İçeriğe Yönlendir

Servis Önerileriniz (İzmir)

İbrahim Sarp Doğan

Recommended Posts

Sabri Güngör
aha ehtiyarlık belirtisi

Yöneticiler olsun adminler olsun çok sevdiğim saydığım Arkadaşlar (Çağlar bana cezamı aldıracaksın) sevgiler saygılar :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mesut Sağlam

Arkadaşlar fusion 2006 tdi aracımda ABS ve el freni sinyalleri sürekli yanıyor. Muğladayım,bana daha yakın Gaziemir civarında elektrik aksamı veya beyin işinde iyi bir usta önerebilir misiniz. Teşk.

Yorum bağlantısı
Mesut Sağlam

Foruma baktım da biz galiba yolunu bilmesek de 3. sanayiye gideceğiz. % de 10 filan tamam da Ustaeller'de benim yazdığım sorun çözülebilir mi acaba? Muğlada bir kaç kazık yedim tekrar sanayiye gidip kazıklanmaktan korkuyorum. Çünkü bakımı yeni yapılan aracım bu sinyellerden sonra bilgisayara bağlandı ve arka disk hatası var dendi iki disk değişti 80TL parça 70TL işçilik ödedim hala sorun devam ediyor....:( .

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit
? Yok mu önerisi olan.... ?

Ne onerebiliriz ki HOcam. :) 7 sayfa olmus. Gidin bakalım. Gidipte sikintisi cozulmeyen yok. :)

Yorum bağlantısı
Mesut Sağlam

Ne onerebiliriz ki HOcam. :) 7 sayfa olmus. Gidin bakalım. Gidipte sikintisi cozulmeyen yok. :)

Benim sıkıntım daha çok beyin ya da elektronik üzerine gibi diye sordum. Belki onun ustası farklıdır diye...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Fren hidroliğinin üstünde müşür falan varsa o bile yakabilir, ayrıca disk hatası diye bir hata ben duymadım..Sensör, fren hidroliği gibi sebepler olabilir..

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Benim sıkıntım daha çok beyin ya da elektronik üzerine gibi diye sordum. Belki onun ustası farklıdır diye...

Salih Ustanın yüksek ihtisas alanı olur; beyin ve elektronik. :)

Yorum bağlantısı
Mesut Sağlam

Salih Ustanın yüksek ihtisas alanı olur; beyin ve elektronik. :)

Tamam o zamn ilginize teşk...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Tamam o zamn ilginize teşk...

Rica ederim Hocam. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
? Yok mu önerisi olan.... ?

arkada disk yok. başka arabanın hatası olabilir mi?

arıza nasıl başladı öncesinde başından neler geçti?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Foruma baktım da biz galiba yolunu bilmesek de 3. sanayiye gideceğiz. % de 10 filan tamam da Ustaeller'de benim yazdığım sorun çözülebilir mi acaba? Muğlada bir kaç kazık yedim tekrar sanayiye gidip kazıklanmaktan korkuyorum. Çünkü bakımı yeni yapılan aracım bu sinyellerden sonra bilgisayara bağlandı ve arka disk hatası var dendi iki disk değişti 80TL parça 70TL işçilik ödedim hala sorun devam ediyor.... :( .

bilgisyaradan diskin durumunu görebilen bana göstersin, ona fusion hediye edeceğim. abs+el fren lambası yanarsa, en basitinden balatalar bitiyor demektir, fren hidrolik seviyesi aşağı inmiştir, balata yenilernir iş biter, arıza varsa buna ford ehil usta bakmalı, ellerse usta ellesin...

Yorum bağlantısı
Akan Belen

bilgisyaradan diskin durumunu görebilen bana göstersin, ona fusion hediye edeceğim. abs+el fren lambası yanarsa, en basitinden balatalar bitiyor demektir, fren hidrolik seviyesi aşağı inmiştir, balata yenilernir iş biter, arıza varsa buna ford ehil usta bakmalı, ellerse usta ellesin...

İnce mesaj var. :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Tamam bir tane kamera koyucam oraya bilgisaydan online bile görürüz :) Alıyım fusiyi :) model fark etmez...

arıza teşhis cihazını kast ettik, fake teste, ben alırım fusionu ama ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

zira, 131. iletide,

Foruma baktım da biz galiba yolunu bilmesek de 3. sanayiye gideceğiz. % de 10 filan tamam da Ustaeller'de benim yazdığım sorun çözülebilir mi acaba? Muğlada bir kaç kazık yedim tekrar sanayiye gidip kazıklanmaktan korkuyorum. Çünkü bakımı yeni yapılan aracım bu sinyellerden sonra bilgisayara bağlandı ve arka disk hatası var dendi iki disk değişti 80TL parça 70TL işçilik ödedim hala sorun devam ediyor...

yazılmış, buna cevap yazmışım ki bilgisayarı sonradan belki okuyan da anlamaz diye alıntı yapmışım,

okulda böyle mi oldu artık eğitim? takılacak havalandırma boruları tepemize mi düşecek? mak. yüy. müh. imzalı bile olsa proceler :crazy:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Abi bir gün derse gel istersen procelere beraber bakalım :)

ben daha çok kantin ile ilgiliyim, yaz bahçesi de olur

Yorum bağlantısı
Mesut Sağlam

arkada disk yok. başka arabanın hatası olabilir mi?

arıza nasıl başladı öncesinde başından neler geçti?

