İçeriğe Yönlendir

2004 Fiesta Pionneer Double-din cd çalar

Vedat Gemici

Recommended Posts

Vedat Gemici

Merhaba işte size 2004 model Fiesta ma taktığım pionner cd-mp3 çalarım…

Ve işte sonuç

13122008001qk5.jpg

Ford Clup Türkiye nin bana çok fazla yararı dokunduğunu itiraf etmek istiyorum.

Bu yüzden de nasıl taktığımı açıklamak istiyorum belki bazı arkadaşlarımıza faydamız dokunursa ne mutlu bana,

Öncelikle bildiğiniz gibi orijinal parçadaki çitaların kesilmesi gerekiyor

img0492zb5.jpg

1ve 2 numaralı yerlerden sıfır birşekilde kesilecek

Bu yüzden bu parçanın orijinal kalmasını istiyorsanız aynı parçadan başka birtane edinebilirsiniz fakat sıfırı çok pahalı bunuda göz ardı etmeyin 200-250 ytl civarında ama çıkmacılardan sağlam birtane edinebilirsiniz ki ben öğle yaptım daha ucuza maal edebilirsiniz.

Yalnız çıkma alacaksanız sağlam olmasına dikkat edin özellikle klima düğmelerinin cıvata yerleri kırık olmasın

img0493mr9.jpg

İşaretli yerler kesinlikle sağlam olmalı..

Parçayı sökerken Çok Dikkat edin ve sabırlı olun

dsc01356fh7.jpg

Sırasıyla: 1. Noktadan İnce uçlu bir torna vida ile üstten yavaşça kaldırarak düğme takımını çıkarın altında 2 adet vida var (2ve 3 numaranın altında) bunları sötükten sonra

Sırasıyla 4-5 i bunlar torpido kapagının altında kalıyor sökün

img0472oi6.jpg

Dahasonra 6ve 7 sökün

img0474rd2.jpg

Son olarakta 8ve 9 u sökün bunlarda diresiyon tarafındaki kaplamanın altında kaplamanın hemenüstünden yine yavaşça aşağı doğru çekin ve kaplama açılacaktır

img0473br9.jpg

10-11 ve 12 nolu noktaların altında tırnaklar var yaşça kendinize çekerek kanırtarak konsolu aşağı alın şimdi aşağıdaki klama üğmelerine dikkatedin bunlarıda jack larını ve resiztans tellerini dikkatlice sökün ve konsol boşa çıkacak

İşte teyp karşınızda altlı üstlü 4 adet civatayı sökün ve arkadaki soketini ve radyo çakını sökün

zsam117mj9.jpg

Çak çıkışları aşagıdaki gibidir

jackaq8.jpg

Pioneer jakına göre rekleri sıraladım bağlantı için se kaplo yüsükleri kullandım gayette iyi oldu

Resimde belirtilen şekilde bağlarsanız orijinalindeki gibi teyp açıkken stop ettiğinizde tekrar çalıştığında teyp açılır ve dururkende ancak yarım kontakta tep çalışır

4 numaralı giriş +İLL i bağlarsanız parkları yakınca cihazın ışıklandırmalarıda yanar.

pioneerbi9.jpg

Yalnız pioneer ın FH-P6050UB modeli bir 2din madel olmasına rağmen standart ebatlarda değil bu yüzden çerçeveye bol geliyor bende çerçeveye uydurmak için alt ve üst kenarlarına 2,5cm geniliginde 6mm eninde ağaç çitaları çift taraflı bant ile yapıştırarak daraltım.

Tabi Bunu Fiberlede yaptırılabilir fakat nekadara maal olur bilemem..

115983610kz7.jpg

13122008103mr8.jpg

13122008104mq3.jpg

Ve İşte Sonuç…

img0470pa1.jpg

img0475yg9.jpg

13122008001kn5.jpg

Ford Clup Türkiye Stesi Kurucularına ve katkıda bulunan tüm arkasaşlarıma teşekkürler…

Umarım İhtiyacı olan lara yardımcı olabilmişimdir…

Döküman olarak burdan indirebilirsiniz..

