İçeriğe Yönlendir

Beğendiğimiz navigasyon cihazları

Ergin Şendağ

Recommended Posts

Next 4624'ü Konya'da da denedim. 1 yanlış "u" dönüşü komutu dışında yine çok başarılıydı. İstanbul, Kayseri ve Konya'da son derece başarılı çalıştı. Yolculukta bana eşlik eden herkes cihazın markasını modelini soruyor. Fiyatını duyduklarında da yaptığı işe göre oldukça uygun buluyorlar.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Next 4624'ü Konya'da da denedim. 1 yanlış "u" dönüşü komutu dışında yine çok başarılıydı.

Bu noktayı hatırlayabilirsen, google-map'ten bul ve üstünde işaretleyip, başarsoft'a gönder.. Güncellemelerde düzeltiyorlar..

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Maksimum şajla 2-2,5 saat giden bir batarya varsa yaya modu biraz eksik kalıyor..Dağda yürüyoruz varsayalım, cihazı sık sık kapalı tutup bataryadan tasarruf etmek gerekecek.. :D

İ.Yani artık bataryalarımız 800-1000mAH arasındalar.Bu pillerin üretiminde kullanılan malzeme dünyaya düşman,o nedenle ne kadar az güç için dizayn edilirlerse o kadar çevreye dost oluruz.

Sevgiler

Geri dönüşümlü kutuya katılırım ama piller sonuçta şarjlı sık sık değişen bir malzeme değil...Doğaya nasıl bir kötü etkileri var Bülent bey, ben anlayamadım doğrusu ?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Şehiriçi yaya modu o zaman:D

Demekki imha edenler üstündeki değere bakıp bunun miliamperi yüksek, sen 1 lira fazla vereceksin diyorlar...:D Bilmiyordum öğrendim, sağolun...Ancak cihazların pilleri genelde kullanıcı tarafından değişmeyecek gibi öngörülüyor, servisleri de çöpe atmazlar herhalde değiştirdikleri pilleri.. :D

Yorum bağlantısı

4624;

Karabükte hatasızdı.

Bartında da sorun olmadı.

Çaycuma farklı bir yol tarif etti ama sorun yoktu diyebiliriz.

Devrek'te gitmek istediğimiz yerin cadde ismini bulamadık. Şehir merkezine götür dedim. Gideceğimiz yer merkezde olduğu için hemen bulduk ama, cadde bölümünde ekranda isimsiz yol gibi bir ibare olduğu için baştan niye bulamadığımızı anladım.

Zonguldak'ta hiç hata yapmadı.

Ereğlide güzel çalıştı.

Alaplı da "Eda"nın dili tutuldu. Bir türlü yol tarifi yapamadı. Alakasız bir yere yönlendirip yine rota hesaplayamadığı için sezgilerimle güzergahı buldum. Ana caddeye gelince rota hesaplayıp tarife başladı.

Akçakoca'da da güzel çalıştı ancak şehrden çıkmak için ayarladığımda "yaya yolları da kullanılacak" diye ilk defa gördüğüm bir ibare belirdi. GErçeten de öyle yerlerden çıkardı ki; benim diyen Akçakocalı o patika yolları belki de bilmiyorken, ben çok biliyormuş havasında Düzce-Akçakoca yoluna çıktım. Biraz dolaştırdı ama sorun olmadı.

Pzt. Samsuna gidiyorum kısmetse. Daha önce tomtomla gittiğim yolları, next'le deneme ve karşılaştırma fırsatım olacak. Yaklaşık 10 şehirde sadece 2 hata ile oldukça başarılı bir performans sergiledi. Tek sıkıcı yanı kontağı kapatınca hemen kapanması ve bazı dırumlarda hemen açılamayıp ana menü ekranına dönmesi. Oysa ki ben her açıldığında "harita açılsın"a ayarlamış olmama rağmen.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Next 708 ve Navitech 215 ile bende bizim köyün adını giriyorum, buluyor...Son 5 km. ormanın içine sokmaya çalışıyor, ben düzgün yoldan gidince arasıra o da yolu doğru gösterip ilk virajda düz gitmeye devam ediyor..Güncellemeden sonra tekrar deneyeceğim eğer bayramda gidersem.. :)

Edit: 708 yerine 308 yazmışım..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Arkadaşlar.. Evren, Serkan..

Haritada gördüğünüz hataları şuraya yazarsanız Başarsoft yetkilileri görüyor ve düzeltiyor.. Harita güncellendiğinde bu sorunlar düzeltilmiş oluyor..

Ben gördüğüm hataları yazıyorum..

