İçeriğe Yönlendir

45.000 Km. Periyodik Bakım

Ahmet Küçük

Recommended Posts

Ömer Ekinci

Bir kaç gün önce "no name" servisi aradım yıllık bakım için fiyat sordum, 250 lira civarı olur dedi, orijinal parçalar mı, evet dedi. Bugün gittim bakımı yaptırdım. Ücreti sordum 350 lira dedi, 250 lira civarı nasıl 350 liraya çıkıyor anlamadım, bujiler de iyi durumda diye değişmedi bir de. Ben Gaziosmanpaşa'dan kalkıp Maslak'a geldim sürpriz fiyatla karşılaşmak hiç iyi olmadı. Bari 300 olsun dedim onu da kabul etmedi.

Yorum bağlantısı
Ömer Ekinci

Yok hocam mesele o değil, telefonda 250 deyip, sonra 350 lira alması. Telefonda da orijinal parçalar mı diye sormuştum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yok hocam mesele o değil, telefonda 250 deyip, sonra 350 lira alması. Telefonda da orijinal parçalar mı diye sormuştum.

Sebebini sormadınız mı ?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Ekinci

Burda yazdığım şeyleri ona da söyledim. Sebebini sordum bişey demedi orijinal parçalar pahalı diyor sadece. Bi daha gitmemeye karar verdim o yüzden meseleyi fazla uzatmak istemedim. Tanımış oldum kendisini.

Yorum bağlantısı
Ömer Ekinci

Evet yağ, yağ filtresi, hava, polen filtresi. Benzinli araba yakıt filtresi yok.

Yorum bağlantısı
Bekir Çelik

Benim arabanın bir sonraki bakimi 52 binde. Bu bakimda neleri yaptirmaliyim? 51 bindeyim suan.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
6 saat önce, Bekir Çelik yazdı:

Benim arabanın bir sonraki bakimi 52 binde. Bu bakimda neleri yaptirmaliyim? 51 bindeyim suan.

Sıradan bir bakım.. 

Yağ, yağ filtresi, Hava filtesi, yakıt filtresi.

Genel kontrol..  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Osman Dumanlı
(düzenlendi)
On 23.08.2017 at 15:18, Ömer Ekinci yazdı:

Bir kaç gün önce "no name" servisi aradım yıllık bakım için fiyat sordum, 250 lira civarı olur dedi, orijinal parçalar mı, evet dedi. Bugün gittim bakımı yaptırdım. Ücreti sordum 350 lira dedi, 250 lira civarı nasıl 350 liraya çıkıyor anlamadım, bujiler de iyi durumda diye değişmedi bir de. Ben Gaziosmanpaşa'dan kalkıp Maslak'a geldim sürpriz fiyatla karşılaşmak hiç iyi olmadı. Bari 300 olsun dedim onu da kabul etmedi.

motor yağı 120 yağ filtresi 30 hava filtresi 50 polen filtresi 50 işçilik 100...300 tl ye yapsaydım işçiliğim 50 tl ye gelir..servis sadece polen filtresi değişimine 50 tl alıyor.Siz fiat sorduğunuzda 250 tl civarı tutar demiştim..orj parça kullanıyormusunuz dediğinizde de evet demiştim..80 tl lik yağ ve ucuz yan sanayi ürün kullanıp bunu 200 tl ye de yaparım diyen illaki çıkacaktır..Kapının önünde yapanlar da var daha ucuza..ben dün kendi aracımın filtrelerini aldım yola çıkacağım diye, 99 model arabanın polen filtresi 113 tl. hava 55 yağ filtresi 40 benzin filtresi 70 tl.Toplam 278 tl sadece filtreler..ve aldım değiştirdim..işçiliği benden motor yağını katmadım daha..istediğiniz yerde yaptırabilirsiniz aracınızı...kimi usta arar kimi ucuz yer.tercihler sorgulanmaz.sonuçta aracınızın bakımını da ford uzman teknisyeni yapıyor, haftalıkla çalıştırılan çırak değil..servisteki eleman hiç değil..saygılar...

tarihinde Osman Dumanlı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Sıradan bir bakım.. 

Yağ, yağ filtresi, Hava filtesi, yakıt filtresi.

Genel kontrol..  

+Polen filtresi 345 TL

Nasıl fiyat? Hiç bilmiyorum piyasayı.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
+Polen filtresi 345 TL

Fiyat iyi eğer polen de dahilse...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
16 saat önce, Bekir Çelik yazdı:

+Polen filtresi 345 TL

Tozlu topraklı yerlerde çok gezmediysen ve soğutman iyiyse gerek yok polene

16 saat önce, Bekir Çelik yazdı:

Yağ markası ne ?

Filtrelerin markası ne ?

Yakıt filtresini mutlaka orjinal kullan.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Fiyatlar servisle aynı. Ben haziranda 6 yıl bakımı yaptırdım. Yağ, yağ filtresi, polen ve hava filtresi, yağ tapası, triger seti değişti. Toplam 750 Tl  tuttu. 5 taksit yapıldı. Sanayide iyi usta aramaya değmez bence.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Selim Kaya

Merhaba arkadaşlar.

Yakın zamanda 2013 model garantisi uzatılmış bir Focus 3 aldık. Servisinden de teyit ettiğimiz kadarıyla 2018 yılı sonunda bitecek garantisi.

Aracın servis periyodu kontrolünde en son 2016 yılı aralık ayında servis aldığı, 2017 aralık ayında servise girmesi gerektiği bilgisini aldık.

