İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - Sigorta Şeması

Yusuf Pehlivan

Recommended Posts

Yusuf Pehlivan
(düzenlendi)

Arkadaşlar biraz araştırdım ama bulamadım, gözümden kaçmışsa kusura bakmayın. 2001 Focus I in sigorta şemasını bulabilir miyiz? Bazen sigortalar atıyor, sigorta değiştirmek için servise gitmeyeyim diyorum.

tarihinde Yusuf Pehlivan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

iç sigorta kutununu kapağında şeması var motor bölümünde de aynı şeklide şema kapağında bulunuyor

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Kullanma kitapçığında ayrıntılı açıklamalarıda var..Hatta ben onlardan çıktı aldım torpido da duruyor..Bilmediğim bişey olursa hemen ordan bakarım. :blink:

Yorum bağlantısı
İsa Tuncer
Kullanma kitapçığında ayrıntılı açıklamalarıda var..Hatta ben onlardan çıktı aldım torpido da duruyor..Bilmediğim bişey olursa hemen ordan bakarım. :D

siğorta kutusunun kapagında var kii

Yorum bağlantısı
Yusuf Pehlivan

Renk farklı olmadığı için kapaktaki şemayı fark etmemişim. Kullanma klavuzunu da siteden temin ettim, teşekkür ederm arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
siğorta kutusunun kapagında var kii

Elbette var ama benim yanımda bulunan çıktılarda hangi sorun hangi sigortadan kaynaklı olabilir onlar yazıyor.Tespiti kolaylaştırıyor..Karşılaşılan sorunlar ve bakılması gereken sigortalar yazıyor..

Yorum bağlantısı
Murat Dere
(düzenlendi)

şunlar işine yarar mı bak bakalım Yusuf. Ayhan'ın bahsettikleri bunlar olsa gerek...

136.jpg

137.jpg

138.jpg

139.jpg

140.jpg

141.jpg

142.jpg

tarihinde Murat Dere tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sigorta değiştirmek, sık sık atıyorsa, çözüm değildir, arızanın büyümesine sebebiyet vermektir. Sık sık sigorta atıyorsa, vakit geçirmeden ehil teknisyene kontrol ettirilmelidir.

Yorum bağlantısı
Yusuf Pehlivan

Teşekkür ederim Murat Bey, kullanma klavuzundan bu sayfaları çıkarmıştım, arayanlar için güzel bir kaynak olur. Çağlar Bey'in de dediği gibi sigorta sık sık atıyorsa araçta bir problem var demektir, ama ben çalışmayan aksamların önce sigortalarını kontrol etmek açısından istedim. Tekrar teşekkür ederim alakanız için.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

reca ederim. :lol2:

sağol Ayhan'ım.

Çağlar Bey, doğru söyler... e ne de olsa yılların servis müşterisi... :i-ih:

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hasan Güner
Arkadaşlar biraz araştırdım ama bulamadım, gözümden kaçmışsa kusura bakmayın. 2001 Focus I in sigorta şemasını bulabilir miyiz? Bazen sigortalar atıyor, sigorta değiştirmek için servise gitmeyeyim diyorum.

Yusuf bey sigorta atma olayını bence hafife almayın geçen hafta başıma gelen olayda anladım. 59 nolu sigorta atmıştı bende değiştirdim ve problem olmadan 1 hafta bindim 1 ağustosta sideye giderken konya kulu da sigorta attı ve bütün göstergeler off oldu Kulu sanayide sıkıntılı 2 saat geçirdikten sonra geçen ay değiştirdiğim teyp bağlantısının kullanılmayan ucunu elektrikçi açık bıraktığı için şase yaptığını farkettik. kısacası sigorta atıyorsa mutlaka bir elektrikçiye gitmenizi tavsiye ederim.

Yoksa olmadık yerde sorun yaşayabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Onur Solmaz

Konu ile alakasız olabilir ama Focus I in Plaka Lambasının sigortası direksiyonun altındaki kutuda en altta ve en sağdaki sigorta arayan bulsun dedim :rolleyes:

Yorum bağlantısı
  • 5 yıl sonra...
Mustafa Ünal1987

Selam un aleyküm ustalarımbende 99 model focus var sedan ambiante ön canları açılıp kapanmıyor bazen düzeliyor bu arada klimada devreye girmiyor sigorta yi değiştirdim düzelmedi boyle problem başına gelen varsa sebep nedir ne yapmam lazım 

Birde bu kullanma klavuzunu nasil elde edebilirim 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
15 saat önce, Mustafa Ünal1987 yazdı:

Selam un aleyküm ustalarımbende 99 model focus var sedan ambiante ön canları açılıp kapanmıyor bazen düzeliyor bu arada klimada devreye girmiyor sigorta yi değiştirdim düzelmedi boyle problem başına gelen varsa sebep nedir ne yapmam lazım 

Camlar bazen açılıp kapandığına göre. Bu sorun sigorta sorunu değildir.. 

