İçeriğe Yönlendir

75.000 km Periyodik Bakım

Anıl İmaca

Recommended Posts

İşçilik çok iyi gibi geldi bana, benim arkadaşım Astra'sını 30,000 bakımına soktu. Değişenler yağ, yağ filtresi, tapa, hava filtresi, polen filtresi, işçiliği görünce baya şaşırmıştım 130 TL işçilik ücreti vardı.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mahmut Taşpınar

bende 2003 hb focus var 75000km bakımını yeni yaptırdım

bakımda yağ,filitreler değişti, 140,00.TL tuttu

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fatih Uzun
(düzenlendi)

Bugün Herford da 70.000 bakımını yaptırdım,fiyat ve değişenler aşağıda.

Araç:2007 Focus tdci ghia

4,5lt 5.20yağ(Exxon marka)

hava filtresi(silindir şeklinde olan)

yağ filtresi

mazot filtresi

v kayışı

arka balatalar(motorcraft)

diğer parçaların hepsi orjinal parça,işçilik dahil toplam 350tl.

Yarın da kısmet ise lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum,Goodyear efficentgrip ile Pirelli P7 cinturato arasında kaldım ikisi içinde 160tl fiyat aldım,bu iki lastiği kullanan var ise yorum yaparsa sevinirim.

tarihinde Fatih Uzun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Enis Sever

Aracımın 75.000 km bakımı için özel servise gitmek istiyorum. Aklımda 2 adet özel servis var. Hangisini tavsiye edersiniz? Oktaykan Kardeşler ve Liderler Otomotiv. İkiside çok tecrübeli isimler internet sitelerinden edindiğim bilgiler kadarıyla ancak kararsız kaldım. Başta tecrübeli abilerimiz olmak üzere yorumlarınızı rica ediyorum.

Yorum bağlantısı
Salim İmamoğlu

Liderleri bilirim,Osman ustamız vardır iş yaptırılacak yerdir.Oktaykanında referansları Çağlar abiden.Yani hangisi yakınsa size ona gidin :nazar:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hangisine yakınsanız, 75.000km de spesifik bir işlem yok, frenler kontrol edilir.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Bu cümle avatarına çok yakıştı. :D

abi yanlış anlaşılmayalım sonra :) ben yönlendirme anlamında dedim ama düzeltelim.

Çağlar abinin maslaktaki dükkanına gidebilirsiniz

:p

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Enis Sever

Focus 2009 dizel titanium araç için 3 yerden fiyat aldım. Oktaykan Kardeşler: 400 TL Liderler Otomotiv: 385 TL Yetkili servis Eresinler: 380 TL

Dışarıdaki servislerin yetkiliye göre daha ucuz olması gerekmez mi? Bu nasıl iş anlamadım gitti

Not: Üç fiyat teklifinde de mazot filtresi fiyata dahildir.

Yorum bağlantısı
Enis Sever

Çağlar abi, ben normal periyodik bakımda değişmesi gereken şeyleri söyledim onlarda ona göre fiyat verdiler. Balatalarım ön-arka 60.000 bakımda değişti. Onun dışında araçta sorun yok

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Hava filtresi,polen filtresi,mazot filtresi,motor yağ ve filtresi.

Bunların topu en fazla 200 tl tutar,bunlar için alınacak abartılmış işçilik fiyatıda 50 tl desek,en fazla 250 tl tutar.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ben de bunu tahmin ederek sormuştum, her iki özel servisin bu rakamları vereceğini sanmam, içinde frne ile ilgili parça olmadıkça.

Yorum bağlantısı
Burak Ağcayazı

ben 2007 dizel aracım için servisi arayıp fiyat almıstım ertesi hafta götürdüm araç 75 bindeydi ve son bakıma 65 binde girmisti fiyat olarak 230-260 arası biseyler demislerdi , filtreler ve yağ edğisimi için servise gittiğimde bunun bir sonraki bakımı 80 binde dedi 15 binde bir demislerdi bende yaptırmadım maddi sıkıntıdan dolayı , 77 binde suan ve yakın zamanda yaptıracağım fiyat değismemistir sanırım

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Murat Kahraman

75.000 bakımı ıcın istanbul içi servis onerisi olan varmı? bir iki yerden fiyat aldım 300-435 arası rakamlar ıstıyorlar

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Murat Kahraman

Bende GÜRLER OTOMOTİVE gittim avcılarda sedat usta on numara işçilik uygun fiyat tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Burak Ağcayazı

2007 1.6 tdci foscus aracımın 75 bin bakımını sivas ford servisinde bugün yaptırdım , motor yağı , yağ filtresi , hava filtresi , mazot filtresi değistirildi ikinciel ford indirimi kampanyasından faydalandığım için isçilik ücreti ödemedim ve fiyat 202 tl olarak faturalandırıldı fiyat normal gibi ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Otokoç Ataşehir'den, 75 bin bakımı için 450 TL fiyat aldım.

