İçeriğe Yönlendir

Next G708 ve G828 Navigasyon Cihazları

Evren Barış Özbek

Recommended Posts

Ayhan Şentürk

Anladığım kadarıyla fotonav; navigasyon cihazının üzerindeki kamera ile gittğiniz yerin resmini çekiyorsunuz ve bir sonraki oraya gidişinizde adres yazmak yerine o çektiğiniz resmi secerek oraya gidebiliyorsunuz. Büyük ihtimal çektiği resmin üzerine uydudan aldığı bilgilerle kordinataları kaydediyor ve sizi o noktaya götürüyor. O adresteyken yıldızıda çekseniz yerdeki karıncayıda çekseniz fark etmiyor. Korrdinat sonuçta aynı. Ama çok gezenler için çok güzel bir özellik. Adres unutulabilir ama resim görüldüğünde gidilen yer kolayça hatırlanabilir.

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

bu klip işine nereden girebilirim kocaman ekranı var teyibin bende klipli cd yok :blush:

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Salman
Anladığım kadarıyla fotonav; navigasyon cihazının üzerindeki kamera ile gittğiniz yerin resmini çekiyorsunuz ve bir sonraki oraya gidişinizde adres yazmak yerine o çektiğiniz resmi secerek oraya gidebiliyorsunuz. Büyük ihtimal çektiği resmin üzerine uydudan aldığı bilgilerle kordinataları kaydediyor ve sizi o noktaya götürüyor. O adresteyken yıldızıda çekseniz yerdeki karıncayıda çekseniz fark etmiyor. Korrdinat sonuçta aynı. Ama çok gezenler için çok güzel bir özellik. Adres unutulabilir ama resim görüldüğünde gidilen yer kolayça hatırlanabilir.

Cihazın kamerasıyla çektiğinize ek olarak internetten fotoğrafta ekleyebiliyorsunuz.Eklediğiniz fotolarda koordinatlarda kayıtlı oluyor.Bu özellik herkesin işine yarayacaktır,mesela Ankarada Anıtkabir,hayvanat bahçesi,Harikalar diyarını gezmek isteyen Ankarayı bilmeyen biri buraların fotolarını yüklediğinde yollarda zaman kaybetmeden istediği yerlere ulaşacaktır..

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
Bana da aldıracaksınız ha.. ;)

Bende vardı, Nuri Başer arkadaşımıza verdim. 1 hafta sonra gebzeye giderken kayboldum ;)

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
Benim sipariş karttaki sorundan dolayı iptal oldu, nazar değdi iyimi ;)

Nakit alıcaz artık, Elektroworld'den başka uygun bulabileceğim bir yer varmı ?

:):dance::);)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Abi sana başka birşey verelim. Yarı fiyatına :rolleyes: Herkes sipariş verdi, bir sen kaldın ;)

Hiç ihtiyacım yok çok şükür.. :lol2:

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2
Benim sipariş karttaki sorundan dolayı iptal oldu, nazar değdi iyimi :rolleyes:

Nakit alıcaz artık, Elektroworld'den başka uygun bulabileceğim bir yer varmı ?

Böylesi hayırlıymış ;) 708'i bimeks ve teknosalarda da bulabilirsiniz.. Bunların yanında internette hızlıal.com gibi sitelerde de var.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

+ 1907 aynen öyle. Nekt 828 'de bu özellik var.

708 de ise GPS bilgileri ile kaydedilen fotoğrafı yüklerseniz fotoğraftan yer seçip sizi götürmesini isteyebiliyorsunuz.

Ama cihazın kendisi ile çektiğiniz fotoğrafla bu özelliği bir araya getirip kullanamıyorsunuz

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Ücretsiz güncellemede son tarih yaklaştıkça satışlar azalır, bu ürünlerin fiyatı düşer :(

Ücretsiz güncelleme bittiğinde buna bir cözüm bulurlar, fiyat tekrar yükselir.

2011'dan sonra bu ürünler daha düşük fiyata alınır. Tabi son güncelleme tarihini 3-5 yıl ileriye çekmezlerse :rolleyes:

Satışlar düşerse güncelleme tarihini ileriye çekebilirler. Piyasada kullanılan ürün sayılarını çoğaltmalılarki üçretli yazılımda daha çok kazanılsın. Amac bende önce ürün satış sayısını yükseltmek.

