İçeriğe Yönlendir

Direksiyon kutusu

Önder Kayta

Recommended Posts

Önder Kayta

Merhaba arcıma balans ayarı yaptırdım bu sırada ön takımıda kontrol ettirdim.direksiyonu hafif sağ sol yapınca direksiyon kutusundan tık tık diye ses geliyordu.direksiyon kutusunda boşluk var denildi.hafif tümseklerde bozuk yollarda yavaş giderken tıkırtılar geliyor bunun içinde z rotları ve ön takımı kontrol ettirdim zira sağlam denildi. ve 3 ay önce değiştirmiştim z rotları.bu tıkırtı direksiyon kutusundaki boşluk sebep olabilirmi?boşluk alınabilirmi?

Yorum bağlantısı
Rıdvan Bakkal

Aynı boşluk bende de vardı. Ford direksiyon kutusu üzerindeki ayar vidasının başını koymamış, (zaten şanzıman yağını boşaltma tapasını da koymamış) ama bir yolunu bulup vidayı bir miktar sıkınca tıkırtı geçmişti.

Yorum bağlantısı
Önder Kayta

Bu gün fırsat bulabilirsem lifte kaldırtıp dediğiniz gibi kontrol ettireceğim umarım bu sesin kaynağını bulabilirim.o kadar ilginçki sadece yavaşca bozuk bir yoldayken geliyor ince bir tıkırtı sinir bozucu:)

Yorum bağlantısı
Önder Kayta
Bu gün fırsat bulabilirsem lifte kaldırtıp dediğiniz gibi kontrol ettireceğim umarım bu sesin kaynağını bulabilirim.o kadar ilginçki sadece yavaşca bozuk bir yoldayken geliyor ince bir tıkırtı sinir bozucu:)

Merhabalar sorun sadece sağdaki z.rotun bozuk oluşundan ibaretmiş..malesef bunu ne rot balans yaptırdığım usta anladı nede gösterdiğim başka bir tamirci aslında kontrol ettiler ama nasıl ustalar pek anlıyamadım..bizim bir sokak ötede genç bir tamirci arkadaşıma gösterdim aracı sesi duyduktan sonra aracı lifte kaldırıp sadece z.rotta sorun olduğunu söyledi orjinal olarak alıp değiştirdim..ses tıkırtı v.s hiçbirşey kalmadı.

Yorum bağlantısı
Harun Ceyhan

bu z-rotları ne kadar sürede değiştirmek gerekiyor. ben aracı alırken değiştirmiştik. 15bin km oldu. direksiyondan veya başka bi yerden ses yok şimdilik...

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Faruk Yener
Merhaba arcıma balans ayarı yaptırdım bu sırada ön takımıda kontrol ettirdim.direksiyonu hafif sağ sol yapınca direksiyon kutusundan tık tık diye ses geliyordu.direksiyon kutusunda boşluk var denildi.hafif tümseklerde bozuk yollarda yavaş giderken tıkırtılar geliyor bunun içinde z rotları ve ön takımı kontrol ettirdim zira sağlam denildi. ve 3 ay önce değiştirmiştim z rotları.bu tıkırtı direksiyon kutusundaki boşluk sebep olabilirmi?boşluk alınabilirmi?

Sanki yaşadığım sorunu tarif etmişsin, aynı sorunu birebir yaşıyorum. ben de z-rotları 3 ay kadar oldu değiştirdim, daha önceden böyle bir ses yoktu. Kasislerde ses geliyordu o sebeple z-rotlar değişildi ve ses kesildi.. Aradan iki ay falan geçti şimdi bu sıkıntıyı yaşıyorum. direksiyon kutusu ile ilgili düşünüyordum. Acaba aynı şekilde çözüme ulaşabilir miyim?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Z-rotlarla birlikte salıncak denilen tablalarıda kontrol ettirin.Bunların fişek dedikleri kısımları var sağlam gibi gözüksede yırtılmış olabiliyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...