İçeriğe Yönlendir

Beğendiğimiz navigasyon cihazları

Ergin Şendağ

Recommended Posts

Ergin Şendağ
(düzenlendi)

01.01.2011 e kadar ücretsiz güncelleme her 4-6 ayda bir yenilenerek devam edecektir.

Navigasyon Özellikleri :

Türkiyenin en güncel ve en kapsamlı, Türkiye şartlarına özel I-GO8 tabanlı?Navitech? Navigasyon yazılımı.

81 il , 548 ilçe tam detay V.9.1 dijital harita. (Şubat 2009 da tamamlanan en güncel veri tabanı; sadece Navitech te).

Kayıtlı 320.000 in üzerinde önemli nokta (hastane ,restoran , okul, ATM ,alış ?veriş merkezi, benzin istasyonu, otel , eczane vb.) yerini size göstererek ihtiyaçlarınızı en kısa sürede gidermenizi sağlar.

Gerçek 3 boyutlu arazi ve bina grafikleri.

Simulasyonla ön bilgilendirme: Navitech Navigasyon cihazları ile yola çıkmadan önce gideceğiniz rotanın simulasyonunu izliyebilirsiniz.

Tercihinize göre güzergah seçenekleri ?

İster yavaş , ister hızlı , ister yaya ister motorsikletle?Hangi hızda ilerlerseniz , sizi o hıza uygun yönlendirir.Ayrıca otoban , feribot , ücretli yol tercihlerinize ve gece & gündüz seçeneklerine göre en hızlı en kısa yolu bulur.

Rotadan çıkıldığında saniyeler içinde yeni rota hesaplama..

Türkçe dahil 19 farklı dilde görsel ve sesli yönlendirme.

Sık kullandığınız yada beğendiğiniz adresleri kaydedip tek tuşla ulaşabilme:Geçmişte ziyaret ettiğiniz tüm noktalar Navitech navigasyon cihazınızın hafızasında kaydedilir ve aynı destinasyonlara tekrar erişimde hız ve kolaylılık sağlar.Dilerseniz sık ziyaret ettiğiniz nokları kendiniz kaydederek daha sonra tek tuşla ulaşabilirsiniz.

Yol bilgisayarı : Cihazın Navigasyon menüsünden yolbilgisayarını seçerek yol boyunca aracınızın ortalama hızını , maksimum hızını , gideceğiniz lokasyona kalan mesafenizi ve dijital pusula bilgilerini tek bir ekrandan görebilme kolaylığını yaşarsınız.

Navitech?in yeni modellerinin hepsinde tüm teknik özellikler, Türkiye yol, cadde ve sokaklarına özel olarak iyileştirildi.Türkiye yollarının %100?ü ve tüm sokak detayları, sürekli güncellenen yazılımla kapsama alanına dahil edildi.

MP3, MP4 , Video , Navigasyon özellikleriyle tam bir multimedya ürünü olarak tüm seyahatlerinizi keyif ve eğlenceye dönüştürür.

Tüm sayısız teknik geliştirmelerin yanı sıra, yeni Navitech ürünlerinin en önemli özelliklerinden birisi de aracınıza şıklık katacak yeni bir tasarım anlayışıyla üretilmesi. Siyah ve gümüş renklerinin kombinasyonu ve zarif hatları, aracınıza daha fazla şıklık, daha fazla prestij yansıtıyor?

Teknik Özellikler :

480*272 WQVGA digital çözünürlük

4.3??dokunmatik ekran

Bluetooth kiti ile hands-free telefon ve multimedya.

Centrality A3 372 MHz işlemci

Windows CE 5.0 Core işletim sistemi 1GB Nand Flash ROM , 64 MB SDRAM SD/ MMC Kart girişi , USB çıkışı Kulaklık çıkışı

Pil ömrü 3 saat ( Navigasyon için)

Aksesuarlar :

Ekran kalemi

USB Kablosu

Araç şarj aleti

Cihaz tutucusu

Araç montaj vantuzu

CD

Kullanım kılavuzu

kolay kurulum kılavuzu.

Ürün Özellikleri :

Bluetooh Araç Kiti Özelliği Var

Ekran Boyutu 4,3"

mp3 Çalma Özelliği Var

Arttırılabilir Hafıza Var

Garanti Süresi (Ay) 24

aradıklarım arasında en beğendiğim bu oldu: 4.3 ekran, bluetooth ile telefon görüşmesi; MP4 video ve gideceğinize yere ait kalan km vs tuttuğum özellikler oldu.

eksileri;şarj kablosu kısaymış ek yaptırmak gerekiyormuş...fiyat 330 ile 349 arası çeşitli sitelerde 34 X 10 taksitde var isteyene

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
(düzenlendi)

bu da nextin benzer ürünü...Evet next'in müşteri desteği daha iyiymiş ama bu cihazın fiyatı nerdeyse 2 katı 759 TL

01.01.2011 e kadar ücretsiz güncelleme her 4-6 ayda bir yenilenerek devam edecektir.

