İçeriğe Yönlendir

Benzin yerine mazot doldurulursa

Hasan Önder

Recommended Posts

Hasan Önder

merhaba arkadaşlar geçenlerde arabam gazda çalıştıramadın ve akü nerdeyse boşaldı aküden şüpelendim sonra bana lpg beyni donduğundan çalışmaz dediler bende benzin le çalıştırmak istedim fakat akü az ulduğundan çalışmadı bende takviyeyle denedim oda olmadı benzin deposunda 10yt lelik benzin olduğunu tahmin ediyordum ama yine her ihtimale karşı benzin alayım dedim bidonla pompacıdan aldım ama dikkat etmedim benzinmi yoksa mazotmu verdiğini sonra arabayı vurdurarak çalıştırdım 10 dak kadar araba kendine geldi sonda 6 km yol gittim sorun yoktu fakat aradan 8 saat sonra tekrar arabamı çalıştırdığımda araba tuaf çalıştı tekler gibi ve ayağımı gazdan çekince 1 dakka sonra istop ediyordu tekrar çalıştırdım yine aynı titreyerek ve eksozdan sanki kirli gibi duman çıktı ben hemen gaza aldım araba normal olarak çalışınca aklıma benzin yerine mazot verdiklerinden şüpe ettim ne yapmalıyım su an gazda normal çalışıyor benzine almıyorum sizlerden acil mesaj bekliyorum

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Bir bidondan bir şey olmaz ama hemen depoyu benzinle doldurup mazotu seyreltmeniz lazım. Zaten gaza geçmişsinizdir herhalde

Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan

tam bilmemekle birlikte geçen bir arkadaşımı benzin alırken mazot koyduklarını farketmiş depodaki mazotu geri çekmişler. fiş aldınız mı acaba aldıysanız ve atmadıtsanız fişte yazar benzinmi mazot mu diye.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Yakıt hortumu yada depodan yakıt çekin, mazotsa depoyu ve yakıt hattını falan temizletin düzelir, birşey olmaz merak etmeyin, dizele araca benzin koyup yapsaydınız pompa falan hakkın rahmetine kavuşurdu...

Yorum bağlantısı
Ruhi Gökhan

Bmw 5.25 de aynı durum gelmişti bana, pompacı mazot koymuş, allahtan istasyondan çıkmadan araba stop ettide farkına vardık. Depoyu boşaltmıştık, nasıl boşalttığımızı bir duysanız, neler çekmiştim. Geçmiş olsun, bişi olacağını sanmıyorum, gazda stop etmeden benzinliğe veya tanıdık servise çekip depoyu boşalttırın.

Yorum bağlantısı
Hasan Önder

pompacıdan su bidonuna 10 ytl aldım fiş falan almadım o yüzden ne olduğunu bilmiyorum eğer mazot ise onu kullanarak bitirsem ne olur motora veya başka yere zararı olurmu yoksa depoyu söktürüp boşaltayımmı

Yorum bağlantısı
Osman Dumanlı

Tamirciniz varsa ona gidin..(GAZDA) Geri dönüş hortumundan bir miktar yakıt alıp gerçekten mazotmu koyulmuş kontrol etsin..Nasıl boşaltacağını o bilir zaten...Mazot değilse arıza vardır araştırılır...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Mazot konmuş ise, paniğe gerek yok. İki seçeneğiniz var:

1. Depoya 10 ytl lik mazot girdiğini söylüyorsak, fulleyin, o depo bitene kadar biraz dumanlı çalışır, yağ yakıyor gibi ve normaldir, tam bitirin, sonra tekrar fulleyin

2. Tem teknik olacaksak, depoyu boşalttırın, çok zor değildir, enjektör galerisindeki geri dönüşten bidona hortum çekilir, araç çalıştırılır, kısa sürede boşalır.

Ben olsam boşalttırırdım.

Ama 9 nodaki iletideki gibi, arıza varsa araştırılmalı.

Yorum bağlantısı
Hasan Önder

arkadaşlar dün depoyu boşalttım şuan bir sorun kalmadı giden ilginize teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...