İçeriğe Yönlendir

Türbülat&#246r

Hasan Basri Bayraktar

Recommended Posts

Osman Doğdaş
Bu ürüne bukadar güveniyorsanız basit bir test yapın , sizde kurtulun bizde inanalım.. :unknw:

Bir aracın deposu tamamen boşaltılır 3 lt benzin koyulur sabit hızda otobanda benzin bitene kadar yol yapılır

Ardından bu ürün uygulanır ve yine sabit hızda araç kullanılır her iki şekilde yapılan km karşılaştırılır ve sonuç ortaya çıkar..

şöyle söyleyeyim önerine yakın bir testi bu haftasonunda yapacağım şöyleki benim aracımın aynısı iki araçla hafta sonu ayvalığa gidiyoruz benim araçta takılı diğer araçta yok aynı istasyondan fulleyip yola çıkacağız aynı hızlarla gideceğimiz yere ulaşacağımız içinde net bir tesbit olacak bunuda en kısa sürde sizlerle paylaşacağım son olarak hoşçakalın

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Osman Bey... Yapılacak en mantıklı testi Ayhan önermiş...

Buy test 3 litre ile değilde...

İki istasyon arasında da yapılabilir... Bence sağlıklı olan da budur...

Ama mutlaka aynı gün aynı araç ve aynı sürücü tarafından, sabit hızda yapılmalıdır..

Bunun dışındaki testler görecelidir ve psikolojik etkiler sonucu yanıltır...

A istasyonundan depo dolay, 100 km ilerdeki b istasyonuna sabit hızla gidilir.

Böyle bir teste varsanız bizden birisiyle çıkın otobana, test edilsin, işe yarıyorsa alalım...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Peki Osman bey, madem insanlar bu kadar memnun, niye kendileri gelip anlatmıyorlarda siz bunu anlatmayı bi görev ediniyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yanmayan yakıtı algılayan hego, püskürtmeyi kısar, kat sağlam kalır, çekiş düşer.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Osman Bey, bana mesaj göndermiş ve bu testi yapabileceğini söylemiş..

İzmit tarafında Mustafa Bey ile görüşüp buluşup bu testi yapabilecek kişi olarak Mustafa Tüfekçi geldi..

Kendisi de bu teste katılabileceğini söyledi..

Osman Bey, lütfen Mustafa Bey ile irtibata geçip, bir gün bir yerde buluşun ve bu testi yapın... Teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Evet tarafsızlık adına ben test için yardımcı olabilirim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Trafiği kalabalık olmayan bir yola çıkılır...

ilk istasyondan depo doldurulur... minimum 100 km ve mümkün olduğunca sabit 80-90 km gibi bir hızla gidilidir.. sonra ilk istasyondan depo yine doldurulur...

Geri gelinir.. alet takılır...

İlk istasyondan aynı pompadan depo doldurulur.. İkinci istasyona kadar aynı şartlarda gidilir... Depo doldurulur...

Öncesi ve sonrası şeklinde raporlanır pompa fişleri ile belgelenir..

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
Trafiği kalabalık olmayan bir yola çıkılır...

ilk istasyondan depo doldurulur... minimum 100 km ve mümkün olduğunca sabit 80-90 km gibi bir hızla gidilidir.. sonra ilk istasyondan depo yine doldurulur...

Geri gelinir.. alet takılır...

İlk istasyondan aynı pompadan depo doldurulur.. İkinci istasyona kadar aynı şartlarda gidilir... Depo doldurulur...

Öncesi ve sonrası şeklinde raporlanır pompa fişleri ile belgelenir..

Bu yöntem hiç sağlıklı değil.

Cihazı takmadanbile aynı yolda 5 kere test etseniz bile depoyu her fullediğinizde her seferinde farklı sonuç çıkar. Pompalar bazen erken bazen geç atıyor. Erken attıktan sonra bazen 1-2 litre daha yakıt alınabiliyor.

Anca 300 km yol gidilirse razı olurum. Sapma yapsa bile 3'e bölündüğünden ölçümler arasında uçurum oluşmasını engeller.

En iyi ölçme yöntemi her ölçümde aynı litrede yakıt koyarak gittiği menzili ölçmektir.

Yorum bağlantısı
Osman Doğdaş
Evet tarafsızlık adına ben test için yardımcı olabilirim.

merhaba tarafsız test arkadaşım numaramı sana özel mesaj olarak atıyorum en kısa sürede irtibata geçelim görüşmek üzere bugün gün içersinde bana bir çağrı atarsan sevinirim.cuma akşamı yola çıkıyorum zira en kısa sürede görüşelim lütfen.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

En net sonuçu gösterecek yöntem o.

