İçeriğe Yönlendir

75.000 km Periyodik Bakım

Anıl İmaca

Recommended Posts

Celal Maraşlıoğlu

3 yetkili servis 1 özel servisden aldığım fiyatlar açıkcası çok ilginç 492-386-550 özel servis 250 aracım focus 2011 benzinli yapılan işlemlerinide sordum sadece 550 fiyat veren servis bujileride değişeceğini söyledi 75000 bakımı yaptıran varsa yakın zamanda yaptırdığınız fiyatı öğrenebilirmiyim

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

3 yetkili servis 1 özel servisden aldığım fiyatlar açıkcası çok ilginç 492-386-550 özel servis 250 aracım focus 2011 benzinli yapılan işlemlerinide sordum sadece 550 fiyat veren servis bujileride değişeceğini söyledi 75000 bakımı yaptıran varsa yakın zamanda yaptırdığınız fiyatı öğrenebilirmiyim

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Osman Ünal2

Abi eğer guvenebilcegin usta yoksa her zaman yetkili servisi tercih etmek lazım haklısın fiyatlar makul düzeyde.Bu yağ kanalı temizliği nasıl yapıldı merak ettim.Konuyu bilen varsa aydinlatabilir mi? İyi forumlar:)

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Bu bakımı ben dışarıda yaptırırdım. Sizin yağın 4 litresi dışarıda 90 TL civarı. Ayrıca aracınız 5,6 litre yağ alıp size 6 litre fatura etmişler. Servislerin bu olayını anlamıyorum. Küsüratlı hesap yok. 5,1 litre bile koysa 6 litre olarak fatura etmeleri beni rahatsız ediyor. Bu işlemler zaten basit işlemler. Eli yatkın biri bile yapar. Dışarıda aynı malzemelerle işlemi yaptırmak 300 TL civarı tutar ki, bu da ödenen ücretin yarısı.
Güle güle kullanın.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Rifat Şeker

Adana'da servislerdeki ustalardan çok daha ehil ustalar dışarıda da mevcut. Mesela ford any Arif ustalar. Servis fiyatlarının yarısına bu işlemleri yaptırabilirsiniz. Aracınız garantili ise servise gitmek tercih meselesi ama garantili değil ise neredeyse yarı yarıya fiyat için ben servisi tercih etmiyorum. 2016 model bir Tourneo courier aldım araç garantili servisi aradım (otokoç) 590 lira fiyat çıkardılar sadece yağ ve hava filtrelerine ben bunu 300 liraya dışarıda yaptırabiliyorum.  

Ayrıca Blok muafiyet yasasına göre yine yetki belgesi olan (eğitim ve sertifikaları olan) özel servislerde aracınızın bakımını hemen hemen yarı fiyatına garantisi bozulmadan yaptırabilirsiniz. (Huzur oto gibi)

Aynı zamanda Seat leon aracım var geçen hafta içerisinde araç garantide diye servise gittim. Yağ bakımı filtre mazot filtresi dahil yapılan işlem sadece bu ve bunun için 900 lira aldılar. 4 litre yağ için 260 TL yazılmış (Sonrasında hem telefonda hemde başka yönlerde biz rahatsızlığımızı dile getirdik fakat doğuş bu konuda kesinlikle burnundan kıl aldırmama taraftarı... Araç 2 yıl garantili idi. 3 yıllık garanti uzatımı vardı. Bu fiyattan sonra onuda iptal ettirdim. Bir sonraki bakımını dışarıda yaptıracağım. 300 liralık bir işlem için 900 lira almak bence mantık dahil her şeye aykırı..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

300 liraya yetkili serviste yapılabiliyor, yaş indirimi vs ile. 600 tl üstü biraz yüksek oluyor. 

Yorum bağlantısı
Hami Erışık

Bence siz ara§tırıp güzel bi usta bulun..kimse yetkili servis hesaplı demesin,birbirimizi kandırmış oluruz..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
On 05.03.2017 at 18:11, Yunus Şenyiğit yazdı:

Arkadaşlar aracımı adana otokoç götürdüm genel bakimlar v.s  anju yağ boru temizliği yaptırdım.  fatura  olarakda  uygun fiyat  cıkardılar.

burada fatura paylaşmamın nedeni verilen  hizmet  müşteri  memnuyeti , araclarınızı  yetkili  servis yapdırın  yapılan   hizmette  ve parcaya  garanti veriyorlar.dışarıda  yapdıırabilirdim.daha uygun fiyata bir problem olursa dışarıdaki  özel  ve ya  merdiven altı firmalara aracınızda   ustalık öğreniyorlar .aracınızı bozup  elinize  veriyorlar.

buradan  adana  otokoçda çalışan hakan çelik teşekkür  ederim. ilgi ve  alakasından  dolayı.

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Uğur  Şahinbaş

Selam. 60 binde yağ filtre bakımı yapılan 2012 cmax dizel araç şu an 70.500 kmde. Bu aracın yağ bakımı 70 bin mi 75 bin midir? 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Uğur  Şahinbaş

71 bine vardık. 75 binde degiselim o zaman.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Bekir Çelik

Özel serviste 75 bin bakım ücreti takribi ne kadardır? Bu bakımda neler yapılır?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...