İçeriğe Yönlendir

Lassa Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Misafir

Recommended Posts

Murat Yıldırım
Vallaha öyle, jant yere değmiyor, tek özelliği bu.

Islak yollarda denediniz mi? Yokuş çıkmayı, hızlı bi viraja girmeyi?

ıslak yoldada,yokuş çıkarkende herhangi bir eksisini görmedim. Hızlı bir şekilde virajada şuana kadar girmedim,girmemde. lastiğim en iyiside olsa önce emniyetli sürüş ve güvenlik derim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
ıslak yoldada,yokuş çıkarkende herhangi bir eksisini görmedim. Hızlı bir şekilde virajada şuana kadar girmedim,girmemde. lastiğim en iyiside olsa önce emniyetli sürüş ve güvenlik derim.

Bu konuda yüzde yüz katılıyorum, yazdığım yanlış anlaşıldı galiba. Hızlıdan kasıt, olaki fren dozunu ayarlayamadınız veya ani fren yapmanız gerekti viraj anında. Bu sebeple gereğinden hızlı demem gerekirdi galiba.

Şu lastik basınçlarını düzenleyeyim ben en iysii, o haldeyken bir daha deneyeyim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Muhtelif marka-model lastiğin gündelik hayatta karşılaştırması, genelde şöyle oluyor: İş gereği aynı otoyu farklı marka lastik ile kullanma şansı varsa, merak da varsa, kafayı sıyrımışsan, test edip duruyorsun :rolleyes: ama faydasını görüyorsun....

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Az önce 2şer psi daha bastım önlere. Arkalar da 28 e düşmüştü, onları da 29 yaptım. Yarın kaldığım yokuşta bir daha deneyeceğim, bakalım ne olacak...

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Ahmet Akkayagil

Ustalarım ucuz diyorsanız starmaxx,petlas,Lassa:

Azıcık uçlanırım diyorsanız japonları alın takınVesselam.Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Süleyman Aksu

Çağlar arkadaş aman Lassa alma derim. impetus 2 kullandım berbat ötesi ne yol tutuşu, nede fren mesafesi bir de anlam veremediğim saçma istem dışı patinaj. Ayrıca aldığım günden beri ABS sık sık çalışır oldu eski lastiğim Michlen'di 5 yıl 72000 km kullandım, impetus'u 2 yıl 8 ay 32000 km yolu zor yaptım. Garantisi bittiği halde şikayetimi fabrikaya bildirdim lastiği incelemek için Kocaeli fabrikasına gönderdim ve gelen sonuç lastiğin kimyasında herhangi bir hata tesbit edilemedi ancak % 30 diş kaldığı ve güvenlik için acilen değiştirilmesi gerektiği söylendi Tekrar sordum tel.de sizin lastikler 2 yıl 8 ay ve 32000 km'lik mi? cevap veremediler. Kısacası arkadaşım aman ha derim.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ufuk Özkan

araçı ilk aldıgımızda good year vardı gt3 serisi 30bin km zor gördü yeni aldıgımız 4 tane lassa impetus evo bi haylı iyi çıktı hız konusunda yol tutuşu konusundada hala iyi 40bin'i devirdi :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fırat Şenol

Goodyear efficientgrip ile Lassa İmpetus Revo arasında kaldım . Lassa'nın maliyeti 580 Tl. herşey dahil ( Balansı , sibopu , takması ) , Goodyear sadece lastik 720 Tl. Buna yaklaşık 40-50 Tl. arası Balans , sibop , takma vs. eklenicek yani 760 Tl'ye filan gelicek . Arada 180 Tl. fark var değermi diye düşünüyorum .

Ps : Daha önce Goodyear Nct 5 serisi kullandım , Lassa İmpetus 2 ve Lassa İmpetus Revo kullandım . Her ikisinden de gayet memnundum kullandığım süre içerisinde . Bana göre aradaki tek fark Goodyear biraz daha sessiz bir lastikti... Ne yapsam bilemedim :nazar:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bu fiyatlar gerçekten sinir bozucu, 205/55/16 ları %25 e varan oranda aşmış fiyatları anlamak mümkün değil.

Yorum bağlantısı
Fırat Şenol
Bu fiyatlar gerçekten sinir bozucu, 205/55/16 ları %25 e varan oranda aşmış fiyatları anlamak mümkün değil.

