İçeriğe Yönlendir

Romano; Sorunlar, Yorumlar

Ali Emre Öksüz

Recommended Posts

Ali Emre Öksüz

Merhabalar öncelikle forumda yeniyim maalesef ki geç katılmışım...

Aracımın (2001 Focus 2.0i Ghia Sedan Aytozu Gri) şehir içi yakıt tüketimi aşırı olduğu için dedik ki LPGye geçelim. Ankarada Başkent Oto Sanayinde DA

Yorum bağlantısı
Ali Emre Öksüz

Sağolun Gökhan Bey teşekkürler yazı biraz uzun olduğu pek dikkat edemedim nerde yanlışlık yapmışım tam öğrenirsem dikkat ederim bir dahakine inşallah.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hoşgeldiniz...

O ilk değişen bisiklet dinamosu gibi olan parçanın adı rolanti valfi...

Fordlarda genelde o parça kirlenir.. Temizlenir biraz kendine gelir sonra tekrar kirlenir... Bu böyle devam eder gider..

Lpg'deki sorunun da lpg basınç sensöründen olabilir...

Diğer sorunlarına gelince:

Tüpü takan ustana burdan selamlarımı gönderiyorum...

Yorum bağlantısı
Ali Emre Öksüz

Hoşbulduk Mehmet Bey.

Bende biraz unutkanlık var ama rolanti valfi demedi herhalde yada öyleyse bizim rolanti valfi temizlenmeden yenisi takıldı. Bir rolanti valfine 120lira çok mudur?

LPGden 2 hafta sonra olması tesadüfmüdür öyleyse.

LPG basınç sensörü Laptop araca bağlandığında programda arıza olarak görünmez mi?

Saygılar...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bende biraz unutkanlık var ama rolanti valfi demedi herhalde yada öyleyse bizim rolanti valfi temizlenmeden yenisi takıldı. Bir rolanti valfine 120lira çok mudur?

LPGden 2 hafta sonra olması tesadüfmüdür öyleyse.

LPG basınç sensörü Laptop araca bağlandığında programda arıza olarak görünmez mi?

Saygılar...

Rolanti valfi için fiyat normal.. Ayrıca hem arızan hemde tarifin ona uyuyor...

Lpg'den sonra olması tesadüf.. lpg ile bozulacak bişey değil o...

Ancak lpg hata kabul etmez aracındaki sorunları ortaya çıkarır...

Basınç sensörü aracın bilgisayarında görünmez...

Lpg bilgisayarını bilmiyorum...

Tabi bu sadece ilk akla gelen sebep...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Lpg rölanti sensöründen sonrasına gaz püskürtür, yani bozulması ile alakası yok.

Yorum bağlantısı
Ali Emre Öksüz

Çağlar bey kavramlar biraz karıştı galiba. 3 sorunum vardı ikisi halloldu ama şuan üçüncü kaldı. Mehmet Bey ''lpg basınç sensöründen'' demiş son arıza için. Sizde ''rolanti sensörü'' demişsiniz acaba aynı parça mı bunlar?

Yorum bağlantısı
Ali Emre Öksüz
Bus denen olay neymiş yahu?

Ah bi anlasam bu işlerden. :agla: Ustayla baya bi parça aramıştık sanayide araca her bakan usta soruyordu bus mu bas mı yaptın mı diye? o da yaptım diyordu...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar bey kavramlar biraz karıştı galiba. 3 sorunum vardı ikisi halloldu ama şuan üçüncü kaldı. Mehmet Bey ''lpg basınç sensöründen'' demiş son arıza için. Sizde ''rolanti sensörü'' demişsiniz acaba aynı parça mı bunlar?

Yok yav niye karışsın...

Çağlar'ın bahsettiği konu başka... Benim bahsettiğim konu başka...

Yorum bağlantısı
Hakan Orman

Öncelikle Hoş Geldiniz.

Sizin Arızaya Benzer Olay Benimde Başıma Geldi.

Bundan Önceki Aracım Megane'dı Dedilerki Lpg Taktıracaksın Madem En İyisi Olsun Landi Renzo Taktır.

