İçeriğe Yönlendir

Bunları biliyor muydunuz?

Kenan Yargıcı

Recommended Posts

Kenan Yargıcı
(düzenlendi)

1- sis leri açtığınızda,kısa farların yükseklik ayarlarının otomatik olarak alt seviyeye ayarlandığını biliyormuydunuz.

2- araç iç aydınlatmaları açık unutsanızda yaklaşık 30 dk sonra otomatik kapandığını biliyormuydunuz.

tarihinde Kenan Yarg?c? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kenan Yargıcı
Benim far yükseklik ayarım çalışmıyor :p
üzüldüm

:p

Yorum bağlantısı
Kenan Yargıcı
Nerden yapcam onuda bilmiyorum :p

far yükseklik ayarını bilmiyormusun gerçekten. :p

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
far yükseklik ayarını bilmiyormusun gerçekten. :p

Biliyorumda tamiri nasıl olucak onu demek istemiştim.. :p

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Benim arabada far ayarı sislerle birlikte en alt pozisyona inmiyor galiba, akşam bakarım yine de.İç aydınlatma bagaj lambası içinde geçerli.

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

İç aydınlatmanın kapandığını biliyordum ama süresinin 30 dk olduğunu öğrenmek iyi olabilir. Far yükseklik ayarından emin değilim fark etmedim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sisler açılınca, farların aşağı indiğini hiç duymamıştım.

Yorum bağlantısı
Kenan Yargıcı

ghıa farkımı acaba.benimki ghıa ve gayet net farkettim.böyle bir arıza olamaz değilmi.

Yorum bağlantısı
Osman Dumanlı

Pekii Focus un hangi sigortayı çıkarınca,kapıların araba çalıştıktan 20 sn sonra otomatik kilitlediğini biliyormusunuz?

Yorum bağlantısı
Orhan Ünsal
26 numaralı sigorta.

peki o sigorat çıkınca bi yan etkisi yok mu. denenebilirmi.

yani hareketten sonra kapının otomatik kilitlenmesi iyi bir özellik.

yada bu özellik programlanabilirmi??

Yorum bağlantısı
Orhan Ünsal
(düzenlendi)
Kapıyı otomatik kilitlemenin başka bir yolu var. 3 kere aç kapa gibi birşeydi ama hatırlamıyorum şimdi. Arkadaşlar anlatırlar.

Evet bu konuyu bilen arkadaşlar varsa sevinirim.....

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Caner Güneş
Evet bu konuyu bilen arkadaşlar varsa sevinirim.....

benim araçta çalışmıyor programlama 26 numarayı deneyeceğimde başka yere zararı olabilirmi ki.?

Araca binilip kapılar kapatılır

Kontak anahtarı tüm kontrol ışıkları yanana kadar çevrilir, motor çalıştırılmaz!

Kapı kilit düğmesinden üç defa üstüste kilitleme uygulanır, kapa-aç-kapa-aç-kapa-aç

Kontak anahtarı çevrilerek kapatma konumuna getirilir.

Kilitden aynı işlem tekrarlanır: Kapa-aç-kapa-aç-kapa-aç.

Kontak anahtarı tekrar ışıkların yandığı konuma getirilir, kısa bir düdük sesi duyulur (bunu duymazsanız olmayacak demektir)

Kilitten aynı işlem tekrar edilir: Kapa-aç-kapa-aç-kapa-aç. Uzun bir düdük sesi duyulur, programlama tamamlanmıştır.

Başarılı olmuşsa yaklaşık 10 km/saat hızda kapılar otomatik kilitlenecektir, içeriden manüel olarak açılırsa, söz gelimi yolcu indirme-bindirme, yeniden hareketinizde otomatik kilitleme olmayacaktır.

Unutmayın ki içeriden kilitli bir araçta bir kaza anında şuur kaybı söz konusu ise dışarıdan ilk yardım gecikebilir!

Yorum bağlantısı
Caner Güneş

Mesela SONY teyplerde MENU tuşuna 2-3 saniye basılı tutum gizli menü çıkıyor. CODE soruyor codu girdikten sonra aracın fabrika seri numarası çıkıyor ne işe yarar bilemem.. Ama aynı menude News ve AUX portunu iptal aktif seçeneğide mevcut...

