Misafir

Lassa Lastikleri İçin Soru, Öneri ve İzlenimler

Recommended Posts

Evren Erakçora    3.625
Evren Erakçora

Driveway yeni çıkmış demek

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Furkan Tanrıveren    285
Furkan Tanrıveren

205/55/16 lassa driweays aldık taktık kullanıyoruz kış lastiğinden sonra bize baya bi sessiz geldi ıslakdaki yol tutuşunu daha test edemedik.Etiket değerlerine göre ve parasına göre çok iyi lastik yakıt tüketimi b ıslak yol tutuşu b gürültü 71db fiyatıda hb sayesinde 175tlye geldi.Lastiğin tarihide 0617 idi.

tarihinde Furkan TANRIVEREN tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Serhat S. Yazıcı    123
Serhat S. Yazıcı

Cevap için teşekkürler. 50 yanakta balon durumu ne olur bilemiyoruz malum istanbul çukurları. Bir de eşim kullanacak o yüzden de biraz daha hassasım çünkü yoluna göre kullanır ve virajlarda hızlı gitmeyi sever :nazar:

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Durhasan Evcek    15
Durhasan Evcek

bende bugün, drıveways 93 v  215.55.16   adet 350 tl.  taktırdım.  sertleşen eski lastikten sonra , yeni lastik haliyle  sessiz gibi  gelir ama ilerleyen zamanda belli olur.şimdilik eskiye göre memnunum..

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Fikret Özsoy    1.302
Fikret Özsoy

Sonunda Lassada karar kılıp driveways aldım 4 tane. Aslında servise revo2 sipariş vermiştim ama üretimden kalkmış. Yerine bunu göndermişler. Etiket değerlerine bakınca itiraz etmedim. İki gün sonra Ankara'ya giidip geleceğim. Bakalım nasıl olacak. Beş kmlik bir yol yaptım 6 yıllık conti3 ten sonra direksiyon yok gibiydi :D

gqNXnR.jpg

R0aQ97.jpg

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Rıfat Hasar    510
Rıfat Hasar

Merhabalar,

Elinde bir adet 215 / 50 / 17 Lassa impetus Revo2+ Lastik olan mı acaba ?

Saygılarımla,

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Bekir Afşar    419
Bekir Afşar

Lastiklerimi yenilemeyi düşünüyorum. 205 / 55 / 16 Lassa impetus Revo2+ seçeneklerim arasında. 66 db olması ve internetteki yorumlar olumlu yönde. 

Fiyat olarak aslında bi avantajı yok. 230 lira montaj balans siboplar dahil verilen fiyat. 

Kullanan arkadaşlardan ricam deneyimlerini aktarmaları. Tavsiye eder misiniz?

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Serhat S. Yazıcı    123
Serhat S. Yazıcı

Daha 1 hafta önce babamın sedan focusuna driveways 205/55/16 aldık (230₺) ve oldukça memnun. Eşimin arabasında da 225/45/17 driveways kullanıyoruz ve ondan da oldukça memnunuz.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Bekir Afşar    419
Bekir Afşar
32 dakika önce, Serhat S. Yazıcı yazdı:

Daha 1 hafta önce babamın sedan focusuna driveways 205/55/16 aldık (230₺) ve oldukça memnun. Eşimin arabasında da 225/45/17 driveways kullanıyoruz ve ondan da oldukça memnunuz.

Cevabınız için teşekkür ederim. Gittiğim lastikçide driveways yoktu. Revo2+ vardı. 

Driveways daha yeni bir model sanırım. 

HB'de indirime de girmiş. 

http://www.hepsiburada.com/lassa-205-55r16-91v-driveways-oto-lastik-uretim-yili-2017-pm-HB000003T5JS

Lastikçiler ortalama ne kadar alır acaba montaj, balans vs için.

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Evren Erakçora    3.625
Evren Erakçora

50 TL civarı buralarda. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Fikret Özsoy    1.302
Fikret Özsoy

Merhabalar,
Daha önce Marea 2001 aracımda Michealin lastik üzerinde gelmişti. Garip bir şekilde 4 yılda üzerinde çatlaklar oluşmuştu. Lastikleri Lassa ile değiştirmiştim ve oldukça iyi sonuçlar vermişti. Şimdi de C-Max aracımın üzerinde conti3 vardı yine kenarlardan çatlamaya başlamıştı 6 yıl sonra değiştirdim ve 3 ay önce Lassa Driveways taktım 4 tane. Ford servisinde takıldı 17 jant olduğunda biraz pahalı ama yine de diğerlerinden ucuz. Hatay-Ankara ve Hatay-Eskişehir olmak üzere iki defa uzun yol yaptım.
Kullanım olarak otoban ve düz asfaltta oldukça sessiz. Dişli asfaltta ise sesli. 
İki defa yağmurlu havaya denk geldim. Zaten sakin bir kullanıcıyım hiç kayma vb yaşamadım.
Beni en çok şaşırtan yakıt tasarrufu konusu oldu. Normalde conti ile Hatay Ankara arası klima full açık olarak ortalama 5-5,5 yakıyordum. En son yine klima full açık 4.8 yaktım. 
Bence çok üst düzey görülen Avrupa lastiklerden kesinlikle kötü değil hatta iyi bile.
En önemlisi paramın ülkemde kaldığını bilmek çok güzel bir duygu.
Saygılarımla.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Serhat S. Yazıcı    123
Serhat S. Yazıcı

İstanbul maltepe 80₺ civarı

İletiyi paylaş

Mesajın linki