İçeriğe Yönlendir

Lpg teknik bir soru

Sami Aktaş

Recommended Posts

Sami Aktaş

Bunun LPG ile bir ilgisi olduğunu sanmıyorum.Eğer arabanın beyniyle ilgili bir ayar vs yapmaya kalkmadılarsa LPG ile ilgisinin olmaması lazım...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aracı bir müddet benzinle kullanın bakalım bişey değişecekmi...

Benzer bir sorunda, BRC; aracı 200-300 km benzinde kullanmayı tavsiye ediyordu...

Ya da.. Servise gidin ve yeni yazlım yükletin...

Yorum bağlantısı
Sinan Demirci
yani neyden olabilir o zaman.. aracın yakıt otomatiği hemen bozulurmu sürekli de benzin var içinde... anlayamadım bende..

evet eğer çeyrek deponun altında kullanırsanız risk var..Yani pompayı yeme olasılığı hemen hemn çok yüksek..Ayrıca titreme sorununuz (Şayet pompa dediniz ,,sorun yoksa ) Ayarla ilgilidir..Tekrar format atsınlar..düzelir..Birde gaz filtresine baktırın..Benimde başıma gelmişti..Titreme yeni olduğundanda kaynaklanabilir..Ben de çok uğraştım gazla , ama başedemedim, dizel focus II var bendede..Forda Tüp gitmiyor benceee..Ya benzinli bineceksiniz, yada dizel ..Eğer öyle olsaydı AVEO gibi tüplü fabrika çıkışı olurdu

Neyse geçmiş olsun..Ustaya tekrar gidin mutlaka format atsın beyine

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
memet abi aracın beyninde mi sorun olabilir diyorsun? yani beyin karışmışsa yakıtı ne zaman göndereceğini ayarlayamıyor olabilir diyorsun sanırım.. iyi de servis diyorki lpg yi söktir gel öyle bakalım.. söktür taktır proğramı geri kur derken 150 ytl... daha servise gitmeden 150 ytlden olacaz.. ustanın biri diyor enjeksiyonu tıkanmış olabilir.. birisi diyor lpg benzin kesici de sorun olabilir.. bende anlamadım ne olduğunu..

BRC'nin açıklaması şuydu;

Araç uzun süre lpg'de kullanılınca, araç benzin basıncını düşürüyormuş... Bunu tekrar düzeltmenin yolu Aracı ya 200-300 km benzinde kullanmak yada yazılımı yenilemekmiş..

Ama siz daha yeni taktırdınız.. Bunun olma ihtimalini düşük görüyorum...

Yorum bağlantısı
Çağdaş İbiş
evet eğer çeyrek deponun altında kullanırsanız risk var..Yani pompayı yeme olasılığı hemen hemn çok yüksek..Ayrıca titreme sorununuz (Şayet pompa dediniz ,,sorun yoksa ) Ayarla ilgilidir..Tekrar format atsınlar..düzelir..Birde gaz filtresine baktırın..Benimde başıma gelmişti..Titreme yeni olduğundanda kaynaklanabilir..Ben de çok uğraştım gazla , ama başedemedim, dizel focus II var bendede..Forda Tüp gitmiyor benceee..Ya benzinli bineceksiniz, yada dizel ..Eğer öyle olsaydı AVEO gibi tüplü fabrika çıkışı olurdu

Neyse geçmiş olsun..Ustaya tekrar gidin mutlaka format atsın beyine

Aveoda LPG ile uyumlu bi motor mu var sanıyorsunuz onun da LPG sistemi yanılmıyorsam BRC ve servis takıyor, ayrıca Forda LPG gitmiyor derken ne demek istediniz anlamadım 15000km'dir 2006 model Focusta LPG kullanıyorum hiç bir gün de şikayetim olmadı, bu iş montaj yapılan yerin uzmanlığı ve işini nasıl yaptığına bağlı tabi montaj yapılan aracın kendisine de.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...