İçeriğe Yönlendir

Lassa Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Misafir

Recommended Posts

Şahin Topaloğlu
C şıkkı Yani; Continental...

Continental ve yanında Yokohama yıda tavsiye ederim :police:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Continental cevabımı geri çekiyorum :)

Çok güzel lastik, harika yol tutar, bittiği güne kadar da performansını korur ama pek çabuk bitiyor :lol2:

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Sani Gerşon

Yağmurlar geldi, impetus revo2 beni geçen yine bir yokuşta bıraktı. Bu sebeple alacak arkadaşlara aman diyorum...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Şenol

Arkadaşlar , daha önceki iletilerimde Lassa İmpetus'ların iki versiyonunu da birer takım kullandığımı ve gayet memnun kaldığımı söylemiştim . Üstelik bu tecrübeme dayanarak gidip yine 4 adet Lassa İmpetus Revo alıp takmıştım arabama . Ancak büyük bir ihtimal ile ( Yarın hepsini söktürüp tek tek içlerini kontrol ettireceğim ) lastiklerin bir veya birkaçında tel atması mevcut olduğundan şüpheleniyorum . Araç bir türlü balans tutmuyor , en son bu durumdan şüphelenmeye başladım Can Uzunefe ve Mustafa Tüfekçi kardeşleriminde yönlendirmesi ile . Bakalım sonucu yine buradan paylaşacağım . Bu sefer beni pişman ettirdi bu Lassa'lar... :flowers::D

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

Arkadaşlar Lassanın yeni lastiği phenoma kullananınız varmı ? Bendekilerin kenarlardaki kanallarda 2,5 ay gibi kısa sürede çatlaklar oluştu. Garantiye gönderdik.Kullanıcı hatası(çakıllı yolda olabilecek çatlaklarmış ancak çatlaklar başka şekilde oluşmuştu) diye red geldi. Şimdi bayi bölge satış sorumlusunu bekliyor ben gerekeni yapacağım hocam diyor. Bayi bizimle dalgamı geçiyorlar dedi. Bu yatay çatlaklar asla taştan olmaz 2,5 ay gibi bir sürede olmaz ve bu kadarda büyümez dedi. Bakalım ne sonuç çıkacak.Acaba kullanan varmı varsada onlarda böyle bir çatlaklat oluştumu diye merak ediyorum.

Saygılarımla.

Edit: penhoma=phenoma

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Serkan Turan

Cumartesi günü ön lastiklerimi beğenmediğim için Atracta lastik taktırdım şimdilik sıkıntı yok gayet memnunum içeriye ses vermemesi ve yol tutuşu güzel..

Üzerindeki lastikleri 70 e saydırdım 170 tl üste verdim tanesini indir indir 120 tl ye aldım taktırma ve balansda içinde..

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Ali Ozan Yurtsever

O tarihe de güven kalmadı, 53. hafta lastiği almıştım, söz konusu markanın sorumlusu bile çözemedi bu işi, ayrıca henüz yaşanmamış ayın üretimli lastiğini de gördüm. Zamanda yolculuk bile mümkün yani.

bugün bizde impetus revo aldık arkadaşın aracına ama 2012 53. haftada üretilmiş adam 2013 ün ilk haftası diyor ama kafamız karıştı biraz. . . :unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Fatih Karaca

bugün bizde impetus revo aldık arkadaşın aracına ama 2012 53. haftada üretilmiş adam 2013 ün ilk haftası diyor ama kafamız karıştı biraz. . . :unsure2:

31 Aralık 2012, pazartesi gününe geliyor ve fabrikanın sistemi bunu yeni bir hafta olarak gördüğünden 53. hafta basmış olabilir.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Süleyman Can Şahin

Aldığım aracın üzerinde var impetus revo + var. Focuslar da ki yol sesi malum zaten, bu lastiklerle de birleşince yol sesi dayanılmaz oluyor :)

