İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk2 Lpg Önerileri

Fatih_Keskin

Recommended Posts

Mehmet Ali Çakmak

arkadaşlar,

arabayı yeni aldım ve tabi ki her araç sahibi gibi hemen aklıma LPG takıldı.eskişehire giderken tempra sw 1.6 ile yaklaşık 35 tl lpg yaktım.arabayı bırakıp mondeoyu aldım ve 75 tl lik benzin aldım.ankara geldiğimde hala çeyrekten biraz az benzin avr.yani tahminim 50 liralık benzin yaktı.ama gelirken biraz da acemilikle sürekli göstergeyi kontrol etmek zorunda kaldım.çünkü hemen 140-150 vuruyor ilk günden ceza yemeyelim dedim.yani temprayla bayılarak 70-80 le çıktığım tatlı rampaları 150 ile çıkmanın keyfini de yaşadıktan sonra ciddi anlamda LPG nin gerekliliğini sorgulamaya başladım.fiyatlardaki bu oran korunduğu sürece(LPG 1.70 benzin 3.28 dersek) LPG ye masraf edip aracın orjinalliğini bozmaya değer mi yapacağım ekonomi?Bir de ben fazla km yapmam.şehir içi çok nadir binerim.genelde yılda 6-7 000 km yaparım %90 ı şehir dışıdır.Ne dersiniz değermi ? :D

Yorum bağlantısı
Sait Ertürk
arkadaşlar,

arabayı yeni aldım ve tabi ki her araç sahibi gibi hemen aklıma LPG takıldı.eskişehire giderken tempra sw 1.6 ile yaklaşık 35 tl lpg yaktım.arabayı bırakıp mondeoyu aldım ve 75 tl lik benzin aldım.ankara geldiğimde hala çeyrekten biraz az benzin avr.yani tahminim 50 liralık benzin yaktı.ama gelirken biraz da acemilikle sürekli göstergeyi kontrol etmek zorunda kaldım.çünkü hemen 140-150 vuruyor ilk günden ceza yemeyelim dedim.yani temprayla bayılarak 70-80 le çıktığım tatlı rampaları 150 ile çıkmanın keyfini de yaşadıktan sonra ciddi anlamda LPG nin gerekliliğini sorgulamaya başladım.fiyatlardaki bu oran korunduğu sürece(LPG 1.70 benzin 3.28 dersek) LPG ye masraf edip aracın orjinalliğini bozmaya değer mi yapacağım ekonomi?Bir de ben fazla km yapmam.şehir içi çok nadir binerim.genelde yılda 6-7 000 km yaparım %90 ı şehir dışıdır.Ne dersiniz değermi ? :unsure:

bence değmez ama yılda s.içi s.dışı 15000-20000 km yaparım derseniz ve yeni aracınızı ne kadar kullanmayı dşünyorsanız ona göre bir kıyaslama ile lpg nin artılarını ve eksilerinin hesaba katarak taktırın derim. birde duyulmayan bilinmeyen markalar çok da itimat etmeyin derim.

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal

Yılda yapılacak km den çok binilecek sürede önemli.Şimdi ben yılda 10000km yapıyorum ama arabaya en az Allah kısmet ederse 8-10 sene binerim.yıllık km az diye takılmayacakmı lpg.Bence binmeyi planladığınız süre yıllık yapacağınız km den daha önemli bir faktör olmalı karar vermenizde.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Çakmak

teşekkür ederim arkadaşlar.dediğiniz gibi önce bu arabayla ne kadar birlikte olacağıma karar vereyim sonra da külfet nimet hesabını yapayım. :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Gökhan Yalçıntaş
Merhaba arkadaşlar 1998 Model Mondeo 2.0 Ghia ya LPG taktırmak istiyorum fakat piyasada bir çok marka var sizlerin tecrübelerinden faydalamak istiyorum araştırdığım kadarı ile karşıma çıkan markaları aşağıya yazıyorum en sorunsuz ve performanslı marka olarak hangisini seçmeliyim sizce yardımlarınız için çok teşekkürler.

1. Teleflex

2. Prins

3. BRC

4. Landi Renzo

4,5 Zavoli :seytan:

5. Lovato

6. Atiker

AUTRONIC nasıl italyan işi basınç ayarlarını felan bilgisayarda kendisi otomatik yapıyormuş.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fatih_Keskin

Arkadaşlar sonunda LPG kitini aldım araca montesini yaptılar kullanmaktayım bakalım nasıl olacak performans ve yakıt tüketimi LandiRenzo nun Omegas modelini seçtim hayırlı olur umarım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Landirenzolarda oksijen sensörlerinden bağlantı olduğu için sıkça arıza lambası şikayeti görüyorum..

% 5-10 gibi de performans kaybı gözlüyorum test ettiğim araçlarda.. Enjektörleri biraz sesli..

Servis sorunu yok. parça sorunu yok.. Sorunlu bir de değil bildiğim kadarıyla..

