İçeriğe Yönlendir

Boya Koruma, Cila Ve Temizlik Ürünleri( 3 M, Ziebart , Sonax..vs )

Aykut Gürkan

Recommended Posts

Ersen Tapan
İşte sonuç.

Koyu renk yapılan doğru ve zamanında bakımlarla toza karşı problem değil. Bakımını yaptıktan sonra temizliğide çok kolay.

pict0029r.jpg

pict0030p.jpg

pict0032i.jpg

Ayhan arabayı yıkarken ön çamurluk davlumbazlarınıda yıkayıver her yer pırıl pırıl oralar sırıtıyo :) :) :)

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Mehmet abi yakından görsen arabayı kendisi fotoşop gibi tertemiz maşallah :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Akif Özkan

Forumu okuduktan sonra bende aldım ama sanırım sağlıklı uygulayamadığım için kılcal çizikler ve diğerleri halen görünüyor.

Pasta nasıl yapılır arkadaşlar ve zift lekelerini çıkarır mı?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

zifte benzin iyi geliyor :) pastayla zift çıkarmaya kalkmayın derim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

biz benzinle çıkartmıştık sorun olmadı mazot kullananlar da var

Yorum bağlantısı
Abdullah Ercan
zifti gazla çıkarın,hem boyayıda besler gaz..

+1 Katılıyorum. Ben de ziftleri gazla çıkarmıştım bildiğimiz gazyağı her benzinlikte satılmaktadır. Ve inanılmaz kolay çıkartmakta.

Yorum bağlantısı
Engin Yanık

Arkadaşlar, bu hafta metalik bordo renk sierra aracıma cila yapmaya karar verdim ve SONAX HIZLI CİLA aldım büyük bir marketten.

Aslında pasta ile cizik ve ufak noktalarıda kapatmak istiyorum ama ne marka ile bu işe girişmeliyim tam olarak karar veremedim.

Biri bana bu pasta ve cila işinin en iyi nasıl sonuç verebileceğini anlatabilirmi arkadaşlar?

Yorum bağlantısı
Engin Yanık

Bir sorum daha var ?? Pastayı sadece çizik üzerinemi uygulamalı yoksa tüm gövdeyemi?

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Tüm gövde üzerine uygularsanız daha verimli olabilir sanırım. Bir de cila çektiniz mi her tarafı aynı oranda parlar. Ben de 2-3 ayda bir polish sürüyordum hafiften. Belli bir süre parlıyor hem de su tutmuyor.

Yorum bağlantısı
Murat Akaloğlu

pasta boyanın verniğini incelten ve bu yolla hafif çizikleri alan bir maddedir....aracınızda sadece çizik olan bölgelere uygulamanız daha iyi olur....cilayı aydan aya atabilirsiniz bir sıkıntı olmaz daha faydası olur, fakat pastayı araçtan mümkün olduğu kadar uzak tutmanızda fayda var :D

Yorum bağlantısı
Engin Yanık
(düzenlendi)

Araçta uzun yolda oluşan noktasal çizikler var ve bikaç serserinin can sıkıntısından anahtarla biraz boya sıyrıkları var. Bunların sadece üzerine uyguluyayım ozaman zaten 6 sene olmuştur pasta kullanmaya gerek duymadık.

575e.jpg

tarihinde Engin Yan?k tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ezginler
Arkadaşlar, bu hafta metalik bordo renk sierra aracıma cila yapmaya karar verdim ve SONAX HIZLI CİLA aldım büyük bir marketten.

Aslında pasta ile cizik ve ufak noktalarıda kapatmak istiyorum ama ne marka ile bu işe girişmeliyim tam olarak karar veremedim.

Biri bana bu pasta ve cila işinin en iyi nasıl sonuç verebileceğini anlatabilirmi arkadaşlar?

Engin bey pasta cila aracınızın boyasını yazın güneş ışınından kışın soguk hava kardan korur bence 6 ayda bir yapılması gereken bir işlemdir yani yazın başında ,kışın başında uygularsanız iyi olur ama ben makine ile pasta cila atılmasına karşıyım boyayı inceltiyor. kendin elle yaparsan cok zor oluyor ama boya zarar görmüyor ben kaportanın tamamına aralıklarla bandırarak diyeyim( noktalama yaparak) sürerim ve üstübü ile yedirerek ovalarım ortalama tamamını 3 saat gibi zamanda bitirirsin tahmin ediyorum normalde yarım kutudan biraz fazla kullanıyorum yeterli geliyor kaliteli pasta cila kullanırsan parlaklık ve toz tutmayışı süper olur sana kolay gelsin. :cray:

Yorum bağlantısı
Engin Yanık

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim ama bu bahsettiğiniz pasta cilayı her 6 yada bir uygulasak sanki boya için zararlı olur gibi geliyor bana. Yada öyle bir ön bilgi erleşmiş bana eskilerden.