Zaten yakıt tüketimindeki fark aşağı yukarı 0.5 litreyi geçmez. Depoyu fullerken her defasında 0.5 ile 1 litre arasında sapma olabilir.

Net bir sonuç alamayacağız.

En net denemedinin yolu depo bitmek üzereyken otobana çıkılır. Yanınıza 1 adet 5, 2 adet 2.5 litrelik pet şişelere yakıt alınır.Yakıt bittiğinde önce 2.5 litre yakıt konulup kaç km gittiğine bakılır. Sonra hemen cihaz takılıp 2.5 litre daha yakıt konulur ve gittiği km'ye bakılır. Sonra 5 litre konularak en yakıt yakıt istasyonuna gidilir.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Arkadaşlar boşa uğraşıyorsunuz, türbülatör denen cihaz sadece bir direnç yaratır akışa karşı. ABD'de patent bürosunun sayfasına girin binlerce patent var, yakıt tasarrufu ile ilgili. Mıknatıslar, türbülatörler, manyetik cihazlar neler neler.....Üstelik ta 1985'te varmış bunlardan. Sonuç: sıfır etki....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Arkadaşlar boşa uğraşıyorsunuz, türbülatör denen cihaz sadece bir direnç yaratır akışa karşı. ABD'de patent bürosunun sayfasına girin binlerce patent var, yakıt tasarrufu ile ilgili. Mıknatıslar, türbülatörler, manyetik cihazlar neler neler.....Üstelik ta 1985'te varmış bunlardan. Sonuç: sıfır etki....

:)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Eeee.. minibüsçüler nolacak.. ?

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
Minibüsçüler bunu taktıkları için az yakıyordu :D

öyle bi dünya yooook :)

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

benim müşterimde peg307 var sorun yaşıyormuş hava akışı ile ilgili tavsiye üzerine bir hava tüpü taktırmış internette çıkıyor azcıkta olsa mantıklı geldi bana. hazır hava var tüpte araç çalışırken bu hazır hava ile desteklenerek rahat çalışma saglanmış.yakıt konusunda degişim çok cüzzi azalmış.ama bu bahsi geçem cihaz banada mantıklı gelmedi hiç.espirisi yok gülemedim bi türlü :unsure2:

margurus minübüsler hava sogutmalı bundan dolayı az yakıyodur belki türbülatör iyi sogutuyodur.. :good1:

iki oglum var iki isimli ama tek isimler kullanılıyor hep ali osman büyük oglum,kara kedim derim saçları siyah.ömer efe küçük oglum buda sarı kedim sarı saçlı oldugu için.osman ve ömer olarak anılıyorlar ufak oglum ömer diyemedigi için adım efes diyor gülüyoruz. :rolleyes: kızımın tek adı var.yeri ayrıdır benim için,belkide ilk çocugum oldugu için. emmiye katılıyorum kız sevgisi ayrı bi duygu his.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aydın Bengü

Allah Allah ben bu başlığı nasıl görmemişim bunca zaman.

Bu aleti ben kullandım, 2000 siena 1.4 te.

Çok güvenilir bir esnaf aracı oldu diye takmıştım,7-8 sene önce 60 tl idi.

tasarruf ettim mi etmedim mi onu Allah bilir ama şunu herkes kabul etti ;araçta ayağını gazdan çekince yavaşlamıyordu, hani birden devir düşer ya bunda öyle değil çok yavaş düşüyordu.

Esprisi de orda zaten, sakin kullanıma teşvik ediyordu insanı = tasarruf.

Yorum bağlantısı
Osman Doğdaş
(düzenlendi)

uzun bir aradan sonra tekrar merhaba arkadaşlar geçen hafta 2 araç izmitten ayvalığa gitmek üzere yola çıktık 2 araçta 2004 model 307 hdi ikisinin deposunuda gece saat 04:30 da karamürsele yakın altınovada akaryakıt istasyonunda mazot depo kapağından görününceye kadar fulledik.yola çıktık arka arkaya seyahat ettiğimizden hızlarımızda aynıydı dolayısıyla ayvalığı geçince izmir yolu üzerinde bir akaryakıt istasyonuna yanaştık depolarımızı tekrar doldurduk tam 354 kilometre yolalmıştık.58 tl ye benim depom doldu yine depo kapağından taşacak kadar doldurduk elbette.hiç kuşku kalmasın diye.diğer araç ise 63 liraya doldu 354 kilometrede 5 tl fark yaptı yani buda yaklaşık olarak bir depoda 15 liraya tekabül ederki bana göre hiçde küçümsenemeyecek bir değer.ekstra olarak birde diğer araç yola çıkmadan bakım yaptırıp hava filtresinide değiştirmiş benim hava filtrem 9000 kmde idi onuda hiç saymıyorum benim filtremde sıfır olsaydı inanıyorumki bu fark dahada fazla olurdu.hala bana teoriden fizik kurallarından sözeden ve inanmayan arkadaşlarıma fazlada birşey söylemeye gerek yoktur sanırım.çünki bunada kuşku ile bakılıp inanılmak istenmezse ne diyebilirim bilmiyorum.ekte resimleride sunacaktım ancakresimlerin boyutu çok büyük geldi onuda ayarlayamadım inşallah onlarıda yarın yayınlayacağım herkese hayırlı akşamlar.bu arada mustafa kardeşle tanıştık mehmet bey bu forum sayesinde.arkadaşların önerdiği teste göre çok daha anlamlı bir test bence ama o testtede ısrar edilir ise kaçınmam mustafa kardeşimle o testide yaparız kimsenin şüphesi olmasın.

