İçeriğe Yönlendir

Motor koruma ve temizleme

Selim Güneş

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

Evet uzun süre tertemiz kalır artık, arada üfler tozunu alırsınız.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ersen Tapan
(düzenlendi)

Resimlerdede görüldüğü gibi motor kısmı epey kirlenmiş ve biraz temizlik yapma zamanı gelmişti..

Arexons motor temizleme spreyini motora az miktarda sıkıp 2-3 dakika kadar bekledim( 10- 12 fıs yeterli) ardından nemli bir bez yardımıyla elimin ulaştığı her yeri sildim ve sonuç ortada :cray:

Önce;

s6301333n.jpg

s6301334s.jpg

s6301337s.jpg

Sonra;

s6301341.jpg

s6301344.jpg

s6301345.jpg

s6301347.jpg

Düzenleme nedeni: kırık resim linki

tarihinde Ersen Tapan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Gerçekten çok güzel temizlik olmuş elinize sağlık. Uğraş gerektiren bir iş.

Yorum bağlantısı

Gerçekten güzel bir sonuç emek verilen bir çalışma olmuş. Before - after resimlerinden kaput'un altı kendine gelmiş. :cray:

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
güzel iş çıkarmışınız gayet güzel temizlik olmuş..
Gerçekten çok güzel temizlik olmuş elinize sağlık. Uğraş gerektiren bir iş.
Gerçekten güzel bir sonuç emek verilen bir çalışma olmuş. Before - after resimlerinden kaput'un altı kendine gelmiş. :good1:
gözle görünen yerler gayet güzel olmuş, elinize sağlık. ancak elinizin değmediği ve motor altını n'aptınız? bu sprey oralarıda kendiliğinden temizliyebiliyor mu?

Teşekkürler arkadaşlar..

Sadık bey ; alt tarafa ellemedim ama başka bir araçta denemiştim ürünü sıkıp biraz bekledikten sonra kirler akıcı hale geliyor; yine bezle silerek çok güzel bir temizlik elde ediliyor .. Tabiki bez yerine su tercih edilirse oda aynı sonucu verir ama motor temizlemede suyu tercih etmiyorum önermiyorumda..

Yorum bağlantısı
Özgen Acar

Merhaba geçen gün ford serviste işim vardı motoru da temizlettirim dedim ,basınçlı suyla bi güzel yıkadılar:) dedim zararı olmuyomu bunun kesinlikle olmaz dediler olursa masrafı bizden ..siz ne diyosunuz ben şaşırdım biraz sonuçta bu doğan değil ya nasıl öyle motor yıkanıyo anlamadım..

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Umarım başınıza bir iş gelmez..Motor yıkamayı ben onaylamıyorum.Su mutlaka hemen zarar vermese bile ilerleyen zamanlarda sorunlara neden olacaktır.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Merhaba geçen gün ford serviste işim vardı motoru da temizlettirim dedim ,basınçlı suyla bi güzel yıkadılar:) dedim zararı olmuyomu bunun kesinlikle olmaz dediler olursa masrafı bizden ..siz ne diyosunuz ben şaşırdım biraz sonuçta bu doğan değil ya nasıl öyle motor yıkanıyo anlamadım..

Zararı olur veya olmaz biraz şans işi ama ; bazı sorunlar hemen başlamıyor malesef 6 ay 1 sene sonra oluşan korozyonun sonuçları bazen sıkıcı olabiliyor..

Ben bu şekilde temizlemeyi tercih ediyorum..

Yorum bağlantısı
Özkan Yenigün
Zararı olur veya olmaz biraz şans işi ama ; bazı sorunlar hemen başlamıyor malesef 6 ay 1 sene sonra oluşan korozyonun sonuçları bazen sıkıcı olabiliyor..

Ben bu şekilde temizlemeyi tercih ediyorum..

eline sağlık güzel olmuşş..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hep söylüyorum...

Benim mondeodaki kablo sayısı apollo 11 ile aynı... Bu kablolarda arıza aramak ne kadar zor olur düşünün....

