İçeriğe Yönlendir

LPG ve yakıt katkıları

Amaç Keskin

Recommended Posts

Amaç Keskin

bu yakıt katkıları genelde buji temizleme vs... için, lpg de olmaz, mantıksız, ama sıralı lpg de araç benzin de tüketiyor

Yorum bağlantısı
Aydın Bengü

Bana lpg takan usta benzini hiç fullama çünkü o zaman çok uzun süre depoda aynı benzin kalacağından oktanı düşüyor ve sorunlu oluyor dedi.

yani kısaca tavsiye şu her gaz alışında 5-10 ytl lik benzin alırsın böylece depoda hep taze benzin kalır .

böyle yaparsak benzin katkısınada gerek kalmaz zaten. günde bir fincan benzin harcıyoz hemen hemen.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
Fena sallamış..

kolamı bu asiti kaçsın. :blink:

Yorum bağlantısı
Mazhar Uzun

yıllar önce şahinim (1995) vardı brc taktırmıştım.benzinden gaza geçiş manuel kumandalı yazları ben hiç benzin konumunda çalıştırmazdım fakat depoda kalan benzin hiç harcamadığım halde biterdi...

Yorum bağlantısı
Mazhar Uzun

mertol bey cevabınızdan bişey anlaşılmadı yani ben diyorumki gaz deposu ayrı benzin deposu ayrı olan araca hem gaz,lpg hemide benzin alıyorum.fakat yazın aracı direk lpg yle çalıştırıyorum vede kışa kadar bu böyle devam ediyor.bu esnada benzin deposundaki benzinde gittikçe azalıyor benzinde aracı kullanmadığım halde

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
fakat yazın aracı direk lpg yle çalıştırıyorum

Bunu nasıl yapıyorsunuz... Geçiş anahtarına basılı tutarak mı yapıyorsunuz...

Sorun olmuyor mu... ?

Yorum bağlantısı
Ruhi Gökhan

Mazhar Bey buharlaşmadan dolayı bitmiş olmasın benzininiz :) 7 ay gibi bir süreden bahsediyorsunuz. Gerçi şu anda Fordlarda buharlşma tankı var. Araç buharlaşan benzinide kullanıyor o ayrı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...