İçeriğe Yönlendir

Fm transmitter kullanımı

Süha Demirtaş

Recommended Posts

Süha Demirtaş
(düzenlendi)

Merhaba

Aşağıda linkini verdiğim cihazı İstanbulda kullanan varmıdır acaba. Var ise performansı nasıldır.

Örneğin radyo frekanslarının karışması , seste cızıltı yapma vb...

http://www.hepsiburada.com/forex-fm-8100-b...orfm8100#tablnk

EVet dalgınlıktan unutmuşum .

tarihinde S tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bu ürünü bilmem ama, Hele ki İstanbul da, her tür model marka fm transmitterden uzak durun. Benimkini zevkine kırmasaydım, denemeniz ve sonrasında pencerden aşağı atmanız için yollardım. Lastikle üstünden geçmesi zevkli, ama acaip sağlamlar zor kırılıyor...

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

ben 3 yıldır kullanıyorum özellikle uzun yolda çok işime yarıyor bence bu kadar para vermeye degmez piyasada cok daha uygun fiyatlı olanları var sonuçta az çok aynı işi görüyor onlardan bakabilirsiniz artık her elektronikçide var

Yorum bağlantısı
Çağdaş Yalman

İstanbulda cıx işe yaramaz. ama anadoluda işe iyi yarar.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Madem bu kadar rezil bir durum insanları kandırmasınlar o zaman dimi satışlarda gerekli yorumları belirtelim. Eee bize düşen demekki mp3 playerdan kasete girip dinlemeye devam.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Öztürk

forex marka kalsör seçmeli fm transmitter aldım. Ancak araç hareket edince gaza bastıkça bir ıslık sesi çıkıyor. (hoparlörlerden) transmitteri çıkarıp normal radyo kanallarını açtığımda herhangi bir sorun yok. sorun ne olabilir?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Eskiden buji kabloları etkilerdi radyoyu.Şimdilerde nasıl bilmiyorum.Birde arabanın antenini söküp deneyin.Ben ş.içi iyi sonuç almıştım.

Yorum bağlantısı
Fırat Tarman
forex marka kalsör seçmeli fm transmitter aldım. Ancak araç hareket edince gaza bastıkça bir ıslık sesi çıkıyor. (hoparlörlerden) transmitteri çıkarıp normal radyo kanallarını açtığımda herhangi bir sorun yok. sorun ne olabilir?

Büyük ihtimalle aracınızın elektrik sisteminden gelen bir parazit vericiyi etkiliyor. Her yerden geliyor olabilir, ateşleme sistemi veya başka sistemlerden. Eğer elektrik sistemini etkileyen bariz bir sebep yoksa (ki bulmak pek kolay değildir); elektronik olarak en doğrusu vericinin beslemesine bir filtre takmaktır ama üç kuruşluk verici için bu kadar uğraşmaya değer mi bilemem :p

Benim diğer arabamda da bu vericiden var ama pek de verim alabildiğimi söyleyemem. İstanbul'da boş frekans kalmamış da :p

En iyisi MP3'lü bir araba almak :p

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ben onu turbo sesi diye millete yutturuyorum :kutlama: müzik çalarken belli olmuyor ama müzik durunca alet turboya bağlanıyor bu arada otm olması neyi etkliyor biri sormuşta bizimki otm

Yorum bağlantısı
Ali Öztürk
aracınız otomatik vites mi

Hayır manuel.

Büyük ihtimalle aracınızın elektrik sisteminden gelen bir parazit vericiyi etkiliyor. Her yerden geliyor olabilir, ateşleme sistemi veya başka sistemlerden. Eğer elektrik sistemini etkileyen bariz bir sebep yoksa (ki bulmak pek kolay değildir); elektronik olarak en doğrusu vericinin beslemesine bir filtre takmaktır ama üç kuruşluk verici için bu kadar uğraşmaya değer mi bilemem :D

Benim diğer arabamda da bu vericiden var ama pek de verim alabildiğimi söyleyemem. İstanbul'da boş frekans kalmamış da :)

En iyisi MP3'lü bir araba almak ;)

Bulunduğum ilde 3-5 frekans dışında yayın yapan radyo kanalı yok :) sorunun çözümü bu kadar zorsa ben en iyisi kaset adaptörü ve 6300 telefonumla mp3 dinlemeye devam edeyim :)

ben onu turbo sesi diye millete yutturuyorum :D müzik çalarken belli olmuyor ama müzik durunca alet turboya bağlanıyor bu arada otm olması neyi etkliyor biri sormuşta bizimki otm

Evet otomatik olması neyi etkiliyor?

Eskiden buji kabloları etkilerdi radyoyu.Şimdilerde nasıl bilmiyorum.Birde arabanın antenini söküp deneyin.Ben ş.içi iyi sonuç almıştım.

Bende öyle birşeyler duymuştum. (eski tofaş arabamızda radyo dinlerken hareket halindeyken bahsettiğim ıslık sesine benzer ses geliyordu hoparlörlerden. tamirci buji kablolarını değiştirdikten donra ses kesilmişti.

Yorum bağlantısı
Gürkan Üşenmez

Bir olasılık olarak otomatik vites manyetik dalgaları fm transmitter etkiliyor olarak düşünülüyor.

