İçeriğe Yönlendir

Boya Koruma, Cila Ve Temizlik Ürünleri( 3 M, Ziebart , Sonax..vs )

Aykut Gürkan

Recommended Posts

Köksal Yılmaz
8 dakika önce, Yasin Mümin Şimşek yazdı:

Abi makine yanında gelen ped çok yumuşak acaba alışasaya kadar onu mu kullansam kontrol etmem daha mı kolay olur?
Srp siparişi geçeyim eve gidince. Elimde dyo nun cilası var 500 ml sence srpyi hiç etmeden önce onunla mı ilk deneyimimi yapayım?
Eve gidinci buzdolabına yapmayı düşünüyorum uyar mı :D

Dyonun fotosunu ekle nasıl bişey bakalım, buzdolabı iyidir. Başlangıç olarak şu tip tablalı süngerlerden alabilirsin(ucuz oluyor sanayide 15-20 tl filandır), max 15 cm çapında olsun einhellin gücü fazlasına yetmez(15 e yeterse o bile iyi aslında)

https://www.markamakina.com/oto-bakim/bezler-pedler?page={page}

tablalı ped ile ilgili görsel sonucu

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Dyonun fotosunu ekle nasıl bişey bakalım, buzdolabı iyidir. Başlangıç olarak şu tip tablalı süngerlerden alabilirsin(ucuz oluyor sanayide 15-20 tl filandır), max 15 cm çapında olsun einhellin gücü fazlasına yetmez(15 e yeterse o bile iyi aslında)

pr_01_255.jpg?revision=1434886935
Eve gidince ekleyeyim. Tabla bu fotodakinin turuncusu babam çalıştığı yerden getirdi. Beleşe ped sorununu kısa süreli çözdüm sanırım [emoji3] ped+ tabla 15-20 liraya bulunuyorsa öyle de sipariş geçebilirim. Neyse akşam cilanın fotosunu atar buzdolabınada girişirim artık :D
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

pr_01_255.jpg?revision=1434886935
Abi dyo bu. Srp hem geleseye kadar hemde çarçur olmasın diye ( kendime güvenim :D) bunu kullanayım mı ne dersin
1529a49c147fda85d85b9fb625a2e871.jpg9109500724b042e60b016b555727d030.jpg
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Abi dyo bu. Srp hem geleseye kadar hemde çarçur olmasın diye ( kendime güvenim [emoji3]) bunu kullanayım mı ne dersin
1529a49c147fda85d85b9fb625a2e871.jpg9109500724b042e60b016b555727d030.jpg
Bunu kullanabilirsin, pede ilk ürünü biraz fazla koy sonrasında 2 nohut tanesi kadar koy elin alışır. Fazla büyük alanda çalışma 30x30 cm iyidir
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
Bunu kullanabilirsin, pede ilk ürünü biraz fazla koy sonrasında 2 nohut tanesi kadar koy elin alışır. Fazla büyük alanda çalışma 30x30 cm iyidir
Buzdolabından başladım biraz yüklenince bayılma yapıyor. Birde çbs belco var babam onu deniyor şimdi arabada makineyle
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Buzdolabından başladım biraz yüklenince bayılma yapıyor. Birde çbs belco var babam onu deniyor şimdi arabada makineyle
Bayılır normaldir, pedin çapı küçüldükce bayılma azalır
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
Bayılır normaldir, pedin çapı küçüldükce bayılma azalır
Yardımlar için teşekkürler abi. Deneme yapıp bıraktık. Belco ve dyo da bile makine baya farketti çamurluklarda denedik. Srp siparişim gelsin önce hare giderici sonra srp yapacağız inşallah. Makineyi aldım ya geri kolay diye düşünüyorum. :) İyi akşamlar
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
Yasinim Köksal en doru bilgileri vermiş yumul 
Aynen abi sağolsun Köksal abi de sen de hep yardımcı oluyorsunuz bu konuda. Bugün sanayide bölünmüş ürün satan bi dükkana uğrayacağım. Meg gibi markaların bölünmüşlerini satıyor. Hare giderici ve tabla+ ped bakacağım. Tabla 115 ped 120lik almayı düşünüyorum
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
İlker Sucu

Bugün aldığım Courier Blackline ile giriş yaptım foruma. Konunun tamamını okuma fırsatım olmadı. Koltuk koruma için önerebileceğiniz birşey var mı? Sıvı şeyler döküldüğünde üzerinde tutmayacak birşey mesela. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bugün aldığım Courier Blackline ile giriş yaptım foruma. Konunun tamamını okuma fırsatım olmadı. Koltuk koruma için önerebileceğiniz birşey var mı? Sıvı şeyler döküldüğünde üzerinde tutmayacak birşey mesela. 

Yan hava yastığı varsa bişey yapmayın.
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
On 19.12.2017 at 00:29, İlker Sucu yazdı:

http://www.detailingdukkani.com/urun/gtechniq-i1-fabric-guard-kumas-koruyucu---400ml-bolunmus_7011.aspx

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Enver Çatak

Şu internet reklamlarında çıkıyor; sıkıyor ve siliyor. Anında kiri çıkartıyor. Bu üründen kullanan var mı, işe yarıyor mu?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Köksal Yılmaz
Koksal abi plastik bolgeler icin trim gibi birsey onermistin tam adi neydi acaba.

