İçeriğe Yönlendir

Bisiklet

Serkan Toker

Recommended Posts

Amaç Keskin
O ispatlanamadı,

sadece bir söylenti,

Yok efendim bisiklet selesi kasıklardaki duyusal ve otonomik sinirlere bası uyguluyor kanlanmalarını bozuyor ayrıca, testislerin kanlanmasını azaltıyor bunun sonucu olarak ta sperm sayı ve kalitesi azalıyormuş,İspatlanamadı.....

+1

hocam, ceddimiz at üzerinde dolanmış, maşallah yetmiş küsür milyonuz :D

Yorum bağlantısı
Deniz Tayanç
Bende keçiören mecidiye deydim:)

Babam Gülveren de çalışırdı, az gitmedim gülveren'e.

Çok eskidendi onlar;

Şimdi çoluk çocuğa karıştık.

hocam benimde 18 yılım gülverende geçti güzel günlerdi dediğiniz gibi şimdi çoluk çocuğa karıştık..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
O ispatlanamadı,

sadece bir söylenti,

Yok efendim bisiklet selesi kasıklardaki duyusal ve otonomik sinirlere bası uyguluyor kanlanmalarını bozuyor ayrıca, testislerin kanlanmasını azaltıyor bunun sonucu olarak ta sperm sayı ve kalitesi azalıyormuş,İspatlanamadı.....

Çocuklar bisiklete az binsin diye, babaların uydurduğu bişey o zaman :D

Yorum bağlantısı
Osman Bala

Ayrıntıya girmeden iyi bisiklet almanın püfleri. :D

Bisikleti bisikletciden alın, beyaz eşya mağazasından değil. Fiyatı min 500-600 lira olsun, 100-200 değil. Beyaz eşyacı bisikletleri insanı bisikletten soğutur.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Serkan abi beni de al giderken taşıyıcıya koyalım benim emektarı :D

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Ayrıntıya girmeden iyi bisiklet almanın püfleri. :D

Bisikleti bisikletciden alın, beyaz eşya mağazasından değil. Fiyatı min 500-600 lira olsun, 100-200 değil. Beyaz eşyacı bisikletleri insanı bisikletten soğutur.

Ben 330 liraya almıştım 4-5 yıl önce ama yinede seni geçerim...Gideli Osman bir haftasonu, güzel olur..

Serkan abi beni de al giderken taşıyıcıya koyalım benim emektarı :D

Alırım ne olacak, askıya 2 tane bisiklet takılıyor, sırtımdamı taşıyacağım sanki....3-5 atarsın artık sende... :D

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hasan Alper
(düzenlendi)

arkadaşlar bisiklet almak veya bilgi edinmek isteyen olursa sitemize beklerim bilgim dahilinde yardımcı olmak isterim sitemiz www.bisikletforum.com

tarihinde Hasan Alper tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Anil Berke Kavraal

baya olmuş cevap yazılmayalı bende yazlıkta binmek için bisikletimi götürdüm servise orasına baktılar burasına baktılar 60 lira dediler istediklerime neyse azcık pazarlıkla 50 ye anlaştık bir anda nedense çok pahalı geldi küçümsedimmi bisiklet olayını bilmem birazdan çıkıp almaya gidicem akşama da binerim artık antalyada yer çok bol dedeman dan çıktımmı lara ya kadar bisiklet yolu var :)

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Hasan Aksüt

Bisiklete motor takmak ve yorgunluk ya da dik yokuşlarda destek almakta mümkün.

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy
Ayrıntıya girmeden iyi bisiklet almanın püfleri. :nazar:

+1000

beyaz eşyacı bisikletten anlamaz,boyunuzun ölçüsüne göre bisiklet alınır ,ayağınıza büyük gelen ayakkabı ile koşulması zor olduğu gibi boyunuzdan büyuk olan bisiklete hakim olamazsınız ,kullanırken zevk almazsınız.

şehir içinde kullanacaksanız ,aluminyum citybike tabir edilen 28 jantlı ince tekerlekli bisikletleri tercih edin ,daha az yorulur ,kullanmaktan keyif duyarsınız,

dağa tepeye çıkacaksanız mountainbike alın ,bu tür bisikletler asfaltta kullanmak için üretilmemişlerdir ,hem kullanışsızdır hem sizi yorar ,lastiklerin toprak yol için olması sizi ses bakımından rahatsız eder ,yuvarlanma direnci yüksektir ,zor ilerler.

çift amortisörlüyü asla tavsiye etmem,arka amortisörün düz yolda yaylanması gücünüzü emer ,daha çabuk yorulursunuz,gereksizdir.kaya üzerinden atlayan hoplayan zıplayanlar içindir ,kötü malzemeli olanlar mafsallarından kısa sürede boşluk yapar hatta kopar.

