İçeriğe Yönlendir

Lassa Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Misafir

Recommended Posts

Furkan Tanrıveren
(düzenlendi)

205/55/16 lassa driweays aldık taktık kullanıyoruz kış lastiğinden sonra bize baya bi sessiz geldi ıslakdaki yol tutuşunu daha test edemedik.Etiket değerlerine göre ve parasına göre çok iyi lastik yakıt tüketimi b ıslak yol tutuşu b gürültü 71db fiyatıda hb sayesinde 175tlye geldi.Lastiğin tarihide 0617 idi.

tarihinde Furkan TANRIVEREN tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı

Cevap için teşekkürler. 50 yanakta balon durumu ne olur bilemiyoruz malum istanbul çukurları. Bir de eşim kullanacak o yüzden de biraz daha hassasım çünkü yoluna göre kullanır ve virajlarda hızlı gitmeyi sever :nazar:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...
Durhasan Evcek

bende bugün, drıveways 93 v  215.55.16   adet 350 tl.  taktırdım.  sertleşen eski lastikten sonra , yeni lastik haliyle  sessiz gibi  gelir ama ilerleyen zamanda belli olur.şimdilik eskiye göre memnunum..

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Fikret Özsoy

Sonunda Lassada karar kılıp driveways aldım 4 tane. Aslında servise revo2 sipariş vermiştim ama üretimden kalkmış. Yerine bunu göndermişler. Etiket değerlerine bakınca itiraz etmedim. İki gün sonra Ankara'ya giidip geleceğim. Bakalım nasıl olacak. Beş kmlik bir yol yaptım 6 yıllık conti3 ten sonra direksiyon yok gibiydi :D

gqNXnR.jpg

R0aQ97.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Rıfat Hasar

Merhabalar,

Elinde bir adet 215 / 50 / 17 Lassa impetus Revo2+ Lastik olan mı acaba ?

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Bekir Afşar

Lastiklerimi yenilemeyi düşünüyorum. 205 / 55 / 16 Lassa impetus Revo2+ seçeneklerim arasında. 66 db olması ve internetteki yorumlar olumlu yönde. 

Fiyat olarak aslında bi avantajı yok. 230 lira montaj balans siboplar dahil verilen fiyat. 

Kullanan arkadaşlardan ricam deneyimlerini aktarmaları. Tavsiye eder misiniz?

Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı

Daha 1 hafta önce babamın sedan focusuna driveways 205/55/16 aldık (230₺) ve oldukça memnun. Eşimin arabasında da 225/45/17 driveways kullanıyoruz ve ondan da oldukça memnunuz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bekir Afşar
32 dakika önce, Serhat S. Yazıcı yazdı:

Daha 1 hafta önce babamın sedan focusuna driveways 205/55/16 aldık (230₺) ve oldukça memnun. Eşimin arabasında da 225/45/17 driveways kullanıyoruz ve ondan da oldukça memnunuz.

Cevabınız için teşekkür ederim. Gittiğim lastikçide driveways yoktu. Revo2+ vardı. 

Driveways daha yeni bir model sanırım. 

HB'de indirime de girmiş. 

http://www.hepsiburada.com/lassa-205-55r16-91v-driveways-oto-lastik-uretim-yili-2017-pm-HB000003T5JS

Lastikçiler ortalama ne kadar alır acaba montaj, balans vs için.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Merhabalar,
Daha önce Marea 2001 aracımda Michealin lastik üzerinde gelmişti. Garip bir şekilde 4 yılda üzerinde çatlaklar oluşmuştu. Lastikleri Lassa ile değiştirmiştim ve oldukça iyi sonuçlar vermişti. Şimdi de C-Max aracımın üzerinde conti3 vardı yine kenarlardan çatlamaya başlamıştı 6 yıl sonra değiştirdim ve 3 ay önce Lassa Driveways taktım 4 tane. Ford servisinde takıldı 17 jant olduğunda biraz pahalı ama yine de diğerlerinden ucuz. Hatay-Ankara ve Hatay-Eskişehir olmak üzere iki defa uzun yol yaptım.
Kullanım olarak otoban ve düz asfaltta oldukça sessiz. Dişli asfaltta ise sesli. 
İki defa yağmurlu havaya denk geldim. Zaten sakin bir kullanıcıyım hiç kayma vb yaşamadım.
Beni en çok şaşırtan yakıt tasarrufu konusu oldu. Normalde conti ile Hatay Ankara arası klima full açık olarak ortalama 5-5,5 yakıyordum. En son yine klima full açık 4.8 yaktım. 
Bence çok üst düzey görülen Avrupa lastiklerden kesinlikle kötü değil hatta iyi bile.
En önemlisi paramın ülkemde kaldığını bilmek çok güzel bir duygu.
Saygılarımla.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Servet Aydın

195/65R15-95H XL. Ticari araç sınıfı GREENWAYS modeli. İlk defa yaz lastiğini deneyeceğim Lassa'nın. 40km civarı kullanıma göre ilk izlenim olarak energ saver'a göre daha sesli. Mekanik dayanımı zaman gösterecek.

