedici.Şahsi fikrim benim genede ben çok gider gelirdim iki araba arasında...Focus I ımden memnun olduğum için focus 2 de alırdım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

DGS mi gelir ne zaman gelir bilmiyorum, adamlar ellerindeki 1.9 motorları bitirdi.sıra 1.6 da ama bi girerlerse ki girecekler çok karışacak ortalık.bu sınıfta ne reno ne kia ne opel dikiş tuturamadı.ford özellikle filo bağlantıları ile dizel piyasasına hakim oldu.ama vw bi girerse seyreyle gümmürtüyü

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Haklısınız ama.Opel niye tutturamadı 1.3 multijet otomatiği sport tuşuna almadan yokuşta stop ediyor arkadaşımın araba 2 aydır serviste rolanti kıl tüy demişler.Reno 1.5 dci meganeler çok sattı oda güvenlik reklamlarından bi pay yarattı.Kia 1.5 crdi hyundai motoru ile gidebildiği kadar gitti :( Focus oto dizeli sorunsuz olsaydı çok çok daha dizel satardı...Şuanda otomatik dizel iyi araba çok çok az.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

reno 80 hp ile piyasaya girdi ve çokta uzun bir müddet bu motoru satmaya çalıştı.sonra 100 lük geldi.ama ford tam tersini yaptı 109 hp den sonra 90 hp dizel çıkardı tabiki satamadı 90 lıkları .özellikle filo ve rent işinde en çok focus vardır.iyi mi ? bence kötü,focus şirket arabası imajı çiziyor...bu segment dizel alacak olsam vw beklerdim

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Bende arabamın kiralık olarak çok görmek istemezdim.Haklısınız.Otomativ sektöründesiniz size otomatik dizel hangi araç alınır?

Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit
(düzenlendi)

yeni auto şanzımaların çoğu triptronik dediğimiz türden ve prb li.focusta çok başımıza gelmiştir bu.normal tork conv.sistemlerde prb olmazken asm,cvt şanzımanlar can sıkmaktadır.ben senin yerinde olsam benzinli eski auto şanzımanlı araç alırdım.tüp takar binerdim :(

tarihinde Mustafa Yi?it tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
mondeo bana uymaz hocam.genç yaşta ona binersek ruhumuz olgunlaşabilir:)şimdilik focus yada civic düşünüyorum...

vay be demek ki biz spor arabalara bine bine çocuk kaldık..olgunlaşmadık...sen çok yaşa emi Cihan kardeş... :(

Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit
Yok tüp olucak gibi değil.O zaman sorunsuz şanzımanlara kayıcam ben.Bmw e46lara.

bmw ise çok söze gerek yok :(

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Yani yapıcak bişi yok. :( İstanbul trafiğinde + bütün arabalarımız otomatikken alışmışken.Sorunsuzda dizel otomatik araba yokken o zaman biraz paraya kıymak lazım abi...

Yorum bağlantısı
Okyay, yanlışım varsa düzelt. Bildiğim kadarıyla yağmur sensörü, kararan ayna gibi oyuncaklar yok hiç bir civic'de. Sedanının bagajı, focusun hb'i kadar. Otomatiği de iddia edilenin aksine çok yakıyor. Ama yukarda Allah var, güzel araba..

ağmur sensörü ve kararan ayna yok ama bunun şikayeti zaten olmaz alınırken belli , bagaj hacmi de aınırken belli , ince lastik koyarak büyütmek olası şimdilik ilginç bir şekilde şikayetim olmadı ( ki sw a alışmış olan ben)

2 kere izmir 1 kere ankara yaptım geldim , her iki şehirde de ciddi manada gezdim toplam yakıt ortalaması 5.9 da kaldı

sadece ankara gidiş gelişi ankarada gezme dahil 5.8 di

300 ytl para verdim benzine gidiş geliş ( 1500 km )

çok mu azmı siz karar verin ( klima hiç kapanmadı doğal olarak )

Yav iyi de uzun yolda. Hem focus uzun yolda 5,5'un altına çok rahat iner. Kaldıki asıl mesele şehiriçinde. Bir aracın ne yaktığının asıl göstergesi şehiriçi değerleri değil midir..

İstanbul trafiğinde nasıl insin 8'in altına. Katalog değeri bile 9,8 ..

valla büyük şehirlerde araçların daha az yaktığını gördüm , bodrumda ciddi manada çok yakıyor gibi görünüyor araçlar trafik hiçbir şekilde 30 u geçemediği için

ama b.şehirde bi çevre yoluna çıkıyosun bir kaç km 80-90 gittinmi tıkır tıkır düşüyor ortalama .

bu dediğimi Çağlar Bayur da tesbit etti , sorabilirsiniz .

Haklısınız ama.Opel niye tutturamadı 1.3 multijet otomatiği sport tuşuna almadan yokuşta stop ediyor arkadaşımın araba 2 aydır serviste rolanti kıl tüy demişler.Reno 1.5 dci meganeler çok sattı oda güvenlik reklamlarından bi pay yarattı.Kia 1.5 crdi hyundai motoru ile gidebildiği kadar gitti :D Focus oto dizeli sorunsuz olsaydı çok çok daha dizel satardı...Şuanda otomatik dizel iyi araba çok çok az.

opel mümkünse otomatik yapmasın.

yeni auto şanzımaların çoğu triptronik dediğimiz türden ve prb li.focusta çok başımıza gelmiştir bu.normal tork conv.sistemlerde prb olmazken asm,cvt şanzımanlar can sıkmaktadır.ben senin yerinde olsam benzinli eski auto şanzımanlı araç alırdım.tüp takar binerdim :D

asıl tiptronik şanzıman , tork konvertörlü ve manuel olarakta kullanılabilen klasik otomatiktir , ama halk bütün düzden bozma robotize şanzımanlara tiptronik dedi çıktı .

halk yanlış biliyor , tiptronik zaten vosvosun klasik otomatik şanzımanına verdiği tescilli ismidir.

bu arada aracın toplam km si şu an 10200 civarında ve bu km ye kadar yapılmış genel tüketim ortalamam 7.6 , yandaki yakıt göstergesini güncellemedim daha

Yorum bağlantısı
Nuri Başer

amma hortladı bu topic :D :D

ikisindende birer tane alınır.. değişikli dönüşüklü keyifle binilir..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...