40 yıldır bisiklet kullanıyorum ,hafta sonları yaklaşık 75 km yol yaparım,senede bir hafta grubu denk getirirsem denizli - kaş parkuru yaparız,şu anda trek 7,3 kullanıyorum ,aluminyum gövde ortalama bir shımano malzeme ( deore ) mevcut ,çok memnunum.

hollanda amsterdamda 500 bin bisiklet var ,türkiye bisiklet toplamının kaç misli acaba ?

tembeliz ,2 sokak ötedeki bakkala ,heryere arabayla gideriz ..

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy
Yanıltmış olmayayım ama bildiğim kadarı ile bisiklete binmek erkeklerde sanırım üreme yönünde bir takım sıkıntılar meydana getiriyor. Bu konuyu bilen var ise paylaşır konuya netlik kazandırırsa iyi olur.

şehir efsanesi :nazar:

ben 5 yaşımdan beri bisiklete binerim ,ağabeyim eski lisanslı yarışcıdır ,ikimizinde çocuğu var ;)

Yorum bağlantısı
Fatih Uzun
+1000

şehir içinde kullanacaksanız ,aluminyum citybike tabir edilen 28 jantlı ince tekerlekli bisikletleri tercih edin ,daha az yorulur ,kullanmaktan keyif duyarsınız,

dağa tepeye çıkacaksanız mountainbike alın ,bu tür bisikletler asfaltta kullanmak için üretilmemişlerdir ,hem kullanışsızdır hem sizi yorar ,lastiklerin toprak yol için olması sizi ses bakımından rahatsız eder ,yuvarlanma direnci yüksektir ,zor ilerler.

Katılıyorum size ben de Trek 7.1 almaya gitmiştim aslında ama malum kilo sorunu yüzünden(118kg)daha kalın lastikli bisiklet almak zorunda kaldım.İlerde lastiklerini değiştirebilirim ön amortisör ün sertliği ayarlanabiliyor şehir içinde city bike gibi kullanabiliyorum.

40 yıldır bisiklet kullanıyorum ,hafta sonları yaklaşık 75 km yol yaparım,senede bir hafta grubu denk getirirsem denizli - kaş parkuru yaparız,şu anda trek 7,3 kullanıyorum ,aluminyum gövde ortalama bir shımano malzeme ( deore ) mevcut ,çok memnunum.

Güle güle kullanın oldukca iyi bir bisiklet,ilerde Madone niz de olur inşallah. :p

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Hollanda da 500 bin bisiklet varda yokuş yok, ayrıca adam gibi yolları var...Bizim buradaki sürücüler bisiklet gördüğünde çocuktur deyip dikkate almıyorlar...Farkettiklerinde de kocaman adam bisiklete biniyor diyorlardır eminim..Benim evin 4 tane geliş yolu var, dördü de en az 30 derecelik rampa, Ankara' da ya yokuş çıkıyorsunuzdur yada iniyorsunuzdur...Düz yol yok denecek kadar az maalesef... :p

Yorum bağlantısı
Onur Korhan Göytan
+1000

beyaz eşyacı bisikletten anlamaz,boyunuzun ölçüsüne göre bisiklet alınır ,ayağınıza büyük gelen ayakkabı ile koşulması zor olduğu gibi boyunuzdan büyuk olan bisiklete hakim olamazsınız ,kullanırken zevk almazsınız.

çift amortisörlüyü asla tavsiye etmem,arka amortisörün düz yolda yaylanması gücünüzü emer ,daha çabuk yorulursunuz,gereksizdir.kaya üzerinden atlayan hoplayan zıplayanlar içindir ,kötü malzemeli olanlar mafsallarından kısa sürede boşluk yapar hatta kopar.

çok güzel demişsiniz

city bikeların güvensiz görünümünden dolayı tercih etmeyenler için de mountain bike lara da asfalt lastiği takılabiliyor

aradaki farkı deneyince neden bu kadar hamallık dersiniz - dişli lastikle 100 mt gittiğiniz enerji ile asfalt lastiğiyle 1km gidersiniz gibi bariz bir fark var

üreme sorunu efsanesine gelince de o da hatalı sele kullanımından duyulan rahatsızlıktan ki rahatsız olunca bile öyle bir etkisi yoktur

Yorum bağlantısı
Fatih Uzun

Katılıyorum size ben sadece sahil yolunda binebiliyorum şu anda,evden sahil yoluna gidebilmek için 2 km lik bir yokuş var(inerken iyi de çıkarken biraz zor olur)o yokuşu çıkmamak için taşıyıcı aldım.

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu
Hollanda da 500 bin bisiklet varda yokuş yok, ayrıca adam gibi yolları var...Bizim buradaki sürücüler bisiklet gördüğünde çocuktur deyip dikkate almıyorlar...Farkettiklerinde de kocaman adam bisiklete biniyor diyorlardır eminim..Benim evin 4 tane geliş yolu var, dördü de en az 30 derecelik rampa, Ankara' da ya yokuş çıkıyorsunuzdur yada iniyorsunuzdur...Düz yol yok denecek kadar az maalesef... :p

Eşek kadar adam olmuş, bisiklete biniyor derler :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...