Download

Yorum bağlantısı
Vedat Gemici
tebrikler, hayırlısı olsun, paylaşım çok zarif

Çok SAğolun Beğendiğinize sevindim..

Hepinize ayrı ayrı teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Paylaşım nefis ama cihaz da süper. Pioneerin bu cihazı hakkında bilgi isterim, yok en iyisi sökün bana yollayın ben çözeyim :) . Model numarası nedir, nerden buldunuz aldınız, hoparlör-anfi ilavesi var mı vs. vs. vs.

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Çok güzel olmuş güle güle kullanın bu modeli bizzat incelemiştim internette çok güzel bi cihaz güle güle kullanın tekrar

Yorum bağlantısı
Vedat Gemici
Paylaşım nefis ama cihaz da süper. Pioneerin bu cihazı hakkında bilgi isterim, yok en iyisi sökün bana yollayın ben çözeyim :) . Model numarası nedir, nerden buldunuz aldınız, hoparlör-anfi ilavesi var mı vs. vs. vs.

Model numarası PIONEER FH-P6050UB Double Din USB/MP3/WMA özellikleri ingilizce gönderebildim ama kusura bakmayın

Product Information:

CD-R/RW playback

MP3 playback with ID3 Tag

WMA (Windows Media Audio) playback with WMA Tag

WAV file playback

Aux In

USB direct connection: USB 2.0 (full speed) - USB Cable is included

iPod direct connection (Optional: use with CD-IU50, Optional)

BMX (Bitmetric Equalizer)

Burr Brown D/A Converter

Built-in DSP

5-mode preset equalizer

2-mode custom preset equalizer

BBE digital sound processing

Digital listening position selector

Time alignment

Digital 13-band graphic equalizer

2-vay crossover: HPF/LP

Auto-slide face

Dolby B NR

Rotary volume

2 RCA preout: selectable (front + rear / front + subwoofer)

Level Indicator

7-band spectrum analyzer

Supertuner IIID

Multi-CD control

*With CD-ROM and CD-R/RW discs

FM Tuning 87.5 - 108kHz. Will work fine in NZ.

-AM Tuning 531 - 1602kHz. Will work fine in NZ.

Package Content:-

1 X Car Stereo

1 x USB Cable

1 X Remote Control

1 X User Manual

1 X Warranty Card

Tuner Features:

18 FM / 12 AM presets

Seek and preset scan

AMS-Auto Memory Store

One touch memory

Yorum bağlantısı
Şafak Uçar

Güle güle kullanın.Çok güzel olmuş.Anlatım tarzınıza hayran kalmamak elde değil.Enince ayrıntısına kadar yazmışsınız.Tebrikler....:p

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Dsp varsa, bu cihaza fena halde çift kanallı anfi ve güzel hopalör takımı ister. Türkiyeden mi aldınız, fiyatları ne seviyede?

Yorum bağlantısı
Osman Bala
Kargo dahil 480 aud. oluyor ki 500 liranın altında. Bence çok iyi. Çağlar abi kaçırma.

Yalnız teybin teslim alınışı çok kolay olmuyor.

Yorum bağlantısı
Vedat Gemici
Dsp varsa, bu cihaza fena halde çift kanallı anfi ve güzel hopalör takımı ister. Türkiyeden mi aldınız, fiyatları ne seviyede?

Çağlar Abi ben Ramazan bayramından sonra gittigidiyordan livacenter kulanıcı adlı arkadaştan aldım gittigidiyor üzerinden kendisinle mesajlaşabilirsin elinde varmıdır bilmiyorum..

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal

Çokgüzel.Paylaşınız için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Vedat Gemici
Merhaba işte size 2004 model Fiesta ma taktığım pionner cd-mp3 çalarım…

Ve işte sonuç

13122008001qk5.jpg

Ford Clup Türkiye nin bana çok fazla yararı dokunduğunu itiraf etmek istiyorum.