Yorum bağlantısı

Doğru bilinen yanlışlar. Mehmet bey söylediklerinizin bi kısmına katılıyorum ancak yanlışlar var düzeltmek isterim. Pasta yaparsanız her 6 ayda aracınızın boyasını incellttiği için dayanıksız olacaktır. Doğru olan cila yapmaktır. Pasta boyayı incelttiği için daha fazla koruyucu gibi gözükebilir ama zararlıdır. Her 6 ayda bir cila yapılmasının hiç bir sakıncası yoktur. Kaliteli ürün doğru uygulama olduktan sonra düzenli cila boya koruma yapılan araç ile yapılmayan araç arasında dağlar kadar fark var.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

sonax hızlı cilanızı az ama öz sıkarak -mümkünse nemli alana- nemli bezle silin. sonuca inanamayacaksınız.

ben arabamda elimi koyup kaydığımı biliyorum :yes:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

hiç önemli değil :D

valla ben denedim, hemde iki defa, süper oldu

mutlaka nemli yüzeye uzaktan sıkarak yapın. ardından nemli bezle silin. leke kalmaması için, durumdan emin olmak için kuru bezle de üstünden geçeblilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Murat Akaloğlu

birkere şunu ayırmamız lazım...pasta farklı şey cila farklı şey....pasta yüzeyden götürüyor-cila ise yüzeyde film gibi ince tabaka oluşturarak azda olsa dış çevresel etkenlerden koruma sağlıyo...6 ayda bir arcınıza pasta sürün bakalım...yüzeye uyguladığınız baskıyla orantılı en kötü 5 sene sonra verniği delip boyaya inersiniz...

Yorum bağlantısı
Engin Yanık

Bencede pasta cila bukadar sık uygulanmamalı.Şimdi benim hızlı cila çin başka bir sorum var.

Islak yüzeye sıktık ( nekadar ıslak olucak ? ) , sonra anında nemli bezle sildik , peki kuru bezle ne zaman silicez yada silicez mi ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Pasta tamamda cilanın hiçbir sakıncası yok hergün sürebilirsiniz, hızlı cilayı şu şekilde uygulayın, öncelikle araba soğuk ve gölgede olacak kuvvetli rüzgar olmayacak aksi takdirde cila hemen kurur leke olur, nemli bezle silince parlar fakat en sağlıklısı gölgede serin şekilde uygulamak, nekadar ıslak olacağına gelince arabayı şampuanla yada normal yıkadınız üstüne biraz su püskürtün sonra cilayı azar azar her bölüme sıkın, uygun bir bezle bezi hiç sıkmadan arabnın her yerini güzelce silin cila yayılsın, sonra bezi sıkarak araç kuruyana kadar silmeye devam edin, zaten çabucak kurur cila sürüldükten sonra çok kolay kurulanıyor, hep aynı bezle silinki cila azalmasın bezi sadece sıkın yıkamayın üstündeki cila gitmesin, sonuç gayet güzel olacak, buna rağmen leke kalırsa o bezle sildiğinizde tertemiz parlak olucaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Akaloğlu
Pasta tamamda cilanın hiçbir sakıncası yok hergün sürebilirsiniz, hızlı cilayı şu şekilde uygulayın, öncelikle araba soğuk ve gölgede olacak kuvvetli rüzgar olmayacak aksi takdirde cila hemen kurur leke olur, nemli bezle silince parlar fakat en sağlıklısı gölgede serin şekilde uygulamak, nekadar ıslak olacağına gelince arabayı şampuanla yada normal yıkadınız üstüne biraz su püskürtün sonra cilayı azar azar her bölüme sıkın, uygun bir bezle bezi hiç sıkmadan arabnın her yerini güzelce silin cila yayılsın, sonra bezi sıkarak araç kuruyana kadar silmeye devam edin, zaten çabucak kurur cila sürüldükten sonra çok kolay kurulanıyor, hep aynı bezle silinki cila azalmasın bezi sadece sıkın yıkamayın üstündeki cila gitmesin, sonuç gayet güzel olacak, buna rağmen leke kalırsa o bezle sildiğinizde tertemiz parlak olucaktır.

+1

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...