Raylar yada halat aşınmış ve sıkışıyordur.

Klima sorunu tamamen farklı

Genelde gazı bittiği için çalışmaz. Bir klima yada oto elektrikçi görmeli. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek
(düzenlendi)
15 saat önce, Mustafa Ünal1987 yazdı:

Aleyküm selam adaşım. Sağ cam bazen açılıyor bazen açılmıyordu. Hatta bazen soldan da açılmıyordu. En sonunda hiç açılmaz oldu. Sigortada sorun yoksa muhtemelen sağdaki tuş bozulmuş olabilir. Bugün değiştirdim gayet sağlıklı çalışıyor iki kapıdan da. (15TL)

Klima çok büyük ihtimal gazı bitmiştir. Geçen ay doldurdum süper soğutuyor..  Çok fazla kullanılmasa da gaz zamanla bitebilir ya da kullanılmaz hale geliyor.(3 sene önce bastırmıştım şimdi tekrar bastırdım. 80TL)

Kullanma kılavuzu ve gauge menü kılavuzunu buradan indirebilirsiniz. Kılavuzda sigorta şeması da var.

https://yadi.sk/d/P-0_v4Zr3LjbaK

tarihinde Mustafa ÇİÇEK tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Ünal1987
6 saat önce, Mustafa ÇİÇEK yazdı:

Aleyküm selam adaşım. Sağ cam bazen açılıyor bazen açılmıyordu. Hatta bazen soldan da açılmıyordu. En sonunda hiç açılmaz oldu. Sigortada sorun yoksa muhtemelen sağdaki tuş bozulmuş olabilir. Bugün değiştirdim gayet sağlıklı çalışıyor iki kapıdan da. (15TL)

Klima çok büyük ihtimal gazı bitmiştir. Geçen ay doldurdum süper soğutuyor..  Çok fazla kullanılmasa da gaz zamanla bitebilir ya da kullanılmaz hale geliyor.(3 sene önce bastırmıştım şimdi tekrar bastırdım. 80TL)

Kullanma kılavuzu ve gauge menü kılavuzunu buradan indirebilirsiniz. Kılavuzda sigorta şeması da var.

https://yadi.sk/d/P-0_v4Zr3LjbaK

Abi vermiş olduğun bilgilerden dolayı teşekkür ederim ama benim araçtaki sorunu en detaylı bi şekilde tekrar anlatayım birincisi problem kontak kapattigim halde araç çalışma ya devam ediyor iki defa yaptı şimdiye kadar fort servisine götürdüm problem bulamadı her şey çalışıyor dedi arıza yapmadı dedi sabah tam Öğle ne kadar basın da bekledim bi sorun gözükmüyor dedi geri gelsin bu gün yine yaptı aynı sekil 

Ikinci problem ise on çamlar açma kapama yapmıyor  bi kaç elektrikciye götürdüm her biri farklı bi şey dedi bazen açma kapama yapıyor kısa süreli ne ondan sonra yapmıyor açma kapama tuşa bastığında klima tuşununyanındaki araç içi devir dayım yapan tustayanıp sönüyor klima tuşuna bastığında tusun ışığı yanıyor fakat devreye girmiyor ama camlar açılıp kapanırsa klimayi actigimda calisiyor göğüsteki tüm tuşları denedim onlardan dolayı bi kesinti yok problem bu sekil anlam  veremedim bi türlü niye oluyor 

Birde abi benim iki camda açma kapama yapmıyor biri değil yani

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Ilginç bir sorunmuş gerçekten. Işın ehli bir elektrikci bulmanız gerekiyor sanırım

Yorum bağlantısı
Mustafa Ünal1987

Tekrar bilgilerinizi bekliyorum abi saygılarımla 

Şimdi, Mustafa ÇİÇEK yazdı:

Ilginç bir sorunmuş gerçekten. Işın ehli bir elektrikci bulmanız gerekiyor sanırım

Abi ben adanadayim bildiğiniz bu işin ehli var mi yardımcı olur musunuz bana

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek
Bir saat önce, Mustafa Ünal1987 yazdı:

Tekrar bilgilerinizi bekliyorum abi saygılarımla 

Abi ben adanadayim bildiğiniz bu işin ehli var mi yardımcı olur musunuz bana

Maalesef Trabzon ve Karabükte bile kafama göre usta bulamadım ki Adanada sadece dürüm yemişliğim var o kadar :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...