İstanbulda olsam sorun olmuyacak . Direkt kampanyadan 650 Tl'ye Goodyear Efficientgrip'lenicem ama Çanakkale'de böyle bir imkanım yok . Haziran sonuna doğru İstanbul'da olucağım ama mevcut lastiklerim yola çıkmama elvermediği için risk almak istemiyorum ve mecbur burada yeniliyeceğim lastiklerimi . Ve büyük bir olasılıkla Lassa olucak tercihim... :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Solak

ben goodyeargrip aldım,performansı güzel ve özellikle yol sesini azaltması çok daha güzel.195-65-15 tanesi 140 TL herşey dahil.

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

Lassa ımpetus revo kullanmış biri olarak tek şikayetim diğer arkadaşların dediği gibi istem dışı pati çekmesiydi.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
(düzenlendi)

15-20 gün kadar önce 2 takım lassa impetus aldık 195/65/15 120 tl 195/60/15 135 tl sökme takma sibop ve nitrojen dahil

tarihinde Nuri G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fırat Şenol

Bugün itibari ile 4 adet 195-60-15 Lassa İmpetus Revo lastiklerimin siparişini Çanakkale Arslanlar Ford servisinden verdim . Balansı , takılması vs. herşey dahil 600 Tl. , daha öncedende bir takım işlemler yaptırmıştım arabama kazadan sonra kasko harici . Hepsinin ödemesini perşembe yapıcam , artık bakalım kaça böldürebilirsek... :):good1:

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

Hayırlı olsun.iyi günlerde kullanın.bi süre kullandıktan sonra izlenimlerinizi paylaşır mısınız?

Yorum bağlantısı
Fırat Şenol
Hayırlı olsun.iyi günlerde kullanın.bi süre kullandıktan sonra izlenimlerinizi paylaşır mısınız?

Elbette paylaşırım . Zaten bu lastiklere yabancı değilim . Daha önceki araçlarımda 1 set Lassa İmpetus 2 ve yine 1 set Lassa İmpetus Revo kullandım ve çokda memnun kalmıştım bu lastiklerden . Aslında Goodyear Efficientgrip serisi almak istiyordum daha sessiz olduğu için ancak Çanakkale'de yetkili bayisi olmadığı için bana oldukça tuzluya gelicekti . Bende daha önceden kullandığım ve performansından memnun kaldığım ve ayrıca bana daha hesaplıya mal olacağı için tercihimi yine Lassa'dan yana kullandım . Saygılar...

Yorum bağlantısı
Fırat Şenol

Dün sabah Ford serviste lastik değişimini gerçekleştirdim . Yaklaşık 100 km. yol yaptım . Daha öncede tecrübe ettiğim için aynı lastiği beklediğim gibi Michelin'den sonra daha sert geldi . Ancak bu okadar büyük bir problem değil . Lakin Türkiye genelinde hatta özellikle Çanakkale için zaten böyle bir lastik gerekiyor . Bu arada sert lastik derken Pirelli kadar sert değil . Daha kabul edilebilir düzeyde...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Murat Şen

195 65 15 boyutlarında lassa impetus revo lastik aldım.. güzel lastik arkadaşlar tavsiye ederim sizlere

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hakan Arslaner
195 65 15 boyutlarında lassa impetus revo lastik aldım.. güzel lastik arkadaşlar tavsiye ederim sizlere

Aynı lastiğin 205x55x16 olanı var nefret ettim diyebilirim. Çok ses yapmasını FOCUS ile alakalı diyeceğim ama lastik gerçekten çok sert. Türkiye yollarına acaip dayanıklı olduğu kesin ama bu sefer arabaya zararı var...

Yorum bağlantısı
Fırat Şenol
Aynı lastiğin 205x55x16 olanı var nefret ettim diyebilirim. Çok ses yapmasını FOCUS ile alakalı diyeceğim ama lastik gerçekten çok sert. Türkiye yollarına acaip dayanıklı olduğu kesin ama bu sefer arabaya zararı var...
Siz hiç Pirelli kullanmadınız herhalde ?... ;):nazar:
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Siz hiç Pirelli kullanmadınız herhalde ?... :(:D

Yada Kumho, kütük gibi. :p

Yorum bağlantısı
Hakan Arslaner
Siz hiç Pirelli kullanmadınız herhalde ?... :) :)

Pirelli kullandım ama kışlık lastiklerini..Pirelli carwing diye bir modeli vardı onu kullandım, karda inanılmaz güzel yol tutuşu vardı.

Kar üzerinde harika bir lastik..

Fakat hafif yamur çiselesin bittiğinin resminidir :D buzda dans :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...