İçeriğe Yönlendir

Teyp Sökme Teknikleri

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Fatih Çalıkuşu

iyi paylaşım teşekkürler :) 6000 cd sökümü zordur,ben sökemeyen elektronikçi gördüm

Yorum bağlantısı
Murat Dere
iyi paylaşım teşekkürler :) 6000 cd sökümü zordur,ben sökemeyen elektronikçi gördüm

ohoo kaç kere söktüm ben. :) alet işler, el övünür. orijinal sökme aparatları sayesinde hiç nazlanmadan çıkıyor. :D

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Nuri Başer

Şu bizim FII lerdeki sony sökme aparatlarının şeklini şemalini resmini bilen gören varsa paylaşıversin..

eğer aşağıdakiler ise bu nasıl aparattır.. telle filan çözermiyiz bu işi??

ford_keys.jpg

Teşekkürler..

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Ayhan Onaran

Yaklaşık 1 saat 5000 rds i sökmeye çalıştım tel ile başaramadım :good1: Nasıl bir sistem anlamadım.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

teypfocussokme.jpg

Arkadaşlar bu aparatın uçları ne şekilde bir türlü anlayamadım.Orjinal aparatı olmadan bu teyp sökülmez mi? Yoksa telden falan uydurmak mümkün mü bişeyler?Sökerken bu aparat oraya geçiyor sonra aparatlardan mı çekiyoruz? Bilen birisi el atsın şuna yoksa ben teybi bu gidişle herhalde kırıcam :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

dsc00012sd9.jpg

Şöyle bir askı alınır...Kesilerek şu şekilde iki parçaya ayılır...

teypfocussokme.jpg

Daha sonra teypte bulunan iki deliğe uçlar ikişer ikişer sokulur...Şu resimde delikleri görüyorsunuz...

dsc00014ed9.jpg

3-4 cm sokulduktan sonra aparatlar birbirinden uzaklaşacak şekilde iki tarafa itilerek teyp dışarı doğru çekilir...

Bu kadar... :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Hakan Baha

Gerçekten mükemmel bir site özellikle geçimini teyp çalmaktan sağlayanlar veya hırsızlık mesleğine yeni başlayanlar için :)

Ben teyplerin bu kadar kolay söküldüğünü tahmin etmezdim cidden.

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Keşke tüm hırsızlar bunlara dikkat etse... :) Teybe ve çerçeveye zarar vermezlerdi en azından...Nerede öyle bilinçli hırsız...Tornavidayla girişiyorlar... :D

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Uçun bir önemi yok.. biraz sivrice olsun yeter...

Telleri yerine takıp, dışta kalan kısmı dışa doğru kastırıp, teybi tellerden çekeceksin... Bu hareketi yapmazsan tırnak bırakmaz...

Yorum bağlantısı
Murat Dere
dsc00012sd9.jpg

Şöyle bir askı alınır...Kesilerek şu şekilde iki parçaya ayılır...

teypfocussokme.jpg

Daha sonra teypte bulunan iki deliğe uçlar ikişer ikişer sokulur...Şu resimde delikleri görüyorsunuz...

dsc00014ed9.jpg

3-4 cm sokulduktan sonra aparatlar birbirinden uzaklaşacak şekilde iki tarafa itilerek teyp dışarı doğru çekilir...

Bu kadar... :D

Aslında tırnaklardaki mantık şu; aparatlar yanlardan sokulduğunda, tırnaklar içerideki mekanizmaya kilitlenir. Aparatlardan tutulup rahatça teyp dışarı çıkarılır. Yalnız teyp dışarıdayken aparatlar çıkarılabilir. Orijinal aparatlara sahibim de o yüzden ukalalık yapıyorum. :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Sami hocam sağolasın dediğin şekilde aparatları uzaklaştırınca teybi söktüm.Ancak teybi sökme amacım kalorifer yön düğmesinin boşa çıkmış olmasıydı.Onunda halatları kopmuş sanırım.Yalnız anlamadığım nokta 2 tane halat geliyor ikisi de nasıl kopar ki epeyce bollaşmışlar.Bunların mantığı sanırım bisiklet fren telleri gibi.Ama teller itiyorum içeriye doğru gidiyor çekiyorum geliyor kopuk var sanırım.Bu arızadan kim anlar acaba?Elektirikçilermi başka bi usta mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Orjinalinin bir kaç çeşidi var bende... Tırnaklı olması gerekmiyor... Çıkıyor teyp... Hatta tırnaklı teybe sıkışıp kalıyor.. Bence tırnaksızı daha iyi...

Yorum bağlantısı

Mehmet abi eline sağlık, gerçekten çok iyi bir paylaşım özellikle bilmeyenler için kılavuz olur. İlk teybimi bende metal askı ile sökmüştüm 2000 ghia bordo HB f1, kırılıcak diye çok korkmuştum.

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Orjinalinin bir kaç çeşidi var bende... Tırnaklı olması gerekmiyor... Çıkıyor teyp... Hatta tırnaklı teybe sıkışıp kalıyor.. Bence tırnaksızı daha iyi...

İlle benim lafımın üstüne bir şey söyleceksin değil mi? Hayır işte, dırnaklı daha iyi. :rolleyes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Sami Aktaş
(düzenlendi)
Sami hocam sağolasın dediğin şekilde aparatları uzaklaştırınca teybi söktüm.Ancak teybi sökme amacım kalorifer yön düğmesinin boşa çıkmış olmasıydı.Onunda halatları kopmuş sanırım.Yalnız anlamadığım nokta 2 tane halat geliyor ikisi de nasıl kopar ki epeyce bollaşmışlar.Bunların mantığı sanırım bisiklet fren telleri gibi.Ama teller itiyorum içeriye doğru gidiyor çekiyorum geliyor kopuk var sanırım.Bu arızadan kim anlar acaba?Elektirikçilermi başka bi usta mı?

Rica ederim...Kalorifer tellerini hiç sökmedim valla... :)

tarihinde Sami Akta? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Serhat Korkmaz
Şu bizim FII lerdeki sony sökme aparatlarının şeklini şemalini resmini bilen gören varsa paylaşıversin..

eğer aşağıdakiler ise bu nasıl aparattır.. telle filan çözermiyiz bu işi??

ford_keys.jpg

Teşekkürler..

Aynen aparatı budur ama telle filan halledilebilecek birşey gibi durmuyor. serviste görmüştüm bende bundan 4 tane var. 4 ünüde takıp çekiyor. Bunu biz nereden temin edebiliriz onu araştırmak lazım.

Yorum bağlantısı
Arda Akbay
ohoo kaç kere söktüm ben. :fiuw: alet işler, el övünür. orijinal sökme aparatları sayesinde hiç nazlanmadan çıkıyor. :D

öyle bir aparat da mı var yahu ben bir tek tornavida bilirim :s

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Tahir İlter

Arkadaşlar f1 in direksiyon kumandasını nasıl sökebiliriz ses artırma tuşunda temassızlık varda kendim onarmayı deneyeceğim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...