Çaycuma farklı bir yol tarif etti ama sorun yoktu diyebiliriz.

Akçakoca'da da güzel çalıştı ancak şehrden çıkmak için ayarladığımda "yaya yolları da kullanılacak" diye ilk defa gördüğüm bir ibare belirdi. GErçeten de öyle yerlerden çıkardı ki; benim diyen Akçakocalı o patika yolları belki de bilmiyorken, ben çok biliyormuş havasında Düzce-Akçakoca yoluna çıktım. Biraz dolaştırdı ama sorun olmadı.

Farklı yol tarifleri falan da okuyunca, acaba diyorum.. Navigasyon ayarlarından KISA programını kullanmış olabilirmisin.. Normalde pek yol dışına çıkartmaz..

Hatalı yerlerin koordinatlarını bulup, hataları yazarsan düzelteceklerdir..

Bir de ayarlarını kontrol etmeni tavsiye ederim.. Asfaltsız yolların normalde kapalı olması gerekir..

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Oraya üye olacağım abi, ben buradan paylaşayım önce...

adszvkp.jpg

1 No lu dönüşe gelince 2. yolu gösteriyor rotada ancak doğru yol 3. olan...İşin garibi 2 no lu yol ormanda kayboluyor eğer sağlam bir dört çeker varsa başka bir köye çıkabilirsiniz...:)

Yorum bağlantısı
Arkadaşlar.. Evren, Serkan..

Haritada gördüğünüz hataları şuraya yazarsanız Başarsoft yetkilileri görüyor ve düzeltiyor.. Harita güncellendiğinde bu sorunlar düzeltilmiş oluyor..

Ben gördüğüm hataları yazıyorum..

Farklı yol tarifleri falan da okuyunca, acaba diyorum.. Navigasyon ayarlarından KISA programını kullanmış olabilirmisin.. Normalde pek yol dışına çıkartmaz..

Hatalı yerlerin koordinatlarını bulup, hataları yazarsan düzelteceklerdir..

Bir de ayarlarını kontrol etmeni tavsiye ederim.. Asfaltsız yolların normalde kapalı olması gerekir..

Hızlı'ya ayarlı aslında ama haklısın bir kontrolde yarar var.

Şu hataları bildireceğim ancak; gittiğim yerler genelde günübirlik, hata yaptığım yeri bir daha bulmam zor oluyor.

Devrek'te bulamadığı cad. "DR.VEYSEL ATASOY CAD." idi ancak dediğim gibi bu caddenin ismi zaten haritaya işlenmemişti.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

emmi Kimyacı senin arabayı hazırlamış şimdi gördüm

Kimyaci Car Collections v4.50 small icon DTE

onun siteden indirebilirsin baya yakışıklı çıkmış :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
emmi Kimyacı senin arabayı hazırlamış şimdi gördüm

Kimyaci Car Collections v4.50 small icon DTE

onun siteden indirebilirsin baya yakışıklı çıkmış :(

Hadi yaa. :rofl:

Sağolsun.. Birazdan bakacağım..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Geçen gün nette dolanırken gördüm, navitech'ler ömür boyu sınırsız güncelleme yapmış. + puan bence...

Yorum bağlantısı

Sivas ve Yozgat çevresinde de harita oldukça başarılı.

Ankara'dan Şarkışlaya giderken; yolun üzerindeki tabelada Sivas'a 222km (Sivas-Şarkışla arası da 82km) yazarken, next 4624 179km gösterince bir yanlışlık olduğunu düşünüyordum. Ta ki; Akdağ madeninden içeri dağ yoluna girene kadar. Dönüşte uzun yolu kullanınca ben ve beraberimdekiler cihaza daha bir hayran oldular. Dağ yolunda tek sorun; yolun bir çok bölümünün tanımlanmamış olması idi. Yani bir süre yolda giderken yol kayboluyor 3-5dk sonra tekrar yolu bulup yine kaybediyordu. Bu süreçte 68km olarak gösterdği kalan km, uzun bir süre düşmeyince ufak bir panik havası yaşasam da(zira ışık yanan bir depo ile üzerinde benzin istasyonu olmayan dağ yolundan seyrediyordum) bir anda yol bulup kalan km'yi 23'e düşürünce tarifsiz bir mutluluk yaşadım.

Burda aklıma bir soru takıldı;

Cihaz rota hesabı yaparken yol uzununluğunu da veriyor mal

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş
Koordinatlarıyla yaz Serkan..