tarihinde Osman Do?da? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
uzun bir aradan sonra tekrar merhaba arkadaşlar geçen hafta 2 araç izmitten ayvalığa gitmek üzere yola çıktık 2 araçta 2004 model 307 hdi ikisinin deposunuda gece saat 04:30 da karamürsele yakın altınovada akaryakıt istasyonunda mazot depo kapağından görününceye kadar fulledik.yola çıktık arka arkaya seyahat ettiğimizden hızlarımızda aynıydı dolayısıyla ayvalığı geçince izmir yolu üzerinde bir akaryakıt istasyonuna yanaştık depolarımızı tekrar doldurduk tam 354 kilometre yolalmıştık.58 tl ye benim depom doldu yine depo kapağından taşacak kadar doldurduk elbette.hiç kuşku kalmasın diye.diğer araç ise 63 liraya doldu 354 kilometrede 5 tl fark yaptı yani buda yaklaşık olarak bir depoda 15 liraya tekabül ederki bana göre hiçde küçümsenemeyecek bir değer.ekstra olarak birde diğer araç yola çıkmadan bakım yaptırıp hava filtresinide değiştirmiş benim hava filtrem 9000 kmde idi onuda hiç saymıyorum benim filtremde sıfır olsaydı inanıyorumki bu fark dahada fazla olurdu.hala bana teoriden fizik kurallarından sözeden ve inanmayan arkadaşlarıma fazlada birşey söylemeye gerek yoktur sanırım.çünki bunada kuşku ile bakılıp inanılmak istenmezse ne diyebilirim bilmiyorum.ekte resimleride sunacaktım ancakresimlerin boyutu çok büyük geldi onuda ayarlayamadım inşallah onlarıda yarın yayınlayacağım herkese hayırlı akşamlar.bu arada mustafa kardeşle tanıştık mehmet bey bu forum sayesinde.arkadaşların önerdiği teste göre çok daha anlamlı bir test bence ama o testtede ısrar edilir ise kaçınmam mustafa kardeşimle o testide yaparız kimsenin şüphesi olmasın.

Size inanmamakla alakalı bir durum değil. Ancak 2 farklı araç ve 2 farklı şöförle bu kadar fark oluşması doğaldır bence.

Yorum bağlantısı
Uğur Çakmak

Diğer önerilen test neden yapılmadı?

Hızlarınız aynı olabilir ama örneğin bi araç 4 viteste diğeri 5 viteste aynı hızdada gidebilirsiniz.Şöför faktörü çok önemli.

Yanlış anlamayın satmaya çalıştığınız ürünü kötülemek değil amacım.Bende isterim bu kadar tasarruf sağlayan bir ürünü almayı ama nedense bi türlü güvenemiyorum...

İnsanların güvenini kazanmak istiyorsanız eğer daha öncedende söylendiği gibi aynı araç aynı söför aynı yolda yanınızda forumdan bir arkadaşla test etmeniz olacaktır...

Yorum bağlantısı
Gökhun Gündüz
;)

:good1:

iki oglum var iki isimli ama tek isimler kullanılıyor hep ali osman büyük oglum,kara kedim derim saçları siyah.ömer efe küçük oglum buda sarı kedim sarı saçlı oldugu için.osman ve ömer olarak anılıyorlar ufak oglum ömer diyemedigi için adım efes diyor gülüyoruz. :) kızımın tek adı var.yeri ayrıdır benim için,belkide ilk çocugum oldugu için. emmiye katılıyorum kız sevgisi ayrı bi duygu his.

:D:D:D :lol: :lol: :ohooh: abi yazının bu kısmı çok hoşuma gitti ya =)

Yorum bağlantısı
:lol: :lol: :D;):):D abi yazının bu kısmı çok hoşuma gitti ya =)

emmiyle hakan beyin yazısına yönelşikti o yüzden yazdım. tşk.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...