Yorum bağlantısı
Fatih_Keskin

Evet enjektörler gerçekten sesli şıkır, şıkır ses çıkartıyor ama kaputu kapattığın anda kesiliyor ses dışarıdan duyulmuyor frekansından mı nedir anlamadım, arıza lambası şimdilik yanmıyor ileride ne olur bilemem performansı hakkında birşey diyemiyecem uzun yol yapıyım bir ona göre yazarım ilk takıldığında 2500-3000 devire kadar arabanın hızlanması inanılmaz düşüktü 3000 devirden sonra iyi gidiyordu sonra yeniden ayar yaptılar düzeldi dediklerine göre yeni araçlarda normal kalibrasyondan sonra sorunsuz çalışırmış fakat bizimki gibi eski model araçlarda vitese ve devire göre ayar yapılması gerekebiliyormuş.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
  • 1 ay sonra...
Kurtuluş Erdoğan

Arkadaşlar lpg taktırırken Kayseri'de, gelen bir müşteri enjektörleri değiştiriyordu , müşteri sürekli aygaz ve pogaz kullandım enjektörler bitmiş dedi, gaz olarak neyi önerirsiniz?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aygaz Mogaz ve Lipetgaz yanılmıyorsam.. Koç'un gazları ve katkılı...

Ben abartıldığı gibi zararlı bir şey olduğunu düşünmüyorum.. Araştırmadan test etmeden piyasaya sürüleceğini sanmıyorum...

Yıllarca Mogaz kullandım bir hatasını görmedim..

Artık tek bir yer ve tek marka bağımlılığını bıraktım... bir de sigarayı bırakabilsem :)

En son Tansaş'ın arkasındaki Total'den aldım..

Genelde Total, Shell gazlarının iyi olduğu söylenir..

Yorum bağlantısı
Özcan Şengül
(düzenlendi)

aygaz da son zamanlarda gaz içerisinde fazla oranda yağ var bu yağ gaz filtersinde açıldığı zamanda görülebiliyor bunun ayrıca özellikle enjektörlerde viton diyaframda yapışma yapması sonucu tetikleme sorunu ortaya çıkardığını gözlemledik valf leri değil enjektörleri kast ediyorum brc tipi olanlar da buda enjektörlerin değiştirilmesine sebebiyet veriyor ancak bu enjektörlerin temizlenmesi de mümkün kaçak olmaması durumun da kaçak varsa tamiri yok atılması gerekiyor

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Atila Taşçı
Arkadaşlar lpg taktırırken Kayseri'de, gelen bir müşteri enjektörleri değiştiriyordu , müşteri sürekli aygaz ve pogaz kullandım enjektörler bitmiş dedi, gaz olarak neyi önerirsiniz?

Sizin açtığınız başlığı okuyunca internette biraz araştırma yaptım ve otomobil forumlarını dolaştım genel görüş zaralı olduğu yönünde özellikle lpg kitinin kendisinde sıkıntı oluşturduğu söylenmiş ( lpg hortumlarında yağ benzeri sıvi birikimi, enjektörlerde arıza, regülatörden yağ antifiriz tarzı kaçaklar) hatta bir çok lpg ustasının da katkılı lpg yi önermediği yönünde yazılar okudum ama ne kadarı doğrudur bilemeyeceğim.

Yorum bağlantısı
Davut Çavdar

Bana taktırdığım servis (BRC) katkılı gazları kullanma filtreyi çabuk tıkar dedi, arkadaşa taktıdığımız servis de (Lavato) normal filtre değişimi 20 binde eğer katkılı gaz kullanırsan bu 7 bin e kadar düşer dedi, kulagımla duyduklarım bunlar, yorum takdir sizlere kalmış :)

Yorum bağlantısı
Onur Demir
(düzenlendi)

Bende malumunuz Enjektörprobleminden muzdaripim :D Katkılı çıktı çıkalı sorun yaşıyorum. Enjektörlerde bi düzensizlik var. Dün sıfır enjektörler takıldı. 1 hafta testteyim yeni enjektörlerle, Eğer aynı sıkıntılarım devam ederse; Çözümü kitin başka yerlerinde arayacağız. Ustamla oturdum konuştum bu konuyu. İlk zamanlarında katgılı LPG den kaynaklı bariz enjektör sorunlarının yaşandığını söyledi. "Ama Son zamanlarda yakıtta biraz düzenleme yaparak, Biraz daha sorunsuz hale getirdiklerini düşünüyorum" dedi.

Şimdi Bana kimse Aygaz katkılının sıkıntısız olduğunu söylemesin; 45bin kmdir LPG kullanıyorum. 1kere bile Aygazdan başka LPg girmedi depoma, 40km benzinle gittiğini bilirim ama yinede başka marka almadım. Demekki Sorun varsa aygazdan dolayı var. Gerçi önümüzdeki günlerde belli olacak asıl, Sıkıntının ne olduğu...

