İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk2 Lpg Önerileri

Fatih_Keskin

Recommended Posts

Fatih_Keskin
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar 1998 Model Mondeo 2.0 Ghia ya LPG taktırmak istiyorum fakat piyasada bir çok marka var sizlerin tecrübelerinden faydalamak istiyorum araştırdığım kadarı ile karşıma çıkan markaları aşağıya yazıyorum en sorunsuz ve performanslı marka olarak hangisini seçmeliyim sizce yardımlarınız için çok teşekkürler.

1. Teleflex

2. Prins

3. BRC

4. Landi Renzo

4,5 Zavoli :p

5. Lovato

6. Atiker

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sıralamanız çok güzel...

Ekonomik gücünüze göre hareket edin...

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Merhaba arkadaşlar 1998 Model Mondeo 2.0 Ghia ya LPG taktırmak istiyorum fakat piyasada bir çok marka var sizlerin tecrübelerinden faydalamak istiyorum araştırdığım kadarı ile karşıma çıkan markaları aşağıya yazıyorum en sorunsuz ve performanslı marka olarak hangisini seçmeliyim sizce yardımlarınız için çok teşekkürler.

1. Teleflex

2. Prins

3. BRC

4. Landi Renzo

5. Lovato

6. Atiker

Sıralamanız çok güzel...

Ekonomik gücünüze göre hareket edin...

zavoli? zavoli? bence 3. ya da 4. sırada bu olmalı. :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
zavoli? zavoli? bence 3. ya da 4. sırada bu olmalı. :p

Lavatoyu çıkarıp yerine onu yazabiliriz...

Yorum bağlantısı
Fatih_Keskin

Aslında fiyat da önemli tabi yani fiyat perfonması yüksek bir kit olsun yedek parçası bol ve servisi kaliteli olsun her yerde bulunsun örnek vermek gerekirse ekran kartı var mesala Ati 4850 X2 üst seviye almak lükse kaçar 350$+KDV ama normal bir 4850 alsan 150$+KDV aynı işi buda görür o kadar para vermek gereksizdir ama performans meraklıları var onlar alır. umarım derdimi anlatabilmişimdir. teşekkürler

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Performans meraklısıysanız Teleflex

Değilseniz, 3-4-4,5-5 işinizi görecektir...

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Peki taktırıyorsunuzda, aracınızda ne kadar bi tasarruf yapacak 100km de.

Yorum bağlantısı
Mustafa Eski

6 kesinlikle yok yani.bence lpg kitinde maksat tasarufsa kendiside taarruflu ve kaliteli olmalı.1998 mondeomda 21000 km atiker kullandım hiç problem yaşamadım çok şükür.performansta ve ekonomidede çok memnundum.şu ana kadar eşe dosta 10 a yakında tavsiye edip taktırmasına sebep olmuşumdur.ama şu bir gerçek benim usta çok iyi iş çıkarıyor vede ilgi alaka süper.buda bi etken.

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

Eğer performans istiyorsanız memhmet abinin dediği gibi teleflex ancak yok o kadarda önemli değil diyorsanız ve biraz da ekonomik olsun istiyorsanız brc derim ben

Yorum bağlantısı
Ahmet Kapdan

Gerçi listenizde yok ama tartarini de yabana atılacak bir marka değildir bence.Yaklaşık 60.000 km dir kullanıyorum sıkıntı çıkarmadı çok şükür.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Eren Yavuz

sonuc olarak hangi markayı taktırdınız?Memnun musunuz,yakıt ortalamanız ne kadar ş.ici ve dısı?

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

hakikaten abi sen atikere neden bu kadar karşısın kimseye önermiyorsun bir sıkıntısı varda biz mi bilmiyoruz :lol2:

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu
hakikaten abi sen atikere neden bu kadar karşısın kimseye önermiyorsun bir sıkıntısı varda biz mi bilmiyoruz :lol2:

Bence karşı değil. Parası olan Teleflex taktırsın diyor kendileri.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
(düzenlendi)

barkın baksana performanssa 1 degilse 3-4-5 işinizi görecektir demiş atikeri sıralamaya bile almamış :lol2:

tarihinde Nuri G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Karşı değili Hocam...

barkın baksana performanssa 1 degilse 3-4-5 işinizi görecektir demiş atikeri sıralamaya bile almamış :lol2:

Abi sıralamada sonda zaten.. ben ne diyim.. :lol2:

Ama tüp işinde bu güne kadar gözlemim şu: Ne kadar para, o kadar güzel sistem...

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...
Fatih_Keskin
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar VIALLE markasını duyan var mı? diğer LPG sistemlerinden farklı ve daha iyi olduklarını idda ediyorlar. Hollandalı bir firma ve Türkiye ye Temsa getirtiyormuş. Ne dersiniz

tarihinde Fatih_Keskin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Sezgin Geridönmez
(düzenlendi)
Merhaba arkadaşlar VIALLE markasını duyan var mı? diğer LPG sistemlerinden farklı ve daha iyi olduklarını idda ediyorlar. Hollandalı bir firma ve Türkiye ye Temsa getirtiyormuş. Ne dersiniz

Teleflex mantığına benziyor. Fiyatı ne kadarmış?

tarihinde Sezgin Gerid tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih_Keskin

Biraz araştırdım da bu markayı LPG Kitini araca göre üretiyolarmış. Standart değil yani. bizim Mondeo modelleride yok? Yeni mondeolar falan var ilginç bir sistem

Uyumlu Araçlar

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

1. Teleflex

2. Prins

3. BRC

4. Landi Renzo

4,5 Zavoli :kutlama:

5. Lovato

6. Atiker

Bence evinize en yakın olan markayı taktırın tedbir olarak... sıkıntı çıkarsa uğraşmak daha kolay olur..Ama bildiğim önceki araçlarımızda focus ve rover 45 de atiker taktırmıştık. ilk zamanlra biraz uğraştırmıştı ama bobin buji buji kablosu ve rölanti valfi değişiminden sonra çok güzel olmuşlardı her ikiside ..Sonra da arkadaşımın focusuna ve astrasına taktırdık atiker hiç problemleri yok.. Bu arada Focusumuzda 3 marka tüp söktürdüm.. söken usta gurur yapı tutturacam diye sağolsun tutturamadı ama 4. sü atikeri tutturdu.. Şimdi ki aracımda Milano var sıkıntı var mı var! rölanti sallıyor. kırk saatte bir stop ediyor falan.. klasik olarak forumda da abilerimizin belirttiği üzere Bobin, buji, buji kablosu, gaz kelebeği temizliği, rölanti valfi temizliği,enjektör temizliği yaptırmam lazım ama tedaviyi öğrendiğimizden böylede binebiliyorum.. ve forumda yeni olduğumdan ne kadar topik varsa okumaya çalışıyorumm... Bir mondeo da olan problem kuvvetle muhtemel ötekinde var. onun için arabamı çok iyi tanımaya başladım.. Demek istediğim iyi bir ustaya taktır.. Problem çıkarsa ustalar bulamazlarsa forumdaki abiler bulur.. Bu da demek oluyorki abiler hangisini kulanıyorsa sizde onu taktırın.. Ama en önemlisi aracınızın lpg ye hazır bulunuşluk düzeyi..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...