Telat Karayel

Eksozdan mazot atması

Bu konuda 10 ileti var

Arkadaşlar yeni aldığım 2004 dizel fiesta aracımı baktırmak için ustaya götürdüm.Araba için genel olarak çok iyi denildi.Yalnız usta arabayı life çıkarınca eksozda biraz sıvı olduğunu görünce arabayı çok mu zorladınız dedi.Ben yeni aldığımı söyleyince büyük ihtimal aracın çok fazla zorlanmış olabileceğini söyledi.Motorun temizlenmesi için bir şişe temizleyici verdi.Bir hafta on gün sonra tekrar gel dedi.Ben aracı gayet sakin kullanıyorum bu arada.Sizin bu konuda düşünceleriniz nelerdir.Usta turbonun sağlam olduğunu söyledi,zorlanmadan turbo sızdırma yapmıştır dedi...Teşekkürler...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ustayı değiştirin, bu tür ipe sapa gelmez ifadeleri düşünmekten kurtulursunuz, motorunuz da kurtulur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

+1

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu sorunun nedeni ne olabilir sizce?Ya da normal midir?Bugün baktığımda hiç birşey yoktu eksozda.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Soğuk havalarda, hatta Ağustos ta bile egzosdan su damlar. Zaten turbo ile ilgili birşey olsa, egzosdan sıvı çıkana kadar, yola devam etmek için çekici gerekirdi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yani o sıvı aslında sudur ama eksozdaki isten dolayı mazot gibi görünüyor olabilir diyebilir miyiz?Usta mazot akıyor eksozdan deyince biraz kafam karıştı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Egzosdan mazot damlayan bir aracın, kendi motor gücü ile yürüyebilmesi çok değişik bir hatıra olurdu :D . Tabii ne aracınızı, ne de motorunuzu tanıyoruz, ama ustacığın tarifi teknik terim olarak imkansız gibi birşey. Bir yetkili servise uğrayıp, gösterin, içiniz rahat etsin. Bu arada söz konusu usta size nasıl bir sıvı verdi? Nereye konuldu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mazot aldıkça depoya koyacağım ve motoru temizleyeceğini söylediği bir sıvı verdi.Kurum felan varsa temizleyecekmiş.3-4 seferde depoya koy dedi.Markasını tam hatırlamıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben olsam koymazdım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tam olarak markasına bakınca size yazarım...Yardımlarınız için teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş