İçeriğe Yönlendir

Sonradan boyamanın kalitesi 2 yıl sonra anlaşılır

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Aracımızı yaklaşık 2 yıl önce komple boyatmıştım. Hem servis imkanlarım vardı, hem de Dyo yetkililerinden eğitim alırken özel bir vernikten bahsetmişlerdi. Mercedes gibi firmaların tercih ettiği hatta mecbur olduğu bir vernik. Boya bildiğimiz 55 serisi ancak üzerine atılan bu vernik çizilmez olarak tabir edilen bir cins. Maliyeti birazcık daha fazla ama elde edilecek sonucun çok farklı olduğunu anlatıp durunca, ben de denemek için aracımı feda etmeye karar vermiştim :) . Aracımıza astar atılırken şu an ismini hatırlayamadığım farklı bir astar boyası kullanıldı. Mukavemeti için kullanılan tabir: saç paslansa bile astarı geçemiyor ve yüzeye varamadığı için oldukça engel teşkil ediyor. Boyaya hazırlayan ve tatbikatı yapan boya teknisyeni de , Dyo eğitimli bir arkadaşımızdı. Tabi ki boyadan çıktığı günler her araç güzel gözükür ama benim anlatmak istediğim konu, bu işlemlerin üzerinden araç açık otoparkta, yaz-kış-yağmur ortamında kaldı. Çok sık yıkanmadı, hiç pasta-cila yapılmadı, üzerine otoparktan ağaç balı da yağdı ancak yapışmadı, kuşların sıkça ziyaret ettiği bir yerde olmasına rağmen vernik bu saldırılara iyi dayandı. 2 yıl aradan sonra boş zaman bularak aracı yıkayıp ıslakken hızlı cila sürdüm, motor da ilk defa silindi (susuz, ürünü fısfıslayıp bezle üstten sildim).

Ürünler: Sonax hızlı cila / Arexons motor temizleme spreyi.

Sonuç:

1003254mc3.jpg

1003265db1.jpg

1003268vp1.jpg

1003282jg6.jpg

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Sol ön köşe çizilmiş, bi daha boyat :)

Güle güle kullan abicim...

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

Böylesi güzelini görünce arabama bir daha aşık oluyorum. Demekki bende boyattırsam benzer bir şekilde parlayabilir. Gerçekten çok güzel duruyor Allah kaza bela vermesin

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...