Sanırım istemeden de olsa bir polemiğe yol açtım.Açıklamak için yazıyorum. Şubat ayında 2006 model tdi fusionu 60000 bakımı için muğlada bir özel servise götürdüm. Bakımları yapıldı araba yıkandı temizlendi. Bir hafta geçmeden ara ara Abs ve bazen de ABS ve el freni sinyalleri yanmaya başladı. Bakım yaptırdığım yere tekrar götürdüm araç pc vasıtasıyla cihaza bağlandı,önce ön tekerlerde sonra arka tekerlerde arıza var diye göstermiş önleri açmışlar bir şey yok arka tekerleri açmışlar ve kendilerince disklerin eskidiğini görünce değişim olmuş.Akşam arandım tamam dendi ama ertesi gün abs ve el fereni sinyalleri tekrar yandı tekrar gittiğimde de cihaz her defasında muhtelif hatalar veriyor bunda beyin arızası var fiat 2600 tl isterseniz değiştirelim deyince ben aldım aracı eve döndüm.Verdiğim paraya mı yanayım aracımın orijinal malzemelerinin yan sanayiyle değişmesine mi! Şimdi ABS ve arıza göstergesi daha sık yanıyor ama sadece çalıştıktan ve kısa süre yürüdükten sonra ve ne hikmetse araç sıcaksa daha çabuk yanıyor. ara ara hız göstergesi de sıfırlanmaya başladı. Uzun lafın kısası bu gittiğim adamlar 4 yıldır muğla ford servisinde çalışıp yeni ordan ayrılıp dükkan açan birileri olunca servise gitmenin de bir anlamı kalmadı muğlada. Bu yüzden çaresizlikten arayış sonucunda bu foruma ulaştım. Bilgim olmadığından kendi arızamla ilgili bir yer önerisi istedim. Bir de malum İzmir çok yakın değil randevuyla gideyim işim hallolsun içim rahat olsun istiyorum. Hepinizin ilgisine teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sanırım istemeden de olsa bir polemiğe yol açtım.Açıklamak için yazıyorum. Şubat ayında 2006 model tdi fusionu 60000 bakımı için muğlada bir özel servise götürdüm. Bakımları yapıldı araba yıkandı temizlendi. Bir hafta geçmeden ara ara Abs ve bazen de ABS ve el freni sinyalleri yanmaya başladı. Bakım yaptırdığım yere tekrar götürdüm araç pc vasıtasıyla cihaza bağlandı,önce ön tekerlerde sonra arka tekerlerde arıza var diye göstermiş önleri açmışlar bir şey yok arka tekerleri açmışlar ve kendilerince disklerin eskidiğini görünce değişim olmuş.Akşam arandım tamam dendi ama ertesi gün abs ve el fereni sinyalleri tekrar yandı tekrar gittiğimde de cihaz her defasında muhtelif hatalar veriyor bunda beyin arızası var fiat 2600 tl isterseniz değiştirelim deyince ben aldım aracı eve döndüm.Verdiğim paraya mı yanayım aracımın orijinal malzemelerinin yan sanayiyle değişmesine mi! Şimdi ABS ve arıza göstergesi daha sık yanıyor ama sadece çalıştıktan ve kısa süre yürüdükten sonra ve ne hikmetse araç sıcaksa daha çabuk yanıyor. ara ara hız göstergesi de sıfırlanmaya başladı. Uzun lafın kısası bu gittiğim adamlar 4 yıldır muğla ford servisinde çalışıp yeni ordan ayrılıp dükkan açan birileri olunca servise gitmenin de bir anlamı kalmadı muğlada. Bu yüzden çaresizlikten arayış sonucunda bu foruma ulaştım. Bilgim olmadığından kendi arızamla ilgili bir yer önerisi istedim. Bir de malum İzmir çok yakın değil randevuyla gideyim işim hallolsun içim rahat olsun istiyorum. Hepinizin ilgisine teşekkürler.

Sıfırlanmaya derken, ibre bir anda sıfıra mı düşüyor?

Bence ön fren disk balata kontrolü ile VSS, yani hız sensörü kontrolü sonrası hiç bir şey kalmayacak araçta.

Söndüremediğin ışık oldu mu, ohhh, beyin suçlu!

Yorum bağlantısı
Mesut Sağlam

evet sıfıra düşüyor özellikle gaza basınca. stop edip çalıştırınca normalleşiyor.

Yorum bağlantısı
Mesut Sağlam

Bu balata dediğiniz ön fren disk balatası sanırım değil mi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

disk yansa kavrulsa bitse, lamba yakmaz, müşteriye yazık olmuş. fren yağı azalmışsa, balatalara bakılır önce ön/arka

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mesut Sağlam

Daha önce belirttiğim ford fusion aracımda hız sensörü dışında P193464 hatası var bu ne acaba? teşk. kolaylıklar...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mesut Sağlam
(düzenlendi)

Neyse sonunda aracı Ustaellere teslim ettik. Bekliyoruz bakalım....

tarihinde Mesut Sağlam tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...