Navigasyon Özellikleri :

Türkiyenin en güncel ve en kapsamlı, Türkiye şartlarına özel I-GO8 tabanlı?Navitech? Navigasyon yazılımı.

81 il , 548 ilçe tam detay V.9.1 dijital harita. (Şubat 2009 da tamamlanan en güncel veri tabanı; sadece Navitech te).

Kayıtlı 320.000 in üzerinde önemli nokta (hastane ,restoran , okul, ATM ,alış ?veriş merkezi, benzin istasyonu, otel , eczane vb.) yerini size göstererek ihtiyaçlarınızı en kısa sürede gidermenizi sağlar.

Gerçek 3 boyutlu arazi ve bina grafikleri.

Simulasyonla ön bilgilendirme: Navitech Navigasyon cihazları ile yola çıkmadan önce gideceğiniz rotanın simulasyonunu izliyebilirsiniz.

Tercihinize göre güzergah seçenekleri ? İster yavaş , ister hızlı , ister yaya ister motorsikletle?Hangi hızda ilerlerseniz , sizi o hıza uygun yönlendirir.Ayrıca otoban , feribot , ücretli yol tercihlerinize ve gece & gündüz seçeneklerine göre en hızlı en kısa yolu bulur.

Rotadan çıkıldığında saniyeler içinde yeni rota hesaplama..

Türkçe dahil 19 farklı dilde görsel ve sesli yönlendirme.

Sık kullandığınız yada beğendiğiniz adresleri kaydedip tek tuşla ulaşabilme:Geçmişte ziyaret ettiğiniz tüm noktalar Navitech navigasyon cihazınızın hafızasında kaydedilir ve aynı destinasyonlara tekrar erişimde hız ve kolaylılık sağlar.Dilerseniz sık ziyaret ettiğiniz nokları kendiniz kaydederek daha sonra tek tuşla ulaşabilirsiniz.

Yol bilgisayarı : Cihazın Navigasyon menüsünden yolbilgisayarını seçerek yol boyunca aracınızın ortalama hızını , maksimum hızını , gideceğiniz lokasyona kalan mesafenizi ve dijital pusula bilgilerini tek bir ekrandan görebilme kolaylığını yaşarsınız.

Navitech?in yeni modellerinin hepsinde tüm teknik özellikler, Türkiye yol, cadde ve sokaklarına özel olarak iyileştirildi.Türkiye yollarının %100?ü ve tüm sokak detayları, sürekli güncellenen yazılımla kapsama alanına dahil edildi.

MP3, MP4 , Video , Navigasyon özellikleriyle tam bir multimedya ürünü olarak tüm seyahatlerinizi keyif ve eğlenceye dönüştürür.

Tüm sayısız teknik geliştirmelerin yanı sıra, yeni Navitech ürünlerinin en önemli özelliklerinden birisi de aracınıza şıklık katacak yeni bir tasarım anlayışıyla üretilmesi. Siyah ve gümüş renklerinin kombinasyonu ve zarif hatları, aracınıza daha fazla şıklık, daha fazla prestij yansıtıyor?

Teknik Özellikler :

480*272 WQVGA digital çözünürlük

4.3??dokunmatik ekran

Bluetooth kiti ile hands-free telefon ve multimedya.

Centrality A3 372 MHz işlemci

Windows CE 5.0 Core işletim sistemi

1GB Nand Flash ROM , 64 MB SDRAM

SD/ MMC Kart girişi , USB çıkışı

Kulaklık çıkışı

Pil ömrü 3 saat ( Navigasyon için)

Aksesuarlar :

Ekran kalemi

USB Kablosu

Araç şarj aleti

Cihaz tutucusu

Araç montaj vantuzu

CD

Kullanım kılavuzu

kolay kurulum kılavuzu.

Ürün Özellikleri :

Bluetooh Araç Kiti Özelliği Var

Ekran Boyutu 4,3"

mp3 Çalma Özelliği Var

Arttırılabilir Hafıza Var

Garanti Süresi (Ay) 24

tarihinde Ergin ?en tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

Bluetooth özelliği olmayan piranha marka 4.3 inç ekran başarsoft yazılımlı 259 tl.

navitech te başarsoft kullandığını sanıyorum.

