İçeriğe Yönlendir

Kış lastiğinde 205 55 16 yerine hangi ebat uygun

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Çağlar Bayur

195/65/15 de takılabilir. Bu ebad nispeten ucuzdur, yalnız yeni jant ve 4 adet alınması lazım. 205/55/16 Bridgestone LM25 188 ytl fiyatlı (lastix.com). Kar lastiği için Conti 810 şiddetle tavsiye ederim ama fiyatını bulamadım.

Yorum bağlantısı
Erkan Baydemir
195/65/15 de takılabilir. Bu ebad nispeten ucuzdur, yalnız yeni jant ve 4 adet alınması lazım. ...

Evet,hem bu durumdada maliyetler belkide 205/55 R 16 yı da geçer.Yok,belki değil kesin geçer :D

En iyisi,205/55 R 16 da kalmak :(

Yorum bağlantısı
Erkan Baydemir
zincir daha ucuza gelir.. :D

Yok,taşıdığı risklere bakıldığında çok daha pahalıya gelir aslında... :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
195/65/15 de takılabilir. Conti 810 şiddetle tavsiye ederim ama fiyatını bulamadım.

Bende böyle düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Erkan Baydemir
Lastiğin de sana kitlenme riski var. Ya aga sen bana niye 195 65 16 gibi bi ebat vermedin kış lastiğinde?

Ha ha oldu canım,öyle bir ebat bilmiyorum ben bu ülkede,varsa söyle :)

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Mehmet Ozyurek

Kerim Bey, Mesajınızı ben siliyorum..

İki kural ihlali içeriyor mesajınız.. Bunuda silmek zorundayım..

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Serhat S. Yazıcı

Konu çok eski ama yeni konu açmamak için buradan devam etmeye karar verdim..

1-benim aracımda şuan 205/50/17 lastik mevcut bu ebatta bir lastikte zincir kullanılır mı??

2-35mm lik yaylar takılıyken 195/65/15 ölçülerindeki lastiğime zincir taktığımda davlunbazlara her hangi bir zarar verir mi??

Eğer konu burdan ilerlemez ise konumu doğru alana taşıyabilir misiniz yönetici abilerim :ohooh::unknw:

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Öyle zamanlar oluyor ki normal yükseklikteki bir araca bile zincir zarar verebiliyor. Hele ki yay takılmış araba zarar vermesi olasıdır. Ayrıca zinciri sadece karlı havalarda kullanabilirsiniz ama kış kastiğini bütün kış kullanabilirsiniz. Söküp takması da ayrı bir dert...

Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı
(düzenlendi)

Zaten jandarma izin verse hiç sorun değil çivili kış lastiklerini kullanırız olur biter ama jadarma belli bir yerden sonra kesinlikle zincirin takılmasını istiyor..

tarihinde Serhat S. Yaz?c? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger
Zaten jandarma izin verse hiç sorun değil çivili kış lastiklerini kullanırız olur biter ama jadarma belli bir yerden sonra kesinlikle zincirin takılmasını istiyor..

Zaten ben günlük kullanım için demiştim. Uludağ'a falan çıkacaksanız zincir gerekli tabi.

Yorum bağlantısı
Cem Boneval

Karayollarında kar lastiği ile gidemeyip üzerine bir de zincir takarak gidebilme durumu çok ama çok nadirdir. Bu konuda jandarmanın da maalesef ikna edilmesi lazım (nasıl olacaksa).

Polis/jandarmanın zincirsiz salmama uygulaması Türkiye'de kış lastiklerinin satılmadığı dönemlerden kalma bir uygulamadır.

Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı

Benim kullanıcağım alan şu şekilde ben istanbuldayım ve hafta sonları günübirlik kartepeye çıkıyorum ve yolun belli bir bölümünden sonra jandarma çivili kar lastiğin olsa bile ki bu bir 4x4 adamlar zincir diyor başka birşey demiyorlar..

Yorum bağlantısı
Salih Kurtoğlu

Kış lastiği olan arkadaşlarımızın da mevcut lastiklerinin diş derinliğini kontrol etmesini isterim.. 4 mm altı kş lastiğinde risklidir.

Mevcut piyasa da bulabileceğiniz kış lastikleri fiyatları yaklaşık olarak

195/65R15 T serisi

Goodyear............135 TL

Michelin..............150 TL

Lassa................. 125 TL

Bridgestone........ 135 TL

Continental......... 155 TL

Fulda..................135 TL

205/55R16 T serisi

Goodyear........175 TL

Michelin..........200 TL

Lassa.............160 TL

Bridgestone.....175 TL

Continental....190 TL

Fulda.............170 TL

Bu fiyatlar bölgesel olarak küçük farklılıklar gösterebilir..

Yorum bağlantısı
  • 8 yıl sonra...
Mehmet Göktürk
On 10/13/2008 at 15:41, Erkan Baydemir yazdı:

Evet,hem bu durumdada maliyetler belkide 205/55 R 16 yı da geçer.Yok,belki değil kesin geçer :D

En iyisi,205/55 R 16 da kalmak :(

Bu erkan baydemir nerelere kayboldu?

Cem Boneval keza.

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...