İçeriğe Yönlendir

Boya Koruma, Cila Ve Temizlik Ürünleri( 3 M, Ziebart , Sonax..vs )

Aykut Gürkan

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

Evet aynen böyle oluyor, cilayı cama uygulayın olay bitsin yok cama su kaydırıcı falanmış hepsi hikaye, geri kalan herşey içinde WD-40 derim hehehe

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aynen..

Mat görüntüyü'de pamuklu bir bezle temizleyince araba sıfır gibi parlayacak..

Yorum bağlantısı
Oğuz Yıldırım

3 haftada 1 cila atıorum...

ustunde ne toz ne pislik kalıo kalsa bile gostermio

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Sakın cilayı havluyla atma ince tüy bırakmayan pamuklu bir bezle at sonrada havluyla sil havlu emer cilayı, birde şu var yine turtlewax in kutuda pastaları var üstünde seffaf bir kapağı var içindeki yuvarlak süngerde cila sürmek için ideal aklında bulunsun. Cilayıda bulamazsan Hepsiburada.com dan bulabilirsin.

Yorum bağlantısı
Oğuz Yıldırım

ben cilayı üstübü ile atıorum sonra kuru bi bezle siliorum

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Tolga Sansar
(düzenlendi)

sevgili forum arkadaşlarım şu an için izmirdeyim ama daha sonra tekrar geliğp gideceğim

artvine gitmeden araç içi temizlik yaptırmak istiyorum

bugun konu şalığındaki üç yerede sordum ama 250 den aşağıya söylemiyorlar sadece 3M 200 olur dedi

acaba buralarda bir tanıdığı olan varmı indirim için

herkese teşekkürler

tarihinde Tolga Sansar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

bu işi hakkını vererek yaptırmak isitoysan 250 en az vermen lazım.ağaçlı yolda egesanın bi yeni temizlik yeri var 3M osman abi var fiyatı daha aşağı olacaını sanmıyorum ama iyi işçilik çıkarırılar

Yorum bağlantısı
Tolga Sansar
bu işi hakkını vererek yaptırmak isitoysan 250 en az vermen lazım.ağaçlı yolda egesanın bi yeni temizlik yeri var 3M osman abi var fiyatı daha aşağı olacaını sanmıyorum ama iyi işçilik çıkarırılar

bugun konustuk onnla daha once ekıp olarak zıebartta calısıyorlarmıs

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Hakan Gürsu

Arabama çizik giderme boya parlatma ve detaylı iç temizlik yaptıracam.Su bildik firmalardan hangisinde yaptırayım tavsiye edebilirmisiniz...

Autu king, zibart vs....?

Yorum bağlantısı
Burak Karadeniz

Bostancı minübüs yolu üzerinde güzel bir yer var, kampanya yapmış 99 liraya herşeyi yapıyor :D Ben daha yaptırmadım ama fiyatı hoşuma gitti.

Öyle halı yıkayan araba yıkamacıları gibi değil, sonax tarzı biryer. Hatta yanında da sonax onun yanında da shell vardı galiba.

Yorum bağlantısı
Tayfun Yeşil

ben sürekli sonax a gitmeyi tercih ediyorum.

Bostancı minübüs yolu üzerinde güzel bir yer var, kampanya yapmış 99 liraya herşeyi yapıyor :D Ben daha yaptırmadım ama fiyatı hoşuma gitti.

Öyle halı yıkayan araba yıkamacıları gibi değil, sonax tarzı biryer. Hatta yanında da sonax onun yanında da shell vardı galiba.

o sonax benim sürekli arabmı yıkattığım bir bayi.mekan arkadaşlarımındır,sonax ın türkiye geneli bayileri arasında en yakınına 2 katı kadar fark atarak iş yapan bir sonax bayisidir 5 senedir.memnun kalırsınız şiddetle tavssiye ederim.

Yorum bağlantısı
Serkan Öz

Ziebart Yenibosna, Özkan..

Giderseniz selamımı söyleyin :s

Yorum bağlantısı
Burak Karadeniz
ben sürekli sonax a gitmeyi tercih ediyorum.

o sonax benim sürekli arabmı yıkattığım bir bayi.mekan arkadaşlarımındır,sonax ın türkiye geneli bayileri arasında en yakınına 2 katı kadar fark atarak iş yapan bir sonax bayisidir 5 senedir.memnun kalırsınız şiddetle tavssiye ederim.

