İçeriğe Yönlendir

Chevrolet Cruze

Ozan Baba

Recommended Posts

Abdussamed Acar

Yaygın kanı nın aksine Daewoo'nun değil yeni nesil Opel Astra'nın üretileceği Delta 2 platformunda üretiliyormuş...

Yorum bağlantısı

Gayet hoş ve çekici görünüyor fiyat performans Kıyaslandığında Kesinlikle alınabilir. Biraz bekleyip 2.ci elde ne olur piyasası nasılsır Aracın kendisi nedir Görmek lazım Param olsa adaylarım arasına eklerim

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Size şu kadar sölüyorum çakma honda civic araç...

Bana da Insignia'dan esintiler taşıyor gibi geldi...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Her araç artık birbirine benzer şekilde tasarlanıyor.Zaten böyle olmasaydı üretim dönemlerine bakarak araçları sınıflandıramazdık.Yani 10 araç olsa atıyorum bir kısmı 70 li yıllarda bir kısmı 90 yıllarda üretilmiş olsa bakınca kolaylıkla kategorize edilebilir.Arada özgün tasarımlar çok nadir çıkar.Şimdi bu durumda büyük markalar bile birçok şeyden esinleniyorken Chevrolet in diğer modellerden etkilenmesi çok normal bence.Neticede bu tip binek araçlarında üretime yeni başladı ve pazar payı elde etmeye çalışıyor.İster istemez talep gören modellere benzer üretimler yapacaktır.Ben giderek artan bir çizgisi olduğunu düşünüyorum.Ayrıca kaliteyide artıyor.Prensip olarakta kaliteyi ucuza sunarsa bu işi götürür gibime geliyor.

Yorum bağlantısı
Abdullah Ercan

Bence de araç parasına göre iyi gibi ama test edip denemek gerekir.

Yorum bağlantısı
Taha İlgen
(düzenlendi)
Hocam arkadaşımız bu takla olayında tamamen önyargılı insanlara karşı atıf yaptı.TAKLA filan yok 1320 kg lık bir araç hiç rüzgarda takla atarmı?

mesele sadece takla meselesi değil mesele güvenlik meselesi.benim demek istediğim buydu.

ayrıca rüzgarda araç öyle bir takla atar ki, direk kendi alıp uçurmasa da direksiyon hakimiyetini kaybettirir, oda istenmeyen sonuçlar doğurur. 1320 kg lık araçta bile yaşanır bu,benim fiestayla(1100 kg) antalya-manavgat arasındaki yolda yaşadıklarımı bir ben bir de Allah bilir.

tarihinde Taha ?lgen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Taha İlgen
(düzenlendi)
Sizin dediğniz şiddetli fırtına yada hortumda olur.Kıyasladığınız araç hacimsel olarak yaklaşık %20 daha küçük bir araç ve aradaki 220kg yide hafife almayın bence.

Onu bunu bilmemde Fiestadan daha güvensiz olacağını zannetmiyorum.

onur hocam, ben fiestayla kıyaslamak için söylemedim onları sadece kendi aracımla yaşadıklarımı yazdım, he rüzgarda takla konusu burda espri amaçlı yazıldı ancak benim başımdan böyle ciddi bir olay geçtiği için ben ciddiye aldım belkide.inşallah bu konuda araçların güvenlik sistemlerini kimse kullanmak zorunda kalmaz. bu cruze dediğiniz gibi güvenli bir araç olabilir ama bu amerikan olmayan chevrolet ler pek içime sinmedi, benim fikrim bu, siz beğendiyseniz saygı duyulur.alanlara da hayırlı uğurlu olsun.

tarihinde Taha ?lgen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aykut Aydoğdu

cruze gerçekten güzel bir araç bence chevrolet kendini aşmış diyebiliriz ama abartbayalım lütfen emin olun mondeodan veya kuga olsun ikisindede güvenlidir

Yorum bağlantısı
Galip Özel

Twinport motor var demi bunda, geri kalan Astra ile aynı dediğin gibi. Ama dayvu bu ya, kağıttan yapmışlardır ben gidip Fiesta alayım o daha kalitedir...

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
Hacı doğru dedin, araba değil bu reno opel fiat hepsi gaz tenekesi. Kandırıldık bir kere ne yapalım almış bulunduk. Alsaydık Ford olurduk Zort aman Lord.

Sn elöver zort oldunuzmu hiç?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Tartışmayın arkadaşlar bunlar dayvu ve beş para etmez sadece çin arabası gibi bol donanımlı fakat dandik donanımlı, esp varmış bununtepkime süresi abs nin dozlaması devreye girme zamanı teybin bilmem nesi kaliteli yada tam dozundamı acaba? Hiç sanmıyorum full dandik edişın bunlar bence.

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
(düzenlendi)

Bugün Kayseri İnciroğlu Opel / Chevrolet Bayii önünden geçerken kapı önünde Cruze'un sergilendiğini görünce ayak üstü mıncıklayalım niyetiyle daldık içeri.

Cruze'a bakmak istediğimizi söyler söylemez bu konunun başlığına yakışır bi şekilde;

"Gayet tabi, ancak Ağustos'tan önce satmamızın mümkün olmadığı bir model maalesef, stoklardaki tüm araçlar satıldığı gibi şu an tanıtım aracımız dahi satıldı ancak 7000 km test sürüşü tamamlanmadan resmi satışı yapamayacağımızdan ve Cruze'u gösterecek başka aracımız olmadığından tutuyoruz elimizde"

denildi...

