İçeriğe Yönlendir

Fren Balata / Disk / Kampana

Aykut Gürkan

Recommended Posts

Yavuz Serhat Karanaz

fren sisteminde ucuza kaçılmamasına dikkat çekmek istiyorum 50ytl den kaçıyım derken daha büyük kazalara sebebiyet verilmesi kesin.

Yorum bağlantısı
Harun Tekin
fren sisteminde ucuza kaçılmamasına dikkat çekmek istiyorum 50ytl den kaçıyım derken daha büyük kazalara sebebiyet verilmesi kesin.

adam üretimi burda yaptğı için ucuza getiriyor olamazmı? yada ucuz kötüdür mü diyelim.

Yorum bağlantısı
Kenan Yargıcı

yok şöle diyelim. ucuzsa vardır bi illeti,pahalıysa vardır bi kerameti. :)

Yorum bağlantısı
Yavuz Serhat Karanaz
adam üretimi burda yaptğı için ucuza getiriyor olamazmı? yada ucuz kötüdür mü diyelim.

harun bey alıp kullanmadan bunun farkını anlamamız mümkün olmaz ama bir şeyinde üretim maliyeti olmalı ben bu fren balata olayında sıkıntı yaşadım formumuzdada tartıştık sizde aynı sıkıntıyı yaşamayın diye söylüyorum focusun balatası mondeoda daha ucuz olmalı orjinal markası için söylüyorum valla bugün bu frenin önemini daha iyi anladım ankaranın 4 ayrı noktasında duramayıp öndekine geçmiş araçlar gördüm hepside pert olmuştu ,akşamda ben eve gelirken havada yağmurluydu önümdeki e 200 komp. ışık sarıdan kırmızıya geçer geçmez durdu bende aniden durdum ama arkamdaki minibüz duramadı yan şeride geçip sıyırdı geçti yanımdan az kalsın benim arabaya tampon olucaktı.

Yorum bağlantısı
Harun Tekin
harun bey alıp kullanmadan bunun farkını anlamamız mümkün olmaz ama bir şeyinde üretim maliyeti olmalı ben bu fren balata olayında sıkıntı yaşadım formumuzdada tartıştık sizde aynı sıkıntıyı yaşamayın diye söylüyorum focusun balatası mondeoda daha ucuz olmalı orjinal markası için söylüyorum valla bugün bu frenin önemini daha iyi anladım ankaranın 4 ayrı noktasında duramayıp öndekine geçmiş araçlar gördüm hepside pert olmuştu ,akşamda ben eve gelirken havada yağmurluydu önümdeki e 200 komp. ışık sarıdan kırmızıya geçer geçmez durdu bende aniden durdum ama arkamdaki minibüz duramadı yan şeride geçip sıyırdı geçti yanımdan az kalsın benim arabaya tampon olucaktı.

fren olmayıpta ayna filan olsaydı alıp taktırırdım rahatlıkla ama fren olunca işler değişiyor

Yorum bağlantısı
Rahim Sarı

önlere Lucas balata taktım. 50 YTL memnunum. BSG yi de denemeye değer bence. Ön+Arka=35ytl! Beğenmezsen çıkar at.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Performansından ziyade dayanım süresi sıkıntı olacaktır bence. Otosandan kötü olamaz gibi geliyor. :)

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil

üretimi burada yapmak ona daha pahalıya mal olacağı için iyatta yükselecek haliyle.bırak takımı 35 ytl yi sadece ön tarafının bana maliyeti o iya nerdeyse iyi kalite malda tabiki.

bu işin şansı olmaz ya iyi çıkarsa diye bir durum yok basarsın frene tutmazsa boşver ucuz aldık nasıl olsa diyemzsin herhalde.

ucuz kötüdür derim ben çünkü işin tam göbeğindeyim.

ucuz, sadece iyi kalite malı piyasa fiyatından aşşağı alırsan iyi demektir.

önlere Lucas balata taktım. 50 YTL memnunum. BSG yi de denemeye değer bence. Ön+Arka=35ytl! Beğenmezsen çıkar at.

yada şöyle demeli rahim bey frene bas duvara girersen bir daha kullanmazsın,gülüyorum sizin mantıklı fikirlerinize sadece.

yapmayın yahu araçta çoluğğumuz çocuğumuz var bu durumu nasıl riske edersiniz,yada aileniz sevdikleriniz sizin için bu kadarmı değersiz.

kötü örnek olmayalım marka önemli değil ama burada yapmış olduğumuz şey fikirleri paylaşıp yardımcı olmak bence lütfen bu tip durumlarda mantıklı olalım.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Arkadaşlar böyle bir şeyi imal eden herhalde ufak tefekte olsa bir test yapmıştır.Adam bir malzemeye şekil verip balata diye satacak değil herhalde.Bu kadar da küçümsemeyin yerli sanayiyi.İthal demek en iyisi demek değildir.Ne sanayiler var en iyisini yapan.Ben takarım ve denerim.Çinden gelen malzemelerin ne olduğu ortada değil mi ? İçinde iyiside var, kötüsü de.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ben yerine tam oturup, tıkırtı yapmacacağından bile şüpheliyim, asbest içermesi de muhtemel. Küçümsemek değil ama her ürünün bir minimum fiyatı vardır, gitmesek te görmesek te...