Su da oksit ve krozyon için gerekli olan birinci element...

Hal böyle iken, tamamı elektronik olarak çalışan bir aracın motorunu tazyikli su ile yıkamak, asit dökmekle eşdeğermiş gibi geliyor bana..

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Kaan Kepir

Çok güzel bir iş çıkarmışsınız. Bu akşam ürünü arayıp, temin etmeye çalışacağım.

Yorum bağlantısı
Cihangir Keskin
Güzel olmuş

çok iyi olmuş. ben de kardeşimin oto yıkama dükkanına götürüyorum, aynı oluyor:)

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Elinize sağlık.

Ya aslında düşünüyorumda kendimize bu kadar bakmıyoruz.Demir yığınına fazla özen gösteriyoruz,yok şurdan ses ,yok bakımı ,yok kılı,yok tüyü.Ben de çok titizimdir çukura girmem,çamurlu tozlu bırakmam,tüm bakımlar en ince ayrıntısına kadar yaptırırım.Ama satmaya falan sıra gelince bunun karşılığı pek alınamıyor.Ve hep şunu düşünürüm ,bundan sonraki sahibi için arabalarımızı ne güzel saklıyor ve koruyoruz.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Elinize sağlık.

Ya aslında düşünüyorumda kendimize bu kadar bakmıyoruz.Demir yığınına fazla özen gösteriyoruz,yok şurdan ses ,yok bakımı ,yok kılı,yok tüyü.Ben de çok titizimdir çukura girmem,çamurlu tozlu bırakmam,tüm bakımlar en ince ayrıntısına kadar yaptırırım.Ama satmaya falan sıra gelince bunun karşılığı pek alınamıyor.Ve hep şunu düşünürüm ,bundan sonraki sahibi için arabalarımızı ne güzel saklıyor ve koruyoruz.

Aslına bakarsanız aracıma titizlenmemin amacı , canımı emanet ediyor olmamdır.. Yoksa onun haricinde sizinde dediğiniz gibi altı üstü demir yığını ;

Mesela motor kısımının temiz olmasını ; herhangi yağ, hidrolik kaçaklarını iş işten geçmeden görmek için istiyorum.(10 -15 günde bir kaputu açıp kısa bi göz atıp kapatırım ) kirli olsa fren hidroliğinin azalmış olduğunu farkedemiyebilirim vs vs..

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Benim öyle dediğime bakmayın ,ben her gün kaputumu açarım,her hareketimden önce lastiklerimi kontrol ederim,Eğer otoparkımız haricinde bir yere çekmem gerekirse arkadaki,öndeki,yandaki aracın plakasına bakar ve hafızamda tutmaya çalışırım.Bunları aslında çoğaltabiliriz.Ama malesef bizim gibi her şeye dikkat eden adamlar çoğu kez çok aptalca şeylerle karşılaşabiliyorlar.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Benim öyle dediğime bakmayın ,ben her gün kaputumu açarım,her hareketimden önce lastiklerimi kontrol ederim,Eğer otoparkımız haricinde bir yere çekmem gerekirse arkadaki,öndeki,yandaki aracın plakasına bakar ve hafızamda tutmaya çalışırım.Bunları aslında çoğaltabiliriz.Ama malesef bizim gibi her şeye dikkat eden adamlar çoğu kez çok aptalca şeylerle karşılaşabiliyorlar.

Sakınılan göze çöp batarmış :D

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

elinize sağlık baya güzel olmuş en kısa zamanda deniyeceğim.

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

bu spreyi sadece motor kapağına mı sıkıyoruz yoksa tüm motordaki yerlere sıkılıyor mu bir de fiyatı nedir?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
bu spreyi sadece motor kapağına mı sıkıyoruz yoksa tüm motordaki yerlere sıkılıyor mu bir de fiyatı nedir?

Bezle silebildiğim her yere sıkıyorum sorun yok..

Fiyatlarda bu civarda..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...