"Ford ikinci elde ilk serviste işçilik ücretsiz" kampanyası ile 365 TL'ye geliyor.

Biraz daha araştırmak gerek sanırım :unsure:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Yenigün
(düzenlendi)
Otokoç Ataşehir'den, 75 bin bakımı için 450 TL fiyat aldım.

"Ford ikinci elde ilk serviste işçilik ücretsiz" kampanyası ile 365 TL'ye geliyor.

Biraz daha araştırmak gerek sanırım :)

Yine 75 bin bakım için,

Otokoç İstinye 300 TL parça + 100 TL işçilik fiyatı veriyor.

Herford ise mazot filtresi değişirse işçilik dahil 300, değişmezse 220 TL diyor.

Aracım 5 yaşına geldiği için triger, v kayışı ve devridaim pompası değişimi fiyatlarını da araştırayım dedim.

Otokoç Ataşehir - 300 TL triger seti, 200 TL V kayışı ve pompa için, 120 TL de işçilik istiyor.

Otokoç İstinye - hepsine birden 700 TL diyor :unknw:

Herford - triger seti & v kayışı için işçilik dahil 350, devridaim pompası için 250 TL istiyor. (Muhtemelen ayrı ayrı değişim olarak düşündüler, triger ile beraber düşünürlerse pompa işçiliği düşecektir.)

Bu arada Hasford'da parça fiyatları da şöyle :

Triger Seti : 125 TL

Devridaim pompası : 110 TL

V Kayışı : 25 TL

Dipnot : Ford Direkt Hattı "ikinci elde ilk serviste işçilik ücretsiz" kampanyası dahilinde periyodik bakıma gittiğimizde yapılan triger kayışı değişiminde de işçilik alınmaması gerektiğini söylese de, Otokoç İstinye bunu kabul etmiyor. Ataşehir ise emin değil :p

tarihinde Mustafa Yenig tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Merthan Çelik
(düzenlendi)

Merhabalar,arabam 2008 coll. dizel sedan 10.000 bakımı yaptırmayı düşünüyorum.Şu anda arabamda önemli bir sorun yok ama ufak tefek eksiklikler var.Yakıt ort. 6.6 lt. 9000 km önce yağ değişimi yapılmış. dizel araçlarda ne kadar 15 binde bakım yapılmalı denilse de araba uzmanları 10.bin bakımının daha kaydedeğer olduğunu söylüyor hem performans hemde yakıt ekonomisi açısından.

Sizden tavsiyem ortalama bir bakımda ne gibi şeylere dikkat etmeliyim.Yağ değişimi filtreler vb. vb. bir Focus acemisi olarak hatta dizel Focus acemisi daha doğru olacak tavsiyelerinizi bekliyorum.

Özellikle 20-25 gün sonra uzun yolda olabildiğince sorunsuz ve yakıt değerleri düşük bir seviyede tutmak istiyorum arabamı.

Tavsiyelerini bekliyorum şimdiden yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
?mla,eksik harf
Yorum bağlantısı
Turkay Enez

15 yerine 10 binde bakım, performans ve yakıttan önce turbonun ömrünün uzun olması için önemli...

10 bin bakımında: yağ (5w 30 yarı sentetik), yağ filtresi, hava filtresi değiştirilir. Servisler 15 binde bir mazot filtresini de değişiyor ancak, bakım aralığını 10 bine indirince mazot filtresi 20 binde (2 yağ değişiminde bir) değiştirilebilir.

Bakımda, tüm sıvıların seviye kontrolü, sızıntı/kaçak kontrolü, lastik basınç ve aşınma kontrolü, ampullerin kontrolü yapılmalı...

Trubo dizelleri kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey: İlk çalıştırmada gaza basmadan 1 dak, stop etmeden önce rölantide 20-30 sn beklemektir...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Merthan Çelik

arkadaşlar tekrar mrb uzun zamandır giremedim siteye ama cvp yazanda olmamış fazla soruma.

detaylı yardımcı olabilecek kimse var mı araba 68 binde

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...