İçeriğe Yönlendir

Servis Önerileriniz (İzmir)

İbrahim Sarp Doğan

Recommended Posts

Sani Gerşon

Burada yazılanları dikkate alarak üstüneller denilen yere gittim, arabada debriyaj seti değişecekti daha sonra servisten çıktım amortisorlerden de ses gelmeye başladı, tekrar gittim baktılar bir şey yok dediler nasıl yok ses geliyor dedim, tekrar bakalım dediler, baktılar amortisör ler değişecek dediler, onu değiştirdiler  sonra bir iki gün geçti hala ses geliyor nasıl yaptılarsa. Keşke yetkili servisine gitseymişim pişman oldum.

Servisi hiç bir şekilde tanımam ama, bir daha gidin? İletin sesin devam ettiğini?

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Burçin Kabasakal
On 28.03.2016 at 20:48, Okan Tansel yazdı:

+kantirilyon derim İzmir = Ford = USTAELLER Sabri ve Salih Ustam. denir

Değerli arkadaşlar, mal canın yongasıdır. Reklam başka şey, tavsiye başka... Sabri ve Salih ustaları acil durumda arasanız, servise hiç gitmemiş olsanız dahi onlardan bir yardım, bir fikir mutlaka alırsınız. Ben canımı taşıdığım aracı onlara (Ustaeller) gözüm kapalı teslim ederim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Vasfi Gişten

Arkadaşlar İzmir için yıllık bakım ve birkaç sorun için iyi bir servis tavsiyesi istiyorum gidipte memnun kaldığınız yerleri yazarsanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Misafir
Arkadaşlar İzmir için yıllık bakım ve birkaç sorun için iyi bir servis tavsiyesi istiyorum gidipte memnun kaldığınız yerleri yazarsanız sevinirim.

Bi üstte yazıyo zaten.
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
12 saat önce, Misafir yazdı:

Bi üstte yazıyo zaten.

Zaten beş senedir oraya gidiyordum ama son bakımda Sabri ustayı kızdırdık herhalde bu sene randevu için yazdım ama cevap vermedi, saygıda bir kusur işlediğimide düşünmüyorum kesinlikle, o yüzden başka servis önerisi bekliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Mustafa Keskin

Herkese selamlar,

Foruma ilk mesajım öncelikle bilgi paylaşan herkese teşekkür ederim.

Benim sorum şöyle, 39,000 kilometrede 2013 Opel Corsa 1.2 almayı düşünüyorum fiyat olarak 38,000 TL konuştuk ve kaporamı verdim. Uzun uzun forumu okudum araç alımında çoğu kimse araç alımında ekspertiz önermiyor fakat benim tanıdığım bilgili hiç usta yok. Zaten bu da ilk aracım olacak. İzmir' de İzmir Oto Ekspertiz, Otorapor firmaları hakkında olumlu görüş bildiren arkadaşlar var. Bu ekspertizler hakkında ne düşünürsünüz? Forum içinde Opel araçlara bakacak usta var mıdır? Araç değişensiz ve boyazsız. Tramer kayıdı plaka ve şase numarasında sıfır görünüyor gayet temiz. Bir de şöyle bir durum var. Noter satış belgesi "x" kişisinin üzerinde fakat ruhsat "y" kişisinde. Bu satış esnasında sıkıntı yaratır mı? Satıcı ruhsatın kargo ile hala daha ulaşmadığını söylüyor. Endişelenecek bir durum var mıdır? Noterde alıcı ve satıcı için hazır bulundurulması gereken belgeler nelerdir? Yardımlarınız için teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Ruhsat gelsin öyle alışveriş yapın. Aracı aracı kurumdan alıyorsunuz anladığım kadarı ile.

Yorum bağlantısı
Mustafa Keskin

Hocam aracı değil. Noter satış belgesi annesinin üzerinde fakat ruhsatı yenilememişler. 9 Kasım geçici ruhsatın son tarihi. Noter geçici ruhsat belgesi ile sıkıntı olmayacağını söyledi.

