İçeriğe Yönlendir

Boya Koruma, Cila Ve Temizlik Ürünleri( 3 M, Ziebart , Sonax..vs )

Aykut Gürkan

Recommended Posts

Fatih Keskin

2 hafta önce işyerinde arkadaşımla yeni aldığımız cila makınası ile bu çbs yi uyguladık bence çok güzel oldu tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek

Uygulanmaz..

Gerekiyorsa far ve stoplara pasta kullanılabilir ama.. Standart cila olmaz bu saydığınız yerlere..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Çbs falan fazla dayanmaz, kaliteli cila kullanmalısın turtle wax, sonax, meguiars gibi wax lardan almalısın, pasta kullanma hazır cilada dayanmaz, en güzeli kaliteli bir cila alıp uygulamak sonra her yıkamada sonax hızlı cila kullanırsın tüm sene gıcır kalır, farlara cila uygulayabilirsin hem turtle wax gibi markalar UV korumalıdır farın sararmaz, cilayı parlatmak için kullandığın bezle, bastırarak camlarıda silersen bedava su kaydırıcın olur 90km/h hızda hafif yağmurda silecek açmadan gidersin.

Yorum bağlantısı
Emre Gülşen

Meguiars gerçekten iyi, haftasonu benim pejoda denedim sonuç çok iyi

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)

Yılda en az 2 en fazla 3 defa aracıma kendim cila yapıyorum. Yıkamayıda kendim nazikce yaptığım için kılcal cizik dahi yok. Araba ıslak görünümlü ama kuru.

Resmini bulamadım ama bu kutunun aynısı sadece vila olanını kullandım. Memnun kaldım. Uzun süre aracı koruyor. Uzun süre aracım su tutmadı.

TURTLE-WAX-500ml-PLATINUM-ARAC-SAMPUANI__17674252_0.jpg

Daha sonra cilayı değiştirmeye karar verdim. Daha ekonomik olsun istedim ve bundan aldım. Bundanda çok memnun kaldım. Yine iyi koruyor. Teflon içerikli ve plastik kısımlara zarar vermedi. Farkedilir renk derinliği sağladı. Aracım daha bir mavi ve daha canlı açık mavi oldu. Ayrıca önceki cilaya göre silmesi daha kolay oldu. Öncekinde daha fazla kuvvet istiyordu.

MODotm094026_683.jpg

Koçtaşta 25 lira civarıydı. Hemen içerde kipa'da markette 19.9 liraydı. Market kısmından aldım:)

tarihinde Ayhan ?ent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Adem Şentürk

Merhaba Kampanya demişken Bursa Nilüfer Ziebart' da bir kampanya düzenledi. Yeni focusuma Diamond Gloss boya koruma yaptırdım çok memnun kaldım. Ayrıca araç içi koruma ve motor temizlik uygulaması' da yapıldı. Başta Bilal Bey olmak üzere çalışanlar oldukça titizler. Bence Bursa' da ki arkadaşlar bu fırsatı değerlendirmeli...

Yorum bağlantısı
Hüseyin Dönmez

auto king yaptırmada nere yaptırırsan yaptir.fiyat iyi ama fiyata aldanmamam ben artık işi profesyoneline yaptır 50tl fazla olsun iyisi olsun.king rezalet.fuul bakım dediler arabayı 3kez geri götürdüm.sağlık paraya değişilmez.sinir sistemi alt üst oluyor insanın.işçilik ço önemli

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ayhan Şentürk

Arkadaşlar resimde sağdaki turtlewax sıvı cilayı şiddetle tavsiye ediyorum. Daha önce turtlewaxın daha pahalı bir ürünü kullanmıştım ama bu son kullandığım üründen aşırı memnunum.

3 hafta önce cila yapmıştım. 500 km kadar yol yaptım aracım sanki kendini temizliyor, pek toz tutmadı. 500 km sonunda biraz tozlanmışlı.

Bugün hortumu elime aldım ve arabaya suyu sıktım. Köpüklü şampuan ile yıkayacaktım ama sonucu gördükten sonra yukamaktan vazgeçtim.

Suyun aktığı yerde toz zerresine dair birşey kalmadı. Su ile birlikte tüm toz pislikler aktı ve araba tertemiz kaldı. Kaporta su tutmadığı için kuru yumuşak bir bezle az olan damlaları aldım ve bitti. Araba sanki kuaförde yıkanmış gibi şaşırtıcı derecede parıl parıldı.

Araba yıkamak hic bukadar kolay olmamıştı.

pict0014r.jpg

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

İşte sonuç.

Koyu renk yapılan doğru ve zamanında bakımlarla toza karşı problem değil. Bakımını yaptıktan sonra temizliğide çok kolay.

pict0029r.jpg

pict0030p.jpg

pict0032i.jpg

Yorum bağlantısı
Onur Gündüz
Arkadaşlar resimde sağdaki turtlewax sıvı cilayı şiddetle tavsiye ediyorum. Daha önce turtlewaxın daha pahalı bir ürünü kullanmıştım ama bu son kullandığım üründen aşırı memnunum.

