İçeriğe Yönlendir

Cep telefonuna navigasyon

İbrahim Fındıklı

Recommended Posts

İbrahim Fındıklı

Arkadaşlar herkese merhaba,

son zamanlar çoğumuzun aklından geçen,zaman zaman sohbeti edilen navigasyon cihazına merak sardım:)

ama bunu ucuza halletmek taraftarıyım.cep telefonum(n73)navi uyumlu ama nasıl yapacağım konusunda hiçbir fikrim yok.

cebe navi kuran arkadaşlarımız varsa yardımlarını beklerim...

gps anteni nerden bulunur?

Türkiye haritası indirme?

cepte randımanlı mıdır? şeklinde sorularım olacak:)

fiyatı kaça çıkar:)

herkese selamlar..

iyi forumlar

Yorum bağlantısı
Fatih Dokcan

Ben N96 da kullaniyorum yani dahili gps var.Garmin in telefonlar icin programini kurdum Turkiye haritasida kendi sitesi uzerinden indiriliyor.cepte gayet iyi bikac kez isime yaradi arabayla giderken ve hiz bilgisi, varis suresi gibi bilgilerde anlik olarak gösteriyor.

Harici antenli nasil olur ve kaca cikar bilmiyorum :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere

harici gps cihazları var mavidiş üzerinden çalışan. al bir tane onlardan. kur istediğin programı, dolaş gönlünce kardeşim... :) bende omnia var, dahili gps ve navi yazılımı üzerinde geldi hediye olarak. route66 diye bir yazılım ve gayet de memnunum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

ben google earth kullanıyorum cepte çok yeterli. hem de uydı görüntüsünü de istersen gösteriyor. büyük veri transferi yapmıyor ayrıca cacheliyor aynı yerlere yeniden gidersen yeniden indirmiyor.

nokianın programını da denedim çok detaylı değildi.

Yorum bağlantısı
İbrahim Fındıklı
ben google earth kullanıyorum cepte çok yeterli. hem de uydı görüntüsünü de istersen gösteriyor. büyük veri transferi yapmıyor ayrıca cacheliyor aynı yerlere yeniden gidersen yeniden indirmiyor.

nokianın programını da denedim çok detaylı değildi.

Mehmet hocam, google earth ün cep için ayrı bir versiyonu mudur yoksa bildiğimiz google earth mıdır? cepte(n73 symbian 60) çalışan !

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

bende e71 var. doğru düzgün program bulamadım ona

ama pda ma bluetooth lu bi gps aldım, i-go programını kullanıyorum, götüremedi yer yok...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Rotamı kendim belirlemeyi severim, kağıt harita gibi zevklisi de yok derim :) hem de radyasyonsuz...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
(düzenlendi)

çağlar bey, teknolojiye uymanızı öneririm :)

siz yol bilgisayarını da kullanmayın, kuruş hesabı yapın :)

işin şakası tabi bu, benim için gerçekse anadolu yakasında hiç bilmediğim sokakları bile elimle koymuş gibi bulabilmektir.

tarihinde Sani Ger?on tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mehmet hocam, google earth ün cep için ayrı bir versiyonu mudur yoksa bildiğimiz google earth mıdır? cepte(n73 symbian 60) çalışan !

cep için ayrı versiyonu var. onu yüklüyorsun. full cep uyumlu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

oraya dön buraya dön tipindeki cihazlar bilmiyorum paket dağıtıyorsanız belki işe yarar ama bir yere gidecekken bende stres yapar ve ayrıca etrafı öğrenmeyi engeller. ben daha çok sessiz haritayı göstersin, bana bişey önermesin, cadde isimlerini ve önemli yerleri işaretlesin yeter derim. bir de ekranı büyük olsun. orada burada kablo olmasın. mümkünse 2DIN entegre sistem olsun devamlı açık olsun. açıp konfigurasyonla zaman kaybetmeyeyim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Valla geçen gün.. En az 200 gez gittiğim Kayseri'de döneceğim yeri iki kez geçtim.. :)

Ucuz bişey bende mi alsam ne yapsam...

Sonuçta sürekli bir yerlere yolculuk ediyoruz...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Bence de cepte çok tehlikeli olabilir bu iş.

niye? devamlı bakıp durmuyorum ki? yolu çıkaramadığımda açıp bakıyorum nerdeyim... haaa diyorum. sonra telefonu kenara koyup gideceğim yere varıyorum.

ki zaten normal navigasyon cihazı da sürekli bakarsan dinlersen dikkat dağıtır.

Yorum bağlantısı
İbrahim Fındıklı

navigasyon benim için gerekli de aynı zamanda..

Avrupa yakasını çok iyi bilmiyorum ve bazen çok lazım oluyor...

doğru;

zaman ve benzin kazanımı,stresden bir nebze kurtuluş,arabadakilerin;

oradan değil burdan (bizimkilerde hep ayrı yönleri söyler,kafa allak bullak olur) demelerinden kurtuluş...

şu anda bizim iş yeride krizde ücretsiz izinde yaptığımız oluyor.

anlaşılan ben bu işi ucuza çıkaramıyacağım...

ama takıldı artık..

bakalım inşallah işler biraz toparlanır bende bu sefer size,

hangi marka navigasyon alayım diye sorarım :)

sağolun arkadaşlar..

Çağlar abinin izinden devam(şimdilik)

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Mümkün olduğu kadar büyük ekran olması lazım bence. Göz ucuyla bakınca hemen anlaşılması lazım.. Sürüş güvenliği açısından çok önemli bir olay. Navigasyona devamlı bakılmaz zaten. Sesli yönlendirenler daha da iyi hatta bakmayı azaltıyor ekrana..

Yorum bağlantısı
İbrahim Fındıklı
Bir süre sonra küfür yemeye başlıyor. (600 metre sonra sağa dönün, 300 metre sonra sağa dönün, sağa dönün...)

:)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
En az 200 gez

navigasyon sizi 1 gez bile yanlış yere götürmez, hatta bana led bile yaptırır baştan :)

Sesli uyarısı. 10 km'lik yolda 50 tane uyarı yapıyor zilli (bizimkisi bayan sesli)

benim "zeynep" te çok güzel. en ufak ayrımı bile şaşırmamamı sağlıyor.

yakında sohbete başlarım uzun yola çıkarsam :)

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Henüz burda bir navigasyon almadım ancak almanyada yaklaşık 5000 km kullandım. Sesli olanından. Gayet de güzeldi hiç ekrana bile bakmadım diyebilirm.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
navigasyon sizi 1 gez bile yanlış yere götürmez, hatta bana led bile yaptırır baştan :)

Çamurlaşırım bak :p

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Almanca yön tarifini merak ediyorum. "Schnell, ja" :p

abi o söylediklerin...hımm...neyi navige ediyorlardı acaba...:)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sesli uyarısı. 10 km'lik yolda 50 tane uyarı yapıyor zilli (bizimkisi bayan sesli)

Konuşsun diye para veriyoruz... Hatta şundan olsun.. :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Sani patronu kızdırma. Cem Gerşon sizin yeğen felan mı? benim öğrencimdi.

istanbul'da hiç gerşon soyadlı akrabam yok.

ama bu soruyla en az 10. defa karşılaştım diyebilirim. ne Cem Gerşon'muş ya :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...