Bluetooth özelliğine ihtiyacınız yoksa piranhada iyi bir alternatif,kullanıyorum ,sorun yok,diğer tüm özellikler mevcut.

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ

aslında bluetooth handsfree telefon kullanmak için çok lazım...bir elde telefon bir elde direksiyon pek hoş olmuyor......

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

garmin iyi bir markadır,biraz fiyatlıdır ama

next metihini duydum,evet biraz tuzlu :D

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
(düzenlendi)

ama bu modelde bluetooth var..5 inch ve fiyatı da 354 TL

Model : Piranha Leon GPS Navigasyon Sistemi

Ekran : 5.0" dokunmatik geniş TFT LCD ekran

Yazılım : -GO? MyWay 8.0 3D (Üç boyutlu) Navigasyon yazılımı

Bellek : 4GB' ye kadar destekli d

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
(düzenlendi)

bu da GArminin hesaplı modeli

fiyat şu an indirimdeymiş..296 TL

sadece navigasyon cihazı bana yeterli diyorsanız tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak harika bir ürün ama mp4 player bluetooth vs yok.

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

bi tane alıyım diyorum şu gps lerden en üstteki görünüm olarak çok güzel ama fazla yol yapmıyorum bu aralar. kafam karışıyor :D

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ

ben zaten handsfree düşünüyordum..navi da hediyesi oluyor bunlardan birini alsam..bluetooth özelliğinden acaba mp3 (SD kartdan zaten oluyor da) gönderilebilir mi?

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
(düzenlendi)

siz alsanız hangisini tercih edersiniz ??????????????????? :D Neden???????????? ;):(:bi: :bi:

a) NAV P200 B- 349 TL

b) NEXT ye-g 828 - 759 TL

c) PİRANHA leon- 354 TL

d) Garmin- 296 TL

Acaba Mehmet abim de alır mı bir tane bunlardan? :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Para ayıracak durumum olsa, gözünün yaşına bakmam..

Ben şimdilik sorarak idare edeyim. :D

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
Next çok hızlı bir alet. 1-2 sn de bağlanıyor hemen. Tünele girmedikçe de kopmuyor. Nextin teknik özelliğine bak bence. Aynısı hangi daha ucuz modelde var ise onu al.

evet sagolasın ....bunu da düşüneceğim..ama handsfree bana çok lazım...telefonda dikkatim dağılıyor..

handsfree olan next epey pahalı...bakarım artık

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

işte o pahalılık olayı varya :postaci:

modemin kalitesi kaç bayt olduğu ile lcd kalitesiyle vs vs ile ilgili

param çok bana batıyor,cebimde şişkinlik yapıyor diyorsan ,iyi bir şey düşünüyorsan garminin üst modellerini düşünün derim.

benim param az gittim piranha aldım ,kötümü ettim yooo memnunum,uzun köprülerden sonra çıkışta hemen sapağa belki gelmediğim için sorun yaşamadım.

sora sora bağdat bulunur demişlerde ,istanbulda geçerli değil,bazen öyle bir yer tarif ediyorlarki :king: sağını solunu bilmiyorki tarif etsin.

Yorum bağlantısı
Ahmet Özbey

ocak ayında next 828 modelini 627 TL ye almıştım hemde 10 taksitle. şimdilerde ne kadar pahalanmış öyle. bazı sitelerde 800 tl

Yorum bağlantısı
Fırat Tarman
bu da GArminin hesaplı modeli

fiyat şu an indirimdeymiş..296 TL

sadece navigasyon cihazı bana yeterli diyorsanız tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak harika bir ürün ama mp4 player bluetooth vs yok.

Ben de bunu kullanıyorum (Nuvi 200)... Navigasyon dışında hiçbir özellik istemediğim için ideal bir ürün benim açımdan. Sadece uydu bulması biraz yavaş, o da çok öldürücü değil. Bulduğunda kolay kaybetmiyor...

Yorum bağlantısı
Ruhi Gökhan
Ben kısaca bu işin sorumlusu olarak yazayım.

Aslında fiyat çıktığından beri değişmedi,yani perakende satış fiyat hep aynıydı (799TL) .Ancak tek farkla,siz sanırım hızlıal'dan aldınız.Bazı firmalar bankalarla anlaşmalı kampanya yapıyor,bir dönem orada KDV oranında indirim falan gibi şeyler yapıldı.Bu arada yukarıdaki mesajda olan güncelleme süreside hatalı yazılmış hangi sitede ise bu bana yazarsanız düzelttirelim.Çünkü süre 31-12-2012 sonuna kadardır.

