İçeriğe Yönlendir

Oto Temizlik Havlusu

Alpaslan Ayık

Recommended Posts

Cihan Tiftik
(düzenlendi)
Ben poposil türü kimyasallı ürünlerin göğüsteki deriye zarar vereceğini düşünüyorum.Tabi göğüs deri ise ,bu nedenle ayakkabımı bile silmem.

ben de göğüse sürün demedim zaten. Sorun teybin pleksi ekranındaki yağ kalınıtısıymış. Onu temizlemek için dedim. Kaldı ki göğüs de deri değil plastiktir. Islak mendille plastiği bozabilirsiniz ama deriyi zor bozarsınız.

az önce oto temizleme havlusunu yanlışlıkla teybin üzerine sürdüm ondan sonra fark ettim normal peçeteyle falan sildim ancak biraz daha dağıldı, teybin ekranı yağlı gibi kaldı
tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
yağı da çözer mi?

Çözeer, al rahat et, ayda bir tozunu alırsın,, onuda bezi yalapşap sürerek, ekran-deri-vinleks vs. farketmez üstelik.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Turtle wax f21 ile 2-3 yda bir temizleyin, rahat edin. Hem toz tutmasını büyük ölçüde engelliyor, hemde yeni görünümü veriyor. Üstelik yağsız ve kuru. Aynı zamanda güneşin torpidoyu vs çatlatmasını önlüyor.

Miray'da güzel ama onunla uğraşmak yerine F21 ile 3 ayda bir temizleyin yeter. Silip temiz sandığınız yüzeyi f21 ile tekrar geçtiğinizde ne kadar kirli kaldığınıda farkediyorsunuz.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Ali Cihangiroğlu

Hehehee, diyorum diyorum ama geç dinleniyorum, sakal da bıraktım bir ara, ama sözüm anca dinlenmeye başladı :D

Benim favorilerim:

İç kısımda F21

Dışta F21+silecek lastikleri aks körüklerinde sonax lastik yenileyici sprey, tüm kapı fitilleri ve plastik aksamda bu ikisinin düzenli kullanımı (arabamı görün, fitillere falan yeni almışsın demezseniz ne olayım, silecek lastiklerim 6 yaşında bu arada)

Motor kısmında enjektör yakıt sisteminde Wurth Common rail katkı, temizlikte Wurth Motor cilası (bir kere motoru yıkayın,kurutun ve bunu sıkın, 5-6 sene sonra işlemi tekrarlayın) ve tüm plastik aksamda F21, sensör temizliğinde (MAF) yağsız kontak sprey (tercihen Filipis)

Yıkamada kullandıklarım, boşa meguiarsa falan apara bayılmayın, Turtle Wax Platinum serisi Wax, yine TW Zip&WAx cilalı şampuan, mikrofiber Sonax yıkama eldiveni-Sonax hızlı cila- 2-3 senede bir azıcık oluşan harlenmeler için Turtle Wax ince pasta cila (en hafif pasta olanından) başkada birşey gerekmez, 10 sene garanti veririm, daha fazla veremem çünki araba 10 yaşına daha gelemedi, ama 86 taunus üstündeki testlerimde bu sürenin sizin emekli olmanıza yetecek kadar olduğunu söyleyebilirim :D :D

Bakım işinde: her 5000 km de bir hava filtre değişimi, 10.000 km de bir yağ (mobil süper 3000 tam sentetik 5-30) motoru zorlamama sakin kullanma, yarış yapmama ve çalıştırp stop ederken bekleme sürelerine riayet etme...

Aklıma gelmeyenleride sonra eklerim artık :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Ben ıslak mendil kullanıyorum. 2 günde bir ila silerim. Tozdan nefret ediyorum.

Şu; Turtle wax f21'i, bende deneyim..

23 tl'den ucuza varmı?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Koçtaş ta uygundu, bu arada TW cilalı şampuan aldım, 60 yıkamalık 16.50 tl. idi galiba. Kipa az daha kazık bu arada.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...