Aracı görüp içerisine girdiğim anda ilk izlenimlerim gayet olumlu oldu. En azından fotoğraflarda, kataloglarda şişirilmiş kalite imajı oyununa çok ta başvurulmadığını gördüm. Ve fiyatına göre gerçekten alınası bir araç fikri oluşturdu bende... Çok fazla detaylı olmamakla incelediğim araç otomatik vites ve dolu modeli olarak söylenen modeli idi... Ve fiyatının 33500 TL olduğu söylendi... Hatta şakayla karışık bu kadar yok sattıktan sonra Ağustos'ta 40 bine yaklaştırırsınız artık dediğimde, "evet maalesef fiyatı artıyor gelenlerin ancak o kadar değil 33500 olan modelin 37500 olacağını tahmin ediyoruz" denildi... Birde 28500 den satılan düz vites baz donanımlıları 1000 TL ekstra Migros indirimi(Ne indirimiyse bu detayını sormadım ama Paro muhabbeti galiba) ile gelen müşteriler tarafından 27500 den kapışılarak satıldığı söylendi...

Araçta ilk dikkatimi çekenlerden birisi aracın göğüs kaplamasının üzerinde ince kumaş fileyi andıran bir malzeme döşenmiş ki kaliteli ve hoş dursada diğer klasik göğüs kaplamalarına göre erken deforme olacak bir doku gibi geldi bana... Ama yinede beğendim bu detayı... Dikkatimi çeken ikinci olay ise arka koltuk diz mesafesi çokta rahat değil, ön koltuk tamamen geri çekildiğinde hemen hemen arka koltuğa yapışıyor... Bununla birlikte araçlarda kolay kolay rahat edemediğini söyleyen cüsseli bir arkadaşımın direksiyona geçmesini istedim ve "Bir çok araca sığmadığım halde bu aracı kullanma şansım var dedi" :D Çok vaktimiz olmadığından bir kaç kare de foto alıp ayrıldık galeriden ve ünlü yok satan Cruze u dünya gözüyle görmüş olduk...

Son olarak; Bana kalırsa şu anki fiyatları ile gerçekten bu sınıfta araç alıcaklar için alternatifler arasında ilk sıralara yerleşecek bir araç, İç ve Dış tasarım olarak oldukça başarılı... Tabiki uzun vadede mekaniği ne derece sorunsuz olur bilemem ama mekanikte opel astra ve insignia ile birçok ortak parça kullanıldığını belirtti satıl temsilcisi... Ancak 3-4 bin TL zam alırsada, piyasayı ve listeleri tekrar gözden geçirdikten sonra değerlendirmekte yarar var...

resim0240.jpg

resim0241.jpg

resim0242.jpg

resim0243.jpg

resim0244.jpg

resim0245.jpg

tarihinde Abdussamed Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Bugün ben de inceledim. Kötü diyen halt etmiş arabaya. İçi dışı muhteşem. Kalite hissi de süper. Alman gibi. Ancak performans beklemek çok yanlış. Hızlanma değerleri kağıt üstündeki gibi içaçıcı değil. 32500 e alınabilir. Ama 37500 çok yüksek fiyat.

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
Abdussamed bey, arabam.com gibi calismissiniz, cok guzel resimler ve bilgiler, tebrik ve tesekkurler :).

Valla Chevrolet'ten para felan almadım, yiyiciyiz biz amirim satıcı diiliz :unsure:

15 dakkalık çok vaktin olmadığı ayaküstü bi ziyaretti... Gerçekten merak ettiğimden aracı görünce daldım içeri... Öyle abartılı bi inceleme yok yani ortada, bence araca niyeti olan değerlendirmeyi subjektif sayıp kendi gözüyle görsün, :lol2:

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
Elma mı armut mu diyosun hmm bence hıyar.

boşver cihan elma armutu, otomotiv firmalarının tek yaptıklarıda eriği elma, armudu karpuz die satmak diil mi zaten :unsure:

peki şöyle bir soru sorsam ?

bu mu yoksa , yeni fiesta mı ?

bu, bu :lol2:

Yorum bağlantısı
Özgür Temiz

bu arabayı aldıktan sonra yanınızdan kapıstıgınız bi turbo takmıs şahin gecip suratınızı kızarttıgı zaman nasıl olur acaba cok merak edıyorum...

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)
bu arabayı aldıktan sonra yanınızdan kapıstıgınız bi turbo takmıs şahin gecip suratınızı kızarttıgı zaman nasıl olur acaba cok merak edıyorum...

Bu arabaya ne hacet? Bmw 320 bile olsa altınızda aynı manzara olabilir. Kaldı ki şanzımanı yetse daha neler yapar o kötü şahin. 150 metre 540i ile başabaş kalkabilen şeyler turbolu şahanlar. :unsure:

Hızlısın bu gece Recep ivediğin hızlı cevap veren adamı geldi aklıma Binmedim resme istinaden söyledim. Zaten yanlış yazmışım. kolyuklar süper

Arabanın içi Mazda 3 ü anımsatıyor. Gayet kaliteli sayılır. Tasarımı hoş. Hele vitesin çevresi baya güzel. :lol2: Koltuktan beklentimi karşıladığı için döşemesi yırtılmayacak kadar olsun yeter. Kaldı ki onlar da başarılı. :)

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ali Cihangiroğlu

Son verilere göre araba dandik yine dayvuluk devam ediyor, kaltieliymiş gibi görünen fakat dayanıksız malzemeden yapılmış donanım özürlü, abs esp gibi zımbırtıları olan fakat düzgün kalibrasyonu olmayan acaip benzin yakan ve lpg de sorun çıkaran sadece görünüşten ibaret araba, gidip gördüm ve ancak fiestama binince rahatladım, hikaye bu çakma şevrole arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...