İçeriğe Yönlendir

Motor koruma ve temizleme

Selim Güneş

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

Güzel olmuş Ersen bey, dikkatimi çekti sizin kaputta izalasyon malzemesi yokmu acaba, birde size bir yöntem söyleyeyim, birtane uzun tüylü fazla geniş olmayan boya fırçası edinin, spreyi sıktıktan sonra el girmeyen yerleride bu fırçayla temizleyin, cillop gibi olur, sildikten sonra aralarda görülen beyaz kirlerde kalmaz hem.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)
Güzel olmuş Ersen bey, dikkatimi çekti sizin kaputta izalasyon malzemesi yokmu acaba, birde size bir yöntem söyleyeyim, birtane uzun tüylü fazla geniş olmayan boya fırçası edinin, spreyi sıktıktan sonra el girmeyen yerleride bu fırçayla temizleyin, cillop gibi olur, sildikten sonra aralarda görülen beyaz kirlerde kalmaz hem.

Benzinlilerde yok diye biliyorum.

Fırça her yere girmezde şöyle birşeyle harika temizleniyor. Yumuşak ve elle her yer kolayca temizlenebiliyor. Çok rahat ve etkili bir yöntem. Motor tertemiz oluyor.

temizel-sakal-tras-fircasi-mb23197_211057_r1.jpg

tarihinde Ayhan ?ent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Ali abi kaputta yok malesef.( tasarruf tedbirlerine takılmış sanırım :unsure2: )

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
çok güzel olmuş imrendim .

keske bende temizleyebilsem

Temizlersin serkan abi ne olcak 1 satte işlem tamam ama motor soğukken yapmak gerekiyor..

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Çok güzel olmuş. Dizel araçta kaput izalosyou olmaması ilginç :lol2:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Benzinlilerde yok diye biliyorum.

Fırça her yere girmezde şöyle birşeyle harika temizleniyor. Yumuşak ve elle her yer kolayca temizlenebiliyor. Çok rahat ve etkili bir yöntem. Motor tertemiz oluyor.

temizel-sakal-tras-fircasi-mb23197_211057_r1.jpg

Muahhaha süper, hiç aklıma gelmedi ilahi Ayhan :lol2: Hakkaten toz almada süper, yalnız kullanırken görürlerse dalga geçilme durumu var gibi.

Çok güzel olmuş. Dizel araçta kaput izalosyou olmaması ilginç :rolleyes:

Araç benzinli Evern bey, ama olsa daha iyi olurdu, bizim taunusta bile var halbuki, neyse servisten dizelinki alınıp takılabilir nasılsa.

Yorum bağlantısı
Serkan Çok
Temizlersin serkan abi ne olcak 1 satte işlem tamam ama motor soğukken yapmak gerekiyor..

benim makinaya birşey olmaz diyorsun öylemi?

bak sonra başımız ağrımasın :rolleyes:

yahu arkadaşlar imece yapalım fırcalar benden hadi temizleyici spreyde benden gelin benim arabayı

temizleyelim haydi imeceye :lol2: :angry::rolleyes::good1:

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
benim makinaya birşey olmaz diyorsun öylemi?

bak sonra başımız ağrımasın :rolleyes:

yahu arkadaşlar imece yapalım fırcalar benden hadi temizleyici spreyde benden gelin benim arabayı

temizleyelim haydi imeceye :lol2: :good1::rolleyes::good1:

Hassas noktalara direk sıkmadan, beze sıkarak uygulayabilirsin abi. Kirleri çok hızlı bir şekilde çözüyor..

Eline lateks eldivenlerden takarsan ellerde temiz kalmış olur :angry:

Yorum bağlantısı
Cemal Arslan

yalnız dikkat edin bu ürünü bende eski aracımda kullandım...motor üzerindeki koruma kapağında bulunan TDI yazısının boyasını çıkardı ....sizin aracınızda bu tür yazılar varsa sakın üzerine sıkmayın

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Vural Sarı
(düzenlendi)

Bauhaus'tan motor temizlik ürünü aldım.Aerox alacaktım.Reyon görevlisi e-clean diye bir ürünü tavsiye etti.Sabunlu köpük gibi bir sıvı.Sonuç beni tatmin etmedi.Suyla yıkasam daha temiz olurdu belki.Motor çok hafif sıcaktı.Uygulama talimatında sıcak yada soğuk motor ibaresi yoktu. Motor temizliği için önerileriniz nedir?

tarihinde Vural Sar? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Motor da bırakın pis kalsın. Pisliğin zararı yok ama suyun var.

Tırt'a var. Ben ayda bi yıkıyorum şapır şapır. :pilot:

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)
Seninkinde elantronik bişi var mı?

