İçeriğe Yönlendir

Servis Önerileriniz (İzmir)

İbrahim Sarp Doğan

Recommended Posts

Hikmet Kaptanoğlu
(düzenlendi)

Merhaba, kulübe yeni katıldım, herkese güvenli sürüşler ve sevgiler diliyorum. 
2012 model 1,5 dizel B-Max'imizin 30.000 km bakımıyla ilgili tüm forumu okuduktan sonra ben de servis ile ilgili bilgilerimi paylaşayım istedim.

27 Mayıs'ta yaptırdığımız servis ile ilgili izlenimlerin yaz öncesinde belki sizlere de faydası olur.

Garanti kapsamında olan aracımız için (gerek çalışan bir yetkili arkadaşımız olduğundan gerekse evimize olan yakınlığından ötürü) Otokoç Bornova'yı tercih ettik. 

Randevu için 5 gün sonrasına gün verildi. Sabah 08:30'da başlayan işlemler yaklaşık olarak öğlen tatilinden sonra sonlandı.

Servis faturasını aşağıda bulabilirsiniz. Standart servis işlemlerine ek olarak: çoğunluğun sıkıntısı olan "kapı açık" uyarısı için switch'lerin ayarlanması / klima bakteri temizliği (würth sprey) / yakıt katkısı (würth) / ön tampon altındaki plastik somunların değiştirilmesi gibi şeyler de yapıldı. 

http://justpaste.it/fqij

Servisten oldukça memnun kaldım. Çok yoğun devinime sahip bir Ford noktası Bornova. Eğer aracın başında beklemek isterseniz bekleme salonunda sıcak-soğuk içecek otomatları, laptop ve yarış oyunu kiosku mevcut. Eğer aracı bırakıp gidecekseniz Forum Bornova oldukça yakın.. 

Aklıma gelmişken, İzmir'deki yetkili servislerin listesini de derli-toplu vermiş olayım: (elbette garantisini bozmak istemeyenler için) 

· ARKAS – ÇİĞLİ (Anadolu Caddesi) *Mümin Usta

Çiğli İtfaiye ile Ünallar Peugeot arasında  

ANADOLU CAD. NO:687/C KARŞIYAKA 
Telefon: 232 399 34 34

· ÇETAŞ – BORNOVA *Oğuzhan Bey

ANKARA CAD. NALDÖKEN MAH. NO:319 BORNOVA 
Telefon: 232 478 07 07

· OTOKOÇ – BORNOVA *Hüseyin Bey (0232 498 90 71)

KAZIM DİRİK MAH. 296 SOK. NO: 1 BORNOVA 
Telefon: 232 498 90 00

· İZKAR – GAZİEMİR

AKCAY CAD. NO:47 IZMIR GAZİEMİR 35410
Telefon: 232 254 38 00

30.000 bakımıyla ilgili yapılması gerekenler listesi de şurada: http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/190400-30000-km-periyodik-bak%C4%B1m/page-8#entry2378632 

tarihinde Hikmet Kaptanoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...
Caner Kırmacı

Ford Scorpio dan gerçekten anlayan servis önerisi varmı ? :D

Bir fikir 2. Sanayide amerikancılar var onlar büyük motordan daha iyi anlar
Yorum bağlantısı
Atilla Uğurel

Arkadaşlar özel servislere boş yere fazladan ödeme yapmayın. Ben bugün aracımın yıllık bakımını ve triger değişimini yaptırdım. Özel servis 1.400 TL fiyat verdi. İzmir-Bornova-Çınarlı' da Ustaeller Ford Servisi aynı işi 690.00 TL ye yaptı. Ustaeller Ford Servisi gerçekten Özel Servis kalitesinde bir firma. Çalışanlar işinin ehli insanlar. Sabri Usta, Salih Usta hepsine çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Fordclub üyelerine %10 indirim yapıyorlar. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Gökhan Bulut_2

Arkadaşlar merhabalar izmirde önerebileceğiniz yetkili servis varmıdır? 1.25 fiesta tanıdık vs. fiyatlar çok yüksek yardımlarınızı bekliyorum. 450-500 civarı fiyat veriyorlar.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaşlar merhabalar izmirde önerebileceğiniz yetkili servis varmıdır? 1.25 fiesta tanıdık vs. fiyatlar çok yüksek yardımlarınızı bekliyorum. 450-500 civarı fiyat veriyorlar.