Emmi,

Allah senden razı olsun, cihaz aslan gibi yahu. nereyi yazdımsa sorunsuzca götürdü bugüne kadar, Serkan abinin aynı sorun bende de var, birtek köye giderken 2 köy arasını kaybediyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Emmi,

Allah senden razı olsun, cihaz aslan gibi yahu. nereyi yazdımsa sorunsuzca götürdü bugüne kadar, Serkan abinin aynı sorun bende de var, birtek köye giderken 2 köy arasını kaybediyor.

Olur o kadar.. Millet köyünü bile bulamıyor :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Yanlış bilgi ! NNG ile böyle bir anlaşma yapılamaz,yapsak uzun güncelleme hakkımız hala yüksek olan biz yapardık :party2: Bahsettiğiniz firma Garmin'dir,ki normaldir çünkü kendi harita derleyicisi var.Ve maalesef Navking'tir (bu kısma haritasından dolayı yorum yapmak istemem)

Saygılar

Haklısınız, garmin ve navking'miş, aklımda yanlış kalmış :lol:

Bu arada eklemek isterim, siz niye ömür boyu yapamıyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy
Yaparız ama yapamama nedenimiz var.Basitçe anlatayım....

Navking denen firma Route66'dır aslında ve harita kullanacaksa üreten firmadan alır ve derler,Garmin'de aynıdır haritayı alır ve derler hata TomTom'da aynıdır alır ve derler çünkü TeleAtlas'ın sahibidir.Ama NNG firması cihaz yerine yazılım satıyor bizlerde bu yazılımı alıp cihazlara koyuyoruz gene NNG firması 3. parti firmalardan ve bazı ülkelerde TeleAtlas'tan harita alır ve kendi firması olan TopMap derler ve bizlere verir.

Şimdi ben ömür boyu harita alsam ve 5 sene sonra firmaya bir şey olsa ne olacak benim taahüdüm ;) global firma olmasının avantajları var bazı firmaların.Ama bunu Türkiye'de ne kadar kullanabilirler düşündürücü.İleride bunları zaten göreceğiz.

Hatırlayanlar vardır Mio firması MioMap kullanırdı (iGO2006+) sonra NNG bunları şutladı ve millet 1 gecede Başarsoft'tan pat teleatlas'a geçti ve yazılımda değişti.Ya böyle olsa nasıl çözülür ?

Sonuçta biz müşteri ile her ortamda muhatap olan bir firmayız,amaaann alan aldı kalanlar bizimdir diyemeyiz :p

İşte bu nedenle imkanımız olduğu halde yapmıyoruz.Yoksa bilindiği gibi 708,828 ve 828 Plus larda güncelleme süremiz 2013 yılına kadar (hala bu süreyi bugün cihaz alsanız bile geçen yerli firma yok) Gene bugün bile 1050 veya 4624 alsanız 2 yıl güncelleme süresi var,bunuda geçen yok.

Sonuçta bu bizim elimizde,ilk cihaz alanlar hatırlarlar 708 ve 828 serileri 2010 yılına kadardı süre olarak.Ama geçen yıl içinde bu süreyi +2 yıl yaparak herkese geriye dönük olarak hediye ettik.Gün gelir gene uzatırız bu sorun değil :) Ama önemli olan bunu adım adım yapmak ve mağdur bir kullanıcı grubu ortada bırakmamak.

Sevgiler

İşte gerçek müşteri memnuniyeti buna denir.

ürünün arkasında bu kadar duran kaç firma var ? ,yok.

sattım bitti ,ne yaparlarsa yapsınlar mantığı gün gelir kendilerini vurur.teknik servis konusundada next den iyisisi yok.

teşekkürler bülent bey .

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Goldmaster in yeni navigasyon cihazı çıkmış. ben 4.3" olanını kullanıyorum çok memnunum. yeni modelin özellikleri aşağıda.

GOLDMASTER NAV-503

____503.png

Ekran Boyutu 5.0" TFT Dokunmatik

İşlemci ATLAS IV 500Mhz

GPS Alıcı 64 Kanal Yüksek Hassasiyetli

Dahili Bellek 128 MB

Dahili Hafıza 4 GB

Kart Yuvası Micro SD , max 8GB

Pil Şarj edilebilir Li-polimer batarya

Ses Çıkışı 1W Hoparlör 8ohm

Boyutlar 135 X 86 X 13.3 MM

İşletim Sistemi Windows CE 6.0

Çıkışlar Kulaklık Çıkışı

Bluetooth fonksiyonu sayesinde, Handsfree kullanım

FM Transmitter fonksiyonu

iGO primo? yazılım.

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

i-go v arsa, başarsoft haritası var demektir, 3 sene güncellemede iyi, fiyat nedir acep?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...