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
Hocam aracı değil. Noter satış belgesi annesinin üzerinde fakat ruhsatı yenilememişler. 9 Kasım geçici ruhsatın son tarihi. Noter geçici ruhsat belgesi ile sıkıntı olmayacağını söyledi.
2013 model aracın ruhsatı 4 senede niye yenilenir. Bilmediğim den soruyorum.
Yorum bağlantısı
Mustafa Keskin
2 dakika önce, Cavit Çırakoğlu yazdı:
5 dakika önce, Mustafa Keskin yazdı:

2013 model aracın ruhsatı 4 senede niye yenilenir. Bilmediğim den soruyorum.

Araç İstanbul'daki dayısının üzerindeymiş araca ilk dayı biniyor 2 yıl sonra araç annesine ve satıcıya geçiyor yani onlar kullanıyor fakat aile içi satış olduğundan ruhsat değişmiyor, satış yapılmıyor sanırım elden para verdiler. Şimdi ise araç fazlalağı nedeniyle satmak istiyor. Satış için dayının gelmesi gerekli ama bunlar dayıyı İzmir'e kadar yormamak için İstanbul'da satışı halletmişler ama ruhsat yenilenmemiş. Durum net olarak böyle.   

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Keskin

Arkadşlar aracımı dün satın aldım. 2013 Corsa 1.2 Benzinli 40.000 km. Tanıdık ustam yoktu ekspertize gösterdim. Değişen boya yok. Arka amortisör değişmeli dedi. Kasisten inerken gıcırtı sesi geliyor ön mü arka mı anlayamadım açıkçası. Külbütör kapağı açılmış ve contada terleme var dedi. Satıcı buji değişti o nedenle açıldı dedi. Motor suyu biraz eksikmiş. Bunları düzeltmek ve genel bir bakım yaptırmak istiyorum. İzmir'de forumdan yardımcı olacak ya da bildiğiniz usta var mıdır? Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
2 saat önce, Mustafa Keskin yazdı:

Arkadşlar aracımı dün satın aldım. 2013 Corsa 1.2 Benzinli 40.000 km. Tanıdık ustam yoktu ekspertize gösterdim. Değişen boya yok. Arka amortisör değişmeli dedi. Kasisten inerken gıcırtı sesi geliyor ön mü arka mı anlayamadım açıkçası. Külbütör kapağı açılmış ve contada terleme var dedi. Satıcı buji değişti o nedenle açıldı dedi. Motor suyu biraz eksikmiş. Bunları düzeltmek ve genel bir bakım yaptırmak istiyorum. İzmir'de forumdan yardımcı olacak ya da bildiğiniz usta var mıdır? Teşekkürler.

Aracınız hayırlı olsun,buji değiştirirken külbütör kapağı neden açılmış anlayamadım ama terleme eğer çok fazla değilse önce motoru güzelce temizleyip gözlemlemenizi tavsiye ederim. İzmir' de Sabri Ustamız var ama Ford araçlara bakıyor, belki tanıdığı vardır size de yardımcı olur. Tanışmanızı öneririm..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Keskin
8 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

Hayırlı olsun , kaça geldi

38,000₺ Evren Bey. Noter ve ekspertiz ücreti hariç.

5 saat önce, Serkan Toker yazdı:

Aracınız hayırlı olsun,buji değiştirirken külbütör kapağı neden açılmış anlayamadım ama terleme eğer çok fazla değilse önce motoru güzelce temizleyip gözlemlemenizi tavsiye ederim. İzmir' de Sabri Ustamız var ama Ford araçlara bakıyor, belki tanıdığı vardır size de yardımcı olur. Tanışmanızı öneririm..

Fiesta alabilseydim Sabri Usta'ya götürürdüm ama Opel oldu ne yazik ki. Satıcı beni aldattı o zaman buji işinde. İnşallah bu külbütör kapağın açılış sebebi motorla ilgili ciddi bir sıkıntıdan değildir. Yoksa 40,000 km ama motoru sıkıntılı bir araç almış olacağım. Bu da beni çok üzer.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
24 dakika önce, Mustafa Keskin yazdı:

Fiesta alabilseydim Sabri Usta'ya götürürdüm ama Opel oldu ne yazik ki. Satıcı beni aldattı o zaman buji işinde. İnşallah bu külbütör kapağın açılış sebebi motorla ilgili ciddi bir sıkıntıdan değildir. Yoksa 40,000 km ama motoru sıkıntılı bir araç almış olacağım. Bu da beni çok üzer.