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ramazan Altıntaş

antalya'da böyle ilgilenen ustalar varmı acaba önerebileceğiniz ?

Yorum bağlantısı
Yunus Karslı

Merhabalar

2004 c-max 1.6 trend aracımda yaşadığım sorunlar nedeniyle (rolanti düşüklüğü,sersem çalışma marş dişli sorunları) daha önce gittiğim servisler maalesef yeteri kadar güven vermemişti. Buradan takipettiğim kadarıyla bütün yollar Ustaeller Sabri Bey'i adres gösteriyordu. Perşembe günü aracı gönderdim bir dizi testlerden sonra Sabri Bey aradı olması gerekenleri anlattı.evet dersem aracı cumartesi günü teslim edebileceğini söyledi.Cumartesi günü 12.00 gibi aracın  hazır olduğu bilgisi geldi.Aracı almaya gittiğimde Sabri Beyle tanışma fırsatı buldum.

İlk defa gördüğüm halde sanki yıllarca tanıyormuşum gibi verdiği izlenim ve ev sahiliğine,

Verilen teknik bilgilere, zamanında aracı teslim etme ve clüb üyeliği indirimi için kendilerine çok teşekkür ediyorum.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Emre Şimşek

Buradan Sabri ustaya bir sorum var yanıtlarsa çok sevinirim.

Araç 2006 focus 109bg tdci.

Araç sıcakken 2 dakika istop ettiğimde marş basmak yerine vızzz diye bir ses geliyor ve marş kaçırıyor. Yani sanki marş motoru boşa dönüyor. Şimdiye kadar bunu 2 defa yaptı. Biri yazın biri daha geçenlerde oldu.

Son seferinde 3. Denememde normal marş bastı ve çalıştı ama kısa bir süre motordan dikiş makinesine benzer bir ses geldi sonra düzeldi. Yakıttan olabilir diye depoya würth enjektör temizleyici eklettim. 100 km kadar sürdüm yaklaşık 10 kez motor çalıştırmışımdır bu sürede.. fakat korkuyorum büyük bir arıza çıkacak diye. Sabri usta yaklaşık 300 350 km gelip baktırmak geçiyor aklımdan. Ne önerirsiniz?

Sizce problem neyden kaynaklanıyor?

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Fikrim geldi; forumda İzmir'de servis, usta falan ile ilgili bir konu açılmak istendiğinde gugıldaki gibi "Bunu mu demek istediniz?" diyerek Sabri Usta ve Ustaeller gelse ya. :crazy: N'oldu canım? Yapamaz mısınız bunu da? Ne yaptınız ki zaten? Siz oturun tahtınızda, şu şöyle olacak, bu niye böyle olmuş konuşun, yazın. Yapmayın siz bunu, yapmayın. Tamam, baarmayın hemen... Gidiyom ben, su dökün arkamdan, tez geleyim... :crazy:

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

Buradan Sabri ustaya bir sorum var yanıtlarsa çok sevinirim.

Araç 2006 focus 109bg tdci.

Araç sıcakken 2 dakika istop ettiğimde marş basmak yerine vızzz diye bir ses geliyor ve marş kaçırıyor. Yani sanki marş motoru boşa dönüyor. Şimdiye kadar bunu 2 defa yaptı. Biri yazın biri daha geçenlerde oldu.

Son seferinde 3. Denememde normal marş bastı ve çalıştı ama kısa bir süre motordan dikiş makinesine benzer bir ses geldi sonra düzeldi. Yakıttan olabilir diye depoya würth enjektör temizleyici eklettim. 100 km kadar sürdüm yaklaşık 10 kez motor çalıştırmışımdır bu sürede.. fakat korkuyorum büyük bir arıza çıkacak diye. Sabri usta yaklaşık 300 350 km gelip baktırmak geçiyor aklımdan. Ne önerirsiniz?

Sizce problem neyden kaynaklanıyor?