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Burak Bölükbaş

C-MAX im için uzun süre lastik aradım, 205/50/r17 xl 93w yanaklı conti vardı üstünde, ama memnun değildim çok sertti, yerine aynı özellikte lastik bulmakta zorlandım. lassa phenoma önerdiler, düşün taşın en sonunda taktırdım. fiyatının uygun olması da avantaj. arabada süspansiyon yumuşadı, direksiyona cevaplar arttı. kısacası 15 günlük süreçte memnunum

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

C-MAX im için uzun süre lastik aradım, 205/50/r17 xl 93w yanaklı conti vardı üstünde, ama memnun değildim çok sertti, yerine aynı özellikte lastik bulmakta zorlandım. lassa phenoma önerdiler, düşün taşın en sonunda taktırdım. fiyatının uygun olması da avantaj. arabada süspansiyon yumuşadı, direksiyona cevaplar arttı. kısacası 15 günlük süreçte memnunum

Yazlık lastiklerim aynından, düşük hızlarda bile biraz sert frende abs devreye giriyor..Bir daha lassa almam şahsen..memnuniyetiniz daim olur inşallah diyelim

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Burak Bölükbaş

Yazlık lastiklerim aynından, düşük hızlarda bile biraz sert frende abs devreye giriyor..Bir daha lassa almam şahsen..memnuniyetiniz daim olur inşallah diyelim

3 kez ani fren yapmak zorununda kaldım, sadece birinde abs devreye girdi, asfalt tipi önemli bence bu konuda birde lastik sıcaklığı. ayrıca her hızda abs devreye giriyorsa fren ayarlarına da bir baktırın dengesizlik varsa abs devreye giriyordur.

süper bir lastik değil belki ama contiden iyi bence :)   hızlı kalkışlarda contiler bir sağa bir sola savuruyordu şu an için bu lastiklerde öyle bir sorun yaşamadım.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Rıfat Hasar

215 50 r17 91W Lassa ImpetuS revo 2+ üretim tarihi 19/15 max 3000 km yapılmış ve takım fiyatı 800 TL bu lastikler alınır mı ? 

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Kışa başlarken firmam kullandığım L200 için 235/70/16 Lassa Competus Winter 2 gönderdi. Sezon sonu görüşümü belirteyim.

Lastikleri takar takmaz arabada bir sertlik oluştu daha önce önler 32 arkalar 42 hava ile gayet rahattı. Winder 2'de ise bu rahatlık gitti. Basıncı biraz düşüreyim dedim ama o zamanda lastik patlak gibi yere çok yattı. Konfor olarak hiç memnun kalmadım.

Lakin kuru, ıslak, buzlu ve karlı yollarda beni hiç ürkütmedi. virajlara ne kadar sert girsem pek savurmadı. Eski 205/80/16 lastiklerin çoğu zaman virajlı tırmanışlarda arkayı savururdu, bu lastiklerle aynı virajları daha sert denesem de hiç savurmadı. Bu hususta değişen ölçülerinde etkisi muhakkak vardır.

Fren olarak kışın çoğunu ABS'siz geçirmeme rağmen yine hiç ürkütmedi. Yine eski lastiklere göre görevini çok daha güzel yaptı.

Sonuç olarak; Yol tutuşundan ne kadar memnun kalsam da konforu çok kötüye çektiği için kendi aracıma almayı düşünmem. Seneye aynı ebatta farklı lastik ile deneme şansım olursa daha net karşılaştırma yapabilirim. Geçen sene 205/80/16 kışlıkları sadece sezon sonu kullanma imkanım olmuştu rahatlık konfor yönünden bir eksisi olduğunu hatırlamıyorum.

Saygılarımla...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Eski lastik ne markaydı?

Onlar hiç aklımda değil ama depodalar sabah bakıp ekleme yapacağım, yazının sonunda belirtecektim ama unutmuşum.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bence daha çok ebatla ilgili sertlik, 80 seriden 70e geçilmiş. 

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Bence daha çok ebatla ilgili sertlik, 80 seriden 70e geçilmiş. 

70-80 dediğimiz oran lastik taban genişliğinin yüzde olarak yanak genişliği oranıdır, yani;

(205/100)x80=164

(235/100)x70=164.5 aradaki fark sadece yarım mm. Onunda hiç bir etkisinin olacağını sanmam.

