İçeriğe Yönlendir

Next G708 ve G828 Navigasyon Cihazları

Evren Barış Özbek

Recommended Posts

Uğur Aksoy

lithium polymer veya ion bataryalar kesinlikle daimi şarjda bırakılmamalı ,tam şarjlı durumdayken ,bir müddet kullanılmalı batarya gücü %25 durumuna gelince tekrar şarj edilmeli ,şarj durumu tam olduğunda şarj edilmesi kesilmeli .

sıcak ortamlardan sakınılmalı ,uzun süre kullanılmayan [çıkarılabilir ] li - poly bataryalar şarj edilmiş durumda buzdolabında +5 derecede saklanmalı

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Durum böyleyse kullanım amacıma(na) ters bir durum yaratıyor. O zaman direk elektirik kaynağında çalışma modu koymuşlardır. Sürekli sök tak yapmak hedef değildir sanırım. Benzer şekilde araçta şarj olan telefonlar gibi. Gerçi telefonu şarjdan daha sık ayırıyoruz.

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

Haklısınız fakat pda navigasyon sistemleri yaya veya bisiklet ile kullanım içinde tasarlandığı için batarya koymak zorundalar ,araç içinde sabit kalsa bataryaya gerek yok ,bataryası çıkarılabilir navigasyon cihazları,bataryasızda araçta gerilim kablosu takılıyken çalışabilmekte.

sürekli şarjda tutmak yerine araç kullanırken veya navigasyon gerekliyken şarja takılması batarya açısından biraz olsun daha sağlıklı .

Yorum bağlantısı
Murat Türer

20 gün önce NEXT 4624 navigasyon cihazı aldım çok memnunum Sadece next alarak bir navigasyon cihazı değil mükemmel bir servis ve teknik destek almış oluyoruz

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt
(düzenlendi)

Benim eşimde Eskişehirli. Desteğiniz için teşekkürler. Görüşebilseydik, özellikle Ankara'da işime yararmış. Yinede düşünmüş olmanız bile güzel.

Henüz kargoya veremedim. Kısmetse yarın göndereceğim.

tarihinde Hasan Aks tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt
(düzenlendi)

Bugün Perpa'ya uğradım. 15dk.da pil değişti. Problemsiz yolculuklara devam...

Özellikle torpidoda (kapalı alanda) şarj etmekten ve güneş ışığından (aşırı sıcaklardan) kaçınmak gerekiyormuş.

tarihinde Hasan Aks tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...