Km. si orjinalse kulbutor kapağının sökülmesi pek sıkıntı değil ama biraz nette gezindim buji değişimi için hadi dizel olsa kızdırma bujisini sökemediler diyeceğim ama benzinli de gerek yok. Siz dediğim gibi önce bir temizlik yapın sonra izleyin bakalım nereden ne miktarda terleme yapıyor. Usta da muhtemelen aynı şeyi isteyecektir. Tekrar hayırlı olsun, motorda sıkıntı yoktur rahat olun..

Yorum bağlantısı
Mustafa Keskin
44 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Km. si orjinalse kulbutor kapağının sökülmesi pek sıkıntı değil ama biraz nette gezindim buji değişimi için hadi dizel olsa kızdırma bujisini sökemediler diyeceğim ama benzinli de gerek yok. Siz dediğim gibi önce bir temizlik yapın sonra izleyin bakalım nereden ne miktarda terleme yapıyor. Usta da muhtemelen aynı şeyi isteyecektir. Tekrar hayırlı olsun, motorda sıkıntı yoktur rahat olun..

Serkan Bey, bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim. KM oynanmış olsa ekspertiz bilgi verirdi diye düşünüyorum. Arabanın iç kondisyonu da çok iyi. Çok uzun süre kullanılmış hissi yok. Ben temizletme işini yapıp takip edeyim bakalım durum neyi gösterecek. İnşallah sadece külbütör kapağı sökülmüştür. Motora dokunmadılarsa çok iyi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Kurtuluş Karatay

Bugün ben ve arabam Ustaeller servis ile tanıştık, gerek bana gerekse aracıma gösterilen ilgi alaka son derece memnuniyet vericiydi, Salih ustaya ve ekibine teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Deniz Sayın

Merhaba arkadaşlar.

2012 model 43bin de dizel ford b max aracım var yıllık bakım + triger seti değişimi olacak yetkili servisler ortalama 2300-2500 tl fiyat çıkardı bana biraz ağır geldi bu rakam önerebileceğiniz özel servis nelerdir izmir içi ? Yukarda ki yorumlara gore ustaeller bu konuda işin ehli gibi öyle anladım memnun kaldınız mi ? Yapılan işlemlerde sorun yaşayan var mi? Bilgilendirirseniz sevinirim. 

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
3 dakika önce, Deniz Sayın yazdı:

Merhaba arkadaşlar.

2012 model 43bin de dizel ford b max aracım var yıllık bakım + triger seti değişimi olacak yetkili servisler ortalama 2300-2500 tl fiyat çıkardı bana biraz ağır geldi bu rakam önerebileceğiniz özel servis nelerdir izmir içi ? Yukarda ki yorumlara gore ustaeller bu konuda işin ehli gibi öyle anladım memnun kaldınız mi ? Yapılan işlemlerde sorun yaşayan var mi? Bilgilendirirseniz sevinirim. 

Ustaeller Sabri usta ve Salih usta iyidir. Ehildir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın
18 saat önce, Deniz Sayın yazdı:

Merhaba arkadaşlar.

Ford marka araca İzmir'de binmek için güvencedir. Çok tecrübeli ve işlerinde çok titizler.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Deniz Sayın

Mesela triger değişirken sadece kayış değişse olmaz mı? Alternatör vs o grubun komple değişmesimi gerekiyor?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
46 dakika önce, Deniz Sayın yazdı:

Mesela triger değişirken sadece kayış değişse olmaz mı? Alternatör vs o grubun komple değişmesimi gerekiyor?

Triger setinin içinde kayış ve gergiler vardır. Ek olarak V kayışı değişir, alternatör ile bir işiniz yok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zeki Yelboğa
8 saat önce, Deniz Sayın yazdı:

Alternatör değil, genelde devirdaim değişir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Deniz Sayın
Bir saat önce, Zeki Yelboğa yazdı:

Alternatör değil, genelde devirdaim değişir.

Evet hocam karıştırdım devirdaim olacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Zerman
Merhaba arkadaşlar.
Deniz bey aynı durumdayız bende de aynı model ve 50k km de bmax var mart ayında otokoçtan bakım dahil bende o fiyatı almıştım yaz sonu gibi bende ustaellere uğrayacağım konuyla ilgili olarak...

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...