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

arka fren balatası olarak problem oluyor. ön fren balatası olarak tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

bendix-ate- lucas gibi tanınmış fren mekanizmaları ve pabuçları üreten firmalar ,ar-ge lerine milyon dolarlar yatırıyor ,kaliteleri otomobil üreticileri tarafından onaylanmış ürünler üretirler.

ben yaptım oldu mantığı ile üretilen balataların kimyasal yapılarını ne kadar bilebiliriz,ısınınca sürtünme katsayısının azalıp azalmayacağını hayatımızla ,daha önemlisi ,başkasının hayatını elinden alarak kazanacağımız 3 5 kuruşla ölçülmez.

ülkemizdeki denetim boşluğundan yararlanabilen x markalar üretimi ve kolayca satımı sayesinde ,bizim ve başkalarının hayatını tehdit eder

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
arka fren balatası olarak problem oluyor. ön fren balatası olarak tavsiye ederim.

Bende ellerinden öperim Yaşar ustam. :clapping:

bendix-ate- lucas gibi tanınmış fren mekanizmaları ve pabuçları üreten firmalar ,ar-ge lerine milyon dolarlar yatırıyor ,kaliteleri otomobil üreticileri tarafından onaylanmış ürünler üretirler.

ben yaptım oldu mantığı ile üretilen balataların kimyasal yapılarını ne kadar bilebiliriz,ısınınca sürtünme katsayısının azalıp azalmayacağını hayatımızla ,daha önemlisi ,başkasının hayatını elinden alarak kazanacağımız 3 5 kuruşla ölçülmez.

ülkemizdeki denetim boşluğundan yararlanabilen x markalar üretimi ve kolayca satımı sayesinde ,bizim ve başkalarının hayatını tehdit eder

Bir yerden başlamak lazım ama değil mi ? Ar-ge ye ayıracak milyon doları kimden bulacaklar?Belki yapmışlardır bi arge kendileri.Biliyormuyuz, yok.Yerli mi, şüphelenmek lazım ? :)

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

Serkan bey haklısınız belki ama,bazı şeylerin telafisi yok.emniyeti gerektiren yedek parçalarda buna lastiklerde dahil hiç bir zaman 3 'ün 5'in hesabını yapmam

türk üreticileri ürünleri ce normlarında ve bunun gibi bir çok kalite normlarını alabiliyorsa ,kalitesini kanıtlıyorsa paramı neden hans'a pier'e michelle vereyim.

ülkemizin içinde bulunduğu durum belli ,kalitesiz çin malı ürünleri alarak zaten ekonomimize balta vuruyoruz,biz yapalım en iyisini hatta birebir aynısını,hep birlikte kullanalım.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Şöyle bir kelime gördüm bende,ona istinaden yazdım.

From Turkey to the world

ve aim to distribute our products to companies which looking for Ford spare parts.

Yorum bağlantısı
Nuri Başer

Kötü balata, diski

kötü disk, fren sistemini

kötü fren sistemi de yaşamı sıkıntıya sokar...

bilmem anlatabildimmi :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Arabam.com dan alıntıdır.

Fren sisteminin en önemli parçası nedir sorusunu otomobiller konusunda belirli derecede bilgi sahibi olan kime sorarsanız sorun, size diskler ya da balatalar diye cevap verecektir.

Bu kişilerden birçoğunun aklına ‘fren hidroliği’ demek gelmez.

Fren sistemlerinde temel fakat çok da bilinmeyen bir role sahip olan fren hidroliği, fren sistemi devresi içinde (hidrolik devre) sıvı halde bulunur ve işlevi de sürücünün fren pedalına uyguladığı gücün ön ve arka frenlere iletilmesidir. Aracın kullanım şekline göre fren hidrolik sisteminin birçok mekanik ve de ısıdaki değişiklikler gibi fiziksel baskılara dayanması gerekir

Fren hidroliğini 2 yılda ya da 30 bin km'de bir değiştirin. Aksi takdirde gittikçe kötüleşen fren performansına alışacağınız için acil durumlarda kötü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Link:http://www.arabam.com/haber.aspx?PID=1017&HID=1&haberID=269560

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Bu işin standartları yok mu, TÜV, ISO vs.? Alınır ama önce bunlara uygun mu diye bakılır, yerli ya da ucuz diye üzerini çizmemek lazım hemen.

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil
Bu işin standartları yok mu, TÜV, ISO vs.? Alınır ama önce bunlara uygun mu diye bakılır, yerli ya da ucuz diye üzerini çizmemek lazım hemen.

malzemelerin üzerinde e1 belgesi vardır bu belli bir standart tır ama.bana ne malzemeler geliypr bir bilsen çinde yapılmış mal üstünde e1 belgesi var.

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan
(düzenlendi)
Aslında pek bir üreticiye benzemiyor, bende sevinmiştim.

http://www.basbug-oto.com.tr/index.html

Firma beylikdüzü hadımköy yolu üstünde, Hergün önünden geçiyorum. Başbuğ Ford yedek parça dağıtıcısı bir firma,Yani pekte yabana atılacak bir firma değil. :lol2:

tarihinde Cavit Do?an tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Harun Tekin

arkada ne gibi problem çıkartabilir? Bugun satan adamla konuştum balata için gelen herkese tavsiye ettiklerini söyledi. Şu anda Ankarada baya bir Focusta takılı sanırım. Satan kişi kendi Focusuna da takmış 10000 km dir kullanıyorum diyo. Sanırım çok kötü bir mal değil .

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş
Ben dsg için yazmıştım, yazdıklarımı...

Ama yinede 2 takım balata 35'e olmaz.. ben almazdım...

Geçen yıl bana tavsiye etmiştin ya...Hatırlayabilecek misin bakalım...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...