En az seninki kadar var emin ol. Sadece motor evinde 70 küsür tane sensör,müşür,röle vs var. :pilot:

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Reyon görevlileri , prim ile çalışırsa olacağı budur. Sonax - Arexons - Meguıare dışındaki ürünler sokağa para saçmak...

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

Çok güzel olmuş ellerinize sağlık Bende daha ekonomik bir ürüm aldım ilk fırsatta deneyeceğim bakalım sonuç ne olacak.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)
Ohooo. O model arabaya binecem bir de 1000 tane sensör olacak. Karbüratörlü yeter :D

Ruhu yeter. :)

Al bi tene de bindiğine değecek araba sana. :)

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Vural Sarı
Motor da bırakın pis kalsın. Pisliğin zararı yok ama suyun var.

Motorların montajından sonra koruyucu filim tabakası ile kaplandığını,suyun ve bu tabakaya zarar verdiğini okumuşum,yıllar önce.Teknoloji ve teknolojik ürünler çok gelişti tabi yıllardan sonra.

Motor temizliğini,sızıntı olan yerlerin kolay farkedilebilmesi için tavsiye edebilirim.

Yorum bağlantısı
Onur Korhan Göytan

güzel gözüküyor

fotolarda gözüktüğüne göre motorda parlak bir iz bırakmamış değil mi

normal motor temizleme koruma sıvıları yağlı bir hal bırakır bu bırakmamış galiba bu iyi benim için

ama bu markanın jant temizleme ürününü kullanmıştım pek işe yaramamıştı

derin kirlerde performansı nasıl acaba?

tabi araba daha yeni şimdi sorun olmaz da ilerisi için

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
güzel gözüküyor

fotolarda gözüktüğüne göre motorda parlak bir iz bırakmamış değil mi

normal motor temizleme koruma sıvıları yağlı bir hal bırakır bu bırakmamış galiba bu iyi benim için

ama bu markanın jant temizleme ürününü kullanmıştım pek işe yaramamıştı

derin kirlerde performansı nasıl acaba?

tabi araba daha yeni şimdi sorun olmaz da ilerisi için

Çok kuvvetli bir ürün her türlü yağı kiri 2- 3- dakika içinde çözüyor..

Parlaklık yok mat bir temizlik yapıyor.. Ve bir şişeyide en az 10 kez kullanabilirsiniz..

Güzel olmuş, elinize sağlık... Geçenlerde ben de temizledim bayağı uğraştım ama değdi :D İlk WD-40 sıktım, ılık ıslak bezle WD-40'ı sildim (toz tutmasın diye) sonra da Karcher buharlı halı yıkama makinası ile inatçı yağları da çıkarttım :p tertemiz oldu...

dsc04605t.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Seninkide güzel olmuş.. Motor fazla kirlenmeden yapılırsa daha sonrakilerde fazla uğraşmadan halloluyor..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Sonax ın motor temizleme sıvısıda gayet güzel, ben bunu sıkıp biraz bekledikten sonra basınçlı suyla yıkadım, havayla kuruttum ve üzerine Wurth motor cilası attım, komple parlak koruyucu tabaka oluştu, tozlanınca bezle siliyorum yetiyor, 1 sene hatta daha fazla rahat dayanan süper bir ürün gerçekten.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bir resimde ben ekleyeyim dedim, wurth cila atılalı 1 sene oldu sayılır, sadece nemli bezle siliyorum, aklıma eserse hortumlara F21 sürüyorum o kadar, işte 1 senedir sadece tozu alınan 71000 km deki arabamın motoru, bu tam olarak tozu alınmamış hali :nazar:

http://farm5.static.flickr.com/4015/468690...fb126731c_b.jpg

tarihinde Ali Cihangiro?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

ben hep johnsons baby ıslak mendiliyle siliyorum motoru ;) :dil: :D mis gibi de kokuyor :D :D :D

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Gökhan Kızılkaya

Geçen Mehmet Mercan ın motorunu görüp imrendim gittim sonx motor temizleme aldım.Tamam cillop oldu.

Ama 1 hafta sonra plastik aksamda (akü koruma kapağı vb gibi) beyaz beyaz lekeler oldu.Çıkartamıyorum şimdi.

Napsak acaba.Bir daha sonx sıkmayada tırsar olmuş durumdayım...

Yorum bağlantısı
Misafir
ben hep johnsons baby ıslak mendiliyle siliyorum motoru :D:D:D mis gibi de kokuyor :D:D:D

:crazy::crazy:

küçük oglumdan arta kalan dalin bebe yagını kullanıcaktım.ıslak mendil bezi oluyosa bebe yagıda iyi gelir heralde.aşınmaz nemli kalır hep. :D:good1:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...