İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Kapılar Nasıl Otomatik Kilitlenir?

Hanay Gür

Recommended Posts

Hanay Gür
(düzenlendi)

2006 fiestalarda araça hareket haline geçtikten sonra dört kapı otomatik olarak kitlenirmi

aracımda kitlenmiyor yani kapı dışarıdan açılmıyor ama içeriden açılabiliyor çocuk kilidi varmış ama oda kapıyı top yekün kitliyor...

harekete geçtikten sonra araç kapısını otomatik kitlemenin yolunu söylermisiniz 2006 fiesta için

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

2007 lerde güvenlik maksatlı iptal edildi diye biliyorum, 2006 ve yeni kasaysa aracınız, ozaman var, sitede aratırsanız bulursunuz ben yazmıştım bir ara, kapıları kontak açıkken 2 deyken 3 kez içerden kitleyip açın sonra kontağı kapatıp tekrarlayın ve kontağı açın biip sesi gelicek, galiba bunun gibiydi hatırlayamadım şimdi...

Yorum bağlantısı
Hanay Gür
2007 lerde güvenlik maksatlı iptal edildi diye biliyorum, 2006 ve yeni kasaysa aracınız, ozaman var, sitede aratırsanız bulursunuz ben yazmıştım bir ara, kapıları kontak açıkken 2 deyken 3 kez içerden kitleyip açın sonra kontağı kapatıp tekrarlayın ve kontağı açın biip sesi gelicek, galiba bunun gibiydi hatırlayamadım şimdi...

teşekkürler bizim araç yeni kasa 2006 fiesta bu sistemin nasıl olacağına ait döküm bende var akşam deneyeceğim.

Yorum bağlantısı
Hanay Gür

ali bey bu sistemi ben farzedinki arabada ayarladım araba kalkıştan sonra otomatik olarak kapıları kitledi ve ben yolcu indirmek için durdum ama araba halen çalışıyor bu durumda arka kapıları yolcu nasıl açacak...arabayı kontaktan kapattıktan sonramı kapılar açılacak

şimdi aklıma geldi eğer böyle kullanışsız bir şey hiç gerek yok diyecektim

Yorum bağlantısı
Taha İlgen

benim araçta herkes araca binip kapılar kapandıktan sonra çalıştırıyorum ve kendi hemen kilitliyor. İnmek isteyen de kendi kapısını açıp iniyor. Herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Ancak siz aracı çalıştırdığınızda kapılardan biri hala açıksa o zaman kilitlemez.Yani benim bildiğim kapıların otomatik kilitlenmesi için aracı çalıştırdıktan sonra tüm kapıların kapalı olması gerekiyor.

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Çağlar Bayur
Buradan devam.

Araç hareket haline geçtikten sonra dört kapı otomatik olarak kitlenirmi?

Benim mondide böyle bir özellik varmı?

arıza yok ise, Mondeo larda otomatik kilit yoktur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Buradan devam.

Araç hareket haline geçtikten sonra dört kapı otomatik olarak kitlenirmi?

Benim mondide böyle bir özellik varmı?

Focuslarda makyajlı F1'lerde var...

Mondeoyu bilmiyorum.. Focus için yolu şu;

Araca binilip kapılar kapatılır, Kontak anahtarı tüm kontrol ışıkları yanana kadar çevrilir, motor çalıştırılmaz!, Kapı kilit düğmesinden üç defa üst üste kilitleme uygulanır, kapa-aç-kapa-aç-kapa-aç.. Kontak anahtarı çevrilerek kapatma konumuna getirilir. Kilitten aynı işlem tekrarlanır: Kapa-aç-kapa-aç-kapa-aç. Kontak anahtarı tekrar ışıkların yandığı konuma getirilir, kısa bir düdük sesi duyulur (bunu duymazsanız olmayacak demektir), Kilitten aynı işlem tekrar edilir: Kapa-aç-kapa-aç-kapa-aç. Uzun bir düdük sesi duyulur, programlama tamamlanmıştır. Başarılı olmuşsa yaklaşık 10 km/saat hızda kapılar otomatik kilitlenecektir, içeriden manuel olarak açılırsa, söz gelimi yolcu indirme-bindirme, yeniden hareketinizde otomatik kilitleme olmayacaktır.

Yorum bağlantısı
Yakup Erogullari
benim araçta herkes araca binip kapılar kapandıktan sonra çalıştırıyorum ve kendi hemen kilitliyor. İnmek isteyen de kendi kapısını açıp iniyor. Herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Ancak siz aracı çalıştırdığınızda kapılardan biri hala açıksa o zaman kilitlemez.Yani benim bildiğim kapıların otomatik kilitlenmesi için aracı çalıştırdıktan sonra tüm kapıların kapalı olması gerekiyor.

yani dışardan kimse açamıyormu kapıları

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Süleyman Çetin

Araca binilip kapılar kapatılır, Kontak anahtarı tüm kontrol ışıkları yanana kadar çevrilir, motor çalıştırılmaz!, Kapı kilit düğmesinden üç defa üst üste kilitleme uygulanır, kapa-aç-kapa-aç-kapa-aç.. Kontak anahtarı çevrilerek kapatma konumuna getirilir. Kilitten aynı işlem tekrarlanır: Kapa-aç-kapa-aç-kapa-aç. Kontak anahtarı tekrar ışıkların yandığı konuma getirilir, kısa bir düdük sesi duyulur (bunu duymazsanız olmayacak demektir), Kilitten aynı işlem tekrar edilir: Kapa-aç-kapa-aç-kapa-aç. Uzun bir düdük sesi duyulur, programlama tamamlanmıştır. Başarılı olmuşsa yaklaşık 10 km/saat hızda kapılar otomatik kilitlenecektir, içeriden manuel olarak açılırsa, söz gelimi yolcu indirme-bindirme, yeniden hareketinizde otomatik kilitleme olmayacaktır.