Geçmiş Gün 1800 Ytl'ye Taktırdık Sizinde Dediğiniz Gibi Pek Sorun Yoktu Sonradan Araba Lpgde Gitmez Hala Geldi Devir Saati Durmuyor Sürekli Oynuyor Ve Yakıt'ı 2 Katı Arttı.

Lpg Ayarına Götürüyorum.Ayar Tamam Diyorlar.Yine Aynı

Dediler Rolanti Motorunu Temizlettir Ondan Olur.Temizletim Yine Aynı Bi Türlü Arızayı Bulamadılar Sonra Bilgisayara Bağlattım Aracı.

Buji Bobininde Sorun Çıktı.Tabi Ben Yaptırmadım O Aralar Aracı Satmak Zorunda Kaldık Ve Sattım Şimdi Alan Kişi Değiştirmiş Buji Bobinini Sorunsuz Kullanıyor.

Sizinkide Buji Bobininden Olabilir.

Yorum bağlantısı
Ali Emre Öksüz

Ben pazartesiye kadar yokum, bi ankaraya gidip gelcem AÖF sınavım varda. Geldiğimde sorularırnızı cevaplarım inşaallah. Saygılar.

Öncelikle Hoş Geldiniz.

Sizin Arızaya Benzer Olay Benimde Başıma Geldi.

Bundan Önceki Aracım Megane'dı Dedilerki Lpg Taktıracaksın Madem En İyisi Olsun Landi Renzo Taktır.

Geçmiş Gün 1800 Ytl'ye Taktırdık Sizinde Dediğiniz Gibi Pek Sorun Yoktu Sonradan Araba Lpgde Gitmez Hala Geldi Devir Saati Durmuyor Sürekli Oynuyor Ve Yakıt'ı 2 Katı Arttı.

Lpg Ayarına Götürüyorum.Ayar Tamam Diyorlar.Yine Aynı

Dediler Rolanti Motorunu Temizlettir Ondan Olur.Temizletim Yine Aynı Bi Türlü Arızayı Bulamadılar Sonra Bilgisayara Bağlattım Aracı.

Buji Bobininde Sorun Çıktı.Tabi Ben Yaptırmadım O Aralar Aracı Satmak Zorunda Kaldık Ve Sattım Şimdi Alan Kişi Değiştirmiş Buji Bobinini Sorunsuz Kullanıyor.

Sizinkide Buji Bobininden Olabilir.

Sağolun teşekkürler. Bizim araca LPG fazla yakıyor diye bujilerle ilgili bi işlem yapılmıştı. Hava delikleri 2cc genişletilmişti. Demekki önce çok yakmayla başlıyor sorun. Ayrıca liste fiyatı 1750idi Romanonun 1550ye kavga döğüş taktırdık (Takdırmaz Olaydık)..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sağolun teşekkürler. Bizim araca LPG fazla yakıyor diye bujilerle ilgili bi işlem yapılmıştı. Hava delikleri 2cc genişletilmişti.

Nerenin deliği genişletildi...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Enjektörleri genişletmişlerdir yahu...

Zaten çok yakıyormuş.... :dil:

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

Rolanti valfine kimi tamirciler by-pas (bay pas) valfi de diyorlar

Yorum bağlantısı
Ali Emre Öksüz
Motor arıza lambasını söndürmek, devri normallemek için öyle yapmış olabilirler? Yani benim aklıma enjektörden başka genişletilebilecek başka birşey gelmiyor valla :D

O işlem sırasında motor lambası yanmıyordu. Sadece çok yakıyor diye götürmüştük, bir sorunu yoktu aracın. Galiba enjektördü deldikleri, yani motora az gaz fazla hava girmesi için...

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Güven Ekşioğlu

Bu sorun LPG kiti Markası ile doğrudan ilgili değil. Romano da diğerleri ile aynı prensiplerde çalışır ve iyi bir markadır.

Genellikle sorunlar montaj işçiliği, ayarsızlık ve araçların ateşleme sistemlerindeki sıkıntılardan kaynaklanır.