Konforda ki kayıp sebebi dediğiniz gibi serlik, buda tahminimce virajlarda artı olarak geri gelir, ancak hızlı kullanmadığım için biraz daha konforu tercih ederim. Geçen senekilerde bu sıkıntı yoktu.

Yol tutuş ve frenlemede daha başarılı olma sebebi ise büyük ölçüde taban genişliğine bağlı. Eskiler ile yeniler arasında her teker için 3cm fark var. Buda %14,6 oranla yere daha fazla basmayı sağlıyor ki bence hiç yabana atılacak bir değer değil.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Aynı yanak boyutundadır ama tahminim 70 seri daha sert olmalı. 

Yorum bağlantısı
Rıfat Hasar
(düzenlendi)

215 50 r17 91W Lassa ImpetuS revo 2+ üretim tarihi 19/15 max 3000 km yapılmış ve takım fiyatı 800 TL bu lastikler alınır mı ?

İlan kavgası süre dursun malum lastikleri aldım lastik hakkındaki izlenimleri forumda arkadaşlara faydalı olabilmek için inşaallah paylaşırım, ilk izlenimim daha önce 205/60/16 Michelin Alpin kisliklardan 215 50 17 Conti CS3 yazliklara gectigimde yol sesi ve frenleme bariz kötü kalıyordu. Bugün 217/50/17 Lassa impetus revo 2+ daha iyi geldi. tarihinde Rıfat Hasar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Seyit Onbaşı

arkadaşlar lassa impetus revo 2+ kullananlar varsa görüşleri alalım lütfen. lastik etiketinde 66db yazıyodu.başka bi lastikte göremedim bu kadar düşük desibeli şaşırdım.acaba fazla yumuşak olduğu için yanaklardan patlama yada erken aşınma yaparmı?

Yorum bağlantısı
Rıfat Hasar

arkadaşlar lassa impetus revo 2+ kullananlar varsa görüşleri alalım lütfen. lastik etiketinde 66db yazıyodu.başka bi lastikte göremedim bu kadar düşük desibeli şaşırdım.acaba fazla yumuşak olduğu için yanaklardan patlama yada erken aşınma yaparmı?

215 50 r17 ebatlarını kullanıyorum 3 haftalık kısa bir süre içinde kuru ıslak ve sıcak soğuk havada kullanmak nasip oldu memnunum Continental contact sport 3 ten çok daha iyi tek sorun onlar XL güçlendirilmiş yanak bunlar değil balon yapar mı zamanla onuda göreceğiz.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Rıfat Hasar

Lassa impetus revo2+ 215/50/17 91v ile ilgili izlenimlerimi yazalım neredeyse 15 bin km oldu. Lastiklerden çok memnunun sessiz sadece soğuk günlerde sabahları ilk 2-3 km'de sanki lastik hava basınçları çok fazlaymış gibi asfalt hissediliyor. Sıcak, Soğuk ve yağışlı havalarda performans ve güven veriyor daha önce üzerinde gelen 215/50/17 conti conract sport 3 ile karşılaştırdığımda %100 daha iyi... Neden derseniz 2 lastik ile aynı asfalt aynı yerlerde yaptığım fren ve dönüş hız vs. biri sağa sola aracı yalpalarken diğeri asfalta yapışıyor milim sağ sol yok.

Conti girdiğim virajda özellikle yağışlı havalarda aracın arka atarken Lassa sıfır kayma yok. Şunu belirtmeliyim ben öyle normalin dışında bir test'e kalkışmadım yol hız limitleri içinde edindiğim izlenimlerdir.

Fiyata gelince Lassa 380 TL. Conti sport contract 3 artık üretilmiyor 550 TL.

Saygılarımla,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Serhat S. Yazıcı

Arkadaşlar Lassa Driveways (360₺) Kullanan var mı? 205/50/17 için özellikle soruyorum. Normalde planladığım lastik ContinentalSportContact5 (440₺) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...