Bu arada aracın emniyet kemer sesini kesmek için kemerin düğmesine 1 sn basılı tutun ses kesilecektir. Ama kontağı kapatıp açınca eski haline gelecektir.

Uzaktan kumandanin kapi acma ve kapatma dugmesine ayni anda 4 sn sure ile basin. Sinyaller yanip sonecektir. Bundan sonra kumandanin acma dugmesine bastiginiz zaman sadece sofor kapisi acilacaktir. 3 sn icinde bir daha basarsaniz diger kapilar acilir. Bu ozelligi iptal etmek icin acma ve kapatma dugmesine ayni anda beraber 4 sn gibi bas. Sinyaller yanip sonecektir. Bu ozellik iptal olur.

Kontagi kapattiktan sonra inerken selektor yaparmis gibi far kolunu cek birak

Follow Me Home devreye girmistir.

eğer aracı çalıştırmadan once yol bilgisayarının set/reset tuşuna basarak çalıştırırsanız aracın test menusune girerseniz bütün ibreler sona vurup tüm aydınlatmalar yanıyo :) birde dijital hız göstergesi çıkıyo.

F1 lerde Km sayacini sifirlayan dugmeye basili tuttuktan sonra kontagi cevirirseniz servis menusu diye gizli bir menu cikiyor.

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
Mesela SONY teyplerde MENU tuşuna 2-3 saniye basılı tutum gizli menü çıkıyor. CODE soruyor codu girdikten sonra aracın fabrika seri numarası çıkıyor ne işe yarar bilemem.. Ama aynı menude News ve AUX portunu iptal aktif seçeneğide mevcut...

Bu arada aracın emniyet kemer sesini kesmek için kemerin düğmesine 1 sn basılı tutun ses kesilecektir. Ama kontağı kapatıp açınca eski haline gelecektir.

Uzaktan kumandanin kapi acma ve kapatma dugmesine ayni anda 4 sn sure ile basin. Sinyaller yanip sonecektir. Bundan sonra kumandanin acma dugmesine bastiginiz zaman sadece sofor kapisi acilacaktir. 3 sn icinde bir daha basarsaniz diger kapilar acilir. Bu ozelligi iptal etmek icin acma ve kapatma dugmesine ayni anda beraber 4 sn gibi bas. Sinyaller yanip sonecektir. Bu ozellik iptal olur.

Kontagi kapattiktan sonra inerken selektor yaparmis gibi far kolunu cek birak

Follow Me Home devreye girmistir.

eğer aracı çalıştırmadan once yol bilgisayarının set/reset tuşuna basarak çalıştırırsanız aracın test menusune girerseniz bütün ibreler sona vurup tüm aydınlatmalar yanıyo :clapping: birde dijital hız göstergesi çıkıyo.

F1 lerde Km sayacini sifirlayan dugmeye basili tuttuktan sonra kontagi cevirirseniz servis menusu diye gizli bir menu cikiyor.

iyi akşamlar bu sayılan özellikler focus 2 trendlerde de geçerlimi acaba

Yorum bağlantısı
Erhan Bulut
Unutmayın ki içeriden kilitli bir araçta bir kaza anında şuur kaybı söz konusu ise dışarıdan ilk yardım gecikebilir!

Kaza anında kapılar kilitliyse kendiliğinden açılır.

Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

benim arabada dediklerniz oluyor. sis farlarını açtığımda farlar aşağıya iniyor. bu

Follow Me Home ne demek ya. ne işe yarar. tamam kontağı kapattıkdan sonra sellektör yaparmış gibi yaptım ama bir şey olmadı. açıklarsanız sevinirim. birde sağ olunya aracım hakkında hep yeni şeyler öğreniyorum.

Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

tahmin ettiğim şey. ben arabadan inince belli bir süre farlar yanık mı kalacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

ya bu araba hakikaten pandoranın kutusu satan kadar daha neler öğrenirim Allah bilir.

Yorum bağlantısı
Yılmaz Kaçar

ben de forumda okumuştum sizlerle tekrar paylaşayım, aracın uzaktan kumandası ile kapıyı açarken 3-4 saniye basılı tutarsanız dört cam da açılıyor, araçtan inip anahtarla kapatma tuşuna aynı şekilde 3-4 saniye basılı tutarsanız hem kapılar kapanıyor hen de açık olan bütün camlar kapanıyor... bilmeyenler için...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...