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Bendede var FM translater Digimax marka . Geçen sene 25 ytl almıştım . Aynı şeyi yapıyor. Bir arkadaş Hepsiburdadan 89 tl ye almış video oynatıyor. Film yükleyip ekranından izleyebiliyorsun. Bir sürü karta vs. girişleri var. Onu alıp denedim. Hiçbir gürültü, cızırtı ses yok Ve ses kalitesi mükemmel. Cihazda ses amfi modülü var. Mükemmel ses , bas tiz dengesini sağlıyor cihaz. Bütün mesele bence sesi bloudan radyoya aktarım modunda...

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

otomatik şanzımanlardaki elektronik devrelerin transmitteri etkiledigini duymuştum

Yorum bağlantısı
Fırat Tarman
Bendede var FM translater Digimax marka . Geçen sene 25 ytl almıştım . Aynı şeyi yapıyor. Bir arkadaş Hepsiburdadan 89 tl ye almış video oynatıyor. Film yükleyip ekranından izleyebiliyorsun. Bir sürü karta vs. girişleri var. Onu alıp denedim. Hiçbir gürültü, cızırtı ses yok Ve ses kalitesi mükemmel. Cihazda ses amfi modülü var. Mükemmel ses , bas tiz dengesini sağlıyor cihaz. Bütün mesele bence sesi bloudan radyoya aktarım modunda...

İşte bence sorun burada. Bazı cihazlar "ucuz etin yahnisi" tadında maalesef. Biraz daha paraya kıyınca, besleme girişinde araçtan gelen parazitleri filtreleyen bir devresi de olan cihaz almış oluyorsunuz ve sorun bitiveriyor :p En iyisi arkadaşlarınızda varsa deneyip almak :)

Yorum bağlantısı
Engin Özarı
İşte bence sorun burada. Bazı cihazlar "ucuz etin yahnisi" tadında maalesef. Biraz daha paraya kıyınca, besleme girişinde araçtan gelen parazitleri filtreleyen bir devresi de olan cihaz almış oluyorsunuz ve sorun bitiveriyor :D En iyisi arkadaşlarınızda varsa deneyip almak :)

Haklısınız... Elekronikte biraz paraya kıymak lazım... Birde bu Digimaxlar her tarafta var artık. Çin malı galiba... Milyoncularda satılmaya başlanmış...

Yorum bağlantısı
Fırat Tarman
Haklısınız... Elekronikte biraz paraya kıymak lazım... Birde bu Digimaxlar her tarafta var artık. Çin malı galiba... Milyoncularda satılmaya başlanmış...

Çin malı olmayan herhangi bir elektronik ürün var mı ki? :D

Yorum bağlantısı
Ahmet Kalkan

Ben de geçen hafta Rogadis in klasör seçmeli olanından aldım çok güzel çalışıyor .Sadece kumandası hassas değil iyice yaklaştırmayınca almıyor.Klasör seçme özelliği için aldım sırf.Bizim cd çalarlar mp3 çalmıyor.Ama ne kadar da olsa CD kalitesinde ses vermiyor bu cihazlar.

Yorum bağlantısı
Fırat Tarman
High end urunlerin bir cogu Cin'de yapilmiyor. Ornek, cok yuksek kalite Flat Screen Panel, optik urunler, ses urunleri gibi. Kalan orta ve alt kalite urunlerin neredeyse hepsi Cindistanda uretiliyor.

Biliyorum (meslekdaşız ne de olsa :D )... Ben konuştuğumuz tür ürünleri kastetmiştim ama yanlış ifade etmişim :D ...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Çinde de üretilen kaliteli parçalar yok değil.Önemli olan markadır.Çin öyle biyerki nasıl isterseniz nasıl hayal ederseniz onu alabilirsiniz.Yok yoktur.Ancak ucuz olmasını isterseniz kalite normal olarak düşüyor.Yani kısaca Çinde pazarlık yapılmaz.Çünkü alacağınız ürüne adam 20$ diyorsa pazarlık yapınca 5$ a da alabilirsiniz ancak görüntü aynı olup kullanılan malzemeden çalınmaktadır.Pazarlık Türkiyede bir noktaya kadar yapılır satıcı artık kurtarmaz der çekilir bir kenara ancak çinde pazarlığın sonu yok..

Yorum bağlantısı
Ali Öztürk

cihazı bugün yine denedim ve bahsettiğim ıslık sesi yoktu. gayet güzel ses verdi. (ürünü ilk kez gece haliyle farları açık kullandığım aklıma gelince farları açarak denedim yine ses yoktu. yani sorun kendiliğinden düzeldi :rofl:

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Yusuf Bahri Aslan

Bende de Forex FM-8100 Bluetooth Fm Transmitter var. Yaklaşık 1 ay önce aldım bende bahsettiğiniz gibi bir problem olmadı. Cihazın kendi ses seviyesi ile radyonuzun ses seviyesi ayarlarını iyi yapmamış yada bu forexlerde mod ayarını iyi yapmamış olabilirsiniz. Mod ayarından kastım rock bass clasic normal vs. bir deneyin bakalım.

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak
Bende de Forex FM-8100 Bluetooth Fm Transmitter var. Yaklaşık 1 ay önce aldım bende bahsettiğiniz gibi bir problem olmadı. Cihazın kendi ses seviyesi ile radyonuzun ses seviyesi ayarlarını iyi yapmamış yada bu forexlerde mod ayarını iyi yapmamış olabilirsiniz. Mod ayarından kastım rock bass clasic normal vs. bir deneyin bakalım.

Yusufcum, foruma hoş geldin... Tanışma bölümünde kendini tanıtıp daha sonra da arabam bölümünde arabanı bi görelim bakalım :good1: Kısmette burda karşılaşmak da varmış :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...