Kardeşim günaydın, aracın marş motor dişlisi arızalı bu şekilde kullanmaya devam edersen volant'ı bozabilir Muğla'da sevgili Öğretmenimiz Murat Dere var yardım isteyin muhakkak tanıdığı bir elektirikçi vardır :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Tugay Aydın

Konu hortladı sanırım =) Yıl 2015 Mart'ın 18 Servis önerisi üstadlarım. Aracı aldık korkarak sürüyoruz,eksiği yok gibi gözükse de servis şart.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Konu hortladı sanırım =) Yıl 2015 Mart'ın 18 Servis önerisi üstadlarım. Aracı aldık korkarak sürüyoruz,eksiği yok gibi gözükse de servis şart.

Hadi bakalımi dooru Sabri Usta'ya...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

tüm gprs ,google heart ve bilimum yol tarifi yapan bakkal,manav,sanayici ,yedek parçacı ,işportacı vb. sesli yanıt yöntemiyle yol tarifi yapan bireyler ve ürünler izmirde ford dediğinde USTAELERi hedef gösterir ve yol tarifi yapar güzergahtan şaşan başına gelene razı olur.Ustalarım ellerinizden öperim sabah 08.00 gece 24.00 cumartesi ve pazar dahil çalışıyorum gelemedim yanınıza o gül yüzünüze hasret kaldım firar edeceğim bir ara hop yanınıza geleceğim ;)  :nazar:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Yakut

2010 tdci trendx aracım geçenlerde motor arızası uyarısı verdi en yakın tamircide cihaza bağlatarak sorunun kızdırma bujilerinden olduğunu öğrendim şükür motorda sorun yok derken parçanın değişiminin riskli olduğunu kırılma ihtimalinin çok yüksek olduğunu öğrendim tabi haliyle yetkili özel ne kadar servis varsa görüşmelere başladım aracımın km duyan bir çok özel servis %90 kırılacak 1500 tl civarı masraf çıkacak dedi bornova 3. sanayide keskin oto ile görüştüm masrafı kendi üstlendi ve kırmadan sökerim dedi nitekim dediğinide yaptı aracımın kızdırma bujilerinin 4 üde Keskin oto sayesinde sorunsuzca yenisi ile değişti.

kendisine urladan serkanın selamı var derseniz fiyat konusunda da yardımcı olur size 

http://www.keskinotofordservisi.com

Gsm : 0 537 397 43 30

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Gökhan Kaymak

Arkadaşlar aracımı yeni aldım triger yağ hava filtresi polen filtresi mazot filtresi değişimi yapacağım İZMİRDE bana yardımcı olabilecek temiz işçiliği olan servisler var mı şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mustafa AYSAN
(düzenlendi)

İzmir'e yeni taşınmış ve çevreyi tanımayan biri olarak bu forumda yaptığım araştırmalara sonucunda Sabri Usta ve Salih Usta'nın isimlerine ulaştım. Yaklaşık bir ay önce de aracımın arızası ve gitmişken 10000 bakımı da yapılsın diye yanlarına vardım. Daha önce yaşadığım yer ile kıyaslanamaz ilgi ve alaka ile karşılaştım. Fiyatları biraz pahalıdır. diye birkaç arkadaş uyarmıştı. Ama kalite demek bir yerde para demek. bu yüzden 3'ün 5'in hesabını yapılmamasının gerekliliğini yaptıkları işçilik ile kanıtladılar. Buradan tekrar ellerine sağlık diyorum ustalarımın ve çalışanlarının. Samimiyetlerinden ve misafirperverliklerinden dolayı teşekkürlerimi sunarım.

tarihinde Mustafa AYSAN tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
çetin kılıç

Selam arkadaslar; konu basligindada belirttigim gibi, izmirde fiyati cep yakmayan arabami guvenle teslim edecegim dürüst usta oneri de bulunabilirmisiniz. (Focus1)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Selam arkadaslar; konu basligindada belirttigim gibi, izmirde fiyati cep yakmayan arabami guvenle teslim edecegim dürüst usta oneri de bulunabilirmisiniz. (Focus1)

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...