Benim markalarımın arasında ROMANO da var. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım bu başlıkta.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Ali Toprak

Merhama aracıma romano marka lpg taktırmak istiyorum.Acaba nasıl bir üründür, fiyatı kaç liradır,memnun kalırmıyım?Açıklayabilecek olan varsa sevinirim.İnternette fazla bir bilgi bulamadım.Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Yusuf Esin

İzmirde Romano takan bildiğiniz güvenilir bir yer var mı?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Serkan Gümüşdağ

Bu cumartesi tanıdık vasıtasıyla bulduğum Üstat Otogaz isimli bir firmaya Romano tüp takdırdım. Takdırırken aman usta dikkat et dedim. Takıldığını haber verdiklerinde gittim. Aracı aldım benzinciye gittim. Aracın tüpünü fullediğimde baktımki gösterge lambaları tam yanması gerekirken yanmıyor. Ustaya telefon açtım. Gel bir bakalım dediler. Gittiğimde ise baktı tüpün sökülmesi gerekiyor gaz bitince gel dediler. Aman usta dikkatli tak demiştim. Ah ah. Daha alır almaz falso bir. İnşallah yapılırda bir daha sorun çıkarmaz.

Bu arada bir sorum olacak.

Aracım Focus II olduğundan benzin göstergesi digital. Benzin miktarını nereden öğreneceğiz.

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
İbrahim Kahraman

Merhaba,

ben 2004 focus ghia aracıma 2 gün önce Romano marka lpg taktırdım. Şu anda bir sorun yaşamıyorum. gaz'dan benzine - benzinden gaza geçişlerde hiç problem yok. çekiş mükemmel denilecek kadar iyi. Tavsiye ederim.Tabiki lpg yi takan ustanında iyi olması gerekli.

Teşekkürler.

Merhaba,

Romano italyan mı? ayrıca fiyatı ne kadar, birde nerede taktırdınız.Ben 2000 ford ka aracıma taktırmak istiyorum.fakat çok kararsızım.Atiker hariç araştırıyorum ama bir türlü karar veremiyorum.İyi bir işçilik ve iyi bir usta olması gerekiyor sanırım.

Şimdiden teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Sönmez Yıldız

evet ibrahim bey romano %100 italyan bir kittir .türkiyeye melezleştirlmeden orjınal olarak giren sayılı kitlerdendir .dediğiniz gibi iyi bir usta tarafından montajlanırsa çok uzun yıllar sorunsuz lpg li araç kullanmanızı sağlar .iyi ve doğru tercih olur :)

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Ender KANDEMİR

evet ibrahim bey romano %100 italyan bir kittir .türkiyeye melezleştirlmeden orjınal olarak giren sayılı kitlerdendir .dediğiniz gibi iyi bir usta tarafından montajlanırsa çok uzun yıllar sorunsuz lpg li araç kullanmanızı sağlar .iyi ve doğru tercih olur :)

bende aracıma romano taktırdım ve çok memnunum.benzin pompanız bozulsa bile sonsuz kere lpg de aracı çalıştırabiliyorsunuz.bu özellik hepsinde yok.olanda sınırlı ya 5 yada 10 defa direk lpg de çalıştırabiliyorsunuz.

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
sezai kukuş

beyler focus 3e taktırmayı düşününüyorum sizce makul mu

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Barış Göktürk

Focus 1 [AT] aracıma 76.500 km'de iken Nisan ayında Adıyaman'da yetkili serviste taktırdığım ROMANO sıralı sistem ile 10.500 km sonra ilk bakımımı yaptırdım. İlk 10Bin km için dönüşüm sisteminden kaynaklı bir sorunla henüz -Şeytan kulağına kurşun:) - karşılaşmadım. 

ROMANO, tümüyle kendi bireysel araştırmalarım sonucunda karar kıldığım dönüşüm sistemiydi. Kullanılan bağlantı elemanları malzeme kalitesi bakımından gayet iyi. Sorun denemez belki ama, bu süre zarfındaki en büyük sıkıntım araç LPG seviye göstergesinin son çeyrekteki güvenilmezliği. Kimi zaman son çeyrekte sınır değerin altına düştüğünde maviden turuncuya dönerek sürücüyü uyarması gereken gösterge ışıkları depoda son 3 lt kalıncaya kadar mavi yanıp sonra sesli uyarıya geçerek sizi tek ayak üstünde yakalayabiliyor. Bunu da bir deponun yapabileceği tahmini km hesabına göre takibini yaparak aşabiliyorsunuz...

Kazasız - belasız sürüşler dilerim...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...