O 99 lira olan yer sonax mı peki? Bende yıkatmaya kadıköydeki hasanpaşadaki sonaxa gidiyordum, çok iyi yapıyorlardı işlerini.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Cevaplar için teşekkürler dostlar..Keseme en uygun olanı değerlendirmeye alıcam.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Alper Aksakal

aracımın içi çok kirlendi kendim temizlemeye çalıştım ama istediğim gibi olmuyor.araç içi döşemelri gri renkte kiri belli ediyo buda beni rahatsız etti.böle bi uygulama yaptıran varmı? verdiğimiz parayı hakedermi? çünkü sordum 150 tl gibi rakama yapıyorlar.

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Aracımı sürekli yıkattığım bir yıkamacı var ve tarif ettiğiniz gibi açık renkte olan yerler de dahil pırıl pırıl yapıyor beyaz renkli bir temizleyiciyle.İç-dış toplam 10-15 Tl. veriyorum.Bence güzel bir oto yıkamacı bulun o rakam çok fazla.

Yorum bağlantısı
Alper Aksakal
Aracımı sürekli yıkattığım bir yıkamacı var ve tarif ettiğiniz gibi açık renkte olan yerler de dahil pırıl pırıl yapıyor beyaz renkli bir temizleyiciyle.İç-dış toplam 10-15 Tl. veriyorum.Bence güzel bir oto yıkamacı bulun o rakam çok fazla.

sizin dedğiniz miktarda olsa koşa koşa yaptırırm bir kaç yere sordum ortalama 150 tl dediler.eğer bir çare bulamazsam bu parayı vercez herhalde.

Yorum bağlantısı

Ben geçen yaz kendim yaptım bu döşemeleri temizleme işini. Eşimin tavsiyesi ile bi kova suya bildiğimiz omo matiği döktüm, kese yardımıyla bütün koltuklara, tavan döşemesine ve kapılardaki döşemelere uyguladım, sonuç gerçekten çok güzeldi ne bir leke kaldı ne bir iz tavsiye ederim. Yorucu ama değdi sonucu görünce :D

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
sizin dedğiniz miktarda olsa koşa koşa yaptırırm bir kaç yere sordum ortalama 150 tl dediler.eğer bir çare bulamazsam bu parayı vercez herhalde.

İki arabayı da sürekli aynı yere götürürüm.Konsol, kapı içleri, istersem tavana kadar hiç erinmeden temizliyorlar.Gerçekten, saolsun arkadaşlar ellerinden geldiklerince iyi çalışıyorlar ve öyle çok çok profesyonel bir yer de değil fiyat dediğim gibi.

Yorum bağlantısı
Süleyman Akdoğan

bende torpidoları, yan direk plastiklerini, emniyet kemeri korumalıklarını arap sabunuyla, koltukları ılık su + beyaz sabunla, tavanı sonaxın araç içi temizleyicisiyle (10-15 tl civarı) kendim temizliyorum. hepsini birden yapmak yerine fırsat buldukça bir kısmını yapıyorum.

hem içime siniyor, hem para gitmiyor. İlk fırsatta da motor yıkama ve dış boya cilasını yapacağım.

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
bende torpidoları, yan direk plastiklerini, emniyet kemeri korumalıklarını arap sabunuyla, koltukları ılık su + beyaz sabunla, tavanı sonaxın araç içi temizleyicisiyle (10-15 tl civarı) kendim temizliyorum. hepsini birden yapmak yerine fırsat buldukça bir kısmını yapıyorum.

hem içime siniyor, hem para gitmiyor. İlk fırsatta da motor yıkama ve dış boya cilasını yapacağım.

Motor yıkatmaktan korkarım ve yaptırmam.Boş vakitlerimde nemli bir bezle siliyorum, temiz kalıyor.

Yorum bağlantısı
Süleyman Akdoğan
Motor yıkatmaktan korkarım ve yaptırmam.Boş vakitlerimde nemli bir bezle siliyorum, temiz kalıyor.

motor yıkama derken suyla yıkamayı kastetmedim. Özel spreyini sıkıp kuru bezle silmeyi kastediyorum. hem kolay oluyor hem de riski yok.

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
motor yıkama derken suyla yıkamayı kastetmedim. Özel spreyini sıkıp kuru bezle silmeyi kastediyorum. hem kolay oluyor hem de riski yok.

Tabii o şekilde riski yok.Motoru su ile yıkatmanın zararlı olduğunu biliyordum ve fazlasının kompresyon sorunlarına yol açtığını öğrendikten sonra (Çağlar Bey'den Pekbidolu Focus örnek) ödüm kopuyor. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...