4 adet aldım. Kdv dahil 900 tl. Binek serisi olsa çok daha uygun olacaktı. Ara sıra yük taşıdığım için tercih etmedim.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Hayırlı olsun Servet.

Ben Focusa aldım 2-3 ay oldu sanırım, driveways. Yukardaki yorumlarda sessiz diye bahsedilmiş drivewaysten, tam tersine çok gürültülü bir lastik. Şehir içinde 40-50 ile giderken bile lastik sesi duyuluyor. Diyen olursa ki, senin aracın trend, yalıtım diğerlerinme göre zayıf ondandır diye, ben de derim ki bunlardan önce üzerinde 6 yıllık conti2  vardı asla bu kadar gürültülü değillerdi. Zaten etiket değerinde açıkça yazıyor ses seviyesi 71db. Yüksek.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Önder abi B sınıfı etiket değerlerine sahip ve sessiz olup bu fiyatta olan başka lastik yoktu ben alırken. 

Araç yalıtımı düşük olanlar bence ona göre tercih yapmalı. 

Ben sesten yana bir rahatsızlık hissetmedim ama sesli mi evet sesli 71db :) 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Michelin gerçekten sessiz ama yanakları çok zayıf. Yaşayarak öğrendim. 3 hafta içinde iki lastik karpuz gibi yarıldı kaldırım kenarına sürtünce

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Bir saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Önder abi B sınıfı etiket değerlerine sahip ve sessiz olup bu fiyatta olan başka lastik yoktu ben alırken. 

Araç yalıtımı düşük olanlar bence ona göre tercih yapmalı. 

Ben sesten yana bir rahatsızlık hissetmedim ama sesli mi evet sesli 71db :) 

Mustafa lastiği kötülemek için yazmadım. Gördüğümü yazdım. Ben de etiketi görerek aldım, sorun yok. Ama yukarda çok sessiz denmiş, değil.

Aracın yalıtımı hakkında da yukarda yazdım, önceki 6 yıllık contilerde fısıltı bile yoktu? Aynı araba aynı yalıtım?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Araçların cinsine göre içeri ses gelmeyebilir ama bu lastiğin sesli olduğu gerçeğini değiştirmez.
Bf ko2 lastik, Land'da iken kafa ütülerken Libety'de içeride tık yok.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Michelin energy saver ile karşılaştırınca daha gürültülü, konfor biraz daha az. Islak zeminde ben lassa yı daha iyi buldum, fakat kuru zeminde Michelin daha iyi geldi bana, özellikle virajda Michelin daha iyi gibi. Direksiyon hissi Michelin de daha iyi. Lassa daha saglam olabilir, Michelin çok hassastı.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)
16 saat önce, Servet Aydın yazdı:

195/65R15-95H XL. Ticari araç sınıfı GREENWAYS modeli. İlk defa yaz lastiğini deneyeceğim Lassa'nın. 40km civarı kullanıma göre ilk izlenim olarak energ saver'a göre daha sesli. Mekanik dayanımı zaman gösterecek.

4 adet aldım. Kdv dahil 900 tl. Binek serisi olsa çok daha uygun olacaktı. Ara sıra yük taşıdığım için tercih etmedim.

Sesli mi? ala ala, ses yok benim araçta. İnanmıyorsan gel bir gün dene :D

7 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Hayırlı olsun Servet.

Ben Focusa aldım 2-3 ay oldu sanırım, driveways. Yukardaki yorumlarda sessiz diye bahsedilmiş drivewaysten, tam tersine çok gürültülü bir lastik. Şehir içinde 40-50 ile giderken bile lastik sesi duyuluyor. Diyen olursa ki, senin aracın trend, yalıtım diğerlerinme göre zayıf ondandır diye, ben de derim ki bunlardan önce üzerinde 6 yıllık conti2  vardı asla bu kadar gürültülü değillerdi. Zaten etiket değerinde açıkça yazıyor ses seviyesi 71db. Yüksek.

Abi zaten senin ki Driveways, sessiz olan Greenways.

Ani bastıran yağmurlarda da dahil şuana kadar ıslakta bir sorun yaşamadım ben. Bayramda Adana yaptım geldim 2500 km kadar gezdik uzun yolda ki sürüşü muhteşemdi. Jetta var iken üstünde Michelin Green X vardı virajlarda tedirgin ederdi.

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Dün Lassa Greenways i virajlı bir yolda denedim. Ekincik yolu. Lastik dar virajlarda kafadan kayıyor ne yazık ki benim kanaatim bu yönde. Tamam asfalt kalitesiz, ama yine de daha iyi tutmalı. Direksiyon hissi epey zayıf. Michelin saver çok daha stabildi.

Islak zemininde sorun yok, fren iyi, yakıt çok iyi. Ama sürüşün büyük bölümünü kuru zeminde yapıyoruz maalesef. Lassa kış lastiği çok iyiydi , yaz lastiğini o kadar beğenmedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...