Bu yüzden de nasıl taktığımı açıklamak istiyorum belki bazı arkadaşlarımıza faydamız dokunursa ne mutlu bana,

Öncelikle bildiğiniz gibi orijinal parçadaki çitaların kesilmesi gerekiyor

img0492zb5.jpg

1ve 2 numaralı yerlerden sıfır birşekilde kesilecek

Bu yüzden bu parçanın orijinal kalmasını istiyorsanız aynı parçadan başka birtane edinebilirsiniz fakat sıfırı çok pahalı bunuda göz ardı etmeyin 200-250 ytl civarında ama çıkmacılardan sağlam birtane edinebilirsiniz ki ben öğle yaptım daha ucuza maal edebilirsiniz.

Yalnız çıkma alacaksanız sağlam olmasına dikkat edin özellikle klima düğmelerinin cıvata yerleri kırık olmasın

img0493mr9.jpg

İşaretli yerler kesinlikle sağlam olmalı..

Parçayı sökerken Çok Dikkat edin ve sabırlı olun

dsc01356fh7.jpg

Sırasıyla: 1. Noktadan İnce uçlu bir torna vida ile üstten yavaşça kaldırarak düğme takımını çıkarın altında 2 adet vida var (2ve 3 numaranın altında) bunları sötükten sonra

Sırasıyla 4-5 i bunlar torpido kapagının altında kalıyor sökün

img0472oi6.jpg

Dahasonra 6ve 7 sökün

img0474rd2.jpg

Son olarakta 8ve 9 u sökün bunlarda diresiyon tarafındaki kaplamanın altında kaplamanın hemenüstünden yine yavaşça aşağı doğru çekin ve kaplama açılacaktır

img0473br9.jpg

10-11 ve 12 nolu noktaların altında tırnaklar var yaşça kendinize çekerek kanırtarak konsolu aşağı alın şimdi aşağıdaki klama üğmelerine dikkatedin bunlarıda jack larını ve resiztans tellerini dikkatlice sökün ve konsol boşa çıkacak

İşte teyp karşınızda altlı üstlü 4 adet civatayı sökün ve arkadaki soketini ve radyo çakını sökün

zsam117mj9.jpg

Çak çıkışları aşagıdaki gibidir

jackaq8.jpg

Pioneer jakına göre rekleri sıraladım bağlantı için se kaplo yüsükleri kullandım gayette iyi oldu

Resimde belirtilen şekilde bağlarsanız orijinalindeki gibi teyp açıkken stop ettiğinizde tekrar çalıştığında teyp açılır ve dururkende ancak yarım kontakta tep çalışır

4 numaralı giriş +İLL i bağlarsanız parkları yakınca cihazın ışıklandırmalarıda yanar.

pioneerbi9.jpg

Yalnız pioneer ın FH-P6050UB modeli bir 2din madel olmasına rağmen standart ebatlarda değil bu yüzden çerçeveye bol geliyor bende çerçeveye uydurmak için alt ve üst kenarlarına 2,5cm geniliginde 6mm eninde ağaç çitaları çift taraflı bant ile yapıştırarak daraltım.

Tabi Bunu Fiberlede yaptırılabilir fakat nekadara maal olur bilemem..

115983610kz7.jpg

13122008103mr8.jpg

13122008104mq3.jpg

Ve İşte Sonuç…

img0470pa1.jpg

img0475yg9.jpg

13122008001kn5.jpg

Ford Clup Türkiye Stesi Kurucularına ve katkıda bulunan tüm arkasaşlarıma teşekkürler…

Umarım İhtiyacı olan lara yardımcı olabilmişimdir…

Döküman olarak burdan indirebilirsiniz..

Download

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Güle güle kullanın çok güzel ve kullanışlı olmuş.

Açıklamalar içinde ayrıca teşekkürler...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...