3 hafta önce cila yapmıştım. 500 km kadar yol yaptım aracım sanki kendini temizliyor, pek toz tutmadı. 500 km sonunda biraz tozlanmışlı.

Bugün hortumu elime aldım ve arabaya suyu sıktım. Köpüklü şampuan ile yıkayacaktım ama sonucu gördükten sonra yukamaktan vazgeçtim.

Suyun aktığı yerde toz zerresine dair birşey kalmadı. Su ile birlikte tüm toz pislikler aktı ve araba tertemiz kaldı. Kaporta su tutmadığı için kuru yumuşak bir bezle az olan damlaları aldım ve bitti. Araba sanki kuaförde yıkanmış gibi şaşırtıcı derecede parıl parıldı.

Araba yıkamak hic bukadar kolay olmamıştı.

pict0014r.jpg

Peki ilk uygulamayi nasil yaptiniz araca? detayli sekilde anlatabilirmisiniz. bende alayim aracim malina mavisi fiesta 99 , uygulamam lazim, çok kucuklu cizik mevcut

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Uygulamayı aşama aşama yazayım arkadaşlar.

1- Cila öncesi aracın yıkanması= Önce arabayı araba şampuanı ile yıkıyorum. Cila yapacağım zaman aracı daha dikkatli, titiz bir şekilde yıkıyorum. Cila yaparken aracın hicbir yerinden toz kum gelmemesi gerekki cilalarken aracı cizmeyelim.

2- Aracın yıkama sonrası cilaya hazırlanması= Aracı yıkadıktan sonra iyi bir şekilde kurutmamız gerekiyor. Far altları, sinyal kenarları, kapıkolu kenarları vs vs her yer itina ile kurutulmalı ve aracın tamamen kuru olduğuna emin olunmalı.

3- Malzemeler= Cilalama için önce gerekli malzemeleri temin etmek gerekiyor. Cila, cilalama için uygun pamuklu yumuşak bez(beyaz tercih ediyorum, pamukta kullanılabilir), cilayı silmek için yine yumuşak pamuklu bez, bulaşık eldiveni.

4- Cilalama işlemi=Cilalama için bez tercih ettiysek bezi ıslatıyoruz ve suyunu sıkabildiğimiz kadar sıkarak nemli olmasını sağlıyoruz. Beyaz bez kullanırsak cilalama sırasında bez üzerine bir nesne toz vs gelirse onu görebiliriz. Pamuk kullanacaksak bir parça pamuk kopartarak bunu ıslatıp suyunu sıkabildiğimiz kadar sıkalım. Cila için pamukta iyidir, cilalama sıransında dağılmaz kalıntı bırakmaz. Kendini tutar.

Cilalamaya başlarken bez yada pamuğun üzerine 3-5 damla cilayı döküm bunu 30x30cm kadar bir alnda 2-3 noktaya sürüp ardından tatlı bir şekilde bastırarak dairesel hareketlerle o bölgeye olabildiğince ince bir tabaka şeklinde sürün. Eğer cila bol ise dairesel hareketlerle biraz daha dağıtın. Yani bezi cilalı bir şekilde ama çok bol olmayacak şekilde kaportaya sürün. Bu şekilde parca parca giderek komple kaportayı geçin. İsterseniz aracınızı parca parca yapabilirsiniz. Önce ön kaput, sonra tavan vs ama ben bir devada seri bir şekilde geçiyorum. Zaten cila hemen kurumaya başlıyor. Uygularken plastik yüzeylere değdirmemek gerekiyor. Ben birkac yere değdirdim ama sonradan sildim ve çıktı sorun olmadı. Biraz bastırmak gerekiyor.

Cilalama işlemi bittikten sonra aracınız beyaz buğulu bir şekilde olacak. Kuru yumuşak bir bez ile, mümkünse bu bezin üzerine 2-3 tane bezi katlayarak koyarsak hafif yaztık gibi olur ve silerken kuvveti bir noktaya değilde dağıtmış oluruz. Bu şekilde aracımızı silmeye başlıyoruz. Buğulu tozlu gibi olan tabaka altından temiz parlak bir yüzey çıkacak. Bu şekilde komple aracı siliyoruz. Silerken sadece cila tozları çıkacak kadar kuvvet uyguluyoruz. Daha fazla parlak olması için biraz daha fazla silebiliriz. İşlem bu şekilde.

Önemli noktalar, aracın temiz olması, cilanın kesinlikle güneş altında yapılmaması, çok sıcak kaportaya yapılmaması ve plastik yüzeylere değdirilmemesi. Bunun dışında zararlı bir durum gercekleşmez.

Cilayı bol kalın sürmek birşey kazandırmaz. İnce sürmek silme sırasında işinizi kolaylaştırır.