Ha şuda bir gerçek ; Enjektör problemi yaşadığım dönemlerde, 1 depo Fusiona, 1 depoda Civic'e Shell aldım. Sonuç; Daha kısa mesafe ve daha az performans. Hele hele Honda da bariz farkettim performans düşüklüğünü. Dün yine Civic'in depoyu fulledim aygazda; Gerçekten farkediyor. Araç resmen daha iyi gidiyor :rolleyes:

Bide Milangazımı denesem ???

tarihinde Onur Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Davut Çavdar
Bende malumunuz Enjektörprobleminden muzdaripim :D Katkılı çıktı çıkalı sorun yaşıyorum. Enjektörlerde bi düzensizlik var. Dün sıfır enjektörler takıldı. 1 hafta testteyim yeni enjektörlerle, Eğer aynı sıkıntılarım devam ederse; Çözümü kitin başka yerlerinde arayacağız. Ustamla oturdum konuştum bu konuyu. İlk zamanlarında katgılı LPG den kaynaklı bariz enjektör sorunlarının yaşandığını söyledi. "Ama Son zamanlarda yakıtta biraz düzenleme yaparak, Biraz daha sorunsuz hale getirdiklerini düşünüyorum" dedi.

Şimdi Bana kimse Aygaz katkılının sıkıntısız olduğunu söylemesin; 45bin kmdir LPG kullanıyorum. 1kere bile Aygazdan başka LPg girmedi depoma, 40km benzinle gittiğini bilirim ama yinede başka marka almadım. Demekki Sorun varsa aygazdan dolayı var. Gerçi önümüzdeki günlerde belli olacak asıl, Sıkıntının ne olduğu...

Ha şuda bir gerçek ; Enjektör problemi yaşadığım dönemlerde, 1 depo Fusiona, 1 depoda Civic'e Shell aldım. Sonuç; Daha kısa mesafe ve daha az performans. Hele hele Honda da bariz farkettim performans düşüklüğünü. Dün yine Civic'in depoyu fulledim aygazda; Gerçekten farkediyor. Araç resmen daha iyi gidiyor :D

Bir kere uzun yolda Aygaz dan almak zorunda kalmıştım 60 km daha az gidebildim. Ben Shell den hem performans hem de mesafe olarak çok memnunum acıkcası..

Yorum bağlantısı
Özcan Şengül
Bende malumunuz Enjektörprobleminden muzdaripim :( Katkılı çıktı çıkalı sorun yaşıyorum. Enjektörlerde bi düzensizlik var. Dün sıfır enjektörler takıldı. 1 hafta testteyim yeni enjektörlerle, Eğer aynı sıkıntılarım devam ederse; Çözümü kitin başka yerlerinde arayacağız. Ustamla oturdum konuştum bu konuyu. İlk zamanlarında katgılı LPG den kaynaklı bariz enjektör sorunlarının yaşandığını söyledi. "Ama Son zamanlarda yakıtta biraz düzenleme yaparak, Biraz daha sorunsuz hale getirdiklerini düşünüyorum" dedi.

Ha şuda bir gerçek ; Enjektör problemi yaşadığım dönemlerde, 1 depo Fusiona, 1 depoda Civic'e Shell aldım. Sonuç; Daha kısa mesafe ve daha az performans. Hele hele Honda da bariz farkettim performans düşüklüğünü. Dün yine Civic'in depoyu fulledim aygazda; Gerçekten farkediyor. Araç resmen daha iyi gidiyor ;)

kitiniz ne marka

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Zavoli, Aynı şeyler diğer markalarda da oluyor. Normalde 10binde bir yapılması gereken bakımların 2 tanesini atlamıştım, Belkide ondandır. Yada ne olduysa yaz döneminde, Aracın 2 ay annemde kaldığı dönemde oldu :)

Nazar değdi birde bence :( Fazla sorunsuzdu Fusionum, Az yakıyodu, çok kaçıyodu vs. gerçi 2.gün bitti yeni enjektörlerle ;) diyeyim. Cumartesi bi bakıcaz durumuna.

Yorum bağlantısı
Kurtuluş Erdoğan

arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için tşk ederim . nevşehir de yeni açılan bp den alıyorum şimdilik menmunum.

Yorum bağlantısı
  • 5 yıl sonra...
Mert İsmail Uçar

Herkese merhabalar,

Yaklaşık 6 ay kadar önce 1998 Mondeo aldım. Fakat ömrünün sona erdiği için LPG yi değiştirmem gerekiyor. Aracın üzerinde ALDESA marka LPG var. Ben servis ağı daha geniş bir LPG taktırmak istiyorum. Sizlere sorum hangi markayı hangi modeli tercih etmeliyim yardımcı olursanız sevinirim. Önümüzdeki Cuma günü uzun bir seyahat'e çıkmam gerekiyor hafta içi LPG işini çözmem gerekiyor. Deneyimlerinizi, bilgilerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum. :)

Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

Ekonomik olsun derseniz akl marka zavoli yazilim kullanıyor. Değilse zavoli brc prins diye siralama yapılabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert İsmail Uçar

Sakarya 'da bildiğiniz bir usta var mı acaba LPG için

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...