Yukarıda yazılan bir hatayıda düzeltmek isterim.Next YE-G 828 modeli dünyada NavNGo iGO8.3'de GPS Destekli kamera kullanan ilk ve tek üründür ! Yani çekilen resime koordinat kaydı yapar ve bu resme tıklar gidersiniz.O nedenle fiyat kıyaslamasını yapacak olanlar lütfen en azından benzer model olan http://www.hepsiburada.com/mio-moov-360-4....d=telnavmio360y bu cihazla yapsınlar.

Bu incelemeleri yaparken daha öncede yazdığım %40'ı destek olarak ayırsınlar,%40'da kullanılan haritaya ayırıp gerisine baksınlar.

Uzun lafın kısası ürünleri almadan önce

1- Ürünlere ait internet sitesini

2- Ürünlerin paylaşım gruplarını (olduğunuz ülkeye bakın,yurt dışında yaşamyorsunuz)

3- Ürünlerin kalitelerini ve onaylarını

4- Harita güncelleme sürelerini ve bunlara olan hassasiyetlerini

5- Medyadaki ilanları ve takiplerini

6- Garanti ve satış sonrası desteklerini

Araştırmadan ne benim başında bulunduğum Next markasını alın nede başka bir markayı.

Sevgiler

Bülent Bey bu işin Profu, önerilerini dikkate alan kazanır, konuyu baştan beri okuyorum, içimden Bülent Tekcan uğramamış bugünlerde foruma demiştimki, bugün yazmış :good1:

Yorum bağlantısı
Cem Boneval

Peki farklı bir soru:

Avrupa haritaları, mesela Fransa, Yunanistan, Hırvatistan yükleyebiliyormuyuz?

Oralarda daha çok ihtiyaç oluyor da...

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ

ARKADAŞLAR HABERLER FECİ BENDE...

Kartal real'e uğradım bugün kızıma karne hediyesi 20 jant bisikletini aldım, hazır cüzdanı çıkarmışken navigasyonu da kendime alıyım dedim, navitech pb200 _349 TL ye aldım bisikletle beraber taksit yaptım. Buraya kadar her şey OK.

Eve geldim, handsfree benim için önemli dedim, cihazı bluetooth'dan bağladım benim telefona (samsung d900i), bağlandı ama aradı, aramayı cevapladı ama CİHAZDAN bu aramaların sesi gelmiyor...

hemen aradım servisini.."başka telefon dene" dedi .o da hanımın samsung e250 oldu ..onda da aynı şekilde sesi cihazdan alamadım, diğer özellikler mp3-mp4 çalar, uydu bulma, tarif vs tatmin ediciydi, dokunmatik ekran hem de 4.3 inch oldukça güzeldi, ama ev için şarj cihazını artık vermiyorlarmış yeni modellerde..

elhasıl servis dedi geri götür değiştir bluetooth ses aktarma olayında problem olabilir yada telefonunuzla uyumlu değildir.

Gittim reale orada yetkilinin nokiasından denedik ses canavar gibi geldi, 1-2 deneme daha yaptık, anladık ki samsungun sesini bluetooth ile aktaramıyor, oysa nokia da pek başarılı...

iade edecez dedik, olmaz dediler, zor zoruna ikna ettik, idare ettiler ama aynı gün taksit iptali olmadığından para iadesi yarına kaldı...az kaldı elimde kalacaktı...diğer modelini de denedim onda da aktaramadı sesi...kısmetde yokmuş dedim bu seferlik döndük evimizin sokağına kızımla bisiklet sürmeye...

yeni nokia e63 almayı düşünüyordum artık alınca next yada navitech'in fiyat ve özelliklerine göre bi cihaz düşünecem tekrardan inşh..cihaz oldukça basit ama özellikleri açısından zengin sayılabilir, basit kullanıcı için tavsiye edebilirim ama servisin ilgi seviyesi çok düşüktü, telefonumu aldılar, sizi arayacağız dediler ve geri dönmediler bile...

siz siz olun elektronik ürünü denemeden almayın...uyumsuzluk yada iade de zorluk yaşayabilirsiniz...saygılar :D

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ

2 senedir kullanıyorum...çok da memnundum d900i den fakat word belgelerini açamaması başından beri ya sabır dedirtiyordu bana..yaz sonunda değitirebilirim

siz de bi deneyin işyerinizde, acaba samsung D900i si olan bi elemanınız sizin navigasyonlardan birine bağlanıp sesi aktarbilecekmi?

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ

bülent bey, size ÖM attım..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...