İlk cilalamada arac 2-3 gün sonra toz çekebilir ama cila sonrası ilk yıkamadan sonra temiz duracaktır. Silme sırasında kaportada elektiriklenme oluyor.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
ayhan bu ürün iş görürmü

http://www.hepsiburada.com/turtle-wax-gucl...tm094027#tablnk

ufak tefek çizikler var

Ürünün ne olduğunu bilmiyorum, kullabnadun. Cizik giderici demiş ve başlığında cila yazıyor. Kullanımından sonra cilalama yapınız demiş. Ciziği pasta yani içinde aşındırıcılar olan madde giderir. Boya 0.5 mm ise, cizikte 0.3 mm derinliğinde ise pasta boyayı inceltir ve cizik kaybolur.

Üründe üzerine cila yapınız dediğine göre pasta türü birşeydir. Cizikleri doldurarak kapatıyorsa iyi.Boyayı cözüyorda olabilir.

Yorum bağlantısı
Ümit Yıldız

Peki ayhan senin kullandıgın cila ufak tefek çizikleri götürüyomu

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Çok derin olmayan hafiif çizikleri doldurduğu için kapatır fakat 1 ay sonra cila aşınmaya başladığından yine gözükür, aracı mutlaka kaliteli şampuanla yıkayın ozaman cila ömrü uzar, yıkamacılarda ve istayonlarda kullanılan genelde deterjan ve yağ çözücü karışımlar bunlar aracın canına okur zamanla matlaşma olur, şimdi arkadaşlar cila konusuna dönelim, en baba ve kolay bulunan cilalar turtle wax lardır, bunların içinde hepsi iyidir fakat en az iyiden süpere doğru sıralarsak en geride Ayhan kardeşin kullandığı Plus PTFE cila (bu benim kullandığım ilk cilaydı fakat uygulaması özelliklede kuruduktan sonra silmesi aşşağıda yazdıklarıma göre baya zor oluyor, kötü demiyorum çok iyi sonuç resimlerde görülüyor fakat daha iyiside var) sonraki platinum serisi cilar daha sonra ice ve extrem nano teknoloji olanlar, fakat son üçü aynı gibi, en uygun olanı Platinum Series Precision Car Wax

http://www.turtlewaxuk.com/results.asp?txt...atinum%20Series

Özellikle platinum çok iyi fiyat farkı 3-5 lira kadar fakat daha dayanıklı uygulaması çok kolay, bunun üstünede 2 saat kadar bekleyip cila sertleştikten sonra (cila yaptıktan sonra sanki yağlanmış gibi bir tabaka oluşur o yokolana kadar bekleme süresi) yine turtle wax gloss guard cila sertleştirici koruyucu atılırsa cila ömrü 1 yıl olur ve kolay kolay çıkmaz sonuç süperdir, http://www.turtlewaxuk.com/prod.asp?Partcode=FG3673

şimdi başka bir markaya buda çok süper fakat 77 tl. lik pahalı bir fiyatı var, uygulandığında araç sanki ıslakmış gibi duruyor ve çok güzel, NXT Generation? Tech Wax? 2.0 Boya Koruyucu Wax

http://www.meguiars.com.tr/index.php?_room...ail&_page=4

bu ikisi dışındaki markalara bakmaya bile gerek yok ÇBS gibi markalarla kıyaslanamaz bile, bilmem anlatabildimmi, size bir örnek daha vereyim Ayhan kardeşin arabasının cilalı resimlerini gördünüz, araba genelde garajda duruyor, benim arabamsa 2006 yılından beri dışarda ikisini yan yana getirdiğinizde parlaklıkta fark bulamazsınız hatta benimkinin daha canlı olduğunu bile iddaa edebilirim, bunu platinum cila gloss guard sertleştirici ve 1 yıl etkisine rağmen her 2 yada 3 ayda bir uygulamaya borçluyum hala kılcal çizik yok boyada, araba şantiyede komple beyaz toz olsa dahi biraz uzaktan bakıldığında temiz gibi duruyor, tabii bunda renginde önemi var bildiğiniz gibi koyu renk kir gösterir, fakat bizim renkte bu olmuyor Denim Mavisi çok farklı bir renk, farklı ışık oratmlarında farklı renk görünüyor tozlansada asla kirli göstermiyor ancak çamur yada yağmurda giderseniz ozaman gri bir kir tabakası oluşuyor, arab alırken bu rengi seviyorsanız özellikle tavsiye ederim, yanlışlık olmasın deniz mavisi okyanus mavisi falan değil bu renk, neyse cilaya dönelim, bunlar tarafımdan test edilmiş cilalar ve çok memnunum herkese tavsiye ederim.

Ha birde ekleme yapayım iç kısımlarda deri ve plastikte UV korumalı turtle wax F21 koruyucu süt de süper bişey bir kez alın yaklaşık 2 yıldan fazla kullanın çok süper ve dayanıklı ayrıca parlama yapmayan bir ürün. TURTLE WAX F21 SUPER PROTECTANT

http://www.hepsiburada.com/turtle-wax-f21-...uctid=otm094038

tarihinde Ali Cihangiro?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...