Mehmet abi bu özellik 2006 yeni kasa fiestalarda da var mı acaba?

Yorum bağlantısı
Haluk Gümüş

Fiesta'larda nasil yapiliyor bu islem?

Yorum bağlantısı
Özgen Acar
Mehmet abi bu özellik 2006 yeni kasa fiestalarda da var mı acaba?

makyajlı kasaysa var..

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Engin Uzun

Dediğinizi Mehmet bey ben daha önce sitenizden görüp yapmıstım..oldukcada güzel kullandım..memnundum.Bi ara sol arka kapım hiç bir sekilde kilitlenmez olunca cıkma parca ile kilit değiştirip yaptırdım..Ama servisin ve de ustaların dediği beni korkuttu..''bu otomatik klitleme yüzünden kapınız bozulmus,dua edin sol ön kapı bozulmasın'' şimdi birazda korkudan bunu iptal etme derdindeyim..bunun da yolunu ancak siz bilirsiniz :)yardım ederseniz cok mutlu olup babamın dilinden kurtulcam kısmetse :D (aracım 2005 makyajlı focus I comfort)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yaptığınız işlemi aynen yapasanız devre dışı kalacaktır...

Devre dışı kalmaz ise serviste iptal ettirmelisiniz.

Bozulmuş olmasının sebebi de sık kullanılmış olmaya bağlı aşınmadır muhtemelen...

Yani ömrünü tüketmiş..

Bir program bir kildi bozmaz..

Yorum bağlantısı
Engin Uzun
Yaptığınız işlemi aynen yapasanız devre dışı kalacaktır...

Devre dışı kalmaz ise serviste iptal ettirmelisiniz.

Bozulmuş olmasının sebebi de sık kullanılmış olmaya bağlı aşınmadır muhtemelen...

Yani ömrünü tüketmiş..

Bir program bir kildi bozmaz..

Cok tesekkürler Mehmet Bey.Hemen gidip deneyeceğim..Saolun..

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Necati Dur

Açma kapama tuşuna yaklaşık 5 sn. kadar basılı tutursanızda kapıyı açtığınızda sadece sürücü tarafındaki kapının açılıdığı sistem devreye giriyor. Bütün kapıları açmak için iki sefer basmak gerekiyor anahtara

Yorum bağlantısı
Hüseyin Dilsiz
Açma kapama tuşuna yaklaşık 5 sn. kadar basılı tutursanızda kapıyı açtığınızda sadece sürücü tarafındaki kapının açılıdığı sistem devreye giriyor. Bütün kapıları açmak için iki sefer basmak gerekiyor anahtara

:yes:

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Gürsel Şen

aracım 2006 fiesta makyajlı kasa. bu kilitlenme olayı nasıl oluyo.bi açıklayabilirmisiniz lütfen

Yorum bağlantısı
Hakkı Bedbaht

ben yaptım oldu

Yorum bağlantısı
  • 5 yıl sonra...
Eyüp Işık
(düzenlendi)
On 04.07.2009 at 03:16, Mehmet Ozyurek yazdı:

merhabalar..dediğiniz gibi yaptım fakat sadece 1 defa kapılar otomatik kitleniyor..bir daha ki binişte kitlenmiyor ? bu konuda yardımcı olursanız sevinirim...

tarihinde Eyüp Işık tarafından düzenlendi
eksik metin
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
34 dakika önce, Eyüp Işık yazdı:

merhabalar..dediğiniz gibi yaptım fakat sadece 1 defa kapılar otomatik kitleniyor..bir daha ki binişte kitlenmiyor ? bu konuda yardımcı olursanız sevinirim...

Araca binilip araç çalıştırılıp yüründükten sonra bir defa kilitliyor olması gerek.. Her açılıp kapama sonrasında kilitlemez..

Sonrasında manuel kilitlemeniz gerekir.. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Her moto kapa aç işleminde sonra 1 kere yapıyor diye hatırlıyorum. Babamın aracında yapmıştım.

Yorum bağlantısı
Eyüp Işık
(düzenlendi)

ARAÇ 2007 MAKYAJLI KASA FİESTA

sıkıntı şu :

denilen işlemi yaptıktan sonra hareket ediyorum araba otomatik kitleniyor.

arabayla işim bittikten sonra eve çıkıyorum , bi kaç saat sonra arabaya tekrar binip hareket ediyorum fakat bu sefer araba otomatik kitlenmiyor..

yani her defasında bahsedilen işlemleri yapmak gerekiyor..

yoksa sadece bir sefer oto matik kilit çalışıyor...

YANİ HER MOTORU AÇIP KAPATMAMDA AYNI İŞLEMLERİ TEKRAR TEKRAR YAPMAK ZORUNDA KALIYORUM

tarihinde Eyüp Işık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
3 saat önce, Eyüp Işık yazdı:

YANİ HER MOTORU AÇIP KAPATMAMDA AYNI İŞLEMLERİ TEKRAR TEKRAR YAPMAK ZORUNDA KALIYORUM

Yok böyle olmaması gerekir.. Bu durumda serviste açtırmanız gerekiyor.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...