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Hızlıal.com'da 398 tl gözüküyor. 359 tl demişsiniz. Ben mi yanlış görüyorum yoksa.

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

31 Temmuza kadar hızlıal'da %10 indirim varmış. Ben 31 Temmuz cuma günü Next G-708 sipariş edeceğim büyük ihtimalle.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
Bizim amacımız (onlarca dergi ve gazete reklamımızdada olduğu üzere) öncelik satış adedi değil kullanıcı memnuniyeti.Satış adedini düşünüyor olsaydık zaten bilen bilir neler yapılabileceğini,örnekleride epeyce vardır.En basiti bir firmadan toplanıp 20-30 kişi şu özelliği ekleyin nasılsa oluyor diye bir mail atın bakalım yanıt ne gelecek ?

Saygılar

Müşteri memnuniyetinden söz etmedim çünkü araştırdığım kadarıyla next nav. kullanıcıları genel olarak çok memnun.

Yorum bağlantısı
Bedri Baki
Hocam neden işini son güne bırakıyosun :) Ürün çok satılan bir ürün olduğu için birkaç mağazada stokta yok, Hızlıal.com'da da siz alana kadar bitmez inşallah :unsure:

Siparişim dün kargoya verilmişti, bugün gelir diye düşünüyorum...8-10 saat sarjda durduktan sonra açık alanda cihazı açıp bağlanmasını bekleyin 5-10 dk. bekleteceğim...Sonra 2008-10 olan haritayı 2009-2 yapıp, multimedia özelliklerini kontrol edeceğim...Ertesi günde araca takarım heralde :)

Son güne bırakmak zorundayım çünkü 10 ağustosta türkiyeye geleceğim. Arızalı bir ürün olursa değiştirme imkanım olsun. 8 gün içinde değişim yapılabiliyor herhalde.

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Erdem kardeş navigasyondan memnun musun. Deneme fırsatın oldu mu.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Dün sipariş ettim hızlıal dan bugün geldi. Pilini boş göndermişler kınıyorum.... :D

Dükkanın içinde açtım, bizim eve 460 km. var dedi ve varış süresi 6,5 saat. Açık havaya çıkınca alet Ankara'da olduğunu anladı....Ama güzel birşeye benziyor...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Dün sipariş ettim hızlıal dan bugün geldi. Pilini boş göndermişler kınıyorum.... :D

Dükkanın içinde açtım, bizim eve 460 km. var dedi ve varış süresi 6,5 saat. Açık havaya çıkınca alet Ankara'da olduğunu anladı....Ama güzel birşeye benziyor...

Serkan sen bolu yolunu biliyorsun nasıl olsa.. bana göndersene onu. :i-ih:

Yorum bağlantısı
Bedri Baki
(düzenlendi)

Ben gps'lerin görüntüsünü merak ediyorum. Reklam resimlerinde görüldüğü gibi binaları 3 boyutlu gösteriyor mu yoksa göstermelik mi :D

tarihinde Bedri Baki tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Serkan sen bolu yolunu biliyorsun nasıl olsa.. bana göndersene onu. :D

Senin navigasyonun cep telefonunda ama sadece Ankara'da çalışıyor.... :D

Ben gps'lerin görüntüsünü merak ediyorum. Reklam resimlerinde görüldüğü gibi binaları 3 boyutlu gösteriyor mu yoksa göstermelik mi :D

Bana bina göstermedi ama Eda çok hoş konuşuyor...Bende onunla konuşmak istedim hep yoldan bahsediyor, özele giremedik daha... :rofl:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Senin navigasyonun cep telefonunda ama sadece Ankara'da çalışıyor.... :D

Bana bina göstermedi ama Eda çok hoş konuşuyor...Bende onunla konuşmak istedim hep yoldan bahsediyor, özele giremedik daha... :rofl:

Eda'dan ayrılmaya kıyamadın, analaşıldı.. :D

Benim bildiğim Türk Milleti bu Eda'nın konuşmasını değiştirir. Komutların sonuna canım, hayatım eklerdi..

"Kavşağa gir, ikinci çıkıştan çık hayatım" gibi.. :D

Yapmamışlar mı böyle bir şey..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bizimki şaka abi.. Eda hanıma saygılarımızı iletin.. diline sağlık...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...