Tek ürün söyleyip kısıtlama yapmayayım, çeşitli markaların plastik bakım ürünü mevcut. Dingilizcesi trim detailer olarak geçer. Jel olanları çabuk tükenmiyor ufak boyu bile işini uzun süre görür.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
36 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Tek ürün söyleyip kısıtlama yapmayayım, çeşitli markaların plastik bakım ürünü mevcut. Dingilizcesi trim detailer olarak geçer. Jel olanları çabuk tükenmiyor ufak boyu bile işini uzun süre görür.

Bahsi gelmişken sorayım. Köksal hocam bu İngiliz Valet pro jel ürünü nasıldır deneme imkanı olmuştur tavsiye eder misiniz düzenli yıkamada çabuk bitiyor mu?

http://www.erdemboya.net/VALET-PRO-BLACK-TO-THE-FUTURE-ORJINAL-PLASTIK-VE-TRIM-PARLATICI-JEL-50-ML,PR-1649.html

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 22.04.2018 at 15:32, Enver Çatak yazdı:

Şu internet reklamlarında çıkıyor; sıkıyor ve siliyor. Anında kiri çıkartıyor. Bu üründen kullanan var mı, işe yarıyor mu?

fizik kanunu diyor ki anında tüm kiri söküyorsa o dercede uzun vadede zarar verir. dikkatli kullanmalı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Bahsi gelmişken sorayım. Köksal hocam bu İngiliz Valet pro jel ürünü nasıldır deneme imkanı olmuştur tavsiye eder misiniz düzenli yıkamada çabuk bitiyor mu?
http://www.erdemboya.net/VALET-PRO-BLACK-TO-THE-FUTURE-ORJINAL-PLASTIK-VE-TRIM-PARLATICI-JEL-50-ML,PR-1649.html
Valet Pro güzel markadır çeşitli ürünlerini kullandım hemen hepsinden memnun kaldım. Son dönemde bu ürünlerin ithalatına fazladan vergi geldi o yüzden iyice uçtu fiyatlar. Auto glym e de bakın derim fiyat/miktar olarak daha avantajlı olabilir.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Serhat Emre

Su siralar aracla ilgili ufak tefek kendi cabamla yapmak istediklerim var. arac beyaz ve kilcal cizikler mevcut. Srpyi elle veya makinayla uygulama durumum var. diger urun meguiars ultimate compound urunu. Bu ikisinden oneriniz ne olurdu? 

Hem siyah hemde beyaz renk araclarda kullanacagim. 

Ve uzerine beyaz icin fk1000p

siyah icin ise fusso coat kullanmak istiyorum.

bunlari uygulamadan once arac yikanacak. Kil uygulamasi yapilmasi gerekir mi acaba? Yada ipa ile silmek yeterli olur mu?

konu hakkinda yorumlarinizi alabilirmiyim tesekkurler.

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül
Su siralar aracla ilgili ufak tefek kendi cabamla yapmak istediklerim var. arac beyaz ve kilcal cizikler mevcut. Srpyi elle veya makinayla uygulama durumum var. diger urun meguiars ultimate compound urunu. Bu ikisinden oneriniz ne olurdu? 

bunlari uygulamadan once arac yikanacak. Kil uygulamasi yapilmasi gerekir mi acaba? Yada ipa ile silmek yeterli olur mu?

Polisaj işlemleri öncesinde kil demirtozu temizliği her zaman gereklidir ancak çiziklerinize uygun pasta söylememiz için resim atarsanız daha uygun olur
Yorum bağlantısı
Serhat Emre
6 saat önce, Buğra Höngül yazdı:
8 saat önce, Serhat Emre yazdı:

Polisaj işlemleri öncesinde kil demirtozu temizliği her zaman gereklidir ancak çiziklerinize uygun pasta söylememiz için resim atarsanız daha uygun olur

En kisa zamanda paylasacagim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serhat Emre
On 07.07.2018 at 13:26, Buğra Höngül yazdı:
On 07.07.2018 at 11:05, Serhat Emre yazdı:

WDG4M2.jpg

Siyahin durumu bu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Halil ibrahim Oruc

Kaliteli guzel kokan bir cam sil icine 1-2 kapak amonyak   bunu profesyonel oto temizleyici arkadasim sirrini verdi. Dosemeleri bilmem ama koltuk icin etkili

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Mahmut Yıldız

İç temizlik için sonax araç içi temizleyici kullanıyordum, sonra da ag vrc ile koruma yapıyordum. Sonax bitti, onun yerine konstantre apc alsam daha ucuza gelir diye düşünüyorum. Ama apc ile sonax'la temizlediğim her yeri temizleyebilir miyim. Hatta apc ile koltuk, halı ve dış trimleri de temizlerim diye biliyorum, yanlış mı?

Örnek apc, 1 litresi 450-500 lira civarında, 1/10 oranında sulandırsam 10 litre yapar ki litresi 50 liraya gelir. Ne dersin @Köksal Yılmaz

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mahmut Yıldız yazdı:

İç temizlik için sonax araç içi temizleyici kullanıyordum, sonra da ag vrc ile koruma yapıyordum. Sonax bitti, onun yerine konstantre apc alsam daha ucuza gelir diye düşünüyorum. Ama apc ile sonax'la temizlediğim her yeri temizleyebilir miyim. Hatta apc ile koltuk, halı ve dış trimleri de temizlerim diye biliyorum, yanlış mı?

Örnek apc, 1 litresi 450-500 lira civarında, 1/10 oranında sulandırsam 10 litre yapar ki litresi 50 liraya gelir. Ne dersin @Köksal Yılmaz

Gayet iyi olur abi, hatta meraklı bir arkadaşı ortak edip maliyet daha da düşebilir. Sonaxın yaptığı herşeyi konsantre apc de yapacaktır. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...