Şu an 42.000 civarı bir KM 'miz var. Servis ücreti olarak 700-750 gibi olur dedi yetkili servis.

Yaşı da göz önüne alındığında, bu servisin içeriği ne olabilir?

Ayrıca garantisi henüz dolmadığı için aldığımız kişi Ankara Başer 'de direksiyon soyulması için kayıt açtırmış. Sonucu bekliyorduk. Servis randevusu almadan son durum nedir diye bir sorayım dedim. Söz konusu parça (direksiyon simidi) için değişimin ilk yıl ve ya 15.000 km içerisinde sınırlı olduğu için reddedildiğini öğrendim. Bu konu hakkında tecrübe sahibi olan var mıdır? Söylenildiği gibi direksiyon simidi şu anki hali ile garanti kapsamı dışında mıdır?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Servisten içerin öğrensene.. bu bakımda ne yapıp da 700-750 isteyecekler.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
4 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Servisten içerin öğrensene.. bu bakımda ne yapıp da 700-750 isteyecekler.. 

Bilgi verebileceklerine ihtimal vermemiştim.

Filtreler ve yağ. Bir de balata kontrolü.

Garantisi olmasa gidilmez de, mecburuz garanti bitinceye kadar.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Çok fazla yav. Ben haziranda bakım + triger seti değişimine o kadar ödedim. Balatayı görmeden hemen fiyata mı dahil etmişler anlamadım.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
9 dakika önce, Fikret Özsoy yazdı:

Çok fazla yav. Ben haziranda bakım + triger seti değişimine o kadar ödedim. Balatayı görmeden hemen fiyata mı dahil etmişler anlamadım.

Balata dahil değil anladığım kadarıyla. Sadece bakacaklar. Bu fiyat tüm filtre grubu ve motor yağı sadece sanırım. Yarın faturada belli olur hepsi. Garanti süresi bitmediği için elimiz kolumuz bağlı biraz da. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Ugur Akpunar

45  000  benzinli focus bakımında bujilerde değişiyor mu ?

birde tavsiye olarak malzemeleri kendimiz alıp bir ustaya gitmek mi yoksa özel servisin kendi malzemeleri ile bakım yaptırmak mı mantıklı.

Aklımdaki servisin muhtemelen en kalitesiz yağları yerine bilinen kalite motor yağlarından alıp bir ustaya yaptırmak..

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

İki bakımda bir buji değişir, LPG'li ise daha sık değişebilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Semih Keskin

Aracı alalı 1.5 ay oldu. Fiesta Trend X 1.25, 2017 model. 39bin kmde idi alınca, şuan 45500 kmye ulaştım. 

45bin km bakımı vs var mı diye araken bu konuya denk geldim. 

45bin bakımı ve belirttiğim araç için henüz yetkili servisten fiyat almadım. 

Neler değişiyor değişmiyor, genel olarak meraktayım. 

Özel servisler mutlaka daha uygundur ama olası sorunlarda muhatap bulmak için yine 45bin bakımında da yetkili servis ki tercih edilmelidir?

Aracın garantisi var mı? Geçmişinde yetkili servis bakımları ne durumdaydı vs bunları nereden sorgulayabiliriz?

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat
Semih Keskin yazdı:

Aracı alalı 1.5 ay oldu. Fiesta Trend X 1.25, 2017 model. 39bin kmde idi alınca, şuan 45500 kmye ulaştım. 

45bin km bakımı vs var mı diye araken bu konuya denk geldim. 

45bin bakımı ve belirttiğim araç için henüz yetkili servisten fiyat almadım. 

Neler değişiyor değişmiyor, genel olarak meraktayım. 

Özel servisler mutlaka daha uygundur ama olası sorunlarda muhatap bulmak için yine 45bin bakımında da yetkili servis ki tercih edilmelidir?

Aracın garantisi var mı? Geçmişinde yetkili servis bakımları ne durumdaydı vs bunları nereden sorgulayabiliriz?

garantisi bitmiştir bence ekstra ücret ödeyerek uzatılma söz konusu oluyor mu onu bilmiyorum, telefon  ile ararsanız yetkili servislerden herhangi birisini aracın en son ne zaman servise girdiğini söylüyorlar yani vag grubu söylüyor fordu bilemiyorumda, ben sizin yerinizde olsam direkt özel servise giderdim periyodik bakım için yetkili gereksiz yüksek fiyat oluyor

Yorum bağlantısı
Semih Keskin
Bahadır Taşpolat yazdı:

garantisi bitmiştir bence ekstra ücret ödeyerek uzatılma söz konusu oluyor mu onu bilmiyorum, telefon  ile ararsanız yetkili servislerden herhangi birisini aracın en son ne zaman servise girdiğini söylüyorlar yani vag grubu söylüyor fordu bilemiyorumda, ben sizin yerinizde olsam direkt özel servise giderdim periyodik bakım için yetkili gereksiz yüksek fiyat oluyor

Peki filtre, yağ değişimleri ve de 45bin bakımı için malzeme alıp özel servise gitmek adına soruyorum:

Mobil 5-30 yağ(varda tavsiyeniz),

filtre seçimlerini henüz yapamadım(tavsiyeniz),

polen filtresi,

45 bin bakımı için gerekenler(neler gerekiyor bilmiyorum malzeme olarak)

